Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Topic v2


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 704
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω xbox360 με rgh και παιζω απο τον εξωτερικο  σκληρο δισκο

Ειναι απαραιτητο το dvd drive για να δουλεψει η κονσολα  ή μπορω να το βγαλω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω λοιπόν σήμερα να αγοράσω το πρώτο επεισόδιο της δεύτερης σεζόν του Walking Dead, μιας και την πρώτη την είχα παίξει στο 360 οπότε λογικό να το συνεχίσω εκεί, και ανακαλύπτω το εξής κουφό κι ανεξήγητο μέχρι στιγμής.

 

Η δεύτερη σεζόν του Walking Dead έχει κυκλοφορήσει σε όλο τον κόσμο...εκτός από την Ιρλανδία και τη Νέα Ζηλανδία. Ο λογαριασμός μου είναι, φυσικά, Ιρλανδικός, με αποτέλεσμα ούτε να μου το βγάζει στο dashboard ούτε και να με αφήνει να το κατεβάσω αν βρω λινκ γι' αυτό στο σάιτ επειδή "it's not available in my region". Μας δουλεύουν; Και απ' όσο το έψαξα, η Telltale δεν το γνώριζε καν αυτό, άρα με τη Microsoft έχει να κάνει. Αυτό που τελικά είπε η Telltale μετά από πίεση στο twitter είναι πως "there is no release scheduled for Ireland". 

 

Da fuk?!  :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω λοιπόν σήμερα να αγοράσω το πρώτο επεισόδιο της δεύτερης σεζόν του Walking Dead, μιας και την πρώτη την είχα παίξει στο 360 οπότε λογικό να το συνεχίσω εκεί, και ανακαλύπτω το εξής κουφό κι ανεξήγητο μέχρι στιγμής.

 

Η δεύτερη σεζόν του Walking Dead έχει κυκλοφορήσει σε όλο τον κόσμο...εκτός από την Ιρλανδία και τη Νέα Ζηλανδία. Ο λογαριασμός μου είναι, φυσικά, Ιρλανδικός, με αποτέλεσμα ούτε να μου το βγάζει στο dashboard ούτε και να με αφήνει να το κατεβάσω αν βρω λινκ γι' αυτό στο σάιτ επειδή "it's not available in my region". Μας δουλεύουν; Και απ' όσο το έψαξα, η Telltale δεν το γνώριζε καν αυτό, άρα με τη Microsoft έχει να κάνει. Αυτό που τελικά είπε η Telltale μετά από πίεση στο twitter είναι πως "there is no release scheduled for Ireland".

 

Da fuk?! :wacko:

Τραγικο απλα. Γινεται μηπως να συνδεθεις με αλλο account και να παρεις απο εκει το παιχνιδι ωστε να το παξεις με το τωρινο σου, οπως στο ps3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται, απλώς στο κανονικό μου λογαριασμό έχω περασμένα λεφτά από όταν ίσχυαν τα points (τα οποία έχουν μετατραπεί σε ευρώ τώρα), επίτηδες υπολογισμένα για όλη τη δεύτερη σεζόν του Walking Dead και βρίσκομαι σε άρνηση αυτή τη στιγμή για την προοπτική να ξοδέψω επιπλέον λεφτά για κάτι τόσο χαζό. Ασε που τα licenses στο 360 δε λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο όπως στο PS3. Οταν αγοράζεις ένα παιχνίδι ψηφιακά παίρνεις 2 licenses. Το ένα δένεται με την κονσόλα όπου αγοράστηκε (ή κατέβηκε πρώτη φορά, αν το αγοράσεις από το σάιτ) και το άλλο με το προφίλ που το αγόρασε. Αν αλλάξω κονσόλα ή μπω σε άλλη κονσόλα με προφίλ μου θα πρέπει να μπω και με το άλλο προφίλ με το οποίο θα το έχω αγοράσει και να το έχω signed in στο Live για να τρέξω το παιχνίδι. Λεπτομέρεια μεν, κι όσο λειτουργεί το 360 που έχω δεν είναι θέμα επειδή θα έχει το license η κονσόλα και δε θα χρειάζεται να είναι signed in το δεύτερο προφίλ, αλλά, όσο να 'ναι, περιπλέκει λίγο τη φάση.

 

Θα περιμένω κάναν μήνα, μήπως και κυκλοφορήσει και θα δω. Υπάρχει και η επιλογή να αλλάξω region στο προφίλ μου, αλλά χάνονται ό,τι λεφτά έχεις μέσα (φυσικά!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωρεαν για ολους!

