Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά μπορεί να μου πει κανείς αν τα σκρουτζομάγαζα στέλνουν και Κύπρο;

Αυτο φιλος πρεπει να παρεις τηλ να τους ρωτησεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!!!

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα iphone 4s από κάποια κατάστημα του skroutz... επειδή όμως δεν έχω προηγούμενη εμπειρία, και είμαι λίγο άσχετη, θα το εκτιμούσα αν μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος στο να διαλέξω κατάστημα... Ευχαριστώ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαξε στο σκρουτζ και διαλεξε καταστημα που εχει 5 φουλ αστερια κριτικες και αριθμό σχολίων/ψήφων πάνω από 100/150.

Υπερβολικο σε βρισκω. Δεν ειναι ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!!!

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα iphone 4s από κάποια κατάστημα του skroutz... επειδή όμως δεν έχω προηγούμενη εμπειρία, και είμαι λίγο άσχετη, θα το εκτιμούσα αν μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος στο να διαλέξω κατάστημα... Ευχαριστώ!!!!

http://www.macexperts.gr/zcn/index.php?main_page=index&cPath=227_230

 

 

είχα παραγγείλει ένα ipad από κει και ήταν όλα άψογα ήρθε την επόμενη μέρα.αυτή είναι η προσωπική μου εμπειρία από σκρουτζομάγαζο. τώρα κάνε εσύ μια αναζήτηση στοπ σκρουτζ και αποφάσισε από που θέλεις να το αγοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαξε στο σκρουτζ και διαλεξε καταστημα που εχει 5 φουλ αστερια κριτικες και αριθμό σχολίων/ψήφων πάνω από 100/150.

Υπερβολικός φίλε μου...

Κανεις λαθος εγω τελη ιουνιου του 2013 το πηρα και ειχε κανονικοτατα doa μηπως το μπερδευεις με καποιο αλλο μαγαζι?

 

Ολα εχουν τον τροπο να τα σφραγισουν εγω προσφατα πηρα απο πλαισιο το e2252 και ειχε διπλη ταινια ασφαλειας συν οτι το κουτι φαινοταν οτι ηταν ανοιγμενο το πηγα πισω να τ αλλαξω και δε μου τ αλλαξαν ενω και τα 2 που πηρα απο birdphone ηρθαν σφραγισμενα κανονικα!

Η σφραγίδα είναι αυτοκόλλητο που μπορεί να το τυπώσει και να το κολλήσει ο οποιοσδήποτε... Τώρα το γεγονός ότι είχε 2, μπορεί να ήταν από πελάτη που τελικά δε το ήθελε, κι επειδή βαριόντουσαν να βγάλουν την παλιά από το πλαίσιο, την βαλαν από πάνω... Το κινητό θα είναι καινούριο αν το ανοίξεις και είναι καινούριο... το βλέπεις. Ένα αυτοκόλλητο είναι ένα αυτοκόλλητο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα...μεσα στη βδομάδα θα πάρω και εγώ το note 3 μια και έπεσε πολύ, σκέφτομαι να το πάρω από birdphone...
έχω όμως κάποιες απορίες διότι τα χρήματα δεν είναι και λίγα για κινητό και με αγχώνουν κάποια πράγματα...
1) όσοι το πήρατε από εκεί το κατάστημα είχε doa;
2) όσοι το πήρατε από εκεί η συσκευη ήταν εγγυημένα ευρωπαική (μη τρέχω αργότερα);
3) το έχει σε λευκό με 2 τιμές:
http://www.birdphone.gr/gr/prdid/2a0af634f909407aa3ee7dd8dbc8c922/productinfo.aspx
και
http://www.birdphone.gr/gr/prdid/4e30eac195644e83a7b845e3ff270e31/productinfo.aspx

εννοείτε πως θέλω το φτηνό...αλλά δε καταλαβαίνω γιατί το έχει 2 φορές με τόσο μεγάλη διαφορά τιμής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πήρα το note 3, αλλά επειδή ψώνισα πρόσφατα από Birdphone:
1) Ναι, έχει DOA 7 ημερών.
2) Ναι (και ούτως ή άλλως υπάρχουν τρόποι να το επαληθεύσεις).
3) Το 1ο είναι Ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας, ενώ το 2ο Ελληνικής, εξού και η διαφορά στην τιμή. Αν δεις και στο site, λέει:
 

Τι σημαίνει το πρόθεμα EU στο τίτλο των προϊόντων;

Είναι προϊόντα που προορίζονται για την ευρωπαϊκή αγορά. Σημαίνει πως για οποιαδήποτε τεχνική υποστήριξη, απευθύνεστε στις επίσημες αντιπροσωπείες της εκάστοτε εταιρείας. Σε περιπτώσεις που ισχύουν οι διατάξεις DAP/DOA* και για τη δική σας άμεση εξυπηρέτηση, θα πρέπει να επικοινωνείτε με εμάς σε κάθε περίπτωση.

Κατά τα άλλα, δεν υπάρχει καμία άλλη διαφορά με το να έπαιρνες "Ελληνική" συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ,καινουριος στο forum,σημερα παρελαβα ενα Galaxy S4 mini απο birdphone.Ειμαι επισης καινουριος σε android (ειχα ενα iphone πριν) και ειδα οτι ειχε προεγκατεστημενες καποιες εφαρμογες με την ονομασια Sfr.Ψαχνοντας λιγο περισσοτερο βρηκα οτι ειναι η Sfr ειναι γαλλικος παροχος κινητης τηλεφωνιας.Τι σημαινει αυτο τωρα οτι το κινητο ειναι αγορασμενο απο αυτον τον παροχο?μηπως να παραπονεθω στην birdphone? αν μπορει ας μου εξηγησει καποιος που γνωριζει.

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσότερα κινητά που πουλάνε τα μαγαζιά του skroutz είναι παραεισαγωγης από κάποια ευρωπαϊκή χώρα και αυτός είναι ο λόγος που έχουν τόσο μεγάλη διαφορά τιμής με τα εδώ μεγάλα μαγαζιά. Τα κινητά αυτά, εφόσον είναι ευρωπαϊκά δεν διαφέρουν σε τίποτα απ ότι αν το αγοράζες από την κοσμοτε ή την βονταφον εδώ. Προφανώς το δικό σου είναι μοντέλο γαλλικής αντιπροσωπία. Δεν υπάρχει λόγος να παραπονεθείς για κάτι, εκτός και αν είχες παραγγείλει και πληρώσει για μοντέλο ελληνικής αντιπροσωπίας. Δες εκεί που το πήρες αν έλεγε (EU) ή (GR) δίπλα στο όνομα του κινητού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σίγουρα το έχετε πει αλλά ξαναενημερώστε έναν insomniac..εμένα.

Μας πολυνοιάζει άμα είναι eu ή gr ? Για το nexus5 ενδιαφέρομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σίγουρα το έχετε πει αλλά ξαναενημερώστε έναν insomniac..εμένα.

Μας πολυνοιάζει άμα είναι eu ή gr ? Για το nexus5 ενδιαφέρομαι...

Ειδικά για το Nexus 5 καθόλου μα καθόλου.

Όλα τα D821 είναι ίδια. Ούτε η ROM διαφέρει ούτε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...