Προς το περιεχόμενο

Τέλος τα δωρεάν μεταφορικά σε αγορές από το amazon.co.uk


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ε όχι ρε γαμώτο. Τη γκαντεμιά είναι αυτή. Έλεγα χθες να πάρω πάλι πάνες για την μικρή και τώρα θέλουν και +20€ μεταφορικά να πάρει...

 

Επειδή μάλλον θα ψωνίζεις pampers, δες και εδώ http://www.welovebabies.gr

 

 

εχει και δωρεαν μεταφορικα απο 59 € και πανω.  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απ' τη μειοψηφία ήδη αγοράζει ο κόσμος. Δεν ξέρω τι θα γίνει με τους υπόλοιπους αν σχεδόν όλοι στραφούν σε αυτούς τους λίγους επαγγελματίες.

 

Τώρα σχετικά με τον προβληματισμό σου για το mail του παιδιού, μου φέρνει λίγο στο ότι αποδεχόμαστε ότι έχουμε πολλά λαμόγια, αλλά μην το λέμε και παραέξω.

 

Το θέμα είναι να μην έχουμε αυτά τα λαμόγια, όχι να ντρεπόμαστε να το πούμε.

 

 

Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι τα λαμόγια θα εξαλειφθούν εσωτερικά αργά ή γρήγορα. Όχι με το να βλέπουμε τους ξένους σαν σωτήρες, γιατί έτσι παραλύουν και οι λίγοι τίμιοι...

Σε αυτό θα έπρεπε να εστιάσετε και να δείτε λίγο βαθύτερα.

 

Γιατί με το ίδιο σκεπτικό της "σωτηρίας", κάθεται η τρόικα τώρα και πηδάει τον οποιοδήποτε Έλληνα (και κυρίως όσους είναι τίμιοι και δεν επέλεξαν τον κάθε "σωτήρα" εκ των έξω). Δεν έχω να πώ κάτι περισσότερο, ελπίζω να έγινε αντιληπτός ο τρόπος σκέψης μου. :)

 

 

 

Πόνεσε πάρα πολύ αυτή η είδηση !!

Άντε να κλείσουν όλοι οι μπακάληδες εδώ πέρα μπας και μας λυπηθούν και το ενεργοποιήσουν ξανά

 

Beg for more. Με τα λεφτά του μπαμπά πολλοί ξέρουν να κράζουνε έξω από το χορό.

Δεν είναι όμως όλοι ίδιοι οπουδήποτε, οπότε ας μή γενικεύουμε.

Κι όταν αποκτήσεις δικά σου λεφτά από δουλειά ή ανοίξεις δική σου επιχείρηση, θα το καταλάβεις εύκολα αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα,πραγματικα κριμα.Τουλαχιστον να ανεβαζαν το κατωτερο ποσο που χρειαζεται για free..

 

 

 

 

 

Υγ.Σας παρακαλω,μην λερωνετε το θεμα με τα αθανατα Ελληνικα μεταφορικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μόλις έστειλα ένα email διαμαρτυρίας.

Και η απάντηση:

 

 

Hello,

 

I'm sorry to hear that you're unhappy about this change in the policy of free super saver delivery.

 

I would like to inform you that FREE Super Saver Delivery to Greece on eligible orders over £25 was available on orders placed up to and including June 11, 2013 (GMT).

 

You can find our current international delivery rates on our help page:

 

www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=11072981

 

I'm afraid, I’m unable provide any additional information on this issue, however I'll definitely forward your comments and feedback about this change in our policy to our marketing team for consideration.

 

I hope you will understand my limitations to help you in this regard.

 

We look forward to seeing you again soon.

 

Warmest regards,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρεσει που γραφουνε ορισμενοι να φανε και τα δικα μας παιδια και να τονοσουμε λιγο την εθνικη μας οικονομια... 

  Σορρυ παιδια αλλα οταν μπορω να παρω το ΙΔΙΟ ακριβως πραγμα απο το ιντερνετ με +- 10 εως 30 ευρω φθινοτερα ακομα και με μεταφορικα ...

  Λυπαμαι αλλα οπως με εχουνε γραμμενο και δεν βαζουνε μυαλο τα μαγαζια εδω ετσι τους εχω και εγω προσωπικα.

Ναι αλλά ο Έλληνας επιχειρηματίας έχει και συνεταίρο το κράτος-νταβατζή από το 81 και μετά φίλε, οπότε δε μπορείς να τα έχεις όλα.

