Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Topic v2


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τους κατεχοντες τη κονσολα:

Αυτο που ειπανε για 2 free games: Halo 3 και AC2 ισχυει ηδη; Και για τα 2 παιχνιδια;

Και αν οχι απο ποτε. 

Τα 2 παιχνίδια αν δεν κάνω λάθος ήταν διαθέσιμα τον προηγούμενο μήνα και αυτόν θα είναι κάποια άλλα. Δεν ξέρω όμως αν μένουν ως το τέλος του χρόνου που θα δίνουν 2 παιχνίδια το μήνα ή είναι τύπου plus (κάθε μήνα φεύγουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μονο δεν τα εχουν δωσει ακομα, αλλα οπως φενεται το πραγμα θα ειναι και τα καλυτερα που θα δωσουν, αρχες του μηνα εδωσαν ενα μετριο XBLA game του 2010, μετα τις 15 λογικα θα δωσουν αλλο ενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια που έχουν δώσει ως τώρα είναι το Fable 3 και το Defence Grid (XBLA tower defense 5ετίας, 2008 κυκλοφόρησε πρώτη φορά για PC, 2009 στο XBLA). To AC 2, αν θυμάμαι καλά, μετά από κράξιμο στο twitter αφού ανακοινώθηκε το 2ο παιχνίδι, είπε ο Major Nelson ότι θα το δώσουν το δεύτερο 15θήμερο του Ιουλίου.  

 

Μην περιμένετε πολλά από αυτή την κίνηση. Και, υπενθυμίζω, αυτό το σκηνικό θα γίνεται μέχρι την κυκλοφορία του Χ1, δεν είναι όπως το Plus.

Η καλή διαφορά του ενάντια στο Plus είναι ότι τα παιχνίδια τα κρατάς για πάντα δικά σου, ανεξαρτήτως συνδρομής. 

 

Ωστόσο, δεν ξέρω σε περίπτωση που τα σβήσεις από το σκληρό σου αν μπορείς να τα ξανακατεβάσεις δωρεάν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Ωστόσο, δεν ξέρω σε περίπτωση που τα σβήσεις από το σκληρό σου αν μπορείς να τα ξανακατεβάσεις δωρεάν. 

Δηλαδη εγω που το δουλευω με φλασακια αντι για σκληρο κ σβηνω καποια παιχνιδια για να βαλω αλλα,δεν θα μπορω να τα ξανακατεβασω;.

Μου μοιαζει εντελως γυφτια αυτο.Λογικα αφου ειναι στο download history θα μπορεις να τα ξανακατεβασεις.

 

Ok το βρηκα

Q. Do I get to keep the games?

Yes, once you download the games, they are yours to keep. If you ever need to remove a game from your console, you can download it again from your Download History in Account Settings.

Επεξ/σία από tool1983
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα πρόσφατα πήρα 360 Αλλά με 4GB μνήμης, αυτό που είπες tool1983 ισχύει; Δηλαδή μπορώ να βάλω ένα πχ 16GB φλασακι και να κατεβάσω τα παιχνίδια από το live να αποθηκευτούν στο φλασακι και να τα τρέχει κιόλας και από εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα πρόσφατα πήρα 360 Αλλά με 4GB μνήμης, αυτό που είπες tool1983 ισχύει; Δηλαδή μπορώ να βάλω ένα πχ 16GB φλασακι και να κατεβάσω τα παιχνίδια από το live να αποθηκευτούν στο φλασακι και να τα τρέχει κιόλας και από εκεί;

Eγω εδω και 2 χρονια ετσι το δουλευω κ δεν εχω αντιμετωπισει ιδιαιτερο προβλημα.Εγω εχω ενα 16αρι κ ενα 8αρι usb2.0 δηλαδη χωρις μεγαλες ταχυτητες,οταν τα ειχα παρει πριν χρονια τα usb3.0 ειχαν 30+ευρω,οποτε βολευτικα μ αυτα. 

 

Θα σου προτεινα να παρεις ενα usb3.0 να εισαι ενταξει σιγουρα απο θεμα ταχυτητας,μιας κ τωρα οι τιμες τους ειναι χαμηλα.

