Προς το περιεχόμενο

Τέλος τα δωρεάν μεταφορικά σε αγορές από το amazon.co.uk


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

gruser μια χαρά είναι αυτό που έγραψες.

Και κατά την γνώμη μου, ο απο δική του επιλογή ξεφτιλισμένος που θεωρεί εαυτόν "έξυπνο" είναι άξιος της μοίρας του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 417
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ πιστεύω ότι προϊόντα μεγαλύτερης αξίας, που στην Ελλάδα κοστίζουν τουλάχιστον 50% περισσότερο, αξίζει να τα παραγγείλει κάποιος ακόμη και αν επιβαρυνθεί με μεταφορικά.

Για μένα η κίνηση του Amazon χάνει το συγκριτικό πλεονέκτημα με άλλα καταστήματα της Αγγλίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Μ'αρεσει που γραφουνε ορισμενοι να φανε και τα δικα μας παιδια και να τονοσουμε λιγο την εθνικη μας οικονομια... 

  Σορρυ παιδια αλλα οταν μπορω να παρω το ΙΔΙΟ ακριβως πραγμα απο το ιντερνετ με +- 10 εως 30 ευρω φθινοτερα ακομα και με μεταφορικα ...

  Λυπαμαι αλλα οπως με εχουνε γραμμενο και δεν βαζουνε μυαλο τα μαγαζια εδω ετσι τους εχω και εγω προσωπικα.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως , σύμφωνα και με τις χώρες που έχουν επιλεγεί, νομίζω πως μπήκε χέρι από τους "φίλους" μας τους Γερμανούς και το ΔΝΤ - μαζί φυσικά και την ανοχή της δικιάς μας πουλημένης ...βολευτικής ομάδας!! Να δείτε που τώρα έχει σειρά και το Ebay !! Θα είναι και αυτό μέρος του success story / ανάπτυξης!! Τα περί Ελληναράδων ότι φταίνε (και) για αυτό, είναι απλά αστεία σενάρια και δείχνει ότι σαν λαός ΔΕΝ έχουμε καμιά σωτηρία, αν πιστεύουμε έτσι για μας τους ίδιους ....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεφτιλισμενα ειναι μονα τους..βρες μου κατι που δεν ισχυει απο αυτα που εγραψα.

 

edit: δεν τα ανεφερα για το FREE SUPER DELIVERY μονο..

εχω βαλει one reason(because one reason was FREE SUPER DELIVERY)

..διαβαστε καλυτερα.

 

1) Είναι FREE Super Saver Delivery, όχι Super Delivery, δεν έρχεται με διαστημόπλοιο (το "super" τονίζει το οικονομικό, όχι τον "εξωπραγματικά απίστευτο" χρόνο/τρόπο παράδοσης). :)

 

2) Όχι δεν είναι όλοι ξεφτιλισμένοι και δε τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι αφενός. Αφετέρου το να γελοιοποιούμε και να επισημοποιούμε την εσωτερική εμπορική και οικονομική κατάσταση στη χώρα μας, παρακαλώντας, εκλιπαρώντας και δοξάζοντας τους ξένους ως "σωτήρες" είναι ένας πραγματικά τραγικός τρόπος σκέψης στον οποίο μια λέξη αρμόζει "κατάντια". Αρκετοί λοιπόν που υιοθετούν αντίστοιχους τρόπους σκέψης είναι πραγματικά άξιοι της μοίρας τους και δεν είναι για λύπηση.

 

3) Ένα απλό email μπορούσες να στείλεις εξηγώντας τους ότι χάνουν κόσμο με την πολιτική αυτή. Το να μας ξεφτιλίζεις όμως σα λαό στους ξένους, καθιστά κι εσένα μαζί αυτόματα ξεφτιλισμένο (γιατί εσύ ο ίδιος τους δίνεις αυτό το δικαίωμα να σε αντιμετωπίζουν έτσι). Αν αυτό σου αρέσει, εγώ πάω πάσο. Αλλά δε μπορούσα να μή μοιραστώ μαζί σου τις σκέψεις μου εφόσον ρώτησες πώς μας φάνηκε...

 

 

Εγω παντως οσο με εξυπηρετουν τετοιες ΟΝΟΜΑΤΑΡΕΣ θα συνεχισω να ψωνιζω απο εκει!

 

 

EPIC :lol :lol :lol:

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plpapadopoulos, 

 

1. Σε σχέση με το χρόνο παράδοσης στην Ελλάδα, μια χαρά εξωπραγματικά απίστευτος είναι ο χρόνος παράδοσης από Αγγλία, όταν σε δύο (2) μέρες το προϊόν είναι στην πόρτα σου, ενώ αν μένεις στο Χαϊδάρι και παραγγείλεις από κατάστημα στο Περιστέρι θα χρειαστούν περισσότερες μέρες να στο στείλουν.

 

2. Δεν τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι, αλλά εκείνοι που δουλεύουν πραγματικά σαν επαγγελματίες αποτελούν τη μειοψηφία.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plpapadopoulos, 

 

1. Σε σχέση με το χρόνο παράδοσης στην Ελλάδα, μια χαρά εξωπραγματικά απίστευτος είναι ο χρόνος παράδοσης από Αγγλία, όταν σε δύο (2) μέρες το προϊόν είναι στην πόρτα σου, ενώ αν μένεις στο Χαϊδάρι και παραγγείλεις από κατάστημα στο Περιστέρι θα χρειαστούν περισσότερες μέρες να στο στείλουν.

 

2. Δεν τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι, αλλά εκείνοι που δουλεύουν πραγματικά σαν επαγγελματίες αποτελούν τη μειοψηφία.

 

 

Έστω κι έτσι ρε συ Φάνη, αν τα μάτια μας τα βγάζουμε μεταξύ μας, δε χρειάζεται να δίνουμε και δικαιώματα στον ξένο και να τον βλέπουμε σαν σωτήρα.

 

Και ναι ας ξυπνήσουν μερικοί κι ας ψωνίζουν από αυτή τη μειοψηφία σωστών επαγγελματιών όπως λες. Δε γίνονται όλα από την καρέκλα πίνοντας φραπε. Η νοοτροπία μας φταίει για την κατάντια μας. Παντού και πάντα υπάρχουν και σωστοί και λαμόγια. Δε χρειάζεται να γενικεύουμε και μάλιστα παραέξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' τη μειοψηφία ήδη αγοράζει ο κόσμος. Δεν ξέρω τι θα γίνει με τους υπόλοιπους αν σχεδόν όλοι στραφούν σε αυτούς τους λίγους επαγγελματίες.

 

Τώρα σχετικά με τον προβληματισμό σου για το mail του παιδιού, μου φέρνει λίγο στο ότι αποδεχόμαστε ότι έχουμε πολλά λαμόγια, αλλά μην το λέμε και παραέξω.

 

Το θέμα είναι να μην έχουμε αυτά τα λαμόγια, όχι να ντρεπόμαστε να το πούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι ρε γαμώτο. Τη γκαντεμιά είναι αυτή. Έλεγα χθες να πάρω πάλι πάνες για την μικρή και τώρα θέλουν και +20€ μεταφορικά να πάρει...

 

Επειδή μάλλον θα ψωνίζεις pampers, δες και εδώ http://www.welovebabies.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...