Προς το περιεχόμενο

NBA 2K14 [Consoles]


johnnyman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 508
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι ΟΚ, δε λέω φοβερό addition η Euroleague αλλά τι να το κάνεις αν δεν μπορείς να παίξεις όλη τη διοργάνωση, όπως σωστά παρατήρησε ένας φίλος πιο πάνω. Προσωπικά δεν καίγομαι ιδιαίτερα καθώς μιλάμε για NBA 2K που σημαίνει ότι στην τελική "και χάρη μας κάνουν" που βάζουν ευρωπαϊκές ομάδες. Δεν είναι FIFA ή PES.

 

Για μένα υπάρχουν ένα σωρό άλλα πράγματα που χρίζουν βελτίωσης και δυστυχώς πολύ φοβάμαι ότι θα περάσουν πάλι "στο ντούκου".

 

  1. PLAYER CREATION OPTIONS!!!
  2. Fouls
  3. Τάπες οέο...
  4. Κολλήματα στο animation και καθυστέρηση στις εντολές.
  5. Rebounding (έχει καταντήσει γελοίο το θέμα)
  6. Plays (η CPU απλά δεν τα χρησιμοποιεί)
  7. CPU godmode defense/ godlike διεισδήσεις
  8. ΟΧΙ ΑΛΛΟΙ ΑΝΑΠΗΡΟΙ ΨΗΛΟΙ!!
  9. FIX SPEED attribute (δεν έχει κανένα νόημα. όλοι προλαβαίνουν όλους στο ανοιχτό γήπεδο...)
  10. Φτάνει πια με τα ΠΙΚΠΑ/AMEA layup animations...

Γενικά θέλει πολύ στρώσιμο το gameplay κατά την άποψή μου και μεγάλο φρεσκάρισμα στα animations.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος το γαμει το NBA?

εδω εχουμε ολυμπιακος vs παναθηναϊκος!

 

:D

E ναι τι να το κάνεις το καλύτερο πρωτάθλημα μπάσκετ ενώ εδώ στην Ελλάδα σε ένα μόνο αγώνα βλέπεις σφύρα, δισκοβολία, ακοντισμό, δρόμο μετ' εμποδίων, σκοποβολή και λίγο μπάσκετ μαζί. Μιλάμε για μοντέρνο πένταθλο και βάλε... :P

 

(προφανώς και αναφέρομαι στους οστρογότθους, ουρακοτάνγκους και λοιπά μέλη της παγκόσμιας επιστημονικής κοινότητας που κοσμούν με την παρουσία τους τα ελληνικά γήπεδα και ανταλλάσουν επιστημονικά συγγράματα σε κάθε φαλτσοσφύριγμα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, αλλα κανω ενα copy/paste ενα σχετικο σχολιο που διαβασα απο ενα αμερικανακι, ετσι για να γουσταρουμε:

 

 

--------------------------------------------

 

Originally Posted by Courage

Panathinaikos, fuck yes.

Diamantidis, all over my face.

 

 

--------------------------------------------

μπορουμε να χαιρομαστε αν μη τι αλλο για καποια πραγματα του Ελληνικου μπασκετ. 8)

 

tumblr_liru658zrR1qc9vyfo1_500.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Originally Posted by Courage

Panathinaikos, fuck yes.

 

Diamantidis, all over my face.

Μπορει να ειναι Ελληνας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πιστεύεις ότι υπάρχει άνθρωπος που προτιμάει να βλέπει Παναθηναϊκό/Ολυμπιακό (για να μην παρεξηγηθώ) και όχι π.χ. τους πολύ καλούς φέτος Spurs, Nuggets, Grizzlies κλπ. Πρόσεξε, μιλάω για ψυχαγωγικούς λόγους και για θέαμα/προϊόν.

 

Με την ίδια λογική, ποιος θα πανηγυρίσει επειδή θα είναι playable κάποιες ομάδες της Euroleague στο επόμενο NBA 2K?

 

Άποψή μου πάντα ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Με την ίδια λογική, ποιος θα πανηγυρίσει επειδή θα είναι playable κάποιες ομάδες της Euroleague στο επόμενο NBA 2K?

Eγω.

 

Kαι ειναι λογος για να το αγορασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω.

 

Kαι ειναι λογος για να το αγορασω.

Ναι ΟΚ, και πολύ καλά θα κάνεις εφόσον αυτό ζητάς σαν αγοραστής.

 

Εγώ απλώς ελπίζω να εστιάσουν περισσότερο στα θέματα του gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω.

 

Kαι ειναι λογος για να το αγορασω.

 

Και εγώ, τουλάχιστον αν μιλάμε για το τσίρκο του ΝΒΑ (εχμ συγγνώμη, την κανονική περίοδο εννοούσα). Στα playoffs βέβαια δεν υπάρχει καμία σύγκριση.

