Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην wolves πάντως έχουν δώσει 2 παικτάκια super, δανεικούς και δεν μπορώ να τους φέρω πίσω....

Αν έχεις εσύ δανεικό πάντως τον στέλνεις από εκεί που ήρθε χαλαρά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 764
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω την manchester και εκανα το λαθος να δωσω δανεικο τον januzai στην sporting lisboa..

τωρα ειμαι πρωτη σεζον φεβρουαριος 2014 και θα ηθελα να τον ανακαλεσω οπως και

συμφωνηθηκε στη συμφωνια...δεν βλεπω πουθενα ομως επιλογη για ανακαλεση. 

Η πλακα ειναι οτι εχω στειλει και τους μισους απο Κ21 δανεικους ειτε αγγλια ειτε αλλου

και ενω 1000% υοαρχει ο ορος και μπορει να ανακληθει, επισης δεν βλεπω τωρα πουθενα

την επιλογη. Μονο μια φορα μου το ειχε βγαλει αυτοματα ,  για τον januzai τον οκτωβριο

του 13 οταν και τραυματιστηκε με την sporting lisboa...

 

Παντως λιγο πολυ απο τι εχω διαβασει μαλλον δεν ειναι εφικτο να ανακληθουν, μονο μαλλον

καποιες συγκεκριμενες στιγμες ή περιοδους...  :(  νομιζω ειναι λαθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και το να βρεις ποτε ληγει ο δανεισμος ειναι προβλημα αφου ειναι καταχωμενο στις επιλογες κλικ κλικ κλικ

να το βρεις! Και εγω ειχα θεμα θυμαμαι με επαναφορα απο δανεισμο. Δε με αφησε να φερω εναν πισω οταν ειχα πολλους τραυματισμους. Τον bojan συγκεκριμενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως λιγο πολυ απο τι εχω διαβασει μαλλον δεν ειναι εφικτο να ανακληθουν, μονο μαλλον

καποιες συγκεκριμενες στιγμες ή περιοδους...   :(  νομιζω ειναι λαθος...

 

Αυτό ακριβώς είπα στο προηγούμενο post μου. Ότι ο περιορισμός οφείλεται στους κανονισμούς του εκάστοτε πρωταθλήματος που συμμετέχεις. Δεν ξέρω τι γίνεται στην Premiership, πάντως σύμφωνα με όσα λένε εδώ http://community.sigames.com/showthread.php/327995-How-to-recall-a-player-on-loan τόσο η αγγλική Football League, όσο και οι χαμηλότερες κατηγορίες έχουν κανονισμό που αναφέρει ότι ανάκληση δανεικού μπορεί να γίνει μόνο εντός των μεταγραφικών περιόδων. Φαντάζομαι ότι κάτι αντίστοιχο ισχύει και για την πρώτη κατηγορία. Άρα λογικά θα πρέπει να περιμένεις μέχρι το καλοκαίρι.

 

edit: εδώ αναφέρεται πως το ίδιο ισχύει και για την Premiership http://s8.zetaboards.com/ratetheref/topic/8196882/1/ (ή τουλάχιστον ίσχυε πριν 3 χρόνια, δεν νομίζω όμως να έχει αλλάξει κάτι στο ενδιάμεσο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά ξέρει κανένας που μπορεί να βιηθήσει; 

 

ίσως κάποιες επιλογές ή κάποια αλλαγή στα data του παιχνιδιού;

Πάρε μια screenshot για το πως ανακαλείς έναν παίκτη από δανεισμό (αν έχεις βάλει αυτήν την επιλογή )

post-228862-0-74372800-1391015572_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντησεις και τη βοηθεια

 

κατω απο ''Status παικτη'' εχω μονο

Προσθήκη στη λιστα ανεπιθυμητων

Προσθηκη στη λιστα αναπτυξης

 

Παντως σιγουρα εχει μπει ορος ''μπορει να ανακληθει'' 

 

Μάλλον, οντως δεν μπορει να ανακληθει εκτος μεταγραφικης περιοδου

 

Καλό ειναι να το ξέρουν και άλλοι φίλοι , μη βρεθούν προ εκπλήξεως...


Τι σημαινει εξαγωγη ομαδας Versus???!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wolves - tottenham για τον τρίτο γύρο (όχι πιτόγυρο βρε :P ) του FA cup...

