Προς το περιεχόμενο

NBA 2K14 [Consoles]


johnnyman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάπως έτσι. Έχω δοκιμάσει να παίξω MyPlayer με την "κανονική" κάμερα αλλά τελικά δεν δεν βόλεψε. Η default κάμερα του mode με έβαζε περισσότερο μέσα στο πνεύμα του αγώνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 508
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ έχω μια απορία σχετικά με τις ευρωπαϊκές ομάδες. Προλαβαίνουν μέχρι την ημέρα κυκλοφορίας να φτιάξουν πρόσωπα και κινήσεις των παικτών της Euroleague ή θα είναι όλοι τους default όπως οι τελευταίοι Ευρωπαίοι που πήγαν NBA. (Βλέπε Teletovic, Shved, Prigioni κλπ). Ελπίζω να κάνουν καλή δουλειά εκεί γιατί αλλιώς θα ξενερώσω πάρα πολύ άσχημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρόσωπα φαντάζομαι δεν είναι κάτι ιδιαίτερα δύσκολο και κουτσά-στραβά τους περισσότερους θα τους "πετύχουν". Για κινήσεις όμως κλπ πάρα πολύ αμφιβάλλω. Ελπίζω τουλάχιστον να μην δούμε πχ. Σπανούληδες να καρφώνουν, Σοφοκλήδες να κάνουν το κλασικό διπλό σπάσιμο του ψηλού κάτω απ' το καλάθι κλπ.

 

Αυτά είναι τα συνηθισμένα προβλήματα που έχουν τα Euroleague mods, που όσο καλή δουλειά και να γίνει το παιχνίδι παραμένει με ΝΒΑ feeling και όχι με ευρωπαϊκό. Για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Τα πρόσωπα φαντάζομαι δεν είναι κάτι ιδιαίτερα δύσκολο και κουτσά-στραβά τους περισσότερους θα τους "πετύχουν". Για κινήσεις όμως κλπ πάρα πολύ αμφιβάλλω. Ελπίζω τουλάχιστον να μην δούμε πχ. Σπανούληδες να καρφώνουν, Σοφοκλήδες να κάνουν το κλασικό διπλό σπάσιμο του ψηλού κάτω απ' το καλάθι κλπ.</p>

<p> </p>

<p>Αυτά είναι τα συνηθισμένα προβλήματα που έχουν τα Euroleague mods, που όσο καλή δουλειά και να γίνει το παιχνίδι παραμένει με ΝΒΑ feeling και όχι με ευρωπαϊκό. Για να δούμε...</p>

 

Συμφωνω γενικα μαζι σου. Αν και για το 2k13 εχουν βγαλει ενα παρα πολυ καλο mod καποια παιδια απο την Τουρκια. Το NBATRKY. Ειναι αρκετα εως πολυ ρεαλιστικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ερμ, να πω ότι τα καρφώματα που δείχνει δεν γίνονται όχι σε Ευρωλίγδα, αλλά ούτε σε αγώνα των Globetrotters;

 

Το είπα.

 

Το μεγαλύτερο fail πάντως είναι οι 14 ομάδες, ούτε καν 16 για να παίξουμε playoff. Μάλλον οι PC users θα περιμένουμε πάλι Euroleague mods, σαν τα φετινά (στα οποια έγινε καταπληκτική δουλειά και αν μη τι άλλο είχαν 30 ομάδες, όχι... 14).

 

Τέρμα η γκρίνια. Τώρα περιμένουμε gameplay video και demo να δούμε τι βελτιώθηκε φέτος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ενα παρα πολυ βελτιωμενο 2κ13 με δεκαδες νεα animation κ καινουργια στοιχεια,οτι ακριβως θελαμε δλδ για τις current gen κονσολες.

 

ειδικα οι πασσες φενοντε τρελες κ φτιαξανε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και το θεμα με τις ταπες.

 

Θα πεσει μεγαλο λιωσιμο κ φετως,

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=tPEOM1KgHdI

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κ δεν ημουν ποτε λατρης του μπασκετ, στη συγκεκριμενη εταιρια βγαζω το καπελο μου με εκανε να το αγαπησω περισσοτερο κ να παιζω, εχουν κανει φοβερη δουλεια απο το 13 οποτε φανταζομαι στο 14 ...κ οπως ειπε ενα παληκαρι απο δω μεσα που να ασχοληθει κ κε το ποδοσφαιρο εχει να γινει πανικος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δε νομίζω να έχουν μεγάλο ενδιαφέρον για την μπάλα, αφήστε που δεν είναι όλα τους τα παιχνίδια του ίδιου επιπέδου. Τα NHL 2k πχ. ήταν χειρότερα από τα αντίστοιχα της ΕΑ sports ενώ στο baseball τα MLB 2k είναι γενικά καλά παιχνίδια αλλά σε καμία περίπτωση δεν πλησιάζουν τη σειρά MLB the Show (των PS3).

 

Περιμένουμε με ανυπομονησία το NBA 2k14 για άλλη μια χρονιά άπειρου λιωσίματος (ευκαιρία να κάνω και... reboot στις ιστορίες μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ο ΠΑΟ έχει overall 75 και ο ΟΣΦΠ 83; Ακυρο εντελώς. Λόγω ευρωλίγκας; Έλεος ρε 2Κ

 

Αυτο σε πειραξε εσενα?? Βλεπω εχεις σοβαρες προτεραιοτητες στα κριτηρια αξιολογησης παιχνιδιων..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...