Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά στα 100-120(βαριά) ευρώ, ποια θεωρείτε καλύτερη λύση;

Θέλω αξιοπρεπή μπαταρία και ποιότητα κατασκευής.

Μέγεθος δεν με νοιάζει να φτάσουμε στις 10, αλλά θα προτιμούσα κάτι μεγαλύτερο από 7".

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2014-11-08 06:11

ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ), Receive Item At Office Of Exchange

 

και με ειχαν ζωσει τα φιδια με αυτά που ακουγα και με την περιπετεια με το ταμπλετακι! ευτυχως ηρθε σχετικά γρήγορα το κινητό! 23/10 το ειχα παραγγειλει και σε 2-3 μερες θα το εχω στα χερια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις το F1, ξέρεις ότι είναι ένα και άλλο κανένα :)

 

Απλά μου την έδωσε που πετσόκοψαν τον επεξεργαστή και πωλείται στην ίδια τιμή με την φουρνιά που ήταν χρονισμένη στο 1.3 Ghz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξαναχρειαστώ την συμβουλή σας.

 

Κάνω μεταπτυχιακό και όλες οι σημειώσεις είναι σε ηλεκτρονική μορφή. Μία λύση είναι τις εκτυπωσω το ξερω. Αλλά δεν θέλω να έχω έναν πάκο σημειώσεις. Θα προτιμούσα ένα tablet ή ένα e-reader.

 

Άρα με αυτό το κριτήριο ρωτώ τα εξης :

 

1. Σε πόσες ίντσες να κινηθώ? Οι 8' φτάνουν για διάβασμα ή θέλω παραπάνω? Ή κ λιγότερες? 

2. Τί τεχνολογία? Να πάω σε android tablet ώστε να το έχω και για τα άλλα ή να πάω σε e-reader?

3. Τέλος αν υπάρχε κάποια πρόταση VFM . 

 

Ευχαριστώ σε όσους/ες ασχοληθούν με εμένα. 

 

Y.Γ. Τώρα διαβάζω με το laptop αλλά δεν με βολευει , στραβολαιμιάζω και είναι κουραστικό να το μεταφέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτό που θες είναι βασικά να διαβάζεις σημειώσεις, τίποτα δεν είναι πιο ξεκούραστο απο Link.png Site: Kindle Paperwhite . Και με ένα tablet θα κάνεις την δουλειά σου, αλλά σε καμία περίπτωση τόσο άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξαναχρειαστώ την συμβουλή σας.

 

Κάνω μεταπτυχιακό και όλες οι σημειώσεις είναι σε ηλεκτρονική μορφή. Μία λύση είναι τις εκτυπωσω το ξερω. Αλλά δεν θέλω να έχω έναν πάκο σημειώσεις. Θα προτιμούσα ένα tablet ή ένα e-reader.

 

Άρα με αυτό το κριτήριο ρωτώ τα εξης :

 

1. Σε πόσες ίντσες να κινηθώ? Οι 8' φτάνουν για διάβασμα ή θέλω παραπάνω? Ή κ λιγότερες? 

2. Τί τεχνολογία? Να πάω σε android tablet ώστε να το έχω και για τα άλλα ή να πάω σε e-reader?

3. Τέλος αν υπάρχε κάποια πρόταση VFM . 

 

Ευχαριστώ σε όσους/ες ασχοληθούν με εμένα. 

 

Y.Γ. Τώρα διαβάζω με το laptop αλλά δεν με βολευει , στραβολαιμιάζω και είναι κουραστικό να το μεταφέρω. 

 

εχω το ipad Και μπορω να πω οτι ακομα εκτυπωνω. 

also, the bigger the screen the better.

 

ps. ειχα e reader και δεν με καλυψε στις σπουδες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι, οπότε και ρωτώ:

Ψάχνω για phablet 7''. (Διότι μου έχουν αλλάξει τα φώτα με το service της htc που μου κρατάνε το κινητό 1+ μήνα κάθε φορά...!)

Είδα το CUBE TALK7X και μου φάνηκε πολύ καλό.

http://greece.pandawill.com/cube-talk-7x-quad-core-tablet-pc-mtk8382-7-inch-android-42-ips-8gb-3g-wcmda-white-p88652.html

http://www.aliexpress.com/store/product/Cube-Talk-7x-Cube-U51GT-W-7-IPS-MTK8312-Dual-Core-Android-4-2-1GB-RAM/601953_1613143575.html

 

Καμία ιδέα ή άλλη πρόταση? Επίσης τι παίζει με τα παραπάνω "μαγαζιά" ή υπάρχει κάποιο πιο αξιόπιστο?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vfm παρτε το cube talk 8x u27gt.Δυο εκδοσεις,μια με 3g-gps χωρις hdmi,μια με hdmi αλλα χωρις 3g-gps.Οτι βολευει τον καθενα.Μαγαζι geekbuying καλυτερα.

 

Μακρια απο pandawill.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω για το Jiayu F1,επειδή ενδιαφέρετε ένας φίλος να το αγοράσει.

Εσείς που ήδη το έχετε,τι λέει από φωτογραφική,wifi,gps;
Γενικά σαν συσκευή έχει κάποια μείον; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vfm παρτε το cube talk 8x u27gt.Δυο εκδοσεις,μια με 3g-gps χωρις hdmi,μια με hdmi αλλα χωρις 3g-gps.Οτι βολευει τον καθενα.Μαγαζι geekbuying καλυτερα.

 

Μακρια απο pandawill.

 

γιατί μακριά από pandawill φίλε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...