Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να επανελθω στο θεμα που ειχα αναφερει......

παρολο που ακομα δεν εχει ερθει κωδικος στο κινητο μου απο το σκρουτζ, να αναφερω οτι μου απεστειλαν μειλ, απαντησα, με καλεσαν στο τηλεφωνο και εγινε ετσι η ενεργοποιηση μου, για να κανω την αξιολογηση που ηθελα .

Πολυ καλη κινηση απο το σκρουτζ, αξιζει να το αναφερω.

Οσο για το κινητο, δεν εψαξα κατι επιπλεον, οπως ανεφερε και ο chris απο πανω....ελπιζω απλα να ειναι ολα καλα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα μπορουσε καποιος να ενημερωσει γιατι υπαρχει αυτο το χασμα τιμων αναμεσα στα skroutzομαγαζα και στα μεγαλα πολυκαταστηματα?επισης οτι κατεβαζουν την τιμη 0,5-,10 cents συνεχεια δεν ειναι υποπτο?μη μου πειτε οτι ειναι απο το κερδος τους?και πως γινεται να πουλανε ποιο φθηνα απο οτι αγοραζουν?και το τελευταιο το λεω με σιγουρια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα μπορουσε καποιος να ενημερωσει γιατι υπαρχει αυτο το χασμα τιμων αναμεσα στα skroutzομαγαζα και στα μεγαλα πολυκαταστηματα?επισης οτι κατεβαζουν την τιμη 0,5-,10 cents συνεχεια δεν ειναι υποπτο?μη μου πειτε οτι ειναι απο το κερδος τους?και πως γινεται να πουλανε ποιο φθηνα απο οτι αγοραζουν?και το τελευταιο το λεω με σιγουρια!!!

Το οτι κατεβαζουν την τιμη τοσο ειναι καθαρα για να βγαινουν πιο πανω στις αναζητησεις του Σκρουτζ. Δεν το λες υποπτο απλα τεχνικη marketing μαλλον.

 

Δεν υπαρχει ουτε μια περιπτωση να πουλανε πιο φθηνα απο οτι αγοραζουν. Δεν γινεται απλα διοτι θα ειχαν κλεισει. Μια επιχειρηση πρεπει να εχει κερδος. Αν δεν εχει κλεινει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παντως πολλα μαγαζια ανεβαζουν και κατεβαζουν τα 50ευρα και 80ευρα απο τι μια μερα στην αλλη λες και ειναι δε ξερω και εγω τι....

Νομιζω πως ειναι συνδυασμος ζητησης και εμφανισης στη λιστα του σκρουτζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι κατεβαζουν την τιμη τοσο ειναι καθαρα για να βγαινουν πιο πανω στις αναζητησεις του Σκρουτζ. Δεν το λες υποπτο απλα τεχνικη marketing μαλλον.

 

Δεν υπαρχει ουτε μια περιπτωση να πουλανε πιο φθηνα απο οτι αγοραζουν. Δεν γινεται απλα διοτι θα ειχαν κλεισει. Μια επιχειρηση πρεπει να εχει κερδος. Αν δεν εχει κλεινει.

Εκτος και εαν κατω από το ίδιο αφμ υπάρχουν και άλλες δραστηριοτητες κ κανουν ξεπλημα φπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εκτος και εαν κατω από το ίδιο αφμ υπάρχουν και άλλες δραστηριοτητες κ κανουν ξεπλημα φπα

Τωρα πιανεις την πιο ακραια απο τις πιο ακραιες περιπτωσεις. Αντε και ισχυει, αυτο τι ενδιαφερει τον καταναλωτη στο φιναλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα πιανεις την πιο ακραια απο τις πιο ακραιες περιπτωσεις. Αντε και ισχυει, αυτο τι ενδιαφερει τον καταναλωτη στο φιναλε?

Όντως τον καταναλωτή δεν τον ενδιαφέρει. Σίγουρα όμως ενδιαφέρει αυτον που το κανει σαν μια και μοναδική δουλειά. Και δεν είναι ακραία περίπτωση,η είναι η πιο απλη. Και ας μην μιλήσουμε καλύτερα από εδώ με παραδείγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι, ΑΝ ισχυει ειναι αθεμιτος ανταγωνισμος κλπ δε διαφωνω.

 

Απλα το θεμα εδω εχει να κανει καθαρα με τις αγορες απο τα σκρουτζομαγαζα απο την πλευρα των καταναλωτων, οποτε ενδιαφερον εχει το προιον, η εξυπηρετηση κλπ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγοραζω κινητο με παραλαβη απο το καταστημα

τι πρεπει να προσεξω κατα την παραλαβη; ποιους κωδικους και τι αλλο πρεπει να τσεκαρω για να σιγουρευτω οτι ειμαι ο πρωτος που το πηρε στα χερια του;

 

 

οσο για τα σκρουτζομαγαζα εγω πιστευω οτι καποια θελουν να ξεφορτωνονται τα προϊοντα ακομα και με αρκετα μικροτερο κερδος, για να μην τους μεινουν στην αποθηκη αφου τα φερνουν απ' εξω και δεν εχουν τη δυνατοτητα επιστροφης σε καποιες περιπτωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει ποια είναι η ουσιαστική διαφορά μεταξύ των 2;

 

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/sony-Xperia-Z1-C6903-Black--7529.aspx

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Sony-Xperia-Z1-C6903-Black-T-Mobile-EU.aspx   

 

Έχουν σημαντική διαφορά στην τιμή. Υποθέτω ότι το πρώτο είναι ελληνικής αντιπροσωπείας ενώ το δεύτερο ευρωπαϊκής. Αυτό με το T-mobile τι παίζει? Αν και το δεύτερο έχει 2ετή εγγύηση κανονικά, τότε πιστεύω αξίζει..

 

Τι λέτε??


το δεύτερο ειναι αυτο...

 

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Sony-Xperia-Z1-C6903-Black-T-Mobile-EU.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αδερφή μου είχε αγοράσει το xperia z ultra και οταν ήθελε να ρωτήσει κάτι απευθήωθηκε στη sony και της είπαν οτι ιχύει η εγγύηση κανονικά και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα...φίλος μου παλιότερα με lg τον ζάλισαν μεχρι να του τυο φτιάξουν αλλά απο οσο ξέρω είναι γενική πολιτική της lg αυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To t mobile οταν θα το ανοιγεις θα έχει αυτό το logo επειδή είναι από Γερμανία

Μόνο αυτή είναι η διαφορά? Ελληνική γλώσσα στο μενού και στο πληκτρολόγιο καθώς και 2ετή εγγύηση θα έχει κανονικά?? Ελπίζω και να μην έχει θέμα με τις ελληνικές sim...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...