Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα μικρό feedback από το καινούργιο patch...

Έχει και άλλος πρόβλημα με τα δοκάρια?

Μιλάμε για 3-4 σχεδόν σε κάθε ματς :D

Κατά τα άλλα οι παίκτες φαίνεται να ανταποκρίνονται στις εντολές, αυτογκολ δεν μπαίνουν με τους ρυθμούς τους παλιούς....

άρα είμαστε σε πολύ καλό δρόμο ξεκινάω καινούργιο save με ΠΑΟΚάρα,  ποιος Γ,Χ, ρε τα μυαλά μας πονάνε!!!!

 

Δεν ειχα ουτε με τα προηγουμενα patches ουτε με το καινουριο αυτα τα προβληματα. Μαλιστα σχεδον απο την κυκλοφορια του παιχνιδιου δεν ειχα σχεδον τιποτα περιεργο. Πιθανως να ειναι η ομαδα που διαλεξα, οι παικτες που εχει ή δεν ξερω τι αλλο. Παντως ειμαι κατευχαριστημενος με την ομαδα, οι εντολες που δινω ακολουθουνται σε ρεαλιστικο βαθμο και ολα οκ. Εχω βεβαια και την πρωτοπορο της Championship irl με παικταραδες οποτε δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει με αλλες ομαδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 764
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένα μικρό feedback από το καινούργιο patch...

Έχει και άλλος πρόβλημα με τα δοκάρια?

Μιλάμε για 3-4 σχεδόν σε κάθε ματς :D

Κατά τα άλλα οι παίκτες φαίνεται να ανταποκρίνονται στις εντολές, αυτογκολ δεν μπαίνουν με τους ρυθμούς τους παλιούς....

άρα είμαστε σε πολύ καλό δρόμο ξεκινάω καινούργιο save με ΠΑΟΚάρα,  ποιος Γ,Χ, ρε τα μυαλά μας πονάνε!!!!

 

Κανε unistall και install αλλιως σε βλεπω να τα σπας στο τελος χαχαχα

Εγω δεν ειχα ιδιαιτερο θεμα με τα δοκαρια γενικα ισως κανενα παραπανω απο τα φυσιολογικα αλλα μεχρι

εκει. Οποτε ουτε εγω ειχα θεμα. ΕΙχα ομως θεμα με απειρους τραυματισμους!

Θα ξεκινησω κανινουριο save τωρα με το 3ο patch και ελπιζω να ειναι και το τελευταιο save που θα ξεκινησω

καθοτι θελω να συνεχισω οπου παει οπως εκανα και με το FM2008 που εχω ακομα το save και παιζω με μια

γαματη match engine για μενα η καλυτερη ever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δοκιμάσει την τελευταία ΜΕ, πάντως το θέμα με τα δοκάρια υπήρχε από την day one του παιχνιδιού. Δεν έχω προλάβει να πολυασχοληθώ ακόμα (ζήτημα να έπαιξα 50 αγώνες), πάντως λιγότερα από 2 δοκάρια/αγώνα πραγματικά δεν θυμάμαι ποτέ. Σε οποιαδήποτε κατηγορία, από Premier League μέχρι Γ' εθνική Ελλάδος.

 

Να παρατηρήσω όμως πως στην πλειοψηφία τους ήταν δοκάρια από παράλληλες σέντρες, που ούτως ή άλλως δεν υπήρχε περίπτωση να μπει γκολ, γι' αυτό και δεν γκρινιάζω ιδιαίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα . Ερωτηση : Το γνησιο παιχνιδι σε ποσους υπολογιστες μπορω να το κανω εγκατασταση ; Εννοειται να παιζει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους θέλεις. Μόνο σε έναν όμως θα μπορείς ανά πάσα στιγμή να βρίσκεσαι online στο Steam, αφού ο περιορισμός δεν είναι στο ίδιο το παιχνίδι αλλά στο πόσα Steam accounts μπορούν να κάνουν login ταυτόχρονα (προφανώς μόνο ένα).

 

Άρα στα υπόλοιπα μηχανάκια, πρέπει να παίζεις offline. Υπάρχει τέτοια επιλογή στο Steam. Αν δεν έχεις σκοπό να μοιράζεσαι το παιχνίδι (ή το λογαριