Προς το περιεχόμενο

Lenovo Y580 με i5, 4gb ram, 1 terra hdd, gtx 660m, free dos..599€ [εξαντληθηκε]


xristoforos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και κατι αλλο ποιους drivers nvidea εχετε γτ εμενα τα 8 αρια κατεβασαν οχι τους τελευταιους γτ μου εβγαλε για update.Πως τους περναμε;με ατιμα οπως με τις ατι η απο πανω ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 296
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μολις εβαλα το caddy. Ακομα περιμενω να μου ερθει ο SSD για να το τεσταρω σε παιχνιδια, αλλα σε idle απο εκει που ηταν 45 βαθμους, τωρα πλεον ειναι 35. 

 

Πανευκολο να το βαλεις παντως, θελει απλα πολυ λεπτα κατσαβιδακια

απο που και πόσο για στείλε λινκ? χρειάστηκες να βγάλεις την πρόσοψη απο το drive?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πηρα απο εδω με μεταφορικα και αντικαταβολη 26 ευρω

http://www.ebw.gr/el/product/74922/SATA-HDD-Caddy-Module-Gia-na-prosthesete-extra-skliro-disko-sto-laptop-sa%CF%82

 

ναι εβγαλα τη προσοψη. Νταξει λογω φοβου μη το σπασω ηταν λιγο δυσκολο αλλα τελικα ολα οκ.

 

Οποιος παντως ενδιαφερεται οριστε και και ενα κινεζικο thread απο καποιον που εκανε την ιδια δουλεια με 8756 φωτογραφιες 

http://ideapad.it168.com/thread-2207079-1-1.html

 

λιγες μικρες οδηγιες απο αμερικανικο φορουμ 

http://forum.notebookreview.com/ideapad-essential/677007-usb-caddy-case-y580-optical-drive.html#post8709007

 

και τελος βιντεο για το πως να βγαλεις τη προσοψη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομιζω δυστηχως να βγαινει ή μπορει να σπασει κανα δοντακι αν πας να το τραβηξεις. νταξει δεν ειναι για να το βαζεις και να το βγαζεις καθε λιγο και λιγακι. Κανοντας παντως αυτη την αλλαγη δε χανεις την εγγυηση οσον αφορα το λαπτοπ. Απλα νομιζω οτι θα χασεις την εγγυηση του σκληρου. Οπως ειπα και πιο πανω, στην σημερινη εποχη οποιος δεν εχει back up τα θελει ο πωπος του. Ειδα παντως οτι εχει samsung σκληρο οποτε σκεψου κατι τετοιο http://www.skroutz.gr/s/348073/Samsung-HN-M101MBB-SATA-II-5400rpm-8MB-2-5-1TB.html

 

Δηλαδη αν παθει κατι στον ενα χρονο που το χρησιμοπεις και οντως χανεις την εγγυηση θα εχεις χασει 68 ευρω.

 

 

Οχι το λαμπακι δεν αναβει. http://benyouhuifile.it168.com/forum/201206/08/013630ddd39ue89093qrcc.jpg.thumb.jpg

 

αν δεις στη φοτο στο λινκ το drive εχει ενα κυκλακι που ειναι το φωτακι ενω το caddy δεν εχει, ειναι φουλ πλαστικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αφου το έβαλες στο drive , απλα άλλαξες το boot sequence και έπεξε?

ή έκανες κατι άλλο?



έχω ήδη έναν ssd m4 crucial 256 .  το κακο είναι πως οι ssd συνήθως δεν έχουν αισθητηρα θερμοκρασίας. επειδη και καλα  αντέχουν παραπάνω. αρα για gaming πρέπει να το βάλουμε σε μια βασούλα. γιατι απότι καταλαβα -10 απο cpu είναι η θερμοκρασία δηλαδη άμα φτάσει η cpu 80 -gpu 80 να έχω 70 στον δίσκο. 

όταν έχω χρόνο θα το τεσταρω με turbo boost να δω πως παει , μπορεί να κανω και ένα μικρο overclock στην gpu,

άρα το 85αρι θα το βαρέσω πιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ακομα δεν εχω βαλει SSD οποτε υπηρχε μονο ενα μεσο για Boot και δεν χρειαστηκε να αλλαξω τπτ. Οταν βαλω τον SSD θα το κοιταξω.

