Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προφανως φταει η εκδοση σου που ειναι του CAPTAIN HOOK!

 

εκτος αν εννοεις οτι το κατεβασες απο το steam που δε νομιζω!

 

Βρες αλλη εκδοση του θειου που θα παιζει, διαβασε τα σχολια χρηστων της εκδοσης να δεις αν παιζουν αλλα εγω σου προτεινω

 

να πας να το αγορασεις γιατι ΑΞΙΖΕΙ και γιατι ειναι και στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ.Αλλωστε θα χρειαστεις και τα patch...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να το αγοράσει ακόμα. Εγώ έχω βρει μια έκδοση του fm που δουλεύει αλλά δεν μπορώ να την στείλω. Σκοπεύω να το αγοράσω όπως κάνω κάθε χρόνο (πρώτη φορά στη ζωή μου που το παίζω πειρατικά) αλλά όταν θα έχει προσφορά το steam στα christmas sales ή από αλλού με κανα 15ευρω όπως έκανα για το 13 πέρυσι το Γενάρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καλό δρόμο είσαι :P

άντε και δανεικό τον Messi

 

βασικά θα δεις, πολλοί παιχταράδες στην πραγματικότητα στο FM δεν είναι και τόσο τούμπανοι! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα σοβαρα μιλας οτι τους προπονουσες με αλλο συστημα και το αλλαξες την ημερα του παιχνιδιου?? Παλι λιγα εφαγες τοτε. Βαζεις τουλαχιστον τα υπολοιπα 2 εναλλακτικα συστηματα για αφομοιωση?Ειδικα οταν εχετε μεγαλες ομαδες μπορειτε ευκολοτερα να βαλετε να δουλευουν 3 συστηματα ταυτοχρονα. Επισης το ισπανικο πρωταθλημα δεν ειναι παιξε-γελασε. Ουτε η Οσασουνα ουτε καμια αλλη ισπανικη ομαδα ειναι αμελητεες. Αν σε βρουν σε ασχημη μερα και IRL δεν εχουν κανενα προβλημα να σου ριξουν 5αρα ακομα και να εχεις την Μικτη Κοσμου.

 

Καλα πραγματικα του λες για ενα παιχνιδι που εχει προβλημα  ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΘΑΨΕΙ ΟΛΟΙ  οτι αγωνιζεται λαθος ? τι να πω πες τα σε κανεναν τυχαιο η που δεν εχει ξαναπεξει αλλα μην κοροιδευεις τον κοσμο (διοτι παραπανω τον κοροιδευεις),βεβαια οσοι ξερουν κοροιδευουν δυστυχως εσενα με αυτα που λες ...ακου τι του ειπε επειδη αλλαξε το συστημα την τελευταια ημερα εφαγε 5 αλλιως θα νικαγε κ παλι λιγα εφαγε ? με μπαρτσελονα ? πωωω θεε μου ουτε στην πραγματικοτητα δεν γινεται αυτο που λες απορω αν εχεις παιξει μπαλα ποτε σου...δηλαδη ο ολυμπιακος θα παει στην καλονη κ επειδη θα παιξει με νεο συστημα θα φαει 5 κ δεν σου λεω τον ολυμπιακο παει ο παο (δεν σου λεω για τον ολυμπιακο)  στην καλονη κ παιζει αντι για το συνιθισμενο ενα αλλο κ θα φαει 5 κ λιγα θα ναι ? λες για το ισπανικο πρωταθλημα δηλαδη δεν υπαρχει διαφορα κλασεις της οσασουνα με την μπαρτσελονα ? πω τι λες τωρα να σαι καλα που μας ανοιγεις τα ματια σε εμας τους ασχετους ,3 συστηματα ταυτοχρονα κ 4 εγω σου λεω η σχεση μετα πραπανω που λες πως ειναι κ λιγα η δικαιολογεις την 5αρα που την βλεπεις ? θα ξαναρωτησω μπαλα εχεις παιξει εστω κ σε ερασιτεχνικο επιπεδο σε ομαδα κανονικη ? Ασχημη μερα θεωρεις εσυ ολους που παιζουν κ εχουν 300 ευκαιριες κ οι αλλοι 4-5 κ νικανε με ενα γκολ π.χ. διοτι αυτο δεν ειναι ασχημη μερα αλλα κατι αλλο...