 

Εγώ πάλι δεν πρόκειται να το αγοράσω (τουλάχιστον όχι για PC), να πάνε να πνιγούν. Είμαι βέβαιος πως η υποστήριξη τους στα PC θα είναι πάλι από αισχρή έως ανύπαρκτη. Το παραδοσιακό patch θα το βγάλουν (ΑΝ το βγάλουν, όπως φέτος πχ. που μας έγραψαν) γύρω στο Πάσχα, το online θα είναι πάλι θλιβερό κλπ.

 

Εκτός κι αν με διαψεύσουν πανηγυρικά, οπότε θα το σκεφτώ. Αρκεί φυσικά να έχουμε και gameplay της προκοπής off the box και να μην τρώμε πάλι 2-3 μήνες, με πειραματισμούς στα sliders.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολη ερώτηση. Αντικειμενικά μιλώντας, πιστεύω πως το κάθε 2k είναι καλύτερο από το προηγούμενο. Περισσότερα και καλύτερα animations, αναβαθμισμένα modes, (θεωρητικά) καλύτερο online, πιο έξυπνη ΑΙ κλπ.

 

Μάλλον όμως αυτό που μένει είναι ό,τι μας έκανε περισσότερη εντύπωση, δηλαδή το πόσες διαφορές είχε το εκάστοτε 2k από το αμέσως προηγούμενό του. Πχ. το MyCareer (τέως MyPlayer) mode του 2k13 είναι σαφώς καλύτερο από τα προηγούμενα, όμως εγώ θυμάμαι και έπαιξα περισσότερο αυτό του 2k10, καθώς ήταν η πρώτη φορά που έβλεπα τέτοιο πράγμα. Πλέον το έχω ψιλοβαρεθεί.

 

Ομοίως το καλύτερο Association θεωρώ πως ήταν το φετινό, αφού ήταν η πρώτη φορά που ασχολήθηκα εκτενώς με το συγκεκριμένο mode και ευχαριστήθηκα το gameplay του (γράφοντας και κάποια σχετικά άρθρα). Απ' την άλλη μέχρι να βρω sliders της προκοπής, δεινοπάθησα...

 

Τελικά όμως το μεγαλύτερο λιώσιμο το είχα ρίξει στο αλήστου μνήμης 24/7 mode του 2k4, παίζοντας παράλληλα και χιλιάδες μονά 3-on-3 και 4-on-4, έχοντας φτιάξει την ομάδα του χωριού μου :P

 

Για το 2k14 ελπίζουμε σε ακόμα μεγαλύτερη βελτίωση του gameplay και λιγότερα καραγκιοζιλίκια (βλ. soundtrack από τον τάδε παραγωγό ή παίκτες celebrity, justin bieber και τα @@ μου κουνιόσαντε).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είναι ολίγον ανησυχητικό είναί ότι για 3 μήνες πριν το release δεν έχουμε ΚΑΜΙΑ πληροφορία της προκοπής...

Gameplay, modes, plays, animations, PLAYER CREATION(!!)...

 

Τίποτα απολύτως. Και μη μου πει κανείς για το video με τα "και καλά" next gen graphics.

Χέστηκα αν θα φαίνονται 5 και όχι 3 σταγόνες ιδρώτα στο σβέρκο του James ή αν θα έχει ζάρες στα φρύδια του αν εξακολουθεί να αψηφά τους νόμους της φυσικής και πηδάει με επιτόπιο από τις βολές και καρφώνει με 360 ανάμεσα σε 3 ψηλούς

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είναι ολίγον ανησυχητικό είναί ότι για 3 μήνες πριν το release δεν έχουμε ΚΑΜΙΑ πληροφορία της προκοπής...

Gameplay, modes, plays, animations, PLAYER CREATION(!!)...

 

Τίποτα απολύτως. Και μη μου πει κανείς για το video με τα "και καλά" next gen graphics.

Χέστηκα αν θα φαίνονται 5 και όχι 3 σταγόνες ιδρώτα στο σβέρκο του James ή αν θα έχει ζάρες στα φρύδια του αν εξακολουθεί να αψηφά τους νόμους της φυσικής και πηδάει με επιτόπιο από τις βολές και καρφώνει με 360 ανάμεσα σε 3 ψηλούς

ναι, αλλα αν ιδρωνει και η κ#λοτρυπιδα του? :D

 

και μια ασχετη με 2κ14 αλλα σχετικη με 2κ13 ερωτηση:

 

με την ευκαιρια αυτου του θεματος, εβαλα λιγο να δω το 2k13. (ειχα να ασχοληθω με μπασκετακι πολυ καιρο).

οταν παιζεις καριερα με δικο σου παιχτη, το παιχνιδι σε παει αναγκαστικα σε αυτη την καμερα? δεν παιζει απο το πλαϊ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι την αλλάζεις κανονικά από τα options.

 

Σε my career mode πάντως αυτή που βολεύει πάρα πολύ είναι αυτή που δείχνει πάντα την πλάτη του επιτιθέμενου. (δηλαδή όταν επιτίθεσαι εσύ βλέπεις την πλάτη σου και όταν αμύνεσαι βλέπεις την πλάτη του αντιπάλου.)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...