Προς το περιεχόμενο

Ryse [Xbox One]


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Gears/Forza/Halo κάθε χρόνο (εκτός του Gears)..? Σου θυμίζει κάτι..?

 

Η Nintendo κλασικά βγάζει 1-2 Mario World και 1-2 Mario σε 3D κόσμο, όπως και Zelda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 723
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και επιβεβαιώνεται αυτό που είπαμε αρκετές φορές: Η Crytek μπορεί να τα πηγαίνει πολύ καλά με τα γραφικά, έχει όμως σοβαρά θέματα με το gameplay.

 

Ρε παιδιά είπαμε, τα Crysis δεν ήταν και καμιά επανάσταση αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα για να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα.

 

Το Ryse είναι ένα παιχνίδι που πήγε από kinect σε full QTE σε QTE χωρίς prompt με χρωματιστούς αντίπαλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Και επιβεβαιώνεται αυτό που είπαμε αρκετές φορές: Η Crytek μπορεί να τα πηγαίνει πολύ καλά με τα γραφικά, έχει όμως σοβαρά θέματα με το gameplay.

Τι εχει το gameplay του crysis?? Το θεωρω απο τα καλυτερα σε fps προσωπικα, εχεις το nanosuit με τοσες επιλογες, εχεις το bow στο 3 με επισης πολλα features. Σαν multiplayer δεν λεει τιποτα αλλα σαν single player εμπειρια θεωρω οτι εχουν τρομερο gameplay, πραγματικα νιωθεις powerful στο nanosuit..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gears/Forza/Halo κάθε χρόνο (εκτός του Gears)..? Σου θυμίζει κάτι..?

 

Η Nintendo κλασικά βγάζει 1-2 Mario World και 1-2 Mario σε 3D κόσμο, όπως και Zelda.

 

το lineup του ΟΝΕ στέλνει άλλα μηνύματα πάντως και με το TITANFALL να έρχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνώ, αλλά άλλο ηταν το θέμα μας, το πόσο next-gen είναι οι νέες κονσόλες.

Είσαι λίγο αφελής.... Σε 2 χρόνια θα δουμε αν είναι next gen η οχι .Νέες μηχανές γραφικών και τίτλοι μονο για αυτες......
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το lineup του ΟΝΕ στέλνει άλλα μηνύματα πάντως και με το TITANFALL να έρχεται.

Ούτε σε αυτό δαφωνώ, αλλά γιατί αλλάζεις πάλι το θέμα..? Απο άρμεγμα μου το πάς στο τι δείχνει τώρα.

 

Είσαι λίγο αφελής.... Σε 2 χρόνια θα δουμε αν είναι next gen η οχι .Νέες μηχανές γραφικών και τίτλοι μονο για αυτες......

Μακάρι να είμαι λάθος, αλλά μέχρι τώρα η "νέα γενιά" φαίνεται να είναι μια αναβάθμιση (βασικά είναι, αλλά ας ελπίζουμε).

Ούτε κάν step forward δεν είναι, όχι leap. 8+ χρόνια μετά τις υποσχέσεις για 1080p και 60fps και ακόμα δεν μπορούν να το προσφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε σε αυτό δαφωνώ, αλλά γιατί αλλάζεις πάλι το θέμα..? Απο άρμεγμα μου το πάς στο τι δείχνει τώρα.

 

Μακάρι να είμαι λάθος, αλλά μέχρι τώρα η "νέα γενιά" φαίνεται να είναι μια αναβάθμιση (βασικά είναι, αλλά ας ελπίζουμε).

Ούτε κάν step forward δεν είναι, όχι leap. 8+ χρόνια μετά τις υποσχέσεις για 1080p και 60fps και ακόμα δεν μπορούν να το προσφέρουν.

Καλά έκανε κανένας παράπονα για το τι έδειξε η Microsoft πριν το 2010(πχ Mass Effect 1, Splinter Cell Conviction, Alan Wake και τόσα άλλα exclusives ή time exclusives) ??? Η διαφορά είναι ότι φαίνεται να ξαναδυναμώνει το line up της Microsoft και όπως πάντα έχει απίστευτη υποστήριξη από third party studios και δυστυχώς η Nintendo όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το '09 που την πήρα, είχα υλικό να παίξω, ούτε εγώ είχα παράπονο.

Μετά το '10 όμως φάγαμε τρελό κλάσιμο. Μας έδωσαν κι ένα τελευταίο Gears πρόσφατα να μην κλαιγόμαστε κι αυτό ηταν.