 

The Wolf Among Us

 

http://marketplace.xbox.com/Product/The-Wolf-Among-Us/66acd000-77fe-1000-9115-d80258411216?DownloadType=Game#LiveZone?cid=majornelson

 

(προσφορα Χριστουγεννων, μην το αφησετε για μετα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια για rgh κονσολες απο που κατεβαζετε παιχνιδια? δοκιμασα τορρεντ αλλα δεν ειχαν μηδενικη ταχυτητα

 

Για ταχυτητα και χωρις να σκοτωνεις την συνδεση σου για αλλη χρηση παραλληλα, τα φορουμ με τα direct links σε διαφορους hosters, ειναι προτιμοτερα (δεν κανεις upload). Πολλα Ελληνικα φορουμ εχουν xbox section και ορεξη να χεις να κατεβαζεις απο ξενα φορουμς...

 

Δες και αυτο, θα σε βοηθησει για τους multiple hosters:

http://www.insomnia.gr/topic/508636-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%AD%CF%82-filehosting-black-friday-deals/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωρεαν για ολους!

 

The Wolf Among Us

 

http://marketplace.xbox.com/Product/The-Wolf-Among-Us/66acd000-77fe-1000-9115-d80258411216?DownloadType=Game#LiveZone?cid=majornelson

 

(προσφορα Χριστουγεννων, μην το αφησετε για μετα).

Timing, όχι μαλακίες. Πριν από 5 μέρες το αγόρασα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι ολα με πληωμη... αυτο θελω να αποφυγω. δεν εχω να δωσω για να κατεβαζω παιχνιδια. προτιμω να αφηνω το πισι το βραδυ οπως τοσα χρονια :P εχεις κατι τετοιο να προτεινεις?

Οταν παρεις προσφορα μπορει να βγει 2 ευρω τον μηνα, αλλα κατανοητο.

Στα torrents υπαρχουν και "κλειστες" κοινοτητες με μπολικους seeders αλλα θελει ψαξιμο.

emule δοκιμασες?

Δεν μου ερχεται κατι αλλο τωρα στο μυαλο...εχω καιρο να τα χρησιμοποιησω γιατι με ειχαν κουρασει τα μολυσμενα αρχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Timing, όχι μαλακίες. Πριν από 5 μέρες το αγόρασα.

Εχει σημερα 33%(9,5 ευρω περιπου) το season pass,ολα τα επεισοδια απ το 2-5 οταν βγουνε.

Δεν ειναι κακη τιμη.

 

Εγω πηρα μπολικα παιχνιδακια το Δεκεμβρη,μιας κ εβαλαν πραγματικες εκπτωσεις μετα απο καιρο.

Πηρα ομως κ σαβουρα οπως το onechanbara.

Το dark souls που δεν το ειχα παιξει το ειχε 5 ευρω.Μετα απο 17 ωρες εχω κανει 5-6 checkpoints κολλησα στη λερναια υδρα κ μαλλον δεν θα βγει ποτε .

Χθες ειχανε το plants vs zombies 1,5 ευρω μονο,το πηρα γιατι ηθελα να δω δουλευει στο xbox,μιας κ στο λαπτοπ το ειχα λιωσει.Ομως το χειριστηριο ειναι πολυ αβολο γι αυτο το παιχνιδι.

Μου τελειωσε και η καρτα κ δεν ειχε το Πλαισιο χθες το απογευμα που πηγα να παρω κ δεν προλαβα να παω αλλου γιατι εκλειναν.

Ελπιζω να μη βαλουν τιποτα καλο αυριο κ το χασω.Ας το βαλουν απο μεθαυριο. 

 

Α πηγα να το ξεχασω.Ειχα παρει το zone of enders HD collection,το ανοιγω χθες και μεσα στο βιβλιαρακι αναμεσα στις σελιδες ειχε σε ενα σημειο μια κολλωδες ουσια σαν ζελε :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει σημερα 33%(9,5 ευρω περιπου) το season pass,ολα τα επεισοδια απ το 2-5 οταν βγουνε.

Δεν ειναι κακη τιμη.

 

Yus, το είδα πριν από λίγο και το τσίμπησα :)

 

Οντως έχουν βγάλει μερικές αξιοπρεπείς προσφορές. Τα Call of Juarez τσίμπησα εγώ μόνο από τα υπόλοιπα ως τώρα, 2μισι το ένα και 3μισι το άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...