Προς το περιεχόμενο

Lenovo Y580 με i5, 4gb ram, 1 terra hdd, gtx 660m, free dos..599€ [εξαντληθηκε]


xristoforos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα ασχετο γιατι δεν μου απαντανε στο σωστο thread,ποσες ενεργοποιησεις μπορω να κανω με ενα windows 8 pro key(δεν ειναι απο update αλλου λογισμικου)αγορασμενα κανονικα

 

Αποστολή από το GT-S6500 με τη χρήση Insomnia App

μία μονο νομίζω

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ένας msata SSD 60gb αξίζει να μπει? Και αν ναι πως μπορώ να μεταφέρω το λειτουργικό από τον HDD στον msata SSD?

 

Αποστολή από το SK17i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεψου απλα οτι πρεπει σε εναν SSD παντα να ειναι ελευθερο το 20% του χωρου για να δουλευει καλα. Δες ποσο χωρο χρειαζεσαι ΕΣΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ και αποφασιζεις αν σου κανει ο 60αρης. Π.χ. EMENA δε μου φτανουν 48gb 

 

Κανε clean install win. Ο SSD ειναι τελειος διαφορετικος απο εναν hdd και θελει αλλες επιλογες 

 

δες καποιες πληροφοριες εδω http://www.guru3d.com/articles_pages/samsung_840_pro_ssd_benchmark_review_test,6.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λειτουργικό το εγκατηστώ στον SSD όπως και στον HDD. Απλώς μετά κάνω εκείνα τα tips που αναφέρονται. Το λειτουργικό απο τον HDD όμως, πώς το απεγκαθιστώ? Δεν θέλω να κάνω φορμάτ και να φύγουν τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ντελιτ ντουντ!!! οτι σου φαινεται πειρεργο και δεν το εχεις βαλει εσυ σβηστο. Και πριν το κανεις αντεγραψε και τα δεδομενα απο ολους τους φακελους χρηστη του HDD ston SSD. Εννοω "My documents" "My pictures" ( αν προλαβες να βαλεις τιποτε εκει μεσα αυτεσ τις λιγες μερες). 

 

 

Και αν δε καταλαβες θα στο κανω πιο λιανα. Σβησε τους φακελους "programs Files, Windows, Users" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειναι αρκετα ζεστο το λαπτοπ το chipset χτυπαει 60-67c και ο σκληρος 40-45 minimum και αμα πας για λιγο gaming παει πανω απο 50c.Εχει η φιλη μου ενα παλιο acer και ο δισκος της αν δεν κανω λαθος χτυπαει τις ιδιες και μην σας πω υψηλοτερες θερμοκρασιες και δεν εχει χτυπησει δισκο ποτε και γενικα το λαπτοπ σκυλι.Εδω και 6 χρονια δεν εχει παθει τπτ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω το εχουμε παραχεσει το θεμα. Αν φοβαστε τοσο πολυ το σκληρο (γιατι η CPU και η GPU δεν εχουν θεμα σε αυτεσ τις θερμοκρασιες) δωστε 70 ευρω και παρτε ενα εξωτερικο 1ΤΒ και καντε ενα back up καθε μηνα. Αν καει καποια στιγμη στα επομενα 2 χρονια που εχεις εγγυηση εχεις το μπακ απ και εισαι κομπλε. Νταξει δωσαμε 600 ευρω για λαπτοπ, μη περιμενουμε να παιζουμε παιχνιδια full extra 10 ωρες τη μερα. Αμα θες gaming laptop δινεις αρκετα πανω απο χιλιαρικο. Δηλαδη δεν ειναι ρε παιδια για πολυ gaming to laptop. Μην εχουμε αυταπατες. Με μετρια χρηση εισαι οκ. Εχει δικιο ο george88, μη τρελενεστε! 

 

Αν θες να το λιωσεις στα games, εχε κρατημενο το backup σου και αν παθει στα επομενα ΔΥΟ χρονια της εγγυησης το δινεις και εχουν υποχρεωση να το φτιαξουν ή να σου δωσουν πιστωτικο. 

 

Εγω θελω να βαλω τον SSD κυριως για να τουμπανιαστει η ταχυτητα του σκληρου και οχι τοσο για το θεμα θερμοκρασιας. Απλα με ενα σμπαρο δυο τριγωνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>νομιζω το εχουμε παραχεσει το θεμα. Αν φοβαστε τοσο πολυ το σκληρο (γιατι η CPU και η GPU δεν εχουν θεμα σε αυτεσ τις θερμοκρασιες) δωστε 70 ευρω και παρτε ενα εξωτερικο 1ΤΒ και καντε ενα back up καθε μηνα. Αν καει καποια στιγμη στα επομενα 2 χρονια που εχεις εγγυηση εχεις το μπακ απ και εισαι κομπλε. Νταξει δωσαμε 600 ευρω για λαπτοπ, μη περιμενουμε να παιζουμε παιχνιδια full extra 10 ωρες τη μερα. Αμα θες gaming laptop δινεις αρκετα πανω απο χιλιαρικο. Δηλαδη δεν ειναι ρε παιδια για πολυ gaming to laptop. Μην εχουμε αυταπατες. Με μετρια χρηση εισαι οκ. Εχει δικιο ο george88, μη τρελενεστε! </p>

<p> </p>

<p>Αν θες να το λιωσεις στα games, εχε κρατημενο το backup σου και αν παθει στα επομενα ΔΥΟ χρονια της εγγυησης το δινεις και εχουν υποχρεωση να το φτιαξουν ή να σου δωσουν πιστωτικο. </p>

<p> </p>

<p>Εγω θελω να βαλω τον SSD κυριως για να τουμπανιαστει η ταχυτητα του σκληρου και οχι τοσο για το θεμα θερμοκρασιας. Απλα με ενα σμπαρο δυο τριγωνια</p>

 

Φιλε τσεκαρε θερμοκρασιες με hdd και ssd οταν βαλεις εκτος και αμα βαλλεις msata και πεσμας διαφορες.Λογικα εγω πιστευω θα πεσει πανω απο 5c ο ssd και η γραφοικον θα πεσει επεισης.Ρε παιδια μηπως το λαπτοπ δεν εχει και τοσο πολυ δυνατο ηχο η κανω λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το έχω ξαναρωτήσει , αλλα δεν μου απαντησε κανεις μ απο φλεξ πως πάει?

δηλαδη, κουνιεται λίγο το πληκτρολόγιο πανω αριστερα ή σας είναι απόλυτα σταθερo rock solid?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το έχω ξαναρωτήσει , αλλα δεν μου απαντησε κανεις μ απο φλεξ πως πάει?

δηλαδη, κουνιεται λίγο το πληκτρολόγιο πανω αριστερα ή σας είναι απόλυτα σταθερo rock solid?

Πάνω αριστερά πατιέται λίγο μέσα. μάλλον θα είναι κούφιο απο εκείνη την μεριά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια ...... δεν ειναι τραγικα ετσι οπως τα λετε τα πραγματα απλα ειναι λιγο ζεστο αλλα ο cpu και vga δεν εχει καθολου προβλημα ειναι καλες η θερμοκρασιες....

Επεξ/σία από matrixxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...