Προς το περιεχόμενο

GTX 770 ή Radeon 7970?


FlocculentVoid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι ηδη μπροστα 10% απο την 7970 και τιποτα αλλο να μην δωσει

 

Αι καλα παπαγαλινο.... Σαν να σε βλέπω πίσω απο την οθόνη του υπολογιστη σου σαν καλο μικρό τρολακι να τριβεις τα χεράκια σου και να λες θα τους βγάλω την ψυχή μέχρι εκεί που δεν παει. Ούτε κάν τα διάγραμμα που πόσταρεις εσυ ο ίδιος δεν το υποστηρίζουν αυτο.

 

Αι στο καλο λοιπόν ... Και όσοι έχουν αντοχές να κάτσουν να διαβάσουν αυτο το τερατούργημα θέμα , ελπίζω να βγάλουν τα σωστά συμπεράσματα.

 

Για εμένα μια είναι η σωστή κίνηση... Λίγο αναμονή κανά δυο βδομάδες να πέσουν πολλές υλοποίησεις στην αγορά , να μπουν και περισσότερα καταστήματα στο παιχνίδι ώστε να Δουμε που θα ισορροπήσουν οι τιμές και να καταλήξουμε στο τι συμφέρει τον καθένα να μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 453
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτός ασχολείται με την κονσολίτσα και τρολάρει τα Threads :P

 

όντως έχω λιώσει το Ps3 , εν απουσία κάρτας :-D

 

Παρόλα αυτά δεν μπορώ παρά να σας βλέπω με τα πράσινα γυαλάκια, και να μην προσπαθήσω τουλάχιστον να σας επαναφέρω.

 

Η αλήθεια είναι ότι με την 79** η AMD ήταν ήδη ένα κύκλο ανάπτυξης μπροστά, το επόμενο release θα τους κάνει να παραμιλούν στην Nv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αι καλα παπαγαλινο.... Σαν να σε βλέπω πίσω απο την οθόνη του υπολογιστη σου σαν καλο μικρό τρολακι να τριβεις τα χεράκια σου και να λες θα τους βγάλω την ψυχή μέχρι εκεί που δεν παει. Ούτε κάν τα διάγραμμα που πόσταρεις εσυ ο ίδιος δεν το υποστηρίζουν αυτο.

 

Αι στο καλο λοιπόν ... Και όσοι έχουν αντοχές να κάτσουν να διαβάσουν αυτο το τερατούργημα θέμα , ελπίζω να βγάλουν τα σωστά συμπεράσματα.

 

Για εμένα μια είναι η σωστή κίνηση... Λίγο αναμονή κανά δυο βδομάδες να πέσουν πολλές υλοποίησεις στην αγορά , να μπουν και περισσότερα καταστήματα στο παιχνίδι ώστε να Δουμε που θα ισορροπήσουν οι τιμές και να καταλήξουμε στο τι συμφέρει τον καθένα να μας.

καλα θα μας τρελανεις εσυ δεν το ειπες και μονο σου το +10%

 

το ιδιο δεν λεει και το tehpower και τα υπολοιπα site μαζι με το δικο σου

 

ουτε σαλτσες βαζω ουτε τιποτα,μηπως ειναι το δικο σου το βιολι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα μην τον διαβαζεις καθολου, αχρηστες παραπληροφοριες...

 

savaki τραβα κανα ταξιδακι προς τουβουκτσου,και ξανα ελα κατα τον δεκεμβριο :-D

 

 

καλυνηχτα,βαρεθηκα :-D

Same Το εξαντλήσαμε

 

@ WalkerSW  απο το πολύ ψάξιμο στα bench έχεις μισοψηθει για 780.. άρχισε να .. διαφαίνεται.. χαχα :P

 

Καληνύχτα σε όλους !! :shifty:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@savakis πόσο χρονών είσαι ρε φίλε;

 

@WalkerSW Αυτά που λέει ο saiz τα κοροϊδεύεις παίζοντάς το αντικειμενικός αλλά γι αυτά που λέει ο savakis δεν μιλάς ε?

Ωραίος αντικειμενικός.

