Προς το περιεχόμενο

NBA 2K14 [Consoles]


johnnyman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε polaki κανε μου την χαρη να μην μου ξαναπαντησεις ΠΟΤΕ σε κανενα τοπικ που λεω την ΓΝΩΜΗ μου

 

 

που εχει αποθεωθει εκει που αποθεωνεται κ το φιφα με το προ,δηλαδη στα αστεια site που γραφουν οτι τους πουνε????

 

Στα φορουμ εχεις διαβασει καθολου τι γραφεται,το 85 με 90% των φαν το παρουσιαζουν ως patch του 2κ13.

 

To παιχνιδι καλο ειναι δεν ειναι ασχημο,οσο το παιζεις κ συνηθιζεις τα νεα κουμπια  βελτιωνει

 

Αλλα προσωπικα 60ε για τις Ευρωπαικες ομαδες κ για τις ταπες(την ΜΟΝΑΔΙΚΗ διαφορα στην αμυνα) κ τις απειροελαχιστες διαφορες απ τον προκατοχο του δεν θα δωσω μετα απο χρονια που σκαω το 50αρι στην 2κ παρα την φλασαρισμενη μου κονσολα

 

 

υγ:Περιμενω τον αγαπητο nzeppo για πραγματικα αντικειμενικη κριτικη του παιχνιδιου κ να δωσει καμια ιδεα για sliders.(επαιξα σημερα γυρω στα 10 ματς στο δυσκολο κ η ευστοχια στα τριποντα κατω απο 45-50% δεν επεσε ΠΟΤΕ,πολυ ευκολα μπενουν οι ποντοι)

Επεξ/σία από alimentas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 508
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε polaki κανε μου την χαρη να μην μου ξαναπαντησεις ΠΟΤΕ σε κανενα τοπικ που λεω την ΓΝΩΜΗ μου

 

 

που εχει αποθεωθει εκει που αποθεωνεται κ το φιφα με το προ,δηλαδη στα αστεια site που γραφουν οτι τους πουνε????

 

Στα φορουμ εχεις διαβασει καθολου τι γραφεται,το 85 με 90% των φαν το παρουσιαζουν ως patch του 2κ13.

 

To παιχνιδι καλο ειναι δεν ειναι ασχημο,οσο το παιζεις κ συνηθιζεις τα νεα κουμπια βελτιωνει

 

Αλλα προσωπικα 60ε για τις Ευρωπαικες ομαδες κ για τις ταπες(την ΜΟΝΑΔΙΚΗ διαφορα στην αμυνα) κ τις απειροελαχιστες διαφορες απ τον προκατοχο του δεν θα δωσω μετα απο χρονια που σκαω το 50αρι στην 2κ παρα την φλασαρισμενη μου κονσολα

 

 

υγ:Περιμενω τον αγαπητο nzeppo για πραγματικα αντικειμενικη κριτικη του παιχνιδιου κ να δωσει καμια ιδεα για sliders.(επαιξα σημερα γυρω στα 10 ματς στο δυσκολο κ η ευστοχια στα τριποντα κατω απο 45-50% δεν επεσε ΠΟΤΕ,πολυ ευκολα μπενουν οι ποντοι)

Εχεις καποιο προβλημα φιλε; Δεν καταλαβαινω τον τονο σου. Απαγορευεται να σχολιασω; Σε παρακαλω, χαλαρωσε...

 

Εγω μια χαρα διασκεδαζω με το παιχνιδακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οταν σχολιαζεις αυτα που γραφει καποιος αλλος με ανακριβιες κ πραγματα που δεν ισχυουν να περιμενεις κ το αναλογο υφος.

 

Ξαναρωταω που ακριβως αποθεωνεται??? Κ γιατι ειναι κακο να πω οτι δεν αξιζει τα λεφτα του αφου αυτο νομιζω?

 

Κ εγω το διασκεδαζω αλλα οχι περισσοτερο απ το 2κ13,δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το κακο να λεμε τα αρνητικα του καθε παιχνιδιου,δεν βγαζουμε λεφτα απ αυτα

Επεξ/σία από alimentas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν με το καλό βγει το παιχνίδι και για PC/PS3 θα πω τη γνώμη μου και θα συγκρίνω με το 2k13 (το οποίο το είχα παίξει αρκετά είναι η αλήθεια). Αλλά για sliders θα περιμένω τον fearwhatnow! Αυτά που είχε προτείνει πέρσι (με 2-3 μικρές προσθήκες) ήταν μακράν τα καλύτερα που είχα δοκιμάσει.

