Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο αυτή είναι η διαφορά? Ελληνική γλώσσα στο μενού και στο πληκτρολόγιο καθώς και 2ετή εγγύηση θα έχει κανονικά?? Ελπίζω και να μην έχει θέμα με τις ελληνικές sim...

25 γλώσσες υποστηρίζει,μαζί και η ελληνική. Πληκτρολόγιο κομπλε,δεν εχεις θεμα.τωρα για την εγγύηση ισχύει αλλα η Samsung πονάει στην Ελλάδα. Μια εταιρεία για ολη την Ελλάδα,smarttec αλλα μπάχαλο. Ενω apple εγγύηση,σε 2 εβδομάδες αντικατέστησε κινητο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ε τότε πιστεύω αξίζει να το προτιμήσω αφού είναι και σχεδόν 150€ πιο φτηνό... απλά μου έκανε εντύπωση η τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή για την ίδια συσκευή. Εκτός αν είναι καμιά ελαττωματική παρτίδα και ταλαιπωριέμαι συνέχεια μετά.. τι να πω..αλλά αυτό είναι και θέμα τύχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε πιστεύω αξίζει να το προτιμήσω αφού είναι και σχεδόν 150€ πιο φτηνό... απλά μου έκανε εντύπωση η τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή για την ίδια συσκευή. Εκτός αν είναι καμιά ελαττωματική παρτίδα και ταλαιπωριέμαι συνέχεια μετά.. τι να πω..αλλά αυτό είναι και θέμα τύχης.

Η παρτίδα μία χαρά είναι. Αλλού είναι το παιχνίδι. Το ψιλοαναλυσα πιο πανω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι άλλο, όσον αφορά στο service, παίζει ρόλο από πού θα αγοράσω το κινητό; Ή είτε το πάρω από skroutzoμάγαζο είτε από μεγάλο πολυκατάστημα, θα το στείλουν στην ίδια εταιρία; (για το sony που ενδιαφέρομαι νομίζω είναι η arvato...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι άλλο, όσον αφορά στο service, παίζει ρόλο από πού θα αγοράσω το κινητό; Ή είτε το πάρω από skroutzoμάγαζο είτε από μεγάλο πολυκατάστημα, θα το στείλουν στην ίδια εταιρία; (για το sony που ενδιαφέρομαι νομίζω είναι η arvato...)

η sony ειναι πιο καλη στο service,ποιο επαγγελματιες.Μου ετυχε sony ultra να παρε νερα και μου το αλλαξαν χωρις δευτερη κουβεντα.

η samsung στα εξουδιοδοτημενα servis που εχει το πας-το φαιρνεις το ιδιο και το αυτο,με την τριτη φορα εαν δεν γινει τοτε το συζητανε για αντικατασταση,και φυσικα ολα τα λεφτα τα τρως στην courier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μιας και σήμερα ανακάλυψα το συγκεκριμένο thread θα σας πω την άποψη μου για τον Mr.Mobi.

Ψωνίζω από αυτό το μαγαζί αρκετό καιρό και πριν μπει στο skroutz. 'Εχω αγοράσει πολλές συσκευές από εκεί καθώς αλλάζω κινητά πολύ συχνά. Για αντικαταβολές δεν ξέρω γιατί πάντα πηγαίνω στο μαγαζί. Επίσης δε χρειάστηκε ποτέ να χρησιμοποιήσω το service τους, αλλά ότι συσκευή έχω αγοράσει ήταν σφαγισμένη και άψογη λειτουργικά.

 

Τα android κινητά που έιχα πάρει ήταν από Ευρώπη και πάντα καλύπτονταν από εγγύηση.

Όλα τα iPhone, ήταν ελληνικά από τη Cosmote (3GS-4-4S-5) και είχαν το αντίστοιχο αυτοκολλητάκι επάνω "αποκλειστικός εισαγωγέας - Cosmote". Δεν είμαι σίγουρος αν αυτό ισχύει ακόμα, πάντως μέχρι και το 5άρι που το πήρα Ιανουάριο του '13, ήταν από Cosmote.

 

Δεν ξέρω πως γίνεται, πάντως για να παίρνει αυτός τα iPhone από τη Cosmote και να τα πουλάει 150 ευρώ φνηνότερα από την ίδια τη Cosmote, φανταστείτε πόσα λεφτα πληρώνουμε άδικα στα "μεγάλα" μαγαζιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, μιας και σήμερα ανακάλυψα το συγκεκριμένο thread θα σας πω την άποψη μου για τον Mr.Mobi.