Τεσπα έχουμε ξεφύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

στο κάτω κάτω μπορεί κάποιος να πάρει 360 ή PS3 που έχουν ένα σορό παιχνίδια και έχουν περίπου τα ίδια τα specs

 

 

Μπα, νομίζω πιο δυνατά είναι τα PS3 και 360. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υγ : το Wii U σε σχέση με το Wii είναι next-gen, τα PS4/XO είναι αναβαθμίσεις σε σχέση με τα PS3/X360

Οσο next gen ηταν παντα οι νεες κονσολες ειναι και αυτες.Απλα ετρωγες ισως το hype με τα CGI τοτε και τις εβλεπες θεικες.Μια ματια στο launch των προηγουμενων και αυτων, θα σε πεισει οτι αυτες εχουν εντυπωσιακοτερα γραφικα απο οτι τα ps360 στην αρχη τους.

Για να μην πω οτι ειναι περισσοτερο Next-gen οι σημερινες απο οτι οι παλιοτερες, καθως πρωτη φορα περασαν τοσα χρονια για την αλλαγη.Το χασμα ειναι μεγαλυτερο.

 

YΓ.Aυτο με τα 60 fps εξακολουθεις να μην το καταλαβαινεις και 1000 φορες να το γραψω.:P

Και 25 titan να εχουν οι κονσολες σημερα παλι 30fps θα επιλεξουν οι devs.Ειναι θεμα ΕΠΙΛΟΓΗΣ oχι hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα, ποιό hype να έτρωγα? Απλά έχω άλλα standards. :)

Αν δεν είχανε εντυπωσιακότερα γραφικά απο PS3/X360, ζήτω που καήκαμε.

Ποιό χάσμα, που ακόμα η μία τρέχει τα παιχνίδια στα 720p με καλύτερα details?

PS3.5 και Xbox720 ταιρίαζουν πολύ καλύτερα.

 

Δεν είναι θέμα "δεν μπορώ να το καταλάβω", είναι θέμα "δεν μπορώ να το δεχτώ/δικαιολογήσω", και για άλλη μια φορά, θέμα standards.

Με άλλα λόγια, αν το μηχάνημα τραβούσε και 60fps, πάλι στα 30 θα το έκαναν το παιχνίδι, όχι 60. Φαίνεται λογικό αυτό..?

Η ειρωνία είναι, όπως προείπα, οτι 8+ χρόνια μετά και ακόμα δεν μπορούν να προσφέρουν αυτό που έλεγαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα, ποιό hype να έτρωγα? Απλά έχω άλλα standards. :)

Αν δεν είχανε εντυπωσιακότερα γραφικά απο PS3/X360, ζήτω που καήκαμε.

Ποιό χάσμα, που ακόμα η μία τρέχει τα παιχνίδια στα 720p με καλύτερα details?

PS3.5 και Xbox720 ταιρίαζουν πολύ καλύτερα.

 

Δεν είναι θέμα "δεν μπορώ να το καταλάβω", είναι θέμα "δεν μπορώ να το δεχτώ/δικαιολογήσω", και για άλλη μια φορά, θέμα standards.

Με άλλα λόγια, αν το μηχάνημα τραβούσε και 60fps, πάλι στα 30 θα το έκαναν το παιχνίδι, όχι 60. Φαίνεται λογικό αυτό..?

Η ειρωνία είναι, όπως προείπα, οτι 8+ χρόνια μετά και ακόμα δεν μπορούν να προσφέρουν αυτό που έλεγαν.

 

 

ΟΛΕΣ οι κονσολες τραβανε 60 fps για ολα τα παιχνιιδα τους ,αυτο δεν καταλαβαινεις.Και το ps3 και το 360 και το Ps2 και το xbox.

Απλα παντα επιλεγουν τα 30 για να δωσουν οσο γινεται πιο πλουσιο οπτικα παιχνιδι.

 

Τωρα για το αν ειναι next gen κονσολες αυτες περισσοτερο απο τις προηγουμενες.Ισως εισαι μικρος και δεν θυμασαι ποια ηταν τα πρωτα παιχνιδια των 360-ps3.

Ηταν και sub-hd και τα περισσοτερα κοντα στα ps2/xbox.

black ps2

4f6034b8ed273-full.jpg?1331697819

 

 

ps3 resistance

resistance-fall-of-man-20061019114909136

 

ps4

gaming-killzone-shadow-fall-screenshot-5

 

 

 

Θα με τρελανεις αν βλεπεις μεγαλυτερο αλμα απο Ps2 σε ps3,απο οτι απο Ps3 σε 4.

 

Oποτε επαναλαμβανω οτι ειτε εισαι μικρος και δεν θυμασαι καλα την αρχη των ps360,ειτε δεν εισαι παρατηρητικος.

