Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Razor παραπληροφορείς.

Οχι καθολου αν εννοεις για doa dap το λενε και οι λεξεις το οτι θα στο αλλαξουν ειναι αν το κανει το μαγαζι πχ το phonegallery το λεει οτι αλλαζει μονο αν ειναι doa(DEAD on arrival)αν δεν δουλευει μερος τους παει για επισκευη ειναι στην κριση του καθε μαγαζιου τη θα κανει αν στο αλλαξει η το στειλει για επισκευη!

Tα κινητα ειναι αυθεντικα! Αν το κινητο ειναι απο χωρα Ε.Ε. σε καλυπτει πανευρωπαικη εγγυηση που σημαινει οτι καλυπτεσαι (η αποδειξη αγορας ειναι το χαρτι εγγυησης του κινητου σου)! Εξουσιοδοτημενα σερβις ειναι η Smartec και η Arvato (απλα απο την Arvato μακρυα!!! Οι εμπειριες μου μαζι με πολλους αλλους απο δω μεσα ειναι οι χειροτερες! Προτιμησε την Smartec, αχρειαστη να σου ναι και αυτη.)

 

Μολις πηρα και γω το Samsung Galaxy Ace 3 απο το KaizerStore. Γαλλικο μοντελο. Προς το παρον ολα βαινουν καλως... Για να δουμε...

Οποιος ειναι απο Θεσσαλονικη ειναι και ο Αβραμιδης Μιχαηλ και η micro-tech για Samsung!

Παιδιά τελικά πήρα το xperia sp από το phonegallery.gr πως μπορώ να δω αν το κινητό είναι αυθεντικό και ότι ισχύει η εγγύηση? Μου έδωσαν μόνο απόδειξη αγοράς και μου είπαν πως μπορώ να πάω σε όλα τα εξουσιοδοτημενα καταστήματα σέρβις αν τυχόν πάθει κάτι.

H Arvato δυστυχως ειναι το επισημο service για sony και για να δεις για που προοριζοταν το κινητο σου εκτος οτι λογικα θα ξεκιναει με τη γλωσσα της χωρας που προοριζοταν με ενα τηλ στη sony και με το imei θα σε πουν για ποια χωρα ηταν να παει το κινητο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το http://kaizerstore.gr/index.php?route=common/home τι εχετε να πειτε?

σκεφτομαι να αγορασω ενα κινητο απο εκει τι λετε ειναι αξιοπιστοι?

Φιλε μου, μολις χτες αγορασα απο αυτους το Samsung Galaxy Ace 3 (το οποιο παρεπιπτοντως εμαθα οτι πλεον εχει καταργηθει απο Ελλαδα, ενω μεχρι πριν λιγο καιρο το προωθουσε παρα πολυ η Cosmote. Εχει κανεις ιδεα γιατι; ) και δουλευει ρολοι! Γαλλικο μοντελο. Εν το μεταξυ, οντας χεσμενος, γιατι πρωτη φορα εκανα αγορα απο σκρουτζομαγαζα, πηρα τηλεφωνο πρωτα στο Birdphone, οπου και σκοπευα να κανω την αγορα μου, γιατι ειχε τις καλυτερες κριτικες, η συσκευασια τους δεν ειχε ακουστικα. Και τελικα αποφασισα να ρισκαρω και να το παρω απο το αμεσως επομενο μαγαζι που το ειχε διαθεσιμο χτες το πρωι και ηταν το KaizerStore. Εκανα κρατηση και πηγα απο κει. Περιττο να σου πω οτι την εσκισα λιγο την πωλητρια. Μεχρι και το φορτιστη της ειπα να δοκιμασουμε αν δουλευει! Ως τωρα πανε ολα καλα! Μονο με τη μπαταρια θα χεις λιγο θεμα αν το λιωνεις το κινητο σου, πραγμα που συμβαινει σε ολα σχεδον τα Smartphones. Πηγαινε αφοβα. Εφοσον το κινητο ειναι E.E. καλυπτεσαι 100% απο εξουσιοδοτημενο σερβις στην Ελλαδα. Και μη κολωσεις... Πες της να στο ανοιξει και ελεγξε τα ολα! Κινητο + αξεσουαρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου, μολις χτες αγορασα απο αυτους το Samsung Galaxy Ace 3 (το οποιο παρεπιπτοντως εμαθα οτι πλεον εχει καταργηθει απο Ελλαδα, ενω μεχρι πριν λιγο καιρο το προωθουσε παρα πολυ η Cosmote. Εχει κανεις ιδεα γιατι; ) και δουλευει ρολοι! Γαλλικο μοντελο. Εν το μεταξυ, οντας χεσμενος, γιατι πρωτη φορα εκανα αγορα απο σκρουτζομαγαζα, πηρα τηλεφωνο πρωτα στο Birdphone, οπου και σκοπευα να κανω την αγορα μου, γιατι ειχε τις καλυτερες κριτικες, η συσκευασια τους δεν ειχε ακουστικα. Και τελικα αποφασισα να ρισκαρω και να το παρω απο το αμεσως επομενο μαγαζι που το ειχε διαθεσιμο χτες το πρωι και ηταν το KaizerStore. Εκανα κρατηση και πηγα απο κει. Περιττο να σου πω οτι την εσκισα λιγο την πωλητρια. Μεχρι και το φορτιστη της ειπα να δοκιμασουμε αν δουλευει! Ως τωρα πανε ολα καλα! Μονο με τη μπαταρια θα χεις λιγο θεμα αν το λιωνεις το κινητο σου, πραγμα που συμβαινει σε ολα σχεδον τα Smartphones. Πηγαινε αφοβα. Εφοσον το κινητο ειναι E.E. καλυπτεσαι 100% απο εξουσιοδοτημενο σερβις στην Ελλαδα. Και μη κολωσεις... Πες της να στο ανοιξει και ελεγξε τα ολα! Κινητο + αξεσουαρ.

