Προς το περιεχόμενο

Κινητα απο skroutz


natsos88
Μήνυμα προστέθηκε από stormrain

Στο συγκεκριμένο νήμα συνεχίζουμε τη συζήτηση για ό,τι έχει να κάνει με τις αγορές μας από τα καταστήματα του Skroutz γενικά.

Οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε για το κατάστημα Mobilepoint, υπάρχει ειδικό νήμα και θα το βρείτε εδώ.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/739898-mobilepointgr/

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα πρόσφατα απο το cityshop το Lg G2 με δόσεις. Το κατάστημα άψογο. 31 Δεκεμβρίου το παράγγειλα και 2 Ιανουαρίου το είχα στα χέρια μου.Θα στο συνιστούσα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αγορασα προσφατα ενα note 3 neo απο tokinito.gr

 

πηγα εκει για να το παραλαβω και προσεξα οτι η ταινια ασφαλειας ηταν κομμενη και ειχε μπει νεα απο πανω. οταν ρωτησα γιατι, ενα τυπακι που ηταν εκει με υφακι ειπε "σφραγιζμενο δεν ειναι τωρα?δε ξερω" και γενικα τα μασαγε, δεν ηξερε να απαντησει

 

με τα πολλα ζητησα να δω τυχαια κανα δυο κουτια ακομα και ηταν ολα ετσι

 

ξερει κανεις τι παιζει? υπαρζει περιπτωση να ειναι refurbished? να τα ανοιγουν λογω τελωνειου και καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβόμουν να κάνω αγορά από σκρουτζομάγαζο σε θέμα κινητού αλλά απ'όσα διάβασα εδώ θα το κάνω το βήμα.

 

Τι λέτε για το Citisshop? Είδα ότι έχει αναφερθεί σαν μαγαζί μια φορά αλλά είπα μήπως τώρα υπάρχουν κι άλλοι που έχουν αγοράσει από εκεί.

 

Έχει 32 κριτικές,οι περισσότερες καλές αλλά οι αρνητικές σπάνε κόκαλα.

 

http://citisshop.com/index.php?route=product/product&product_id=1806

 

ΑΝ ειναι ενα σε ενα ισογειο καπου προς μεταμορφωση εχω παρει εγω ενα 5S και ηταν κομπλε τα παιδια...

αγορασα προσφατα ενα note 3 neo απο tokinito.gr

 

πηγα εκει για να το παραλαβω και προσεξα οτι η ταινια ασφαλειας ηταν κομμενη και ειχε μπει νεα απο πανω. οταν ρωτησα γιατι, ενα τυπακι που ηταν εκει με υφακι ειπε "σφραγιζμενο δεν ειναι τωρα?δε ξερω" και γενικα τα μασαγε, δεν ηξερε να απαντησει

 

με τα πολλα ζητησα να δω τυχαια κανα δυο κουτια ακομα και ηταν ολα ετσι

 

ξερει κανεις τι παιζει? υπαρζει περιπτωση να ειναι refurbished? να τα ανοιγουν λογω τελωνειου και καλα?

 

 

το εχω δει σε 2 νοκια αυτο που λες καποτε που υπηρχε τα Nokia club/Nokia stores...

 

Σκισμένη η κατω ταινία και απο επάνω καινούργια ή 2 σκισμένες κατω και απο επανω 3η καινουργια... τραβα βγαλε ακρη τι εκαναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ταινία στο κουτί που αναγράφει πως αν είναι κομμένη, να μην δεχτείτε το προϊόν. Αν λοιπόν αυτή είναι κομμένη, δεν δέχεσαι το κινητό.
Στο Note 3 από το Kaizer που είχα πάρει, ήταν άθικτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασα προσφατα ενα note 3 neo απο tokinito.gr

 

πηγα εκει για να το παραλαβω και προσεξα οτι η ταινια ασφαλειας ηταν κομμενη και ειχε μπει νεα απο πανω. οταν ρωτησα γιατι, ενα τυπακι που ηταν εκει με υφακι ειπε "σφραγιζμενο δεν ειναι τωρα?δε ξερω" και γενικα τα μασαγε, δεν ηξερε να απαντησει

 

με τα πολλα ζητησα να δω τυχαια κανα δυο κουτια ακομα και ηταν ολα ετσι

 

ξερει κανεις τι παιζει? υπαρζει περιπτωση να ειναι refurbished? να τα ανοιγουν λογω τελωνειου και καλα?

