Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω να βρω να πάρω ένα φθηνό wristband και να το συνδέσω με το κινητό μου. έχω ενα nexus 5 αυτά εδώ κάνουν ή ειναι μόνο για κινητά xiaomi 

 

http://www.pandawill.com/original-xiaomi-mi-band-xiaomi-wristband-ip67-bluetooth-bracelet-black-p93410.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=2014-11-04

 

ασχολείται κανείς γενικά ? θέλω να μετράω σφυγμούς για τη γυμναστική και για τον ύπνο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόνο βήματα και ώρες βαθύ/ελαφρύ ύπνου μετράει. Στο κινητό μου που έχει custom MIUI ROM δεν λειτουργεί η εφαρμογή. Μόνο στο MiPad μου παίζει. Καλούτσικο γενικά.

Αν θες κάτι πραγματικά καλό (σε εντελώς άλλη κατηγορία χρημάτων) Basis Peak και το καινούριο health tracker της Microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επεσε το ματι μου πανω σε αυτό. http://www.pandawill.com/iuni-u2-smartphone-3gb-32gb-47-inch-sharp-fhd-screen-quad-core-22ghz-160mp-silver-p94947.htmlπολυ καλη τιμουλα αλλά δεν την ξερω την συγκεκριμένη μάρκα.. 235 δολλάρια για αυτά τα χαρακτηριστικά ειναι τσάμπα!

 

Model IUNI U2

Band 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz 3G: WCDMA 900/2100MHz

Sim Card Single SIM Card 

Service Provide Unlocked

Style Bar

Color Silver

Shell Material Metal  

System OS IUNI OS(based on Android 4.3)

CPU Qualcomm Snapdragon 800, quad core 2.2GHz;
GPU: Adreno 330, 450MHz

ROM 32GB RAM 3GB  

Screen Display Size 4.7 Inch Type SHARP LTPS, capacitive screen

Resolution 1920 x 1080 pixels FHD screen, 469PPI

Camera/Picture Resolution Dual Cameras, 4.0MP front camera, f2.0; 16.0MP back camera with flashlight and auto focus,
f2.2, support 1080P video recording@30fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάλια μπαταρία αυτό το κινητό, σε όλα τα άλλα είναι super. Και έρχεται με πολύ customized rom, το iuni os που αν σου αρέσει η λογική nubia ui πχ μια χαρά θα είναι(εγώ προσωπικά λατρεύω το στοκ android). Και η τιμή κατρακυλά γιατί βγαίνει το iuni u3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάλια μπαταρία αυτό το κινητό, σε όλα τα άλλα είναι super. Και έρχεται με πολύ customized rom, το iuni os που αν σου αρέσει η λογική nubia ui πχ μια χαρά θα είναι(εγώ προσωπικά λατρεύω το στοκ android). Και η τιμή κατρακυλά γιατί βγαίνει το iuni u3.

για 3gb ram και και και, η τιμη δεν υπαρχει σε κανενα αλλο κινεζικο καταστημα που κοιταξα. τωρα η μπαταρια ειναι ενα θεμα αλλα νομιζω ότι ειναι οριακη για να σου βγαζει 1 μερα περιπου. Το μεγάλο πλυν του για μενα ειναι η rom του που παραειναι custom και για τα δικα μου γουστα ασχετα αν οι τυποι υποστηριζουν ότι η συγκεκριμένη ρομ ειναι η πιο "αδεια" απο junk apps κινεζιες σε σχεση με ολες τις ρομ που κυκλοφορουν στην κινα.. παντως λενε ότι θα βγαλουν και νεα ρομ όταν κυκλοφορησει το u3 που θα ειναι internationalised.

 

επισης στα + του ειναι η ποιοτητα κατασκευης και οι καμερες. φαντασου μπροστα κάμερα εχει ultrapixel 4mpixel..