Ψωνίζω από αυτό το μαγαζί αρκετό καιρό και πριν μπει στο skroutz. 'Εχω αγοράσει πολλές συσκευές από εκεί καθώς αλλάζω κινητά πολύ συχνά. Για αντικαταβολές δεν ξέρω γιατί πάντα πηγαίνω στο μαγαζί. Επίσης δε χρειάστηκε ποτέ να χρησιμοποιήσω το service τους, αλλά ότι συσκευή έχω αγοράσει ήταν σφαγισμένη και άψογη λειτουργικά.

 

Τα android κινητά που έιχα πάρει ήταν από Ευρώπη και πάντα καλύπτονταν από εγγύηση.

Όλα τα iPhone, ήταν ελληνικά από τη Cosmote (3GS-4-4S-5) και είχαν το αντίστοιχο αυτοκολλητάκι επάνω "αποκλειστικός εισαγωγέας - Cosmote". Δεν είμαι σίγουρος αν αυτό ισχύει ακόμα, πάντως μέχρι και το 5άρι που το πήρα Ιανουάριο του '13, ήταν από Cosmote.

 

Δεν ξέρω πως γίνεται, πάντως για να παίρνει αυτός τα iPhone από τη Cosmote και να τα πουλάει 150 ευρώ φνηνότερα από την ίδια τη Cosmote, φανταστείτε πόσα λεφτα πληρώνουμε άδικα στα "μεγάλα" μαγαζιά...

 

Στα μεγαλα μαγαζια πληρωνουμε κανονικα,ασχετα εαν μας φαινεται  τρελο το ποσο.Απλα πισω απο τα skroutzoμαγαζα κρυβεται αλλη ιστορια....που φυσικα δεν το νοιαζει τον καταναλωτη.

 

Καλησπέρα παιδιά, μιας και σήμερα ανακάλυψα το συγκεκριμένο thread θα σας πω την άποψη μου για τον Mr.Mobi.

Ψωνίζω από αυτό το μαγαζί αρκετό καιρό και πριν μπει στο skroutz. 'Εχω αγοράσει πολλές συσκευές από εκεί καθώς αλλάζω κινητά πολύ συχνά. Για αντικαταβολές δεν ξέρω γιατί πάντα πηγαίνω στο μαγαζί. Επίσης δε χρειάστηκε ποτέ να χρησιμοποιήσω το service τους, αλλά ότι συσκευή έχω αγοράσει ήταν σφαγισμένη και άψογη λειτουργικά.

 

Τα android κινητά που έιχα πάρει ήταν από Ευρώπη και πάντα καλύπτονταν από εγγύηση.

Όλα τα iPhone, ήταν ελληνικά από τη Cosmote (3GS-4-4S-5) και είχαν το αντίστοιχο αυτοκολλητάκι επάνω "αποκλειστικός εισαγωγέας - Cosmote". Δεν είμαι σίγουρος αν αυτό ισχύει ακόμα, πάντως μέχρι και το 5άρι που το πήρα Ιανουάριο του '13, ήταν από Cosmote.

 

Δεν ξέρω πως γίνεται, πάντως για να παίρνει αυτός τα iPhone από τη Cosmote και να τα πουλάει 150 ευρώ φνηνότερα από την ίδια τη Cosmote, φανταστείτε πόσα λεφτα πληρώνουμε άδικα στα "μεγάλα" μαγαζιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, θέλω να αγοράσω ένα xperia Sp και θέλω την γνώμη σας.

 

Ανάμεσα σε

 

smarties.gr (231 ευρώ.Με 2 χρόνια εγγύηση kai Doa)

phonegallery.gr, (233 ευρώ.Με 2 χρόνια εγγύηση kai Doa)

kai mediamarkt.gt (229 ευρώ. Με 1 χρόνο εγγύηση δεν ξέρω γιατί.)

 

ποιο μου συστήνεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, θέλω να αγοράσω ένα xperia Sp και θέλω την γνώμη σας.

 

Ανάμεσα σε

 

smarties.gr (231 ευρώ.Με 2 χρόνια εγγύηση kai Doa)

phonegallery.gr, (233 ευρώ.Με 2 χρόνια εγγύηση kai Doa)

kai mediamarkt.gt (229 ευρώ. Με 1 χρόνο εγγύηση δεν ξέρω γιατί.)

 

ποιο μου συστήνεται ?

το mediamarkt,οσο για την εγγυηση πρεπει να εχουν κανει λαθος,2 χρονια εχεις απο την samsung εαν ειναι ευρωπαικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...