 

Εγώ θα ξαναπώ πως αν και περίμενα χρόνια τώρα τις ευρωπαϊκές ομάδες στο 2k, κρατάω μικρό καλάθι. Πρώτον γιατί ο ίδιος ο Rob Jones μία μας λέει έτσι και την άλλη αλλιώς. Φέτος προσπαθεί να μας πείσει για την... τεράστια σημασία που έχει το ευρωπαϊκό μπάσκετ για την 2k. Την ίδια στιγμή μόλις πριν <12 μήνες διατεινόταν πως δεν ασχολείται καθόλου με το διεθνές μπάσκετ (και προφανώς μιλούσε και εκ μέρους της 2k). Μάλλον μας κοροϊδεύουν.

 

Το χειρότερο όμως είναι οι 14 ομάδες με τα περσινά roster. Φαντάζομαι θα πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι που δεν θα παίζουμε με τον... Ντικούδη (βλ. τελευταίο NBA Live) αλλά και πάλι wtf were they thinking όταν κάποιος φωστήρας αποφάσισε να βάλει δεκατέσσερις ομάδες στο παιχνίδι.

 

Το θέμα με τα νέα controls (που ήδη διάβασα πως έχει δυσαρεστήσει πολύ κόσμο) είναι άλλη ιστορία. Μπορεί να είναι καλύτερα έτσι, αρκεί να τα συνηθίσουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι οι ομαδες ειναι βασισμενες στην περσινη χρονια της Ευρωλιγκας για μενα παντως ειναι το μικροτερο κακο.Το μεγαλυτερο κ σημαντικοτερο ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ μ αυτες τις ομαδες περα απ το τυπικο μονο-διπλο.Το παιχνιδι δεν τις ''βλεπει'' καν,ουτε στο association δεν μπορεις να τις βαλεις οπως τις κλασικες.Περιμενουμε lefto να κανει τα μαγικα του για να αλλαξει αυτο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι οι ομαδες ειναι βασισμενες στην περσινη χρονια της Ευρωλιγκας για μενα παντως ειναι το μικροτερο κακο.Το μεγαλυτερο κ σημαντικοτερο ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ μ αυτες τις ομαδες περα απ το τυπικο μονο-διπλο.Το παιχνιδι δεν τις ''βλεπει'' καν,ουτε στο association δεν μπορεις να τις βαλεις οπως τις κλασικες.Περιμενουμε lefto να κανει τα μαγικα του για να αλλαξει αυτο 

 

O Λευτερης ειναι στην ομαδα της 2k απο φετος οποτε μην περιμενεις utilities και mods απο την πλευρα του.

Λοιπον στα του παιχνιδιου. Επαιξα χθες για λιγο την εκδοση για PS3. Το παιχνιδι δεν εχει καμια σχεση με το περυσινο και δεν ειναι απλα updated rosters κτλ που ακουω περα-δωθε απο μερικους. Επειδη επαιξα λιγο και δεν μπορω να εχω ακομη πληρη εικονα, θα παραθεσω καποιες αρχικες εντυπωσεις:

- Η αμυνα ειναι πολυ βελτιωμενη, υπαρχει καλη αλληλοβοηθεια και σαφως πιο βελτιωμενες επαφες στο χρωματιστο.

- Τα νεα controls ειναι σαφως καλυτερα απο περυσι και δινουν μεγαλυτερη ελευθερια κινησεων ειδικα οταν ποσταρεις.

- Η cpu φαινεται αρκετα πιο κινητικη στην επιθεση, αλλα και αμυντικα λογω και των παραπανω που εγραψα ειναι σαφως πιο συμπαγης. Καπως στην επιθεση με ξενισε μια επιμονη καποιων pg's να κανουν drive ντριμπλαροντας αρκετα. Επισης θελω να δω αν υπαρχει θεμα με off-dribble shots καθως δεν ειδα πολλα, ομως για το χρονο που επαιξα δεν μπορω να βγαλω ασφαλες συμπερασμα ακομα.

Γενικως φαινεται να ειναι το καλυτερο 2k αυτης της γενιας, Βεβαια παιζοντας θα βγουν καποια θεματακια, αλλα θα διορθωθουν με sliders ελπιζω.

Για της ομαδες της Ευρωλιγκας η αληθεια ειναι οτι δεν μου καιγεται καρφακι. Ακομη και το πρωταθλημα της Ευρωλιγκας να ειχε δεν θα επαιζα εκτος και αν ειχε εντελως διαφορετικο gameplay πιο κοντα στα προτυπα του Ευρωπαικου μπασκετ.

Επισης, μην περιμενετε τεραστια διαφορα στο gameplay στη next-gen εκδοση. Απλα θα προσθεσουν πιο πολλα animations και φυσικα τα γραφικα τα ειδατε ολοι-δεν χρειαζεται να προσθεσω κατι σε αυτο τον τομεα.

p.s Οσοι θελετε να μπορειτε να χρησιμοποιησετε της ευρωπαικες ομαδεςκαι σε αλλα modes μπορειτε να παρετε την εκδοση σε pc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...