Φιλαρακι ησουν υπερβολικος καταλαβαινω οτι σαν πρωτη αγορα απο σκρουτζ λογικο να ησουν λιγο χεστης αλλα το doa γ αυτο υπαρχει αλλα και doa να μην ειχαν εχεις την 2ετη εγγυηση οτι και να μην δουλευε θα στο καλυπτε η αντιπροσωπια οποτε τζαμπα ανχωθηκες οσο για τα ακουστικα δεν ειναι η συσκευασια του birdphone που δεν εχει μεσα αμα δε βαζει μεσα η samsung δε θα χει πουθενα και σε κανενα βεβαια αυτο το θεμα με 10 ευρω απο πλαισιο λυνετε και με πολλη καλητερα ακουστiκα απο τα χαζο samsung απλα το birdphone ειναι εγγυηση στο skroutz!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προτείνετε: Κινητό ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας από birdphone ή κινητό ελληνικής αντιπροσωπείας από kaizer.gr ?

Edit: Πρακτικά, ποια είναι η διαφορά Ευρωπαϊκής/Ελληνικής αντιπροσωπείας;
Επίσης, το kaizer είναι αξιόπιστο; Γιατί εδώ κάτι λέει για μεταχειρισμένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω για παραλαβη ενός s4 από birdphone και ζήτησα πριν πάω να μου δώσουν το IMEI. Που μπορώ να το τσεκάρω;

Παιρνεις τηλ στη samsung k αμα το βρουν θα σε πουν για ποια χωρα ειναι το κινητο αν παλι δε το  βρουν δε πειραζει κατεβαζεις το samsung kies απο τη σελιδα της το κανεις εγκατασταση στον υπολογιστη το ανοιγεις συνδεεις το pc και διπλα στην εκδοση λογισμικου θα χει σε παρενθεση 3 γραμματα που αντιστιχουν στη χωρα που επρεπε να παει το κινητο.Για ποια χωρα ειναι αυτα τα γραμματα μπορεις να το δεις στο sammobile.com!

H d

 

Τι προτείνετε: Κινητό ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας από birdphone ή κινητό ελληνικής αντιπροσωπείας από kaizer.gr ?

 

Edit: Πρακτικά, ποια είναι η διαφορά Ευρωπαϊκής/Ελληνικής αντιπροσωπείας;

Επίσης, το kaizer είναι αξιόπιστο; Γιατί εδώ κάτι λέει για μεταχειρισμένα...

