Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 4 (Open Spoiler Thread Seasons 1-3)


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Πολύ λίγος ντόρος πάντως για τον θάνατο του Tywin... Γιατί μετά τον θάνατο του έχω μια εντύπωση οτι θα επικρατήσει το χάος και ουσιαστικά αυτός ήταν τα πάντα στο King's Landing??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

1. Ο hound πήγαινε γηρεύοντας

2. Η ξανθιά knight είναι απλά Κτήνος!

3. Γουστάρω guild of faceless assasins - Vaal morgulis!

4. Τώρα η μάγισσα της φωτιάς θα κάτσει και στον snow? -Το shadow που γέννησε τι απέγινε?

5. Ο παράλυτος στάρκ απλά θα σπείρει?! you will fly... θα γίνει τίποτα δράκος?

6. Τα wildlings που είναι?

7..... who the fuck waits until April 2015 for the next season?!!!?

8. έπρεπε πάλι να φτάσουμε στα 2 τελευταία επεισόδια για να δούμε λίγο επικούρα, έλεος...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το τειχος πως το περασε με τοσο στρατο; Με καραβια καταφερε και πηγε τοσο βορεια με τοσο κρυο;

 

Αν ρίξεις μια ματιά σε ένα από τους πολλούς χάρτες του Westeros που κυκλοφορούν στο δίκτυο, θα δεις πως στο τοίχος έχουν απομείνειν πλέον 3 ενεργά κάστρα της Νυχτερινής Φρουράς:

Στο δυτικό άκρο ο Shadow Tower, στο κέντρο το γνωστό Castle Black και στο ανατολικό άκρο, το παραθαλάσσιο EastWatch που έχει και λιμάνι.

Εκεί η Νυχτερινή Φρουρά εκτελεί και χρέη Λιμενικού κάνοντας περιπολίες με πλοία στη θάλασσα για "λαθρομετανάστες" (άγριους που προσπαθούν να περάσουν στο νότο με βάρκες).

 

Από εκεί πέρασε βόρεια ο Στάνις. Όντως θα έπρεπε να τους δείξουν πιο βαριά ντυμένους, καθώς δεν είναι τόσο κοντά το Castle Black με το Eastwatch.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον η κοκκινομαλλα θα του κάτσει του Jon κ θα του λεει "You know some things Jon Snow" μετα θα γεννήσει ενα νεο τερατακι αυτή τη φορά άσπρο ελεο Snow γνωστό κ ως "Κάσπερ το φαντασματάκι".... It is known!! :P

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι σειρές τελικά είναι πιο ωραίες όταν τις αφήνεις να βγουν ολόκληρες το να βλέπεις κάθε χρόνο 10 επεισόδια είναι κουραστικό, ξεχνάς και χάνεις την ουσία. Έτσι έκανα και με το breaking bad,  το περίμενα μέχρι το τέλος και το απόλαυσα όπως θα έπρεπε σε 1 μήνα. Θα το κάνα και με το got αλλά είχα δει τις 2 season και μπήκα στο τρυπακι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το επεισόδιο απλά η τελευταία σκηνή μου φάνηκε ανούσια τελείως.

Επίσης, η Άρυα έχει γίνει τελείως αψυχολόγητη και αντιπαθής.

Συνολικά η σαιζόν πολύ καλύτερη από την προηγούμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το επεισόδιο απλά η τελευταία σκηνή μου φάνηκε ανούσια τελείως.

 

Επίσης, η Άρυα έχει γίνει τελείως αψυχολόγητη και αντιπαθής.

 

Συνολικά η σαιζόν πολύ καλύτερη από την προηγούμενη.

 

Ε όχι ρε μεγάλε!!! ίσα ίσα που αρχίζει να μου αρέσει πιο πολύ από όλους!!!

 

 

Δηλαδή για ποιο λόγο είναι αντιπαθείς και αψυχολόγητη, για εξήγησε μου... Επειδή άφησε να πεθάνει ένας βρομιάρης μισθοφόρος που νοιάζεται μόνο για το τομάρι του? επειδή πάει να βρει τους faceless assasins?? η επειδή δεν ήθελε να γυρίσει πίσω μαζί με την Knight (που το βρίσκω πολύ έξυπνο και λογικότατο που δεν πήγε)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι ρε μεγάλε!!! ίσα ίσα που αρχίζει να μου αρέσει πιο πολύ από όλους!!!

 

 

Δηλαδή για ποιο λόγο είναι αντιπαθείς και αψυχολόγητη, για εξήγησε μου... Επειδή άφησε να πεθάνει ένας βρομιάρης μισθοφόρος που νοιάζεται μόνο για το τομάρι του? επειδή πάει να βρει τους faceless assasins?? η επειδή δεν ήθελε να γυρίσει πίσω μαζί με την Knight (που το βρίσκω πολύ έξυπνο και λογικότατο που δεν πήγε)

 

 

or

 

she has the empathy of a cat.

 

οπως το βλεπει ο καθενας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας προαίσθημα που έχω είναι....

 

 

Το ότι ο τρίτος δράκος αγνοείτε πιστεύω συνδυάζεται με αυτό που είπε ο γέρος στην σπηλιά στον Μπραν ότι θα πετάξει...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας προαίσθημα που έχω είναι....

 

 

Το ότι ο τρίτος δράκος αγνοείτε πιστεύω συνδυάζεται με αυτό που είπε ο γέρος στην σπηλιά στον Μπραν ότι θα πετάξει...

 

 

Από την στιγμή που μπορεί να μπει στο μυαλό οποιουδήποτε είναι προφανές ότι μπορεί να ελέγξει τα δρακάκια και ότι άλλο συναντήσει στον δρόμο του. 

 

α και 

 

τελικά

post-273896-0-94811100-1403004667_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγω νομιζω οτι τελικα ,ο καπετανιος θα παει την αρυα βορεια,οπως του ζητησε ,αφου του εδωσε το νομισμα,και οχι στο Braavos.

τι παιζει?

 

 

Το νομισμα ηταν μονο για Braavos κ μονο καπετανιος απο το Braavos θα το δεχοταν κ μαλιστα θα αντιδρουσε ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νόμισμα ειναι στην ουσία το διαβατήριο για το Braavos που είναι οι Faceless Men.Όλοι στο Braavos τους σεβονται/φοβούνται ( δεν ξέρω) γιαυτό τους υπηρετούν.

 

I dare you! I double dare you mother****er say "whore " one more time!!

 

JsRcSJP.jpg

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...