 

Διάβασα το θέμα, +1 σε moviemaker και Heatspreader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα θα μας τρελανεις εσυ δεν το ειπες και μονο σου το +10%

 

το ιδιο δεν λεει και το tehpower και τα υπολοιπα site μαζι με το δικο σου

 

ουτε σαλτσες βαζω ουτε τιποτα,μηπως ειναι το δικο σου το βιολι

 

 

κάτι γίνεται και δεν βλέπεις καλά τα bench ή μήπως φταίει το image quality της Nvidia;     :P

 

 

crysis3_2560_1600.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Same Το εξαντλήσαμε

 

@ WalkerSW απο το πολύ ψάξιμο στα bench έχεις μισοψηθει για 780.. άρχισε να .. διαφαίνεται.. χαχα :P

 

Καληνύχτα σε όλους !! :shifty:

Βασικα ετσι και αλλιως ψηνομουν για 780 και 1440p αλλα με την ανεργια που μας εχει βαρεσει μαλλον θα την βγαλω για πολυ καιρο ακομη με το cf και 1080p

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι βλέπω στο γράφημα, η 770 είναι Unplayable ενώ η 7970 παίζει σμούθ..

Άσε μας κουκλίτσα μου..

 

 τι έγινε θυμώσαμε; :P

 

Για να το πω Αμερικάνικα: Are you mad bro;   :D

 

take off the Glasses

 

crysis_2560_1600.gif

 

 

και άσε τις μαγκιές, on the net δεν λένε τίποτα ούτως ή άλλως.   B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλέγω ότι η 770GTX είναι μια 680(GE) όπως έγραψες και 'συ, αλλά το γεγονός ότι η nV θα πάψει να δίνει Performance Improvements για την 680 και θα δίνει για την 770, το έχεις σκεφτεί ;

αυτο ρε συ ΠΩΣ θα γινει ακριβως , αφου ειναι το ιδιο πραγμα; 

 

δεν κατεχω τις απαραιτητες  τεχνικες γνωσεις βεβαια, απλα μου φαινεται τελειως  παραλογο 

 

και αν θες και μια προσωπικη εκτιμηση , ψιλοτελειως αυθαιρετη κιολας, για μενα η 770 ειναι ηδη κοντα  στο μαξ , δεν προκειται να παρει κανενα boost σε βελτιωσεις ακριβως επειδη ειναι μια 680 και την 680 εδω και καιρο την εχουν φτασει κοντα στο μεγιστο 

 

και φυσικα τα ιδια θα ελεγα και για μια rebranded 7xxx 

 

ειδικα μαλιστα αν μου εσκαγε ως 8870 ή 8950  μια σαν τη δικη μου αλλα o/ced θα ελεγα και χειροτερα γιατι μαλλον θα ημουν ηδη πιο ψηλα απο αυτην 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, η λογική έτσι λέει, αλλά η nV δεν πάει ποτέ σύμφωνα με αυτή :P

Υπάρχουν reports στο Guru3d για πεσμένες επιδόσεις στις GTX5xx με νεότερους οδηγούς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε δε μας #$%#@%%# λεω γω ; :lol:

 

αν το κανουν επιτηδες , τοτε ειναι για φτυσιμο και τσαμπα τους κουβεντιαζουμε.. 

 

δε θελω  να πιστευω κατι τετοιο για κανενα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως προσωπικα δεν εχω δωσει και την απαραιτητη προσοχη, αλλα πχ την 6950 μου τη θυμαμαι να παιρνει βελτιωσεις ενω ειχαν ηδη βγει τα νεοτερα μοντελα (στα οποια βεβαια εδιναν μεγαλυτερη προσοχη και λογικο το βρισκω αυτο , αλλα να μου "σαμποταρουν" τη δικη μου για να παρω καινουρια  το βρισκω χοντρο.. ) 

 

ο χρονος θα δειξει, αν για παραδειγμα η 770 εκτοξευθει στο μελλον και οι 6αρες μεινουν πολυ πισω θα φανει αρκετα ξεκαθαρα τι παιζει 

 

συνεχιζω να μη θελω να το πιστευω, αυτα ειναι τακτικες apple , αλλα τωρα που το θυμηθηκα καλυτερα η nvidia εναν κακομοιρο tegra2 που αγορασα καποτε τον αφησε στη τυχη του 

 

απο τοτε συγκεκριμενα  αρχισα να την αντιπαθω σφοδρα και φυσικα της ευχομαι τα χειροτερα ειδικα στο συγκεκριμενο χωρο των mobile που ειναι τελειως αμπαλη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...