Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα ,καινουριος στο forum,σημερα παρελαβα ενα Galaxy S4 mini απο birdphone.Ειμαι επισης καινουριος σε android (ειχα ενα iphone πριν) και ειδα οτι ειχε προεγκατεστημενες καποιες εφαρμογες με την ονομασια Sfr.Ψαχνοντας λιγο περισσοτερο βρηκα οτι ειναι η Sfr ειναι γαλλικος παροχος κινητης τηλεφωνιας.Τι σημαινει αυτο τωρα οτι το κινητο ειναι αγορασμενο απο αυτον τον παροχο?μηπως να παραπονεθω στην birdphone? αν μπορει ας μου εξηγησει καποιος που γνωριζει.

ευχαριστω

ευχαριστω για την απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ερωτησουλα ακομη.Το κινητο οπως ειπα εχει firmware απο τον γαλλικο παροχο SFR.(τελευταια εκδοση android  4.2.2 k oxi 4.4 ακομη).

Αν κατεβασω απο sammobile την επισημη ελληνικη ρομ  θα ισχυει η εγγυηση?επισης τι αλλο θα χασω-κερδισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ερωτησουλα ακομη.Το κινητο οπως ειπα εχει firmware απο τον γαλλικο παροχο SFR.(τελευταια εκδοση android  4.2.2 k oxi 4.4 ακομη).

Αν κατεβασω απο sammobile την επισημη ελληνικη ρομ  θα ισχυει η εγγυηση?επισης τι αλλο θα χασω-κερδισω?

Αυτό είναι off-topic αλλά anyway, κατέβασε και πέρασε την unbranded Germany 4.4.2 γιατί παίρνει πρώτη τις αναβαθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα κινητό μπορείς να κάνεις ό,τι θέλεις αρκεί να μπορείς να το επαναφέρεις σε εργοστασιακή κατάσταση όταν θες να το πας για service. Κάθε εταιρεία έχει άλλες απαιτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα κινητό μπορείς να κάνεις ό,τι θέλεις αρκεί να μπορείς να το επαναφέρεις σε εργοστασιακή κατάσταση όταν θες να το πας για service. Κάθε εταιρεία έχει άλλες απαιτήσεις.

οκ thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά για το Nexus 5 καθόλου μα καθόλου.

Όλα τα D821 είναι ίδια. Ούτε η ROM διαφέρει ούτε τίποτα.

για το LG G2 πρπ να το ξαψω να παρω ευρωπαικο η οτι τυχει και εκει?και εχει διαφορα ποιες θα ειναι οι διαφορες?σορρυ για την ερωτηση ισως ειναι "χαζη" αλλα ειμαι λιγο καινουριος σε αυτα τα θεματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το LG G2 πρπ να το ξαψω να παρω ευρωπαικο η οτι τυχει και εκει?και εχει διαφορα ποιες θα ειναι οι διαφορες?σορρυ για την ερωτηση ισως ειναι "χαζη" αλλα ειμαι λιγο καινουριος σε αυτα τα θεματα!

Καμία διαφορά. Ό,τι συσκευή πουλάνε στην Γερμανία και στην Σουηδία και στην Ισπανία και στην Ιταλία και στην Ρουμανία, την ίδια συσκευή φέρνει και η LG Hellas. Η μόνη διαφορά μπορεί να είναι το Firmware και οι προεγκατεστημένες εφαρμογές, δηλαδή μηδέν διαφορά. Θα πάρεις σε όποιο μαγαζί του σκρουτζ σου κάνει το μεγαλύτερο κλικ τηλέφωνο (όλα είναι έμπιστα πίστεψέ με από πλευράς ποιότητας και γνησιότητας των συσκευών) θα τους ρωτήσεις εάν είναι Ευρωπαϊκό, και εάν ναι, θα το τσιμπήσεις χωρίς φόβους και άγχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκεί να κοιτάξει κανείς αξιολογήσεις ενός skroutzoμάγαζου. Προσωπικά η λατρεία μου είναι το birdphone και το έχω ξαναναφέρει οπου μπορεί να διαβάσει κανεις 1021 αξιολογήσεις και να βγάλει συμπέρασμα. Έχω πάρει 2 συσκευές απο εκει (όχι για μένα) και η εξυπηρέτηση τους ήταν άψογη. Ούτε παρουσίασαν προβλήματα οι συσκευές, κάτι το οποίο βέβαια μπορεί να τύχει απ όπου κι αν το αγοράσεις.

 

Το S advance της αδερφής μου ήταν πολωνικό και πήρε Jb όταν εδώ τα ελληνικά ψαχνόντουσαν ακόμα. Και το Xperia S της κοπέλας μου ήταν νομίζω ρουμάνικο αλλά δεν θυμάμαι καλά. Κανένα απολύτως πρόβλημα. Η μόνη διαφορά είναι η πολύ χαμηλότερη τιμή τους που κάνει καλό στη τσέπη μας.

 

Κι αυτό το κατάλαβα λόγω της αρχικής γλώσσας που έκαναν εκίννηση τα τηλέφωνα αλλά φυσικά το αλλάζεις πολύ εύκολα μέσω των ρυθμίσεων. Ποτέ ξανά από μεγάλη αλυσίδα αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια, μια απορία, .....μπορει να μην το βλέπω εγώ, για αυτό τα φώτα σας :P

τί διαφορά έχουν αυτά τα δύο????

http://birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i8190N-Galaxy-S-III-Mini-8GB-Pebble-Blue-EU.aspx

 

http://birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i8190-Galaxy-S-III-Mini-8GB-Pebble-Blue-7573.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...