Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί η συσκευή σου να έχει κάποιο πρόβλημα hardware, οπότε να χρειάζεται επισκευή ή αντικατάσταση. Αλλά η σωστή διαδικασία είναι πρώτα να κάνεις ένα σωστό και πλήρες factory reset (κατά προτίμηση από τη recovery) και να συγκρίνεις τα αποτελέσματα, και εάν δεν δεις διαφορά να ξαναπεράσεις το εργοστασιακό firmware, γιατί το εγκατεστημένο firmware μπορεί να έχει πάθει κάποιο corruption, και ως τελική λύση να βάλεις κάποια custom rom. Εννοείται ότι εάν δεν ξέρεις τίποτα από firmware update (επιλογή κατάλληλης rom και διαδικασία εγκατάστασης), να κάνεις απλώς ένα factory reset.

εχω κάνει τα πάντα , απλά τα chuwi γενικά δεν είναι και πολύ αξιόπιστα γιαυτό είναι και τοσο φτηνά, παμπολα προβλήματα και από hardware και από ρομ. Αν γκουγλαρετε θα τα βρείτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προσοχή, διαβάζω ότι κυκλοφορεί καινούργιο revision του τάμπλετ χωρίς HDMI και στην θέση του απλά Volume buttons. Εξακολουθεί να είναι χώμα η τιμή, αλλά για εμένα πλέον δεν αξίζει χωρίς HDMI. Άσε που δεν ξέρουμε τι άλλο μπορεί να άλλαξαν, ένας στο Freaktab έκανε παράπονα ότι ήταν DoA το τάμπλετ, ίσως είναι χειρότερης ποιότητας αυτό το revision...

τα χαρακτηριστικα του μπορεις να τα ελενξεις πριν το αγορασεις...

 

προσωπικα πριν το αγορασω εστειλα μειλ στο geekbuying διοτι σε ολα τα αλλα σαιτς το εβλεπα με 512 ραμ,και μου εξηγησαν πως ειναι

καινουρια εκδοση με 1 gb ram.

 

ειναι οτι πιο vfm κυκλοφορει στην αγορα.

εχω κάνει τα πάντα , απλά τα chuwi γενικά δεν είναι και πολύ αξιόπιστα γιαυτό είναι και τοσο φτηνά, παμπολα προβλήματα και από hardware και από ρομ. Αν γκουγλαρετε θα τα βρείτε

εμενα προσωπικα δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα,θα μπορουσες να το στειλεις πισω και να σου δωσουνε καινουριο γιατι σιγουρα ειναι μεσα στην εγγυηση....απο το να καθεσαι να το κλαις και να γραφεις εδω οτι ειναι για τα μπαζα το ταμπλετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

My dear friend, but the CHUWI V17HD is not buit out with the HDMI output from the orginal manufacturer , so I am sorry that we have to refund you Price of the tablet+Shipping Costs+Taxe you paid.So please follow amy's instruction to send back for full refund.

 

 

Hi ,there , Thank you for reminding me.

i have confirmed with the factory that it was adjusted ( the new edition is without the HDMI), so we can not resend a HDMI one.

 

 

Από εδώ: http://www.freaktab.com/showthread.php?17270-GEEKBUYING-WORST-EXPERIENCE-EVER!-*SOBS*

 

Προχθεσινό post. Τι χαρακτηριστικά να ελέγξεις, άλλαξε revision το εργοστάσιο και αυτοί δεν έχουν ανανεώσει τη σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Από εδώ: http://www.freaktab.com/showthread.php?17270-GEEKBUYING-WORST-EXPERIENCE-EVER!-*SOBS*

 

Προχθεσινό post. Τι χαρακτηριστικά να ελέγξεις, άλλαξε revision το εργοστάσιο και αυτοί δεν έχουν ανανεώσει τη σελίδα.

 

wow!!!! ειμαι απο τους τυχερους τοτε,που το εχω με hdmi....  :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενος φιλου το Chuwi v88s εχει πεσει δυο φορες απο το 1 μετρο και εχει βγει μονο το μεταλλικο backplate που εχει. ουτε γρατζουνιες ουτε τιποτα(το εχει 8 μηνες). Μου φαινεται ποιο ποιοτικο απο τα Pipo και Ainol που ειχαν περασει απο τα χερια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα χαρακτηριστικα του μπορεις να τα ελενξεις πριν το αγορασεις...

 

προσωπικα πριν το αγορασω εστειλα μειλ στο geekbuying διοτι σε ολα τα αλλα σαιτς το εβλεπα με 512 ραμ,και μου εξηγησαν πως ειναι

καινουρια εκδοση με 1 gb ram.

 

ειναι οτι πιο vfm κυκλοφορει στην αγορα.

εμενα προσωπικα δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα,θα μπορουσες να το στειλεις πισω και να σου δωσουνε καινουριο γιατι σιγουρα ειναι μεσα στην εγγυηση....απο το να καθεσαι να το κλαις και να γραφεις εδω οτι ειναι για τα μπαζα το ταμπλετ

 

Εσύ αυτό κατάλαβες  :cry:  :cry:  :cry:  ? Όπως εσύ πείρες το καλό έτσι και εγώ πήρα τη μουφα να μην το πω στο συμφορουμιτη ? Δεν σας καταλαβαίνω ορισμένους  πως παθιάζεστε.Συγνώμη που ποσταρουμε κιόλας

 

στα ίδια λεφτά βγαίνει και αυτό απο το eshop http://www.e-shop.gr/serioux-lighstorm-x-smo9qc-7-hd-quad-core-12ghz-8gb-wifi-android-42-black-p-PER.902444?sid=1

Επεξ/σία από stroumfita2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς και δεν έχει Adreno 330 για κάρτα γραφικών?? Μάλλον κάτι ψιλοβρωμαει εδώ...

 

Κατι ειναι λαθος σιγουρα.Το SoC βγαινει απο τον κατασκευαστη (εδω απο την Qualcomm) πακετο με την Gpu.Πως αυτο το SoC εχει PowerVR μονο ο Κινεζος το ξερει.Εγω προτεινω προς αποφυγη εκπληξεων να προτιματε συσκευες με καποιο κυρος.Τι NEU και TECA ειναι αυτα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...