Δηλαδή και φθηνές τιμές και δημοσιοϋπαλληλίκι με μισθούς φούσκα σε σχέση με την παραγωγικότητα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και τώρα το amazon θα κλαίει που 100 άντε 200 Έλληνες δεν θα παραγγέλνουν απο αυτό και θα αρχίσει να απολύει κόσμο για να μπορεί να τα βγάλει πέρα!!!! Σοβαρευτείτε, η ΕΛΛΑΔΑ είναι χώρα ΥΨΗΛΟΥ ΡΙΣΚΟΥ..ούτε που τους νοιάζει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Είναι FREE Super Saver Delivery, όχι Super Delivery, δεν έρχεται με διαστημόπλοιο (το "super" τονίζει το οικονομικό, όχι τον "εξωπραγματικά απίστευτο" χρόνο/τρόπο παράδοσης). :)

 

2) Όχι δεν είναι όλοι ξεφτιλισμένοι και δε τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι αφενός. Αφετέρου το να γελοιοποιούμε και να επισημοποιούμε την εσωτερική εμπορική και οικονομική κατάσταση στη χώρα μας, παρακαλώντας, εκλιπαρώντας και δοξάζοντας τους ξένους ως "σωτήρες" είναι ένας πραγματικά τραγικός τρόπος σκέψης στον οποίο μια λέξη αρμόζει "κατάντια". Αρκετοί λοιπόν που υιοθετούν αντίστοιχους τρόπους σκέψης είναι πραγματικά άξιοι της μοίρας τους και δεν είναι για λύπηση.

 

3) Ένα απλό email μπορούσες να στείλεις εξηγώντας τους ότι χάνουν κόσμο με την πολιτική αυτή. Το να μας ξεφτιλίζεις όμως σα λαό στους ξένους, καθιστά κι εσένα μαζί αυτόματα ξεφτιλισμένο (γιατί εσύ ο ίδιος τους δίνεις αυτό το δικαίωμα να σε αντιμετωπίζουν έτσι). Αν αυτό σου αρέσει, εγώ πάω πάσο. Αλλά δε μπορούσα να μή μοιραστώ μαζί σου τις σκέψεις μου εφόσον ρώτησες πώς μας φάνηκε...

 

 

 

 

EPIC :lol :lol :lol:

 

 

1)το οτι ξεχασα το saver σε ΕΝΑ μερος μιας προτασης δε σημαινει οτι εννοουσα κατι αλλο..παρακατω εξηγω για τα μεταφορικα, δεν αναφερω πουθενα για διαστημοπλοια ουτε νεους τροπους χωροχρονικης μεταφορας πακετων. αν εσυ τα φανταζεσαι ειναι αλλου παπα ευαγγελιο

2)δεν ανεφερα πουθενα τη λεξη ΟΛΟΙ..εχω αναφερει τις λεξεις 'not many','many'..ξαναδιαβασε παρακαλω.

3)Δε γελοιοποιω τιποτα..Τη πραγματικοτητα ανεφερα οσο γελοια και απαραδεκτη φαινεται, δε θα πω ψεματα..αλλωστε δε θα ειμασταν σε αυτη τη κατασταση(της ελληνικης οικονομιας) αν ολα ηταν τελεια.και δε χρειαζεται να πω εγω ή οποιοσδηποτε σε ενα email τη κατασταση που επικρατει..το ξερουν ολοι..περιμενω να σε δω σε κανενα καναλι να λες οτι η Ελλαδα ειναι η καλυτερη και δεν ισχυει τιποτα απο ολα αυτα..ειμαστε οι καλυτεροι.

4)Καταντια ειναι τα ελληνικα και μη (πολλα που εχουν ελληνικους τιτλους) μαγαζακια που δε κοιτανε καν τον ελληνα καταναλωτη αλλα μονο τη τσεπη τους κλεβοντας οχι μονο εμας αλλα και το ελληνικο κρατος

5)Ξεφτιλισμενος θα ειμαι οταν παω να αγορασω απο ελληνικο καταστημα και θα εχω πληρωσει παραπανω,δε θα εχω καμια εγγυηση,δε θα εχω καμια υποστηριξη,δε θα εχω καμια ασφαλεια(σε αγορα απο ηλεκτρονικο καταστημα) και θα ΧΑΙΡΟΜΑΙ που δηθεν εδωσα τα λεφτα μου για το συμφερον της Ελλαδας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δω απο που θα αγοραζουμε τωρα με τετοιες τιμες.

κανα καλο και αξιοπιστο e-shop.

 

 

www.msystems.gr

 

www.mgmanager.gr

 

Από τις καλύτερες επιλογές για Ελλάδα.

 

 

 

 

1)το οτι ξεχασα το saver σε ΕΝΑ μερος μιας προτασης δε σημαινει οτι εννοουσα κατι αλλο..παρακατω εξηγω για τα μεταφορικα, δεν αναφερω πουθενα για διαστημοπλοια ουτε νεους τροπους χωροχρονικης μεταφορας πακετων. αν εσυ τα φανταζεσαι ειναι αλλου παπα ευαγγελιο

2)δεν ανεφερα πουθενα τη λεξη ΟΛΟΙ..εχω αναφερει τις λεξεις 'not many','many'..ξαναδιαβασε παρακαλω.