Διαβασε εδω http://support.xbox.com/el-gr/xbox-360/accessories/usb-flash-drive

 

Υπαρχουν καποια(λιγα) παιχνιδια στο live που γραφουν hard drive required,oπως το assassin's creed 2,που θα δωσει δωρεαν σε λιγες μερες,αυτο δεν γνωριζω αν παιζει απο φλασακι;

Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

16 Ιουλιου θα δώσουν το AC2 , για το Halo 3 δεν έχουν πει ημερομηνία. Μερικά games που έχω κατεβάσει από το live παίζουν κανονικά στο USB flash drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, έχω ένα usb 3 16gb φλασακι της lexar πιστεύω θα κάνει δουλειά αν και είδα ότι υποστηρίζει Μέχρι και 32 οπότε αν βρω κάποιο γρήγορο τέτοιο να το πάρω. Τουλάχιστον ελπίζω τα παιχνίδια που θα δωθουν να παίζουν από φλασακι όπως το halo 3, το assassin s creed 2 Δεν με πειράζει το είχα στο pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω εδω και 2 χρονια ετσι το δουλευω κ δεν εχω αντιμετωπισει ιδιαιτερο προβλημα.Εγω εχω ενα 16αρι κ ενα 8αρι usb2.0 δηλαδη χωρις μεγαλες ταχυτητες,οταν τα ειχα παρει πριν χρονια τα usb3.0 ειχαν 30+ευρω,οποτε βολευτικα μ αυτα. 

 

Θα σου προτεινα να παρεις ενα usb3.0 να εισαι ενταξει σιγουρα απο θεμα ταχυτητας,μιας κ τωρα οι τιμες τους ειναι χαμηλα.

Διαβασε εδω http://support.xbox.com/el-gr/xbox-360/accessories/usb-flash-drive

 

Υπαρχουν καποια(λιγα) παιχνιδια στο live που γραφουν hard drive required,oπως το assassin's creed 2,που θα δωσει δωρεαν σε λιγες μερες,αυτο δεν γνωριζω αν παιζει απο φλασακι;

Αν γνωριζει καποιος ας απαντησει;

Εισαι σιγουρος πως το x360 υποστιριζει φλασακια usb3.0?Εγω νομιζω πως δεν υποστιριζει, ουτε το ps3 νομιζω υποστιριζει...αντιθετος στο ps4 ειδα οτι θα υποστιριζει usb3.0 θυρες...αυτες τις καταλαβαινεις απτο χαρακτηρηστικο γαλαζιο χρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σιγουρος πως το x360 υποστιριζει φλασακια usb3.0?Εγω νομιζω πως δεν υποστιριζει, ουτε το ps3 νομιζω υποστιριζει...αντιθετος στο ps4 ειδα οτι θα υποστιριζει usb3.0 θυρες...αυτες τις καταλαβαινεις απτο χαρακτηρηστικο γαλαζιο χρωμα.

Nαι τα υποστηριζει κανονικα, απλα δεν πιανει τη μεγιστη ταχυτητα εγγραφης/αναγνωσης που εχει το φλασακι Usb 3.0,πιανει τη μεγιστη που θα ειχε ενα usb 2.0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι τα υποστηριζει κανονικα, απλα δεν πιανει τη μεγιστη ταχυτητα εγγραφης/αναγνωσης που εχει το φλασακι Usb 3.0,πιανει τη μεγιστη που θα ειχε ενα usb 2.0.

 

Άρα δεν υπάρχει λόγος να πάρει USB 3.0. Με USB 2.0 μια χαρά θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη απο εκει πατεντα της MS,κονσολα με 4GB σκληρο....Και εγω αυτο ειχα και το πουλησα γιατι δεν ειχα games να παιξω εκτως απο gear και forza(ειχα ηδη παιξει halo 3 και δεν υπηρχε ανακοινωση για το 4 τοτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη απο εκει πατεντα της MS,κονσολα με 4GB σκληρο....Και εγω αυτο ειχα και το πουλησα γιατι δεν ειχα games να παιξω εκτως απο gear και forza(ειχα ηδη παιξει halo 3 και δεν υπηρχε ανακοινωση για το 4 τοτε)

Και ο σκληρος σε τι ακριβως σε εφτεξε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...