 

Μακριά απο το tokinito.gr το έχω ξαναγράψει . Κι εγώ παρέλαβα με κομμένη ταινία ασφαλείας (δεν το είδα δυστηχώς γιατι ηταν πακεταρισμένο) και μόλις τους πήρα με παρέπεμψαν σε service..

 

Κοινώς δεν ανέλαβαν καμία ευθύνη. Δηλαδή να φέρουν ενα καινούργιο και να πάρουν το ανοιγμένο πίσω .

 

Ως φαίνεται μυαλό δεν βάζουν .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορασα προσφατα ενα note 3 neo απο tokinito.gr

 

πηγα εκει για να το παραλαβω και προσεξα οτι η ταινια ασφαλειας ηταν κομμενη και ειχε μπει νεα απο πανω. οταν ρωτησα γιατι, ενα τυπακι που ηταν εκει με υφακι ειπε "σφραγιζμενο δεν ειναι τωρα?δε ξερω" και γενικα τα μασαγε, δεν ηξερε να απαντησει

 

με τα πολλα ζητησα να δω τυχαια κανα δυο κουτια ακομα και ηταν ολα ετσι

 

ξερει κανεις τι παιζει? υπαρζει περιπτωση να ειναι refurbished? να τα ανοιγουν λογω τελωνειου και καλα?

Κουτι το οποιο εχει σπασμενη σφραγιδα ασφαλειας ΔΕΝ παραλαμβανετε ΠΟΤΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ρε παιδια ειναι οτι πανω απο τη κομμενη ταινια ειχε, οπως και οσα κουτια μπορεσα να δω, αλλη ταινια ασφαλειας η οποια δε μπορω να καταλαβω απο που μπηκε. τα ανοιγουν για τον χ/ψ λογο και τα ξανασφραγιζουν? :mellow:

 

τεσπα, πολυς λογος για το συγκεκριμενο μαγαζι, ξυλο να χτυπησω, το κινητο ειναι μια χαρα, αλλα σιγουρα απο εκει δε προκειται να αγορασω ξανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ρε παιδια ειναι οτι πανω απο τη κομμενη ταινια ειχε, οπως και οσα κουτια μπορεσα να δω, αλλη ταινια ασφαλειας η οποια δε μπορω να καταλαβω απο που μπηκε. τα ανοιγουν για τον χ/ψ λογο και τα ξανασφραγιζουν? :mellow:

 

τεσπα, πολυς λογος για το συγκεκριμενο μαγαζι, ξυλο να χτυπησω, το κινητο ειναι μια χαρα, αλλα σιγουρα απο εκει δε προκειται να αγορασω ξανα

Eγω πηρα 2 απο εκει το πρωτο μου ηρθε με σκισμενο κουτι απο κατω και χωρις ταινιες ασφαλειας  και το στειλα πισω και τους την ειπα το αλλο την επομενη μερα που ηρθε ολα κομπλε μεχρι και σημερα το δευτερο παλι ηρθε χωρις ταινιες ασφαλειας αλλα αυτος που το πηρε ηταν λιγο τρομπας και δε το στειλε πισω και μετα απο κανα 2μηνο το πουλησε το τελικο συμπερασμα ειναι οτι το εν λογο μαγαζι ειναι λιγο οτι να ναι και καλο ειναι να αποφευγεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ποσταρω εδω την αξιολογηση μου για την εν λογω αγορα, για οποιον ενδιαφερεται, μιας και το αγαπητο μας skroutz "εκοψε" 2 φορες το παρακατω κειμενο

 

 

 

προσφατη αγορα ενος note 3. το μαγαζι (μιλωντας για το καταστημα Πειραια) ειναι γνωστο παλιο ανταλλακτηριο συναλλαγματος το οποιο τελευταια πουλαει και κινητα και διαφορα αλλα ηλεκτρονικα. το οποιο σημαινει (οπως και διαπιστωσα) οτι η εξυπηρετηση στο καταστημα ειναι απολυτως βασικη και εξηγουμαι:

 

1ον τα τηλεφωνα του καταστηματος ειναι μονιμως εκτος λειτουργιας, η κατελλημενα η στο κλεινουν. με συνεπεια για οτιδηποτε θες να ρωτησεις η να συννενοηθεις, να πρεπει να πας απο κει.

