Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αρχικα παιδια να πω οτι ξανα πηγα παλι στο ταχυδρομειο και ρωτησα αν σιγουρα εχει φυγει και τελικα δεν εφυγε(ειναι λιγο τεμπελακος αυτος που εχουμε εδω) και τελικα εβγαλα φωτογραφιες αρκετες κιολλας στης οποιες φαινεται ο αριθμος φορτωτικης και παραληπτης και ο αποστολεας επισης πηρα print screen την συζητηση που ειχα στο email οχι στην paypal

λετε να εχω κανα θεμα;

Ναι, αλλά άμα ο Qifeng Zeng είναι τσακωμένος με τον zhuahai wan και δε μιλάνε;

λες να εχουμε κανενα θεμα τετοιο; αυτο ειναι πουμε ανησυχει γιατι σε γειτονικο φορουμ(κανει να βαλω λινκ;) εχω διαβασει διαφορα για διευθυνσεις

 

Ρε συμφορουμίτες (vlahoskwn, και power_up και diplo που βέβαια προσφερθήκατε να βοηθήσετε), σε ποια περιοχή κατοικείτε; Μήπως πέρασε κανένα αεροπλάνο και σας ψέκασε πρόσφατα; Γιατί από τα μέρη μου καιρό έχει να περάσει οπότε έχουν περάσει τα συμπτώματα και βλέπω καλύτερα...

 

Μπροστά σας είναι, δεν το βλέπετε; Οι διευθύνσεις που δίνονται είναι όλες η ίδια και η αυτή, η μόνη διαφορά είναι το όνομα του υπαλλήλου που θα το παραλάβει στη συγκεκριμένη διεύθυνση!!! Προς τι όλη αυτή η αναστάτωση; Θέλει και ανάλυση το θέμα;

 

καταρχην παιρνανε αεροπλανα απο εμενα αλλα ειναι το νερο σε μας και οχι οι ψεκασμοι...

ειναι ιδια η διευθυνση αλλα αλλαζει ο παραλαηπτης....

Μα στη διεύθυνση που σου είπαν να το στείλεις δε το έστειλες ρε παλικάρι;
Τι αλλαγή θες να κάνεις;
Όλα τα κινέζικα έχουν άλλη διεύθυνση που στέλνουν και άλλη διεύθυνση για τις επιστροφές.
Προφανός αυτό γίνεται γιατί παίζει drop shipping.

Αν εσύ αποφασίζεις να επιστρέψεις ένα προϊόν σε άλλη διεύθυνση το μόνο που θα καταφέρεις είναι να μπλέξεις την κατάσταση.

το εστειλα στην διευθυνση που μου δωσανε στο email

η δευτερη διευθυνση ειναι παλι σε claim για επιστροφη tablet γιαυτο το λεω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδή αύριο πρωί σκοπεύω να κάνω την παραγγελία και στο minideal μου λέει out of stock για το μοντέλο που ενδιαφέρομαι (Jiayu F1) μπορείται να μου προτείνετε κάποιο άλλο αξιόπιστο site ? (Τους έστειλα email ρωτώντας για τα stock και τι παίζει )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αύριο πρωί σκοπεύω να κάνω την παραγγελία και στο minideal μου λέει out of stock για το μοντέλο που ενδιαφέρομαι (Jiayu F1) μπορείται να μου προτείνετε κάποιο άλλο αξιόπιστο site ? (Τους έστειλα email ρωτώντας για τα stock και τι παίζει )

 

Κοίτα στο vickmall. Έχω διαβάσει καλά λόγια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αύριο πρωί σκοπεύω να κάνω την παραγγελία και στο minideal μου λέει out of stock για το μοντέλο που ενδιαφέρομαι (Jiayu F1) μπορείται να μου προτείνετε κάποιο άλλο αξιόπιστο site ? (Τους έστειλα email ρωτώντας για τα stock και τι παίζει )

Το vickmall σήμερα μου έδωσε tracking number για F1 μαύρο. Είχα παραγγείλει άσπρο πριν 3 μέρες και σήμερα μου είπαν ότι μόνο σε μαύρο υπάρχει, οπότε το δέχτηκα. Από ότι κατάλαβα είναι λίγα τα κομμάτια που μείνανε, γι αυτό μίλα πρώτα στο chat μαζί τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα για ενημερωση.....

coolpad f1 αγορα απο To2C (καμια 120 ευρο) με SINGAPORE EMS (gift και 20$)

και η λυπητερη απο το τελωνειο κανα 60 ευρο(πως το υπολογισανε αυτο?)...

