Προς το περιεχόμενο

H Nvidia παρουσιάζει την GTX 760 με τιμή $249


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λογικά τα 250 usd θα μετατραπούν σε 250 euro και άγιος ο θεός..

 

+κάνα 50 ευρώ με το έτσι θέλω γιατί είμαστε Ελλάδα

 

 

Οι τιμες τις amd ειναι απαιχτες φοβερό value for money ολα τα αλλα δεν μου λενε τιποτα

 

και δώρο χειρότεροι drivers ever

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είμαι σίγουρος αν είναι παντού καλύτερη η 7950 από την GTX 760.

Ναι αν η 7950 είναι στα 700mhz μπορεί και να μείνει πίσω.. κάνα review με την 7950 στα 600 έχουμε να το επιβεβαιώσουμε;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η amd παει για κλεισιμο, θα το γυρισει σε αντιηλιακα, πανες κτλ.

 

Πολυ καλη κινηση απο την nvidia.

Ναι γιαυτο και οι 2 κονσόλες έχουν amd,η apple βαζει amd πλέον μην κλείσει η nvidia στο τέλος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαζει το shield η nvidia, σαρωνει την αγορα οπου να ναι.. :lol:

Αν και προτιμώ nvidia πάντα και πάντα αυτης της εταιρίας είχα κάρτα το shield το θεωρώ την μεγαλύτερη πατάτα μαζί με το nokia n cage η κάπως έτσι λεγόταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μία είναι η κάρτα. 7990. Όταν βγάλουν κάποια καλύτερη, που να ανταγωνίζεται και την τιμή της 7990, τότε θα έχει όντος ενδιαφέρον. Η 760 είναι απλά άλλη μια πρόταση για τον μέσο gamer fun της nvidia που κλαίει για της τιμές της.

Και η bugati καλύτερη απο το leon

Οταν τα συγκρηνες τι αγορασες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 7950 ειναι ελαφρως καλυτερη απο την 760,και συνεπως γιατι να πεσει σε τιμη κλπ;η οποια ως πιο καινουρια καρτα(760),δεν εχει να δωσει τιποτε σε κατοχους της σειρας 6χχ nvidia,και 7χχχ της amd.Εχει χαμηλες επιδοσεις.Απλα πουλαει,αν πουλησει ως "φρεσκο" πραγμα μονο,και απο αναβαθμιση ατομου,το οποιο οπωσδηποτε πρεπει να κανει,λογω πολυ παλιας καρτουλας.

Η μονη που αξιζει αδιαμφισβητητα ειναι η 780,η οποια ειναι ακριβη ακομη.Σχετικο και αυτο,αναλογα σε τι αναφερομαστε.

Εχουν αναλυθει εκτενεστατα τα χαρακτηριστικα της 7χχ σειρας nvidia.

Για να δει καποιος μεγαλη διαφορα και αισθητη στα ανθρωπινα δεδομενα,πρεπει να κανει γενικα αναβαθμιση καποιος,ανα 2 με 3 σειρες σε καρτες γραφικων.

Εχω ενα παλιο πσ με E8500(stock ψυκτρα) και amd 7770,και τελειωσα το metro last light!Oυτε κολληματα,ουτε τιποτε.Σε 1920*1080 αναλυση με off το tessellation μονο.

Η 760 πρεπει να εχει το πολυ μεχρι 200-250 ευρω.Ουτε ενα παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν η 7950 είναι στα 700mhz μπορεί και να μείνει πίσω.. κάνα review με την 7950 στα 600 έχουμε να το επιβεβαιώσουμε;

 

Κάπως υπερβολικό μου φαίνεται το post σου, αλλά δεν αποκλείω να έχεις και δίκιο, απλά το βλέπω δύσκολο.

 

Φαντάζομαι ήδη σε κάποια παιχνίδια θα είναι μπροστά η GTX 760.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...