H διαφορα ειναι οτι το Ευρωπαικης δεν ειναι για Ελλαδα τιποτα αλλο τωρα κατα ποσο Ελληνικης αντιπροσωπιας ειναι αυτο ειναι αλλη ιστορια εγω παντος θα πηγαινα για το birdphone που ειναι αξιοπιστο και κατα 90% φερνει γερμανικες συσκευες οποτε θα παιρνεις και ποιο γρηγορα τις ενημερωσεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι ησουν υπερβολικος καταλαβαινω οτι σαν πρωτη αγορα απο σκρουτζ λογικο να ησουν λιγο χεστης αλλα το doa γ αυτο υπαρχει αλλα και doa να μην ειχαν εχεις την 2ετη εγγυηση οτι και να μην δουλευε θα στο καλυπτε η αντιπροσωπια οποτε τζαμπα ανχωθηκες οσο για τα ακουστικα δεν ειναι η συσκευασια του birdphone που δεν εχει μεσα αμα δε βαζει μεσα η samsung δε θα χει πουθενα και σε κανενα βεβαια αυτο το θεμα με 10 ευρω απο πλαισιο λυνετε και με πολλη καλητερα ακουστiκα απο τα χαζο samsung απλα το birdphone ειναι εγγυηση στο skroutz!

Ακομα και την εγγυηση φοβομουν γιατι με τοσα που διαβασα σε αλλο thread σχετικα με Arvato, αγχωθηκα ακομα πιο πολυ! Αλλα τελος καλο, ολα καλα! Γαλλικο το δικο μου απο KaizerStore. Τι παιζει με τις ενημερωσεις για γαλλικα, ξερουμε? Τωρα οσον αφορα τα ακουστικα, σωστο αυτο που λες (και οντως τα ακουστικα της Samsung που ειχε μεσα δεν καθονται στα αυτια με την καμια), γιατι να δωσω ενα δεκαρικο παραπανω ενω μπορω να το βρω με ακουστικα?! Kαι παρεπιπτοντως, γιατι σταματησαν τη διαθεση του Galaxy Ace 3;

 

Ρε σεις εχω ενα θεμα και ισως λιγο ακυρο με το thread : Με πηραν πριν απο ενα σταθερο που δε το χω αποθηκευμενο στις επαφες και εγραφε κατω απο τον αριθμο κατα την κληση "Αθηνα/Πειραιας/Σαλαμινα" . Καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και την εγγυηση φοβομουν γιατι με τοσα που διαβασα σε αλλο thread σχετικα με Arvato, αγχωθηκα ακομα πιο πολυ! Αλλα τελος καλο, ολα καλα! Γαλλικο το δικο μου απο KaizerStore. Τι παιζει με τις ενημερωσεις για γαλλικα, ξερουμε? Τωρα οσον αφορα τα ακουστικα, σωστο αυτο που λες (και οντως τα ακουστικα της Samsung που ειχε μεσα δεν καθονται στα αυτια με την καμια), γιατι να δωσω ενα δεκαρικο παραπανω ενω μπορω να το βρω με ακουστικα?! Kαι παρεπιπτοντως, γιατι σταματησαν τη διαθεση του Galaxy Ace 3;

 

Ρε σεις εχω ενα θεμα και ισως λιγο ακυρο με το thread : Με πηραν πριν απο ενα σταθερο που δε το χω αποθηκευμενο στις επαφες και εγραφε κατω απο τον αριθμο κατα την κληση "Αθηνα/Πειραιας/Σαλαμινα" . Καμια ιδεα;

Το android ειναι ετσι θα στο γραφει κ αμα σε παρουν τηλ κ απο θεσσαλονικη κ απο κατερινη κ απο παντου οσο για τα ακουστικα σου ειπα φιλος οτι απο τη στιγμη που τα χε μεσα μια συσκευασια τα χουν ολες κ ειδες ειναι για τον........ εγω ουτε καν τα χρησιμοποιησα τα βαλα για πουλημα αλλα ακομα τιποτα πηρα αυτα του πλαισιου φοβερα ακουστικα και για ομιλια και για μουσικη και 2 χρονια εγγυηση αντι για 6 μηνες τα γνησια samsung οποτε αξιζουν το εξτρα 10ρικο.Τωρα για την εγγυηση δεν εχεις προβλημα εχεις την smartec οχι την Arvato και μπορεις να το πας εσυ εκει δε χρειαζετε να πας να το αφησεις στο μαγαζι γιατι κατα πασα πιθανοτητα θα το στειλουν στην Arvato.Οσον αφορα το Αce 3 δε σταματησε ερχετε κανονικα αλλα μονο απο cosmote οποτε το Ελληνικο θα ειναι και branded χιλιες το Ευρωπαικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...