Προς το περιεχόμενο

Τέλος τα δωρεάν μεταφορικά σε αγορές από το amazon.co.uk


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρολα αυτα ακομα και σαν πελατες , οχι, δεν δικαιουμασταν super save delivery και αν δεν μας το κοβαν σημερα, θα μας το κοβαν εν καιρω λογω συμπεριφορας πολλων συμπατριωτων μας κατα τις αγορες τους. Δεν τσουβαλιαζω (αν και μπορω να το κανω και να μην εχω και πολυ αδικο), απλα λεω οτι μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα σε τετοιες περιτπωσεις.

Εντάξει χαλαρώστε όλοι οι φιλέλληνες... Αμά υπήρχε τόσο θέμα βάζαν tracking στα πακέτα και τελείωνε η ιστορία. Δεν έχει και κάνα τρελό κόστος ειδικά με τις συμφωνίες που κλείνει στα μεταφορικά μια πολυεθνική σαν το amazon...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω αγοράσει πολλά πράγματα από το amazon τα τελευταία 5 χρόνια κυρίως μικρής αξίας, άντε το πολύ μέχρι 30-40 ευρώ. Δεν θυμάμαι να ασχολήθηκα ποτέ με τα μεταφορικά ως ποσό και συνήθως πλήρωνα. Αλλά και πάλι η διαφορά στις τιμές ήταν τόσο μεγάλη σε σχέση με εδώ, που τα μεταφορικά δεν με ενοχλούσαν/ενοχλούν καθόλου. Δεν είναι πια και καμία τρομερή εξέλιξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τους εστειλα αυτο

οποιος εχει κατι καλυτερο να το ποσταρει

 

Hello,
i am contacting you about the recent change on Free Super delivery you made for countries like Greece and others

FREE Super Saver Delivery on eligible orders over £25 is currently available to Belgium, Denmark, Finland, Gibraltar, Iceland, Republic of Ireland, Luxembourg, Netherlands, Poland, Portugal and Sweden. FREE Super Saver Delivery to Italy, Spain, Andorra, Greece, Liechtenstein, Norway, San Marino and the Vatican City on eligible orders over £25 was available on orders placed up to and including June 11, 2013 (GMT).

Please think about it again.
Greece's economy is in hurt. Many stores in Greece sell products double the price you offer and many don't pay taxes as we have heard. There are not many Greek stores which give the offers, the amount of products and such a good price you give and especially greek eshops don't have enough privacy and online security for buys plus customer and after sale service..
Many Greek users have started in the last few years buying from online shops and many more have been using Amazon.co.uk because one reason was FREE SUPER DELIVERY. I think many will not buy again from Amazon.co.uk because they will think the shipping costs and hesitate to order something. Instead they will use online shops from Greece many of which don't have free delivery, but the total order money will be less or equal with the one from Amazon.co.uk plus they are NOT trustworthy,competitive,honourable,respectable.

For all those reasons, please think about it again.

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φακ

Για ακριβά αντικείμενα πάλι θα συμφέρει, αν είναι 8-9€ τα μεταφορικά όπως αναφέρθηκε παραπάνω

Η μαλακία είναι ότι δεν συμφέρει πλέον να αγοράζεις ψιλοπράγματα κοντά στις 20-30£

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κρίνω από εμένα και το ευρύτερο περιβάλλον μου, οι παραγγελίες από Ελλάδα θα μειωθούν σημαντικά. Βέβαια υποθέτω πως τα έσοδα από την Ελλαδίτσα δεν θα είναι τίποτα μπροστά σε εκείνα των παραγγελιών από χώρες όπως η Αγγλία, η Ολλανδία κλπ οπότε δεν νομίζω να τους ενοχλήσει και πολύ. Ίσως δούμε στο μέλλον πάλι FSS με μεγαλύτερο ελάχιστο ποσό αγορών κάτι που βολεύει και εμάς αλλά και εκείνους.

