Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Topic v2


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.

Μια ερωτηση μια που εχω μεινει λιγο πισω τελευταια..εχω κονσολα με lt3 πανω αλλα σκεφτομαι να γυρισω μονο σε original τιτλους πια..αν μπω online εχω φοβο να μπαναρει το προφιλ μου η απλα ξεφλασαρεται η κονσολα κ παιζω κανονικα;;

Τι παιζει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγω θα σου προτεινα να μεινεις ως εχει γιατι ειτε το γυρισεις σε αυθεντικα, ειτε οχι αν ειναι να σε μπαναρει η ms θα σε μπαναρει γιατι η κονσολα σου εχει στιγματιστει οτι επαιζε αντιγραφα ακομα και αν δεν ειχες μπει ποτε στο xbox live με το που συνδεθει στο ιντερνετ η ms θα ξερει οτι η συγκεκρημενη κονσολα εχει παιξει αντιγραφα οποτε αυτοματος και θα αποφασισει αν θα σε μπαναρει ή οχι.

 

Δεν ειναι απολυτο οτι θα σε μπαναρει βεββαια αλλα παντα υπαρχει το ρισκο ακομα και σε αυθεντικο firmware να την γυρισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι δεδομενο/στανταρ οτι θα σε μπαναρει αμεσως η ms.

Παντως και ποτε να μην ειχες μπει στο xbox live και να ειχες παιξει μα αντιγραμενα παιχνιδια οταν το συνδεες στο xbox live το καταλαβαινει αμεσως ακομα και αν εχεις βαλει παλι το αρχικο firmware/λογισμικο στη κονσολα.

 

Τωρα το οτι εχει να μπαναρει κονσολα xbox360 απο το 2009 αυτο ισως δειχνει οτι δεν ασχολειτε πλεον με τις κονσολες xbox360 που παιζουν αντιγραμμενα.

 

Αλλα ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος οτι δεν θα σε μπαναρει καποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν λόγο χώρου βάλω το 360 κάθετα δεν υπάρχει κάποιο θέμα έτσι?

διαβάζει κανονικά τα δισκάκια ε? γιατί μου έλεγε ένας φίλος οτι μπορεί να κολήσει το παιχνίδι μέσα

απο τοτε που αγορασα τη κονσολα 2011 μονο καθετα την εχω. κανενα προβλημα , κανονικα διαβαζει τα cd , δεν προκειτε κανενα παιχνιδι να κολησει μεσα.. το μονο που θα προσεξεισ , οταν το cd ειναι μεσα , απαγορευετε να κουνησεισ την κονσολα!! διαφορετικα θα παρεισ το cd στο χερι.. 

 

 εαν εχεισ τη slim εκδοση, ειναι διαμαντι απο αποψη αξιοπηστιασ σε βαθοσ χρονου.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τοτε που αγορασα τη κονσολα 2011 μονο καθετα την εχω. κανενα προβλημα , κανονικα διαβαζει τα cd , δεν προκειτε κανενα παιχνιδι να κολησει μεσα.. το μονο που θα προσεξεισ , οταν το cd ειναι μεσα , απαγορευετε να κουνησεισ την κονσολα!! διαφορετικα θα παρεισ το cd στο χερι..

 

εαν εχεισ τη slim εκδοση, ειναι διαμαντι απο αποψη αξιοπηστιασ σε βαθοσ χρονου..

Ευχαριστω!

Την τελευταια γενιά του 360 έχω οποτε είμαι μια χαρά .

Κάτι άλλο αμα αφήνω το Xbox να κατευαζει κάποιο παιχνιδι πως το ρυθμιζω να μην κλείνει η κονσόλα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά, υπάρχει μια ρύθμιση για background downloads ή κάτι τέτοιο, που αν την ενεργοποιήσεις συνεχίζει να κατεβάζει αφού κλείσει. Υποθέτω ότι σε νοιάζει να συνεχίσει να κατεβαίνει το παιχνίδι, όχι να μείνει ανοιχτή η κονσόλα, ναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά, υπάρχει μια ρύθμιση για background downloads ή κάτι τέτοιο, που αν την ενεργοποιήσεις συνεχίζει να κατεβάζει αφού κλείσει. Υποθέτω ότι σε νοιάζει να συνεχίσει να κατεβαίνει το παιχνίδι, όχι να μείνει ανοιχτή η κονσόλα, ναι;

Ναι να μην μου κόβει τα downloads θέλω , η κονσόλα ας κανει οτι θέλει :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κινεκτ παιζει σε τσιπαρισμενες κονσολες?

 χρειαζεται το οριτζιναλ παιχνιδι?

ναι παιζει κ δεν χρειαζεται γνησιο δισκακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...