Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μήπως δεν στάλθηκε με EMS? 

 

με EMS ειναι ...το ειδα και στο tracking και επισης τα ΕΛΤΑ με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν για την λυπητερη....και με παρεπεμψαν στο τελωνειο για εξηγησεις...

 

αρα γενικως λίγο προσοχη στο EMS (για την ακριβεια ετσι το γραφει στο site: EMS - Express(6-12days)) ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχεις παραλαβει??? αν ναι ειχε μεσα καποιο χαρτι αποδειξη?

 

πιστευω οτι σου εχουν ριξει ενα καπελο διαφορα εξοδα περα απο τον εκτελωνισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

με EMS ειναι ...το ειδα και στο tracking και επισης τα ΕΛΤΑ με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν για την λυπητερη....και με παρεπεμψαν στο τελωνειο για εξηγησεις...

αρα γενικως λίγο προσοχη στο EMS (για την ακριβεια ετσι το γραφει στο site: EMS - Express(6-12days)) ....

 

Ε πες το οτι στο στείλανε με courier.

 

Ps Με courier πληρώνεις οτι και να γραφει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εγω ξερω,ή μαλλον ηξερα,οτι μεχρι 100 ευρω δεν χρεωνουν καθολου τελωνειο.Επισης τα ταχυδρομια δεν εκτελωνιζουν σχεδον ποτε,περνανε στο ντουκου.Εχω παρει απο ebay.com(ο πωλητης απο Αμερικη) αλυσοπριονο σε δεμα βαρους 8-10 κιλων και διαστασεων 100x40x60cm πακετο με αξια αναγραφομενη 450$.Το ειχε στειλει ο ανθρωπος με USPS και μου το εφεραν τα ΕΛΤΑ και δεν πληρωσα τιποτα.2-3 φορες αναλογο δεμα και αμετρητα δεματα απο Αμερικη,χαμηλοτερης αξιας βεβαια αλλα ολα κοντα στο 100ευρω.Παντα με USPS και ποτε δεν πληρωσα τιποτα.Παραξενο μου φαινεται να εκτελωνισαν τα ΕΛΤΑ 20$ δεμα και να το χρεωσαν 60€.Απο την αλλη βεβαια πιστευω οτι παραγινε το κακο με τα 20$ gift δεματα και την εχουν ψιλιαστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε πες το οτι στο στείλανε με courier.

 

Ps Με courier πληρώνεις οτι και να γραφει

 

1) το ειπα απο την αρχη οτι ηταν EMS (δηλαδη ΕΛΤΑ πορτα-πορτα), και ΟΧΙ, ΔΕΝ πληρωνεις παντα με EMS...στην πραγματικοτητα πληρωνεις σπανια εως και καθόλου ή καποια μικρα ποσα πχ 3 ευρο..

 

2) το δεμα ειχε πραγματικη αξια 120-130 ευρο και δηλωμενη 20$

 

3) "EMS = μεγαλύτερο ρίσκο

Καλύτερα με απλό συστημένο "

 

Για την ώρα έτσι φαινεται και θα συμφωνήσω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1) το ειπα απο την αρχη οτι ηταν EMS (δηλαδη ΕΛΤΑ πορτα-πορτα), και ΟΧΙ, ΔΕΝ πληρωνεις παντα με EMS...στην πραγματικοτητα πληρωνεις σπανια εως και καθόλου ή καποια μικρα ποσα πχ 3 ευρο..

 

2) το δεμα ειχε πραγματικη αξια 120-130 ευρο και δηλωμενη 20$

 

3) "EMS = μεγαλύτερο ρίσκο

Καλύτερα με απλό συστημένο "

 

Για την ώρα έτσι φαινεται και θα συμφωνήσω

 

 

εγω με EMS ειχα δωσει 50ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τους ενδιαφέρει η αναγραφόμενη αξία. Βλέπουν ένα smartphone και ξέρουν ότι σίγουρα δεν κάνει 20$. Οτι αξία θέλει ο τελωνειακός του δίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι θελει δε δινει αλλα εχουν εργαλεια να δουν ποσο περιπου κανει

 

εχει και υπηρεσια αξιων που τους δινει τιμες.....εχουν και αυτοι ιντερνετ δεν ειναι τοσο δυσκολο εφοσον ανοιξουν το κουτι να δουν τι ειναι και να βρουν μια ενδεικτικη τιμη στο δικτυο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή προσπαθώ να κάνω κάποιες αγορές μέσω vickmall μπορείται να μου εξηγήσετε πως γίνεται γιατί τα βρήκα λίγο σκούρα ? επιλέγω αυτό που θέλω ,κάνω check out και μετά δηλώνω τα στοιχεία μου κανονικά ? Διευθύνσεις και τέτοια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα καλο ειναι πρωτα να κανεις ενα account και μετα να προχωρησεις στην αγορα. Και το σημαντικοτερο! Να βάλεις ΔΩΡΕΑΝ αποστολη με china/hong kong post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...