 

αν ο ssd φτασει 70+ βαθμους τοτε νομιζω κατι δε παει καθολου καλα!

Επεξ/σία από Misanthropos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αφου το έβαλες στο drive , απλα άλλαξες το boot sequence και έπεξε?

ή έκανες κατι άλλο?

 

έχω ήδη έναν ssd m4 crucial 256 .  το κακο είναι πως οι ssd συνήθως δεν έχουν αισθητηρα θερμοκρασίας. επειδη και καλα  αντέχουν παραπάνω. αρα για gaming πρέπει να το βάλουμε σε μια βασούλα. γιατι απότι καταλαβα -10 απο cpu είναι η θερμοκρασία δηλαδη άμα φτάσει η cpu 80 -gpu 80 να έχω 70 στον δίσκο. 

όταν έχω χρόνο θα το τεσταρω με turbo boost να δω πως παει , μπορεί να κανω και ένα μικρο overclock στην gpu,

άρα το 85αρι θα το βαρέσω πιστευω

εισαι υπερβολικος.ΟΙ μηχανικοι βγαζουν απο μονοι τους θερμοκρασια και με την gpu cpu  εχουμε αυτα τα αποτελεσματα ενο ο ssd θα ειναι  10 βαθμους πιο κατω πιστευω αποτι ο hdd και μπορει και παραπανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα όταν πέζεις παιχνίδια , δεν δουλευει και πολυ ο σκληρος, απλα είναι κοντα στο heatsink  πως λέγετε και τον επιρεάζει η θερμοτητα του επεξεργαστη , αλλα μακαρι να είμαι υπερβολικος  ελπίζω αμα φτασω δηλαδη την cpu 85 να μην είναι 75 ο σκληρος 

 

υπο νορμαλ συνθήκες πιστευω  -7 ο ssd , αλλα και παλι δεν υπαρχει τροπος να το μαθουμε ..



για χωρίς βάση λέω παντα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>μα όταν πέζεις παιχνίδια , δεν δουλευει και πολυ ο σκληρος, απλα είναι κοντα στο heatsink  πως λέγετε και τον επιρεάζει η θερμοτητα του επεξεργαστη , αλλα μακαρι να είμαι υπερβολικος  ελπίζω αμα φτασω δηλαδη την cpu 85 να μην είναι 75 ο σκληρος </p>

<p> </p>

<p>υπο νορμαλ συνθήκες πιστευω  -7 ο ssd , αλλα και παλι δεν υπαρχει τροπος να το μαθουμε ..</p>

 

<p>για χωρίς βάση λέω παντα </p>

 

Εννοητε πως θελουμε βαση...εγω παντος που εχω βαλει καποια παιχνιδια αλλα οχι ζωρικα πολυ πανω απο 70c ο cpu και η γραφοικων ητα πιο λιγο δεν πηγε.Ηταν σε μια βαση με 2 μετακινουμενους ανεμηστηρες που τους εβαλα να φυσουν κατω προς τα αριστερα στις τρυπες και προς την πλευρα του επεξεργαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι ξανα διαθεσιμο αλλά με 699. Τι λετε θα το ξαναβαλει προσφορα; Το θελω κυριως για ταινίες και σειρες τωρα το καλοκαιρι αντε και λιγο gaming. Aπο αυτα που διαβαζω ως τωρα αξιζει το laptop απλα θα περιμενω μηπως μπει προσφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήρα την Coolermaster Notepal u3. Πρώτα απ' όλα ευχαριστώ όσους την πρότειναν. Έχω όμως κάποιες απορίες. Οι ανεμιστήρες πειράζει αν ακουμπάν κάτω? Και αν τους έχω πάντα στο max ( 1800RPM ) θα έχω πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω που τους εχω και ακουμπαν περι τους 10μηνες που την εχω, δεν εχουν κανενα προβλημα.οσο για το την max λειτουργια απλα μπορει να μειωθει η διαρκεια ζωης τους.το ποσο βεβαια δεν μπορει να προσδιοριστει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω που τους εχω και ακουμπαν περι τους 10μηνες που την εχω, δεν εχουν κανενα προβλημα.οσο για το την max λειτουργια απλα μπορει να μειωθει η διαρκεια ζωης τους.το ποσο βεβαια δεν μπορει να προσδιοριστει

Εσύ στα παιχνίδια τους έχεις στο max?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...