Η φάση που θα σας δείξω μπορεί να ονομαστεί και πανικός στην άμυνα ή έχασε η μπάλα τον επιθετικό και ο επιθετικός την μάνα :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μλκια είναι ότι προηγούμασταν από νωρίς 1-0 με ωραία μπάλα, ισοφάριση με μούφα πέναλτυ (σουπερλιγκ το έχω κάνει το πρωτάθλημα εκεί :P ) , τρώμε και ένα γκολάκι από βλακεία και έρχεται η ισοφάριση για μας στο 90+!!!! όλο το γήπεδο στο πόδι :D

Άρα αν θυμάμαι καλά τους κανόνες πάω εκεί μέσα για την πρόκριση :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αλλη μια μαλακια φαση του παιχνιδου, απιστευτη οντως!!! το παιχνιδι σε τετοιες φασεις σου δειχνει ποσο αστεια ΜΕ

εχει και ποσο ΔΕ μπορεις να της εχεις εμπιστοσυνη!!! Βγηκε κανενα patch μετα τα 2?  θα βγει κανενα ξερει κανεις? Η ετοιμαζονται για τα φραγκα του FM2015 οπου εκει το πανηγυρι θα ειναι καλυτερο?! :devil:

Επεξ/σία από greeneye
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

SOS

 

Παιδια εχω μεγαλο προβλημα..

 

Στα μηνυματα οταν βγαζει μηνυμα οτι υπαρχει παιχνιδι για την ομαδα κατω 21

σου δινει τη δυνατοτητα να επιλεξεις τους παιχτες της πρωτης ομαδας ως διαθεσιμους

 

Τωρα ειμαι στην προετοιμασια, επελεξα ναι, αλλα τωρα ο προπονητης κατω των 21

τους βαζει συνεχεια με αποτελεσμα να ερχονται δυσκολα παιχνιδια και οι παιχτες της

πρωτης ομαδας ειναι ψοφιοι...Πως γινεται να μην ειναι πια διαθεσιμοι για τους αγωνες κατω των 21;!

 

ΟΚ ΤΟ ΒΡΗΚΑ, ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΕ ΕΝΑ ΤΙΚ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΛΕΠΤΑ, ΑΠΛΑ ΑΡΧΙΚΑ ΜΕ ΤΟ 

TRACKPAD ΤΟΥ ΛΑΠΤΟΠ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ...

 

Τέλος παντων, τελος καλο ολα καλα..:)

Επεξ/σία από Scouter7883
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://m.youtube.com/watch?v=o3d33w555-c

 

Ενταξει δεν ειναι κ τοσο αθλιο τελικα κ τα τραγικα στην m.e. δεν γινοντε συχνα ...παλι καλα δηλαδη..θελει πολλες ρυθμισεις οσον αφορα το μαρκαρισμα κ να μην τους κοιτανε με τα ματια, βεβαια καποια στοιχεια που ειχε κ το 13 δηλαδη η μπαλα περναει απο διπλα σου κ δεν παει ο παιχτης να την παρει η ενω παει να την παρει ξαφνικα αποφασιζει παει για καφε κ ετσι ο αντιπαλος να βαλει γκολ...

 

Απο πανω λοιπον εχω βιντεο με το οποιο ξεκιναει ο αμυντικος μου ανετοτατα να προλαβει πρωτος την μπαλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον δωστε μου τα φωτα σας με το training φετος διοτι παω να τρελαθω.

 

Περσι που πρωτοεμφανιστηκε το familiarity bar δεν ειχα κανενα προβλημα. Φετος μου εχει βγαλει την πιστη. 

 

Ξεκιναω το in game date τελη Ιουνιου για να εχω περισσοτερο χρονο να αφομοιωσουν τις τακτικες. Τζιφος. Εχω δοκιμασει τα παντα απο συνδυασμους στο match prep. και general training. Pre season εννοειται το intensity ειναι στο very high. Τι team cohesion στο ενα εχω βαλει και tactics only στο αλλο, τι tactics Και στα δυο εχω βαλει, απολυτως τιποτα. Takes too much time. 

 

Οι προπονητες ειναι 4 αστερια τουλαχιστον.

 

Ιδου η ερωτηση: Υποτιθεται οτι πρεπει να περιμενω αρκετο καιρο φετος για να τα μαθουν (μολις τωρα που ειμαι τελη Οκτωβρη η μπαρα εχει φτασει τα 2/3) ή κανω κατι λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...