Προς το περιεχόμενο

Τέλος τα δωρεάν μεταφορικά σε αγορές από το amazon.co.uk


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Praetorian υποθέτω γιατι πάντα όταν έβλεπα τους πονηρούς να υπηρηφανευόνταν με το κατάρθωμα τους έλεγα να δεις που κάποια μέρα δεν θα στέλνουν καν στην Ελλάδα...

Nickelodeon τα περι <έξυπνου Ελληνα> το γράφω για όσους έκαναν την πονηριά να πάρουν η 2 δέμα η τα χρήματα επιστροφής με καλά μη παράδωση δέματος.

gascp ναι άλλα οι ''Πονηροί Έλληνες'' σε μερικές περπτώσεις βγάζουν τα διπλάσια και αφήνουν απλήρωτους τους εργαζόμενους...

Πρέπει να συμμορφωθούν οι επαγγελματίες και να μην αισχροκερδούν...κάτι που δνε το νομίζω...

Δεν λέω για διαφορά 5-10-15 ευρώ αλλά για διαφορές πάνω απο 30ευρώ....

 

 

Γράφεις για να γράφεις. Το ότι θα πληρώνεις αποστολή τώρα,απλά κάτι που πρίν ήταν δωρεάν τώρα θα δίνεις 10-20 λίρες μεταφορικά αλλά και πάλι θα σου έρχεται με απλό ταχυδρομείο. Αν πληρώσεις συστημένο θα σου έρθει έτσι.

 

Παραβλέπεις ακόμα ότι έβγαλαν όλη την Ν. Ευρώπη - Νορβηγία - Βατικανό .Υπάρχουν και στο τελευταίο χαμένα δέματα ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το Overclocker.uk ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΕΙ πλεον ΚΑΘΟΛΟΥ στην Ελλαδα??? ΕΕΕεεε? Χεστηκα για την πολιτικη που εχουν λαβει τα περισσοτερα Αγγλικα "μαγαζακια" ....... Δεν ξανασκαω τα λιγοστα € μου στην τσεπη τους για κανενα λογο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα συνεισφέρουν.

 

Το κόστος των μεταφορικών, η λαμογιά μερικών, καταγγελίες για αθέμιτο ανταγωνισμό κλπ.

 

Θα μπορούσαν να ανεβάσουν βέβαια το ελάχιστο κόστος παραγγελίας για να στέλνουν πάλι με δωρεάν μεταφορικά και να επιλέξουν συνεργασία με courier service που είναι οικονομικό γι αυτούς και προσφέρει tracking και delivery confirmation (βλέπε thomann). Έτσι εξαλείφονται όλα αυτά τα φαινόμενα.

 

Σε κάθε περίπτωση ας μην ξεχνάμε ότι η μεταφορά είναι υπηρεσία που κοστίζει και αμοίβεται όπως όλες οι άλλες.

Όποιος έχει αντίθετη άποψη με αυτό, ας έρθει να δουλεύει τσάμπα για μένα να μου κάνει τον μεταφορέα.

 

Επίσης για μικροαγορές, μπορείτε να το δείτε και σαν θετικό να ενισχύεται η Ελληνική οικονομία και να μή φεύγουν χρήματα έξω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μην κοροιδευομαστε...καποια στιγμη θα γινοταν γιατι πολυ απλα εγω για παραδειγμα εχω φερει για μενα και για φιλους πανω απο 10-12 κουτια ανω των 7-8 κιλω οπου και μπαιναν μεσα.. λογικο ειναι...

το γεγονος οτι υπηρχαν ελληναραδες δεκτο.. αλλα γιατι να μην υπηρχαν και αντιστιχοι ιταλοι ισπανοι κλπ...

ειναι μια πολιτικη που προφανως επειδη ηταν ζημωγονα για την επιχειρηση την κοψαν ..

πλεον σε ηλεκτρονικα ηδη πχ υπαρχουν μερικα που συμφερουν ακομα εστω και με τα μεταφορικα....

για αλλα πραγματα θελει ψαξιμο το θεμα...

το μονο που με φοβιζει ειναι η ανοδος των τιμων στα ελληνικα καταστηματα μιας και δεν ηταν χαζοι και παρακολουθουσαν αρκετα τις τιμες του εξωτερικου και προσπαθουσαν να ειναι πιο κοντα σε αυτες...

ειδωμεν ..

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάμεικτα συναισθήματα απο μένα.

 

Ας το εκμεταλλευτούν κάποια Ελληνικά καταστήματα να τραβήξουν κόσμο.

 

Ότι θα το εκμεταλλευτούν το πιστεύω κι εγώ, όχι όμως προς όφελος του καταναλωτή, που μάλλον έτσι το λες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γνωστό πάντως ότι πλέον στα κεντρικά τους παραρτήματος της Ευρώπης έχει πάει σε ιδιαίτερα υψηλόβαθμη θέση Έλληνας, πρώην στέλεχος μεγάλης ελληνικής εταιρίας. Επίσης είναι γνωστό ότι το amazon εδώ και 2,5 χρόνια πρακτικά έμπαινε μέσα από τα δωρεάν μεταφορικά στην Ελλάδα,  ειδικά σε παραγγελίες αξίας κοντά στις 25 GBP αν σκεφτείτε ότι αυτή την στιγμή για μία τέτοια παραγγελία με την απλή αποστολή χρεώνει 11 euro περίπου και αποκλείεται όσο καλό deal και να έχει να της στοιχίζει λιγότερο από 7-8 euro. Πολύ κόσμος αγόραζε Pampers από το Amazon που λόγω ανταγωνιστικής τιμής και δωρεάν μεταφορικών πολλές φορές στοίχιζαν 50% φθηνότερα από τα ελληνικά super market και βέβαια όλο αυτό δημιουργούσε αντιδράσεις από κάποιες πολυεθνικές. Νομίζω ότι όλοι αυτοί οι παράγοντες και κάποιοι ακόμα ίσως οδήγησαν στην απόφαση αυτή. Προσωπικά πιστεύω ότι τα μεγέθη της Ελλάδας είναι τόσο μικρά σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη που ότι και να γίνει από εδώ ούτε το αυτί τους δεν θα ιδρώσει.. Αυτά τα ολίγα. :-) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...