Προς το περιεχόμενο

GTX 770 ή Radeon 7970?


FlocculentVoid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 453
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

770 προτεινω!

perfrel_1920-8_zps77632e9f.gif

 

 

μια oc edition ακουμπαει το +20% απο την απλη 7970,απο την κλοκαρισμενη ghz ειναι +10%

 

και κλοκαρεται αρκετα καλα σε manual oc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρε saiz με τα εγκυρότατα reviews  με προ 10ετιας drivers.

 

 

καμια σχεση

 

NVIDIA: 314.22 WHQL

GTX 770 & GTX 780: 320.18 Beta

ATI: Catalyst 13.3 Beta 3 (newer than 13.4)

HD 7990: 13.5 Beta 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να μου πεις τώρα οτι στην γενική κατάταξη με το overall performance που συμπεριλαμβάνει και αρχαία παιχνίδια κατσανε και ξανακαναν ολα τα τεστ απο την αρχή μόνο για το review της 770?

 

Δεν νομιζωωωωω!!!

 

Τεσπα μπήκαν δυο reviews που δείχνουν διαμετρικά αλλά πράγματα , ας αποφασίσει ο ενδιαφερόμενος τι είναι αξιόπιστο και τι οχι!!!

 

Χαχα είναι τραγικό , μόνο το γεγονός οτι την έβγαλαν πάνω ακόμη και απο την 590 είναι αρκετό για να καταλάβει κανείς περί τίνος πρόκειται !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαιζ άσε τις εκδόσεις o/c γιατί θα πιάσουμε και το κανονικό...

 

Η διαφορά τους ακόμα και με βάση το γράφημα που παραθέτεις είναι 4%

 

 

Αυτό δεν δικαιολογείται από τη χρηματική διαφορά

 

Αν είναι παίρνει και αυτός μια κλοκαρισμενη έκδοση της 7970 ή/και ανεβάζει και μόνος του και πάλι είναι κερδισμένος

 

 

Από τις πράσινες μόνο η 780 κάνει τη διαφορά, οι άλλες είναι οι 6αρες που ξέρουμε, μη γελιόμαστε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαιζ άσε τις εκδόσεις o/c γιατί θα πιάσουμε και το κανονικό...

 

Η διαφορά τους ακόμα και με βάση το γράφημα που παραθέτεις είναι 4%

 

 

Αυτό δεν δικαιολογείται από τη χρηματική διαφορά

 

Αν είναι παίρνει και αυτός μια κλοκαρισμενη έκδοση της 7970 ή/και ανεβάζει και μόνος του και πάλι είναι κερδισμένος

 

 

Από τις πράσινες μόνο η 780 κάνει τη διαφορά, οι άλλες είναι οι 6αρες που ξέρουμε, μη γελιόμαστε

 

 

κλοκαρισμενη edition ειναι η ghz,πιο πανω απο την ghz ειναι ελαχιστα μοντελα με +50hz στον πυρινα..κλαιν δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ezio

 

Για μένα όχι, εδώ βέβαια δεν θεώρησα ότι αξίζουν και τα 50 ευρώ που έχει η 7970 από τη δική μου

 

Το 400αρι για κάρτα ξεπερνάει τη δική μου λογική και το 300αρι ακόμα τη δοκιμάζει

 

Από ένα ποσό και πάνω πάντως σίγουρα δεν παίρνεις αυτά που πληρώνεις

 

Βέβαια για έναν αποκλειστικά αγοραστή της nvidia φαίνεται ευκαιρία μια φθηνότερη 680

Για μένα που έχω πάψει εδώ και χρόνια να είμαι, όχι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7970 αφου κλοκαρεις. Παει αποδεδειγμενα στον θεο και στα ιδια ρολογια ριχνει στα αυτια σε 680 και σε περιπτωσεις την 770. Ειναι πιο φθηνη και δεν εχει throtling 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσκολη επιλογη ...Δεν γνωριζω τι oc δυνατοτητες εχει η 770 ακομα αλλα βλεπω στα σοβαρα παιχνιδια την 770 πιο πανω απο την 7970GE .Eπισης οι drivers της nvidia που θα βγουν πιο μετα ειναι δεδομενο θα δωσουν boost στις επιδοσεις της .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνταξει δεν ειναι τοσο ασφαλες κριτηριο καθοτι εγω πχ αν παρω amd θα προτιμησω μια sapphire οχι reference  ,απο την αλλη για nvidia θα ηθελα evga .Πηγαινεις δηλαδη και με τον κατασκευαστη και αναλογα αυξομειωνεται η διαφορα αναλογα με τα κριτηρια του καθενος .Στο vision για παραδειγμα βλεπω πιο φθηνη 770 την gainward αλλα δεν θα την επαιρνα ποτε επειδη ειναι η πιο φθηνη.Συν τοις αλλοις διαφορες της ταξης των 50 ευρω σε επιπεδα τιμων πανω απο 400 ευρω δεν υφισταται για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...