 

δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι και να τα γλυτωσω, και απλα το αναφερω για παραδειγματισμο και προσοχη....
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα για ενημερωση.....

coolpad f1 αγορα απο To2C (καμια 120 ευρο) με SINGAPORE EMS (gift και 20$)

και η λυπητερη απο το τελωνειο κανα 60 ευρο(πως το υπολογισανε αυτο?)...

 

δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι και να τα γλυτωσω, και απλα το αναφερω για παραδειγματισμο και προσοχη....

 

δε ξερω αν απλ ετυχε αλλά το to2c ειχε κανει και στο παρελθον κατι μλκς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα για ενημερωση.....

coolpad f1 αγορα απο To2C (καμια 120 ευρο) με SINGAPORE EMS (gift και 20$)

και η λυπητερη απο το τελωνειο κανα 60 ευρο(πως το υπολογισανε αυτο?)...

 

δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι και να τα γλυτωσω, και απλα το αναφερω για παραδειγματισμο και προσοχη....

 

 

Μήπως φταίει που ήταν με EMS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως φταίει που ήταν με EMS?

Δεν εχω ακουσει και τοσα παραπονα για EMS (απλα λιγο πιο γρηγορο post ειναι-σιγα πια)...

Πιο πολυ για ατυχία ή για βλακεια του To2C το κόβω.

Μαλλον αναγκαστικα θα τα σκασω για να μάθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα για ενημερωση.....

coolpad f1 αγορα απο To2C (καμια 120 ευρο) με SINGAPORE EMS (gift και 20$)

και η λυπητερη απο το τελωνειο κανα 60 ευρο(πως το υπολογισανε αυτο?)...

 

δεν ξερω αν μπορω να κανω κατι και να τα γλυτωσω, και απλα το αναφερω για παραδειγματισμο και προσοχη....

 

Για $20 σε χρεώσανε €60; Πως έγινε αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για $20 σε χρεώσανε €60; Πως έγινε αυτο;

προφανώς ψιλιάστικαν οτι έγινε "μπουγάδα" και οτι είναι εικονική τιμή τα 20$ οπότε βαρέσανε κανόνια :P

εντύπωση μου κάνει πάντως, ποτέ δεν κάθονται να βλέπουν και να ψυρίζουν τα προιόντα ειδικά όσα είναι σε μικρά κουτιά.

απίστευτη γκαντεμιά , εκτός αν έκανε βλακεία το κατάστημα και δεν δήλωσε 20$ αξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για $20 σε χρεώσανε €60; Πως έγινε αυτο;

 

βαζω σποιλερ για να μην μπερδευω τον κοσμο

 

δηλωμενη αξια 20$...πραγματικη 120-130$

το θεμα ειναι γιατι το ανοιξαν και τι βρηκαν ή δεν βρηκαν μέσα απο αποδεικτικα...

πχ ειχε μεσα αποδειξη απο paypal? κατι άλλο? δεν ειχε τιποτα και οι τελωνες βαλαν οτι νανε τιμή..

 

αν εκανε την μα***** το to2c μαυρο φιδι που τους εφαγε..

 

Ασχετο, εχετε ακουσει τιποτα για ασφαλεια/προστασια απο τελωνεία... το λεγομενο "tax insurance"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς ψιλιάστικαν οτι έγινε "μπουγάδα" και οτι είναι εικονική τιμή τα 20$ οπότε βαρέσανε κανόνια :P

εντύπωση μου κάνει πάντως, ποτέ δεν κάθονται να βλέπουν και να ψυρίζουν τα προιόντα ειδικά όσα είναι σε μικρά κουτιά.

απίστευτη γκαντεμιά , εκτός αν έκανε βλακεία το κατάστημα και δεν δήλωσε 20$ αξία.

  

βαζω σποιλερ για να μην μπερδευω τον κοσμο

 

δηλωμενη αξια 20$...πραγματικη 120-130$

το θεμα ειναι γιατι το ανοιξαν και τι βρηκαν ή δεν βρηκαν μέσα απο αποδεικτικα...

πχ ειχε μεσα αποδειξη απο paypal? κατι άλλο? δεν ειχε τιποτα και οι τελωνες βαλαν οτι νανε τιμή..

 

αν εκανε την μα***** το to2c μαυρο φιδι που τους εφαγε..

 

Ασχετο, εχετε ακουσει τιποτα για ασφαλεια/προστασια απο τελωνεία... το λεγομενο "tax insurance"

 

Το πακέτο έγραφε gardening tools και $28;

Αν οχι, τότε τι έγραφε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...