 

anyway,εγω ετσι και αλλιως κινητό παρηγγειλα τελικα (zte v5 red bull), το ειδα και ειδα κ την super τιμή του για τα χαρακτηριστικα του και το ποσταρα μην και ενδιαφερεται κανενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση, μέχρι πριν λίγους μήνες που το παρακολουθούσα το θέμα το Onda V975m στα 150ευρώ ήταν το καλύτερο value for money tablet που υπήρχε, στα ίδια λεφτά αυτή την στιγμή υπάρχει καλύτερο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο myphone δεν φαινεται να υπαρχει κατι. Νομιζω αν δεν υπαρχει εκεί δεν παιζει καπου αλλου (ελληνικο φυσικα)

Και εγώ μονο ενα τοπικ στο xda εχω βρει που ειναι κιολας για rom για την προηγομενη revision του εν λογω tablet.

 

Μιας και τελικα εφαγα ακυρο από banggood με ένα cube που είχα παραγγειλει, γλυκοκοιταζα τελικα το chuwi v17hd.

 

Αν το εχει κανενας ας μας πει μια προχειρη γνωμη για το αν αξιζει τελικα το μηχανηματακι και τι προβληματα του εχει, τυχον, βγαλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπτωτικα κουπονια
Για το IUNI,επισης υπαρχει κουπονακι (1strdxmas) -13$ οποτε η τιμη παει στα 222$.Απαιχτη για 3GB ram και 2.2Ghz!

Το ιδιο κουπονι στο Panda σου δινει εκπτωση απο 8 εως 25$ αναλογα το υψος της αγορας.

Στο αξιοπιστο buyincoins,εξαιρετικο κουπονι -9% (ΒΙC9XMAS) σε ολα τα ειδη και για 3 αγορες!

Προσεξτε μονο να βρειτε κινητο που θα ειναι σε ιδια τιμη με τα αλλα σαιτ,γιατι πχ το Coolpad F1 το εχει 210$.

Ακομα να ξαναθυμησω,μιας και εκαναν και review στο myphone το κουπονι L200HFστο αξιοπιστο gearbest,ωστε να βρειτε το Landvo L200 στα 83.99$.

Τελος στο ετσι και ετσι κατ εμε,1949deal το Cubot S308 με 2GB ram στα 132$ με δωρο δευτερη μπαταρια και θηκη flip.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μονο ενα τοπικ στο xda εχω βρει που ειναι κιολας για rom για την προηγομενη revision του εν λογω tablet.

 

Μιας και τελικα εφαγα ακυρο από banggood με ένα cube που είχα παραγγειλει, γλυκοκοιταζα τελικα το chuwi v17hd.

 

Αν το εχει κανενας ας μας πει μια προχειρη γνωμη για το αν αξιζει τελικα το μηχανηματακι και τι προβληματα του εχει, τυχον, βγαλει.

Το εχω παρει απο geekbuying. Δυστυχως επειδη δεν προοριζεται για μενα, εχω ασχοληθει ουσιαστικα λιγο.

 

Βιντεο απο OTG μια χαρα 720p χωρις σπασιματα, youtube 1080 ανετα, pdf βιβλια πολυ ευαναγνωστο και δε μπορω να πω οτι κολλαει. Οκ, το μετρο συγκρισης που εχω ειναι ενα nexus 5 που παει νερο. Το chuwi δεν ειναι το ιδιο, αλλα απεχει λιγο. Παρατηρω ενα μικρο lag στα μενου του και στην αποκριση, οχι ομως κατι ιδιαιτερο. Δεν εχω δει ουσιαστικο κολλημα με 5-6 εφαρμογες ανοιχτες, δεν εχω βαλει παιχνιδια ομως να σας πω τι κανει. Γωνιες θεασης οκ, οθονη ευκρινης, χρωματα οχι υπερκορεσμενα. Ηχειο δυνατο, στην πισω δεξια μερια. Οσο εχω ασχοληθει το βασικο μειον που εχω βρει ειναι η μπαταρια, δεν επιτρεπει βαρια χρηση.

 

Σε γενικες γραμμες κατι παραπανω απο τιμιο, αξιζει το 50αρικο πολυ ευκολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...