Η ουσια ειναι οτι κανεις λαθος.

 

Εγω βλεπω στο launch μεγαλυτερο αλμα στην γενια που ερχεται και ειναι λογικο να ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζεις οτι δεν μπορώ να το καταλάβω, εσύ δεν μπορείς να δεχτείς αυτό που λέω.

Και σε ρωτάω εγώ, αν η κονσόλα είχε δύναμη για να δείξουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα και περιθώριο να το τρέχει με 60fps, πάλι 30 θα διάλεγαν?

 

Δεν το ήξερα οτι η εμπειρία πάει βάση ηλικίας.

 

Συνήθως συγκρίνεις κάτι με αυτό που είδες πρόσφατα, όχι πριν 7-8 χρόνια.

Πάρε παράδειγμα απο τα τελευταία παιχνίδια που βγήκαν στο PS3 και θα διαπιστώσεις πως η κυριότερη διαφορά είναι η μεγαλύτερη ανάλυση και τα κάπως καλύτερα details, όχι απο τα πρώτα που δεν ήξεραν τι να κάνουν με το υλικό.

 

Οταν δείς το ΚΖ να τρέχει μπροστά σου, τότε σύγκρινέ το, όχι απο μια εικόνα ανάλυσης 618x347.

Δεν λέω, πανέμορφο, ειδικά οταν το είδα τον Φεβρουάριο, αλλά δεν με εντυπωσίασε, περίμενα κάτι παραπάνω.

 

Το αν είμαι μικρός ή όχι, είναι σχετικό, μεγάλε.

Ίσως απλά να έχω γίνει spoil απο άλλες πλατφόρμες και αυτό που βλέπω να το θεωρώ ήδη ξεπερασμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε ρωτάω εγώ, αν η κονσόλα είχε δύναμη για να δείξουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα και περιθώριο να το τρέχει με 60fps, πάλι 30 θα διάλεγαν?

 

Nαι.

 

Δεν το ήξερα οτι η εμπειρία πάει βάση ηλικίας.

 

Οχι απαραιτητα αλλα αν ησουν κατω απο 20 ισως δεν ειχες την εμπειρια να παρατηρεις κτλ.

Αυτο φαινεται οτι συμβαινει.

 

 

 

Πάρε παράδειγμα απο τα τελευταία παιχνίδια που βγήκαν στο PS3 και θα διαπιστώσεις πως η κυριότερη διαφορά είναι η μεγαλύτερη ανάλυση και τα κάπως καλύτερα details, όχι απο τα πρώτα που δεν ήξεραν τι να κάνουν με το υλικό.

 

Η διαφορα ειναι ιδια αν οχι μεγαλυτερη πλεον.Λυπαμαι αν δεν το βλεπεις.

 

 

Δεν λέω, πανέμορφο, ειδικά οταν το είδα τον Φεβρουάριο, αλλά δεν με εντυπωσίασε, περίμενα κάτι παραπάνω.

 

Εντυπωσιαζει περισσοτερο το Killzone του ps4 απο οτι το resistance1.Kαι τα 2 σε launch ηταν. ;)

 

1+1 κανει 2 αλλα αρνεισαι να το δεις.

Η διαφορα ειναι η ιδια προς το παρον αν οχι μεγαλυτερη με τις νεες κονσολες.

Και μην πιανεσαι απο το τι λενε οι αλλοι.Τα ματια σου τι λενε.Οι περισσοτεροι ετρωγαν το hype παλιοτερα.

Αυτη ειναι η πρωτη γενια που δεν εχει τοσο πολυ μουφοτρειλερς ,για αυτο και τρωμε day one στην μαπα(ιντερνετ/ενημερωση) τα   φτωχα launch games που παντα ειχαν οι κονσολες και οχι CGI μπουρδες οπως παλιοτερα.

Αυτο ειναι καλο βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν πιανόμουν απο το τι λένε οι άλλοι, πάντα αυτό που λές έκανα, τι λένε τα μάτια μου.

Hype "έφαγα" μόνο με το ΚΖ το οποίο για μένα είναι λόγος αγοράς PS4, όπως έγινε και με το PSV, αλλά κι αυτό γιατί γουστάρω το παιχνίδι, όχι λόγω γραφικών κλπ.

 

Μουφοtrailers είχε, αλλά με άλλον τρόπο μούφα, δές ένα σχετικό post μου στο VS topic.

 

Don't get me wrong, θα πάρω PS4 (όπως και τις άλλες δύο κονσόλες αν μπορέσω), απλά περίμενα κάτι παραπάνω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...