τα πραγματα ειναι πολυ απλα το παιχνιδι ειναι κωμικοτραγικο πλεον απο περυσι τα ιδια χαλια οσοι το δικαιολογουν ειναι ατομα που μαλλον η δεν εχουν παιξει fm2012 η απλα ειναι νεα στο παιχνιδι η απλα για καποιο λογο το σπρωχνουν... δεν γινεται να βλεπεις παιχτες μετριους να τρεχουν σαν πυραυλοι... κ να κανουν κ τριπλες σαν μεσι με μετρια η χαλια στατιστικα ,αυτα ειναι λαθος μηχανης στατιστικων οτι θελεις πες το ...

Μην αναφερω ενα ματσο χαλια που ειναι το 3d απο που κ να το πιασεις...παιξτε τουλαχιστον σε 2d η σε φασεις σε 3d για να μην ξεχασετε κ το ποδοσφαιρο που ξερετε η εχετε παιξει...

Ο αλλος ρεαλισμος ? Που ιδιο πλανο ιδια εντεκαδα ενω γινοταν ο αγωνας απο 3d το γυρισε σε κομενταρυ κ εκει που εχανε 2-0 το γυρισε τελικα σε 2-4 απο τι θυμαμαι,το εει αναφερει κ αλλο παιδι εδω ... Το παιχνιδι θελι στρωσιμο κ Beta testers κ οπως εχουν πει πολλοι που ξερουν απο fm το παιχνιδι ειναι να το αγοραζεις απο μαρτιο κ μετα που θα το εχουν στρωσει με Patch πριν εισαι αξιος της μοιρας σου οπως κ να παρακαλας μην το αφησουν ημιτελες σαν το 2013 αλλιως τσαμπα το αγορασες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεστα ρε φιλε, νομιζουν οτι δεν πεξαμε ποτε μας τετοιο game... βαριεμαι να γραφω αλλιως θα εγραφα πολλα! Ας δει καποιος παραπανω το αυτογκολ που ανεβασε το παιδι και ας μας πει αν αυτο λεγεται ΜΕ να παιξεις!!! Και να φανταστεις οτι προερχομαι απο 2 τσου-λου (ΣΕΡΙ!) που πηρα φτυνοντας ΑΙΜΑ στο FM2008...

 

Εγω ακομα εχω το save πριν τη Ρεαλ και εξακολουθω να ΦΟΒΑΜΑΙ να παιξω τον αγωνα αυτο...! (πριν το νεο patch)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πραγματικα του λες για ενα παιχνιδι που εχει προβλημα  ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΘΑΨΕΙ ΟΛΟΙ  οτι αγωνιζεται λαθος ? τι να πω πες τα σε κανεναν τυχαιο η που δεν εχει ξαναπεξει αλλα μην κοροιδευεις τον κοσμο (διοτι παραπανω τον κοροιδευεις),βεβαια οσοι ξερουν κοροιδευουν δυστυχως εσενα με αυτα που λες ...ακου τι του ειπε επειδη αλλαξε το συστημα την τελευταια ημερα εφαγε 5 αλλιως θα νικαγε κ παλι λιγα εφαγε ? με μπαρτσελονα ? πωωω θεε μου ουτε στην πραγματικοτητα δεν γινεται αυτο που λες απορω αν εχεις παιξει μπαλα ποτε σου...δηλαδη ο ολυμπιακος θα παει στην καλονη κ επειδη θα παιξει με νεο συστημα θα φαει 5 κ δεν σου λεω τον ολυμπιακο παει ο παο (δεν σου λεω για τον ολυμπιακο)  στην καλονη κ παιζει αντι για το συνιθισμενο ενα αλλο κ θα φαει 5 κ λιγα θα ναι ? λες για το ισπανικο πρωταθλημα δηλαδη δεν υπαρχει διαφορα κλασεις της οσασουνα με την μπαρτσελονα ? πω τι λες τωρα να σαι καλα που μας ανοιγεις τα ματια σε εμας τους ασχετους ,3 συστηματα ταυτοχρονα κ 4 εγω σου λεω η σχεση μετα πραπανω που λες πως ειναι κ λιγα η δικαιολογεις την 5αρα που την βλεπεις ? θα ξαναρωτησω μπαλα εχεις παιξει εστω κ σε ερασιτεχνικο επιπεδο σε ομαδα κανονικη ? Ασχημη μερα θεωρεις εσυ ολους που παιζουν κ εχουν 300 ευκαιριες κ οι αλλοι 4-5 κ νικανε με ενα γκολ π.χ. διοτι αυτο δεν ειναι ασχημη μερα αλλα κατι αλλο...

