Προς το περιεχόμενο

GTX 770 ή Radeon 7970?


FlocculentVoid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πω εγω θα ειχα τρελη αγωνια xD Μακαρι να προλαβεις την αλλαγη και να σου ερθει η 770.. Πω δεν χορταινω να βλεπω απειρες Nvidia να θελουν να πουληθουν στις Αγγελιες ^^

 

Φυσικα και βλεπεις καθοτι οι nvidia εχουν μεγαλη μεταπωλητικη αξια ή μαλλον να το πω καλυτερα μεταπωλητικη δυνατοτητα αφου η αξια μιας μεταχειρισμενης gpu κυμαινεται σε στενα  ορια που μπορει να την πουλησει καποιος .Ολοι οσοι βλεπεις που πουλανε τωρα 680,670 τι νομιζεις οτι θα κανουν? Για 780-770 πανε στην συντριπτικη τους πλειοψηφια .Θα μου πεις οκ fanboys οι περισσοτεροι .Δεν μιλαω μονο για Ελλαδα βεβαια ,αν κανεις μια βολτα στα ξενα forums θα το διαπιστωσεις ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 453
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλυτερα μην κοιταξεις xD Δεν το λεω σαν παραλογο,απλα εχει πλακα να βλεπεις ποσος κοσμος ειχε 680 :P Παρατηρησα κιολας αρκετες 7950 να πουλουνται.... Ρε προδοτες !! :P Οτι κανει η 770 στοκ,το κανουμε και εμεις σε oc με 160€ λιγοτερα ;)

 

Πλακιτσα,αλλα φευγουνε αβερτα καρτες και ολοι θα πανε για Nvidia επειδη δεν υπαρχει προσωρινα αντιπαλος,ασχετα αν αξιζει ή οχι.. Α ρε Amd...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κοιτάξει τις αγγελίες, αλλά φαντάζομαι ότι θα τις δίνουν κάτω από 250-300€ έτσι; Γιατί παραπάνω, ΔΕΝ αξίζουν.

Ε μωρε ναι ποσο να τις δωσεις ..350 σου λεω εγω βαρια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, ασήκωτο είναι το 350άρι για τη μεταχειρισμένη 680, όταν παίζει η καινούρια 770 στο 400άρι. 300 και πολλά της είναι.

Σωστο και αυτο ...770 400 καινουργια απο εξωτερικο εννοεις ? Να βαλεις και μεταφορικα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εδώ από 430 αρχίζουν, οπότε δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα...(σε σχέση με εξωτερικό εννοώ, τραγική παραμένει η nvidia όσον αφορά την τιμολογιακή της πολιτική...)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι AMD ειναι παιχνιδοκαρτες μονο; Για κοιτα το τελευταιο update του Premiere CC λιγο...

Ναι το ξέρω θα τις υποστηρίξει εν έτη 2013... τους cuda δεν ξέρω που θα βρει.. φυσικά η adobe να πουλήσει θέλει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εδώ από 430 αρχίζουν, οπότε δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα...(σε σχέση με εξωτερικό εννοώ, τραγική παραμένει η nvidia όσον αφορά την τιμολογιακή της πολιτική...)

 

Για να δούμε, θα πάρουν χαμπάρι τίποτα τα fanboys που υποστηρίζουν ότι για να είναι αρκετά πιο ακριβή θα υπάρχει λόγος;

 

Τότε με την 8800GT και το G92 δε φαίνεται να πήραν χαμπάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι μεχρι στιγμης οσο βρισκουμε μια gigabyte 770 Oc εξω αλλο τοσο την βρισκουμε και εδω δλδ 430€ .. Ειναι πολυ περιεργο οντως.. Εγω προσωπικα περιμενα τις non reference τουλαχιστον 460-470€ στην χωρα μας.. Λετε να υπαρχει ελπιδα?? Ο_Ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι μεχρι στιγμης οσο βρισκουμε μια gigabyte 770 Oc εξω αλλο τοσο την βρισκουμε και εδω δλδ 430€ .. Ειναι πολυ περιεργο οντως.. Εγω προσωπικα περιμενα τις non reference τουλαχιστον 460-470€ στην χωρα μας.. Λετε να υπαρχει ελπιδα?? Ο_Ο

So Simple > http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=02G-P4-2774-KR&family=GeForce%20700%20Series%20Family&uc=EUR

 

http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=02G-P4-2770-KR&family=GeForce%20700%20Series%20Family&uc=EUR

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μιλάμε για διαφορά 75 ευρώ μεταξύ της 7970 και της 770. Και ας πούμε πως η 770 όντως είναι πιο γρήγορη από την 7970. Αξίζει τα 5 παραπάνω frames στα παιχνίδια για 75 ευρω? Λιγο αμφίβολο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...