3)Δε γελοιοποιω τιποτα..Τη πραγματικοτητα ανεφερα οσο γελοια και απαραδεκτη φαινεται, δε θα πω ψεματα..αλλωστε δε θα ειμασταν σε αυτη τη κατασταση(της ελληνικης οικονομιας) αν ολα ηταν τελεια.και δε χρειαζεται να πω εγω ή οποιοσδηποτε σε ενα email τη κατασταση που επικρατει..το ξερουν ολοι..περιμενω να σε δω σε κανενα καναλι να λες οτι η Ελλαδα ειναι η καλυτερη και δεν ισχυει τιποτα απο ολα αυτα..ειμαστε οι καλυτεροι.

4)Καταντια ειναι τα ελληνικα και μη (πολλα που εχουν ελληνικους τιτλους) μαγαζακια που δε κοιτανε καν τον ελληνα καταναλωτη αλλα μονο τη τσεπη τους κλεβοντας οχι μονο εμας αλλα και το ελληνικο κρατος

5)Ξεφτιλισμενος θα ειμαι οταν παω να αγορασω απο ελληνικο καταστημα και θα εχω πληρωσει παραπανω,δε θα εχω καμια εγγυηση,δε θα εχω καμια υποστηριξη,δε θα εχω καμια ασφαλεια(σε αγορα απο ηλεκτρονικο καταστημα) και θα ΧΑΙΡΟΜΑΙ που δηθεν εδωσα τα λεφτα μου για το συμφερον της Ελλαδας.

 

3) Δε χρειάζεται να δίνεις δικαιώματα στον οποιοδήποτε. Στάσου τουλάχιστον στο ύψος σου ρε μεγάλε, για μια αξιοπρέπεια ζούμε. Εκτός κι αν δε σε νοιάζει το να έχεις αξιοπρέπεια σαν Έλληνας, οπότε πάω πάσο.

 

4) Ψωνίζεις από εκεί που αξίζει να ψωνίζεις από Ελλάδα. ΝΑΙ υπάρχουν τίμιοι και σωστοί. Λίγοι και καλοί. Τίμησέ τους λοιπόν με τις αγορές σου.

 

5) Ισχύει ό,τι απάντησα και στο 4.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεφτιλισμενα ειναι μονα τους..βρες μου κατι που δεν ισχυει απο αυτα που εγραψα.

 

edit: δεν τα ανεφερα για το FREE SUPER DELIVERY μονο..

εχω βαλει one reason(because one reason was FREE SUPER DELIVERY)

..διαβαστε καλυτερα.

 

Δοκίμασε κάτι τέτοιο καλύτερα:

 

Hello,

 

I would like to express my discontent regarding your recent decision to exclude Greece (and many other countries at the same time) from the Free Super Saver Delivery program.

 

FSSD made it easy to use Amazon like any other local store and usualy Amazon had great prices or offers on many items, either not found localy or too expensive.

 

Since Amazon enabled FSSD for Greece, I seldomly used eBay as Amazon's quality was far superior even if prices were not on the cheap end. I'd really hate to go back there.

 

Please reconsider and bring back FSSD.

 

Regards

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είμαι η εξαίρεση που ότι ήθελα το έβρισκα σχεδόν πάντα σε αντίστοιχη τιμή από Ελλάδα και δεν χρειάστηκε να παραγγείλω από Amazon. Πιστεύω πάντως πως οι περισσότεροι δεν αγοράζουν αντικείμενα των 10 και 20 ευρώ από το Amazon, οπότε για κάτι που κάνει 100 ευρώ, και είναι αρκετά φτηνότερο απ'ότι στην Ελλάδα, τα 5-10 ευρώ μεταφορικά δεν θα κάνουν τη διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκ@τ@. Θα μας τα φάνε οι κινέζοι του ebay με το λίγο καλύτερο απ του ελληνικού επιπέδου support.

Και εγω αυτο πιστευω. Οσοι αγοραζαν κατα κόρον απο amazon αμφιβάλλω αν θα στραφουν στα ελληνικά e-shop αλλά μάλλον στα κινέζικα. Ε κανα τετοιο να κανει και η κινα με τα μεταφορικά και να δεις πόσοι θα το προτιμησουν.

 

Δεν ειχα αγορασει ποτέ απο amazon,αλλά τα δωρεαν μεταφορικά ήταν ενα συν για  πολύ κόσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και τώρα το amazon θα κλαίει που 100 άντε 200 Έλληνες δεν θα παραγγέλνουν απο αυτό και θα αρχίσει να απολύει κόσμο για να μπορεί να τα βγάλει πέρα!!!! Σοβαρευτείτε, η ΕΛΛΑΔΑ είναι χώρα ΥΨΗΛΟΥ ΡΙΣΚΟΥ..ούτε που τους νοιάζει!!!

 

Φυσικά...

Έχει σχέση η πώληση αγαθών μετρητοίς με τη σταθερότητα μίας χώρας και τα δωρεάν μεταφορικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...