τα πραγματα ειναι πολυ απλα το παιχνιδι ειναι κωμικοτραγικο πλεον απο περυσι τα ιδια χαλια οσοι το δικαιολογουν ειναι ατομα που μαλλον η δεν εχουν παιξει fm2012 η απλα ειναι νεα στο παιχνιδι η απλα για καποιο λογο το σπρωχνουν... δεν γινεται να βλεπεις παιχτες μετριους να τρεχουν σαν πυραυλοι... κ να κανουν κ τριπλες σαν μεσι με μετρια η χαλια στατιστικα ,αυτα ειναι λαθος μηχανης στατιστικων οτι θελεις πες το ...

Μην αναφερω ενα ματσο χαλια που ειναι το 3d απο που κ να το πιασεις...παιξτε τουλαχιστον σε 2d η σε φασεις σε 3d για να μην ξεχασετε κ το ποδοσφαιρο που ξερετε η εχετε παιξει...

Ο αλλος ρεαλισμος ? Που ιδιο πλανο ιδια εντεκαδα ενω γινοταν ο αγωνας απο 3d το γυρισε σε κομενταρυ κ εκει που εχανε 2-0 το γυρισε τελικα σε 2-4 απο τι θυμαμαι,το εει αναφερει κ αλλο παιδι εδω ... Το παιχνιδι θελι στρωσιμο κ Beta testers κ οπως εχουν πει πολλοι που ξερουν απο fm το παιχνιδι ειναι να το αγοραζεις απο μαρτιο κ μετα που θα το εχουν στρωσει με Patch πριν εισαι αξιος της μοιρας σου οπως κ να παρακαλας μην το αφησουν ημιτελες σαν το 2013 αλλιως τσαμπα το αγορασες .

 

Δεν εχεις ιδεα απο Ισπανικο πρωταθλημα. Η Ρεαλ φετος εχει δεχτει 17 γκολ (οσα και η Ελτσε...) και αν δεν ειχαν τις νεες "ασπιρινες"  θα ειχαν επιθετικα τα μισα απο τα 35 γκολ που εχουν τωρα. Ε τοτε πηγαινε και εσυ και καθισε στον παγκο Ρεαλ ή Μπαρτσα να σε δουμε. Οταν πας σφυριξε μας και πριν τον αγωνα σου με Ατλετικο Μαδριτης βαλε τους παικτες σου να παιξουν 4-4-2 ρομβο. Το ιδιο βραδυ παρε μας τηλ να μετραμε μαζι τα γκολ. Η΄μαλλον οχι με Ατλετικο, καλυτερα με Βιγιαρεαλ..

Για τους αλγοριθιμους του παιχνιδιου τα εχουμε ξαναπει. Αν θελεις να εχεις πιο στρωτα αποτελεσματα σε 3D παιζε σε comprehensive ή full. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το παλεύω πάντως, δεν το έχω παρατήσει :P

Κάποιες φορές σου την δίνει στα νεύρα με τις βλακείες που κάνει η m.e. αλλά πλέον συνήθισα και δεν κινδυνέυει το Pc :D

Με το Patch όταν τους φωτίσει ο Θεός και το βγάλουν ,γιατί δεν νομίζω να είναι σύντομα, το παιχνίδι θα είναι super ..

