Προς το περιεχόμενο

Αγορά VGA


Devil666

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε αφου δεν ποσταρει ο sieg το τελικο αποτελεσμα του Metro,με την αγωνια μας παιζει :P Παντως στο Tomb raider,με το ενδεχομενο να μην εχει βαλει το τελευταιο update, με την 7950 στοκ 925/1250 ειχα βγαλει 49fps αν θυμαμαι καλα,θα επιβεβαιωσω οταν γυρισω απο δουλεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 426
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω θυμαμαι οτι παλιο το ακουγα αυτο για Nvidia.αρης παοκ κατεντησε το σκηνικο.

 

 

Συμφωνώ για αυτό όποιος δεν θέλει να του κολλήσει η ρετσινιά του φανμποι θα βρει και θα αναρτήσει μια πρόταση που έχει κάνει σε σύνθεση για κάρτα της άλλης εταιρίας.. όποιος δεν βρει το quote κ το λινκ τότε δεν θα έχουν καμιά αξία τα γραφόμενα του..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Συμφωνώ για αυτό όποιος δεν θέλει να του κολλήσει η ρετσινιά του φανμποι θα βρει και θα αναρτήσει μια πρόταση που έχει κάνει σε σύνθεση για κάρτα της άλλης εταιρίας.. όποιος δεν βρει το quote κ το λινκ τότε δεν θα έχουν καμιά αξία τα γραφόμενα του..

 

 

Βρες κάνα δικό σου τέτοιο λινκ πρώτα και άσε τους άλλους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες κάνα δικό σου τέτοιο λινκ πρώτα και άσε τους άλλους

 

 

 

Δεύτερη φορά πέφτεις έξω μαζί μου και με αυτά που γράφω μέσα σε 2 ημέρες.. Περιμένω τα δικά σας..

http://www.insomnia.gr/topic/487849-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%AE%CF%83%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B1-%CE%B8%CE%B1-%CE%AE%CE%B8%CE%B5%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%AC%CF%80%CE%BF%CF%88%CE%B7-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%AD%CE%BD%CE%B1-rig-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CF%86%CF%84/page-2?do=findComment&comment=52396036

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

δηλαδή το αν έχει ποτε προτείνει κάποιος που έχει amd nvidia και κάποιος που έχει nvidia προτεινει amd ειναι το κριτιριο απαλλαγης fanboysmou?

Είναι μια καλή αρχή..  αλλά και εσύ το είχες.. "δεδομένο.. "

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ποιος νικησε? Εχασα καμποσες σελιδες κ χαθηκα sorry..

 

Out of the record, χρυσοπληρωσα πριν μια βδομαδα την Asus 7950 DCU 2 Top v.2 300+ ευροπουλα and I'm proud of it..

Κι ας μην εχω και ιδεα απο OC, αυτο το τερας θα με κανει να μαθω, γιατι το αξιζει με τετοιο ψυγειοκαταψυκτη

(τουλαχιστον στο μεγεθος!)

 

Ταδε εφη Skr1ll3x και σταματηστε να τρωγεστε με τα ρουχα σας, εκτος κι αν καποιον απο δω

τον sponsorαρει η πρασινη ή η κοκκινη και υπαρχει συγκεκριμενος λογος "κοκορομαχιας"..

Αλλιως τσαμπα fanboyσμος για το τιποτα..

20κιλα σελιδες ειπωνονται τα ιδια πραγματα και θα φτασετε να μην μιλιεστε στο τελος.

Και μην μου πειτε για επιχειρηματα.. Ειναι πολυ σφαιρικο το ζητημα και ο καθε ενας που γραφει σ αυτο το topic εχει την δικη του οπτικη γωνια.. Αν ειχατε ολοι την ιδια οπτικη γωνια δεν θα υπηρχαν 18 σελιδες topic.

 

Λες και in real world ο αγαπητος TS (που αμφιβαλλω αν συνεχισε να παρακολουθει αυτη τη σαπουνοπερα),

θα καταλαβει διαφορα ειτε με 760 ειτε με 7950.. Την ιδια οπτικη απολαυση θα εχει και με τις δυο.

 

Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα..

 

Φιλικα παντα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα ειναι οτι δεν ειναι δεδομένο μόνο για τον ts

γενικά κούρασε το όλο θέμα ότι και να γίνει ο καθένας βλέπει ότι θέλει. Αν ξέρεις τι θέλεις απο μια κάρτα μπορείς να καταλάβεις ανετά αν αξίζει για σένα να παρεις 7950 η 760.

