Προς το περιεχόμενο

GTX 770 ή Radeon 7970?


FlocculentVoid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 453
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το ότι μας έδωσε μια 680 GE με κάτω από 400 ευρώ (στην Ευρώπη σύντομα κ εδώ) μας κάνει και πετάμε από την χαρά μας..

Αν το θέτεις ετσι ή το βλέπεις ετσι με βρίσκεις σύμφωνο !

 

Αν και για το κάτω απο τα 400€ δεν την εχω δει στην Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως απο Γερμανικα site οι περισσοτεροι...

Τελικα η μοιρα αυτου του λαου,ειναι να την "βρισκει" απο τους Γερμανους.

Δεν εξηγειται αλλιως :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε και τα μεταφορικα ομως στην συνιστωσα

 

Συμφωνώ ότι πρέπει να τα δεις και αυτά αλλά, δεν είναι και τραγικά. Amazon.it ~12E όταν από Περιστέρι για Αιγάλεω ο άλλος μου ζητάει 7Ε. Γενικά το κοιτάς και θα δεις συμφέρουσες προσφορές. Εγώ πάντως σε αυτά που ψάχνω τον τελευταίο καιρό έχω βρει τις καλλίτερες τιμές από έξω μαζί με μεταφορικά.

Για το on topic τώρα, για μένα η ουσία είναι τι θέλει ο καθένας. Βάζεις μέσα budget, ανάγκες, γούστα και προτιμήσεις και βρίσκεις αυτό που θες.Εμένα π.χ. με ενδιαφέρει πολύ και η ησυχία του συστήματός μου, οπότε προτιμώ να σκάσω κάτι παραπάνω για μια συγκεκριμένη υλοποίηση, ανεξαρτήτου εταιρείας, και κατά συνέπεια ίσως ελαφρώς χαμηλότερες επιδόσεις, για να έχω το κεφάλι (και τα αυτιά μου :-) ) ήσυχα. 

Τώρα οι 770 μπορεί να τσιμπάνε (μπορεί και όχι δεν είναι εκεί το θέμα) ένα τικ παραπάνω από τις 7970 αλλά και οι 8χχχ σε 4 μήνες θα είναι καλλίτερες από τις 7χχ της nvidia, και μετά από 4 μήνες η σειρά 8χχ θα είναι καλλίτερη από την 8χχχ της AMD, και μετά από άλλους 4 μήνες η 9χχχχ καλλίτερη από την 8χχ της nvidia και και και.... Η ουσία είναι τι θέλεις τώρα και πόσο μαρούλι δίνεις τώρα, και κατά την άποψή μου τι θα σε βγάλει για μια σεβαστή διάρκεια για να μην πληρώνεις γ...σιατικα κάθε χρόνο...(εκτός και αν τα έχεις :-D). Εγώ αν είχα θα έπαιρνα 2χTitan και 2χ7990 να τις κάνουν παρέα :lol:....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω μερικοι (και εγω μεσα) πρεπει σιγα σιγα να φτιαχνουμε την ωρθωγραφηα μας xD

 

Αν αναφέρεσαι σε εμένα και στο ""καλλίτερος"", να σε ενημερώσω ότι είμαι οπαδός της ιστορικής γραφής των λέξεων και να σε παραπέμψω Link.png Site: http://taeiseafton.blogspot.gr/2012/09/blog-post_5.html">εδώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι το ειχα παρατηρησει σε πολλους αλλους οτι ειχαμε ξεφυγει σε αυτο θεμα,και οσο για το καλλιτερος σωστος εισαι εσυ,εμενα καλυτερος μου το εμαθαν στο σχολειο :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται να κανεις κατι τετοιο... τα stock coolers που χρηισμοποιουν πλεον οι κατασκευαστές είναι πολύ καλα...

 

Απο εκει και περα απο την στιγμή που περιμένεις για haswell περιμενε να κυκλοφορισει για τα καλα και η 770 στην αγορα ώστε να δεις που θα καταλήξει η τίμη μπας και συμφέρει έναντι της 7970.

Δεν χρειαζεται να κανεις κατι τετοιο... τα stock coolers που χρηισμοποιουν πλεον οι κατασκευαστές είναι πολύ καλα...

 

Απο εκει και περα απο την στιγμή που περιμένεις για haswell περιμενε να κυκλοφορισει για τα καλα και η 770 στην αγορα ώστε να δεις που θα καταλήξει η τίμη μπας και συμφέρει έναντι της 7970.

Προσοχη γιατι το reference cooler τηε amd ειναι ανυπόφορο!! Εγω εχω υλοποιηση της Asus (direct cu 2) την οποια και συστηνω ανεπιφύλακτα. Γνωμη μου κοιτα σε μεταχειρισμενη 680 η 7970

 

Για μενα οι τελευταίες σειρες των nvidia amd ειναι τοσο κοντα που το ερωτγημα πλεον αν θες physx η οχι.

Κατα τα αλλα μια χαρα ειναι και οι δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...