2ον το προσωπικο περα απο το να σου δωσει τη συσκευη και να σου παρει τα χρηματα δε ξερει να απαντησει τιποτε αλλο. στην ερωτηση μου γιατι οι συσκευασιες ειχαν τη ταινια ασφαλειας κομμενη και αλλη κολλημενη απο πανω εισεπραξα μονο υφακι και αδυναμια απαντησης.

τα 2 παραπανω ειναι αρκετα για να μην αγορασω ξανα απο το συγκεκριμενο καταστημα

Βαθμολογία: 1 / 5

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασα τελικά από Birdphone.

Την μία μέρα το παρήγγειλα και την επόμενη το είχα. Με επιπλέον ζελατίνα που έκλεινε το Ελληνικό εγχειρίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ανοιγουν τα κουτια για να βαζουν Ελληνικο manual λογω του οτι οι συσκευες προοριζονται για αλλη χωρα και εχουν μεσα manual σε αλλη γλωσσα?

 

Ας μας πει καποιος που εχει παρει κινητο με κομμενη ταινια ασφαλειας.

 

Ο αλλος στο kinito.gr το επαιξε εξυπνος δηλαδη οταν απαντησε "σφραγισμενο δεν ειναι τωρα?"

 

Μπαλωμενο ειναι,οχι σφραγισμενο να του ελεγες.Απο την στιγμη που ανοιχτηκε το κουτι ρισκαρεις αν το παρεις.Εφοσον ο πελατης καταλαβει οτι εχει κοπει η ταινια ασφαλειας ο υπαλληλος θα επρεπε να δωσει καποια εξηγηση και ο πελατης να αποφασισει αν θα το παρει.

 

Αν του κανεις αρνητικη αξιολογηση στο Σκρουτζ θα φταις?Και με σχολιο το τι σου απαντησε.Ποσους πελατες θα χασει?

 

Δεν πειραζει,επιλεγουμε το αμεσως επομενο Σκρουτζομαγαζο με την χαμηλοτερη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ανοιγουν τα κουτια για να βαζουν Ελληνικο manual λογω του οτι οι συσκευες προοριζονται για αλλη χωρα και εχουν μεσα manual σε αλλη γλωσσα?

 

Ας μας πει καποιος που εχει παρει κινητο με κομμενη ταινια ασφαλειας.

 

Κάποια μαγαζιά το έκαναν αυτό παλιά (πχ Κινητομάνια) από κάποια φάση και μετά σου το δίνουν χωριστά. Όσες φορές έχω πάρει πάντα κοιτάω να είναι σφραγισμένα για να ισχύει το DOA. Υπάρχουν σοβαρά skroutzομαγαζά και υπάρχουν και χάλια, γι αυτό είμαστε εδώ να τα λέμε. Το birthphone το kaizer (3ης Σεπτεμβρίου) και το Κινητομάνια είναι 3 μαγαζιά που έχω δοκιμάσει και είναι ΟΚ. Μπορεί σε κάποια να είναι 2-3€ ποιο ακριβά αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο σε σχέση με άλλα "μπάχαλα". Γενικά αποφύγετε μαγαζιά που δεν έχουν φυσική παρουσία και πουλάνε μόνο μέσω internet υπάρχουν μεγαλύτερες πιθανότητες να φάτε "φόλα" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν του κανεις αρνητικη αξιολογηση στο Σκρουτζ θα φταις?Και με σχολιο το τι σου απαντησε.Ποσους πελατες θα χασει?

 

αν δεις σε προηγουμενο ποστ μου ειναι η αξιολογηση την οποια το skroutz μου ζητησε 2 φορες να αλλαξω (να αφαιρεσω το μισο κειμενο) και φυσικα δεν εχει μπει στο site. who cares

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...