εγώ αυτο που είδα εδω μέχρι τώρα ειναι πως τα benchmarks δεν έχουν σημασία γιατι όταν η 7950 είναι μπροστα στοκ όπως του qsis δεν μας κάνει γιατι ειναι παλιο μοντέλο σε σχέση με την 760 που ειναι ολοκαίνουργια, μετα οταν κλοκάρετε η 760 και περναει την 7950 γίνετε καρταρα΄ και τέλος οταν κλοκάρετε και η 7950 και αφήνει πίσω την 760 πάλι δεν μας κάνει γιατι σύμφωνα με τα λεγόμενα σας θα σκάσουν οι πυκνωτές της και θα την πάρουμε στα χέρια. (γιατι η 760 με 1230-1800 χρονισμούς ειναι χαλαρη και ανετη πάνω απ΄ολα)

αυτά απο εμενα... θες οc? 7950. δεν θες? 760 για την τιμή τους ειναι μια χαρα και οι 2. τώρα κάτι αναφορές του τύπου 

η 760 κανει 220 αρα για να πάρω 7950 θα έπρεπε να ειναι 50+ ευρω κάτω ειναι απλά αστείες και δείχνουν ποιος ειναι fanboy.. αν θές 7950 με 160-170 ευρώ και εγώ θέλω titan ανταλλαγη με 7950. Με την εμπάθεια και την ειρωνεία δεν βγάζουμε άκρη.

(Υ.Γ εκτός εαν έχετε μετοχές κάποιοι εδω και έχετε χειροπιαστό συμφέρον.)

Οταν η καρτα ειναι κλοκαρισμενη απο εργοστασιο, δεν εχει κανενα προβλημα ασταθειας, αξιπιστιας, κλπ.

Αυτο δεν μπορεις να καταλαβεις.

Τα Reviews απο 3 μεγαλα sites δειχνουν οτι η GTX 760 ειναι ξεκαθαρα καλυτερη απο την 7950.

Οποιος δεν το καταλαβαινει αυτο κανενα προβλημα, αλλα να μην παιρνει στο λαιμο του καποιους που ρωτανε τι καρτα να παρουν.

 

Οταν καποιος ρωταει τι καρτα να παρει πρεπει να του δειξεις μετρησεις. Απλα πραγματα.

Αυτη τη μανια με τις 7950 πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι οι προτασεις πανω κατω εγιναν στον Ts.

Αν αγορασεις απο Ελλαδα εχεις για nvidia http://www.skroutz.gr/s/3540594/Gigabyte-GeForce-GTX760-2GB-WindForce-3X-OC.html?from=autocomplete&keyphrase=760+gtx

amd http://www.skroutz.gr/s/431787/Gigabyte-Radeon-HD7950-3GB.html

Για εξωτερικο http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=02G-P4-2763-KR&family=GeForce%20700%20Series%20Family&uc=EUR

Τωρα περιμενουμε να ακουσουμε και τις δικες του σκεψεις πανω στο θεμα προτιμησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα Heat δεν βλεπω να εισαι open mind εαν ερθουν αλλιως τα αποτελεσματα που περιμενεις και με ανησυχει αυτο... Κατσε να ποσταρει αποτελεσματα και μετα μπορεις να πεις οτι θελεις... Δεν ειπαμε να μην ειμαστε απολυτοι?? Η τωρα θα μου πεις -δεν πιστευω στα αποτελεσματα του φιλου και τα site αλλα δειξανε αρα κατι θα κανει λαθος ο φιλος γιατι τα site ειπανε οτι 760>7950 και τελος!!! Παρε δω λογικη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδες εσύ κανένα δείγμα μη φανμποισμου εκτός από τα δυο δικά μας ? Ούτε για δείγμα που λένε.. :P

οπότε και μικρή αξία τα λεγόμενα.. ακόμα και μετρήσεις να ανεβάσουν εγώ δεν εμπιστεύομαι οπαδούς.

Άρα ότι είπαν τα reviews και είναι 7/10.. 

και όσο για την καραμελιτσα του εξωτερικού θα "λιώσει" και αυτή όπως "έλιωσε" σιγά σιγά και για την 770..

 

https://www.skroutz.gr/s/3497956/EVGA-GeForce-GTX770-2GB-ACX-Cooler-Superclocked.html

http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=02G-P4-2774-KR&family=GeForce%20700%20Series%20Family&uc=EUR +12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ακριβές οι έβγες αλλά για κάποιο λόγο γουστάρετε μόνο αυτές όπως πολλοί αν πρόκειται για amd γουστάρουν μόνο sapphire, ενώ έχει πολύ καλές επιλογές και στη χώρα μας με κάτω από 4 κατοστάρικα 



  εγώ δεν εμπιστεύομαι οπαδούς.

 

μα δε προσπαθήσε κανείς να πείσει εσένα, εσύ δεν πείθεσαι με τίποτα

 

αυτοί που μπορούν να καταλάβουν αυτά που πρέπει να καταλάβουν τα κατάλαβαν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό,αν ειχα οποιαδήποτε αλλη 660 θα έχανα 50+ ευρω για να πάω στην 770.. μετα σου λέει αν παθει τιποτα η καρτα απλά φτιαξτην οπως ηταν οταν την πήρες και στείλε την πισω.. έχουμε προσφατο παράδειγμα με την Gbyte 7970 σε c/f που την έφαγε το παλικάρι 500 ευρω κάρτα.. δεν ειναι αστεία αυτά..

 

Δεν έχω δείγματα εμπιστοσύνης.. μόνο φανατισμένου. αν ανεβάσει ο @pro μετρήσεις θα έχουν άλλη βαρύτητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...