 

p.s.1 πρώτη φορά από δεύτερη χρονιά έχω τόσο καλό roster :D (θα το ποστάρω όταν γυρίσω σπίτι )

p.s.2 από τα φιλικά στην δεύτερη χρονιά το Over πλερώνει πλέον 1,000001 στο στοίχημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην φαγωνομαστε ας ανεβάσουμε όλοι τα save μας και να δούμε τι σωστό κάνει ο ένας και τι λάθος ο άλλος. Αν θελει κάποιος να κερδίζει με το όνομα η ομάδα ας πατάει ένα κουμπί και θα κερδίσει. Το να θάβει κάποιος κάτι ενώ είναι άσχετος είναι μεγάλο λάθος. Με τον ίδιο τροπο σας λέω και εγω ότι το sky rim είναι μια βλακεία γιατι εγω δεν ξέρω να παίζω τέτοιου είδους παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην φαγωνομαστε ας ανεβάσουμε όλοι τα save μας και να δούμε τι σωστό κάνει ο ένας και τι λάθος ο άλλος. Αν θελει κάποιος να κερδίζει με το όνομα η ομάδα ας πατάει ένα κουμπί και θα κερδίσει. Το να θάβει κάποιος κάτι ενώ είναι άσχετος είναι μεγάλο λάθος. Με τον ίδιο τροπο σας λέω και εγω ότι το sky rim είναι μια βλακεία γιατι εγω δεν ξέρω να παίζω τέτοιου είδους παιχνίδια.

 

Μα τι θα καταλαβει καποιος απο το save? Χθες το βραδυ σε αγωνα εκτος εδρας σε comprenhesive/full εδινα τρεις και λιγο οδηγιες στους παικτες καθως η αριστερη πτερυγα μου εμπαζε σε ολο το μηκος της. Αν το ειχα αφησει σε key δεν θα ειχα παρει χαμπαρι και θα εφευγα με τριμπαλο. Αντι αυτου τα μπαλωσα δινοντας βοηθειες και εφυγα με το 0-0 με παιχνιδι κεντρου σε γενικες γραμμες αφου στο πρωτο ημιωρο περασα τα πανδεινα απο την πλευρα εκεινη. Μπορει να μην μου εκαναν φασεις αλλα φαινονταν οτι κατι δεν παει καλα εκει και αν το αφηνα θα το πληρωνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι θα καταλαβει καποιος απο το save? Χθες το βραδυ σε αγωνα εκτος εδρας σε comprenhesive/full εδινα τρεις και λιγο οδηγιες στους παικτες καθως η αριστερη πτερυγα μου εμπαζε σε ολο το μηκος της. Αν το ειχα αφησει σε key δεν θα ειχα παρει χαμπαρι και θα εφευγα με τριμπαλο. Αντι αυτου τα μπαλωσα δινοντας βοηθειες και εφυγα με το 0-0 με παιχνιδι κεντρου σε γενικες γραμμες αφου στο πρωτο ημιωρο περασα τα πανδεινα απο την πλευρα εκεινη. Μπορει να μην μου εκαναν φασεις αλλα φαινονταν οτι κατι δεν παει καλα εκει και αν το αφηνα θα το πληρωνα.

Μα γενικώς οι πτέρυγες έχουν πρόβλημα γιατί μαρκάρουν με τα μάτια.... 

Αν είναι να βλέπω όλο το ματσ για να γλυτώσω το 3μπαλο ε καλύτερα να φτιάξουν την me και να μαρκάρουν :P

Σε γενικές γραμμές μαζί σου είμαι, συμφωνώ σε αρκετά αλλά όταν υπάρχει ένα πρόβλημα πρέπει η εταιρία να το λύσει και όχι να βρίσκουμε εμείς τρόπο να το προσπερνάμε(με ότι κόστος έχει αυτό ).

ciao

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι οι παιχτες ειναι δισαναλογοι του γηπεδου κανει να φαινεται οτι ναναι στο 3δ. εκει που τρωει την ντριμπλα ο αμυντικος στο 3δ φαινεται σαν να τον περναει βελος. Το οτι αφηνει κενο απο τον παιχτη κανα 3αρη μετρα ειναι και αυτο προβλημα του 3δ γιατι δεν ειναι αναλογα τα διαστηματα. Αυτα χτυπανε παρα πολυ ασχημα στο παιχνιδι και αυτα πρεπει να διορθωσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...