 

Πάντως, αν γλίτωσα από την τελευταία μου αγορά 170€ για ένα ρολόι (κόστος στην Ελλάδα >>> 230€ - κόστος στο Amazon >>> 60€) σίγουρα δεν θα με πειράξει να δώσω ένα 10€ για τα μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τους εστειλα αυτο

οποιος εχει κατι καλυτερο να το ποσταρει

 

 

 

Hello,

i am contacting you about the recent change on Free Super delivery you made for countries like Greece and others

 

FREE Super Saver Delivery on eligible orders over £25 is currently available to Belgium, Denmark, Finland, Gibraltar, Iceland, Republic of Ireland, Luxembourg, Netherlands, Poland, Portugal and Sweden. FREE Super Saver Delivery to Italy, Spain, Andorra, Greece, Liechtenstein, Norway, San Marino and the Vatican City on eligible orders over £25 was available on orders placed up to and including June 11, 2013 (GMT).

 

Please think about it again.

Greece's economy is in hurt. Many stores in Greece sell products double the price you offer and many don't pay taxes as we have heard. There are not many Greek stores which give the offers, the amount of products and such a good price you give and especially greek eshops don't have enough privacy and online security for buys plus customer and after sale service..

Many Greek users have started in the last few years buying from online shops and many more have been using Amazon.co.uk because one reason was FREE SUPER DELIVERY. I think many will not buy again from Amazon.co.uk because they will think the shipping costs and hesitate to order something. Instead they will use online shops from Greece many of which don't have free delivery, but the total order money will be less or equal with the one from Amazon.co.uk plus they are NOT trustworthy,competitive,honourable,respectable.

 

For all those reasons, please think about it again.

 

 

 

 

 

Κοινώς ξεφτιλίζεις την κατάσταση των Ελληνικών καταστημάτων εκλιπαρώντας για δωρεάν μεταφορικά.

Όχι αυτό το θεωρώ κατάντια... No offense.

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω αγοράσει πολλά πράγματα από το amazon τα τελευταία 5 χρόνια κυρίως μικρής αξίας, άντε το πολύ μέχρι 30-40 ευρώ. Δεν θυμάμαι να ασχολήθηκα ποτέ με τα μεταφορικά ως ποσό και συνήθως πλήρωνα. Αλλά και πάλι η διαφορά στις τιμές ήταν τόσο μεγάλη σε σχέση με εδώ, που τα μεταφορικά δεν με ενοχλούσαν/ενοχλούν καθόλου. Δεν είναι πια και καμία τρομερή εξέλιξη...

 

Προφανως αγοραζες μικρα αντικειμενα. 

Με την αλλαγη αυτη το αμαζον που γνωρισαμε με το FSS πεθανε, παραδειγμα κατι μεγαλου βαρους που το επαιρνες 115 λιρες, τωρα εχει και αλλες 95 λιρες μεταφορικα (υποχρεωτικα express αντι για δωρεαν που ειχε) = 210 λιρες. Τελος. :(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τους εστειλα αυτο

οποιος εχει κατι καλυτερο να το ποσταρει

χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω, είναι υπερβολικό...θα ζήσουμε και χωρίς τα δωρεάν μεταφορικά....ειπαμε δεν θα στηθούμε κιόλας...!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοινώς ξεφτιλίζεις την κατάσταση των Ελληνικών καταστημάτων εκλιπαρώντας για δωρεάν μεταφορικά.

Όχι αυτό το θεωρώ κατάντια... No offense.

 

ξεφτιλισμενα ειναι μονα τους..βρες μου κατι που δεν ισχυει απο αυτα που εγραψα.

 

edit: δεν τα ανεφερα για το FREE SUPER DELIVERY μονο..

εχω βαλει one reason(because one reason was FREE SUPER DELIVERY)

..διαβαστε καλυτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως οσο με εξυπηρετουν τετοιες ΟΝΟΜΑΤΑΡΕΣ θα συνεχισω να ψωνιζω απο εκει!

 

I understand that you would like to know if the termination of FREE Super Saver Delivery to some countries is true or no. I can confirm that the FREE Super Saver Delivery to Italy, Spain, Andorra, Greece, Liechtenstein, Norway, San Marino and Vatican City is not available now. Further to your email, I understand that you would like to know if we offer any cheap delivery method apart from the standard delivery method that we currently offer. Currently, we have only standard delivery method as the cheapest delivery method available to these countries. As I can't speculate on future offers, I’m unable provide any additional information regarding this. I appreciate your understanding in this matter.  Warmest regards,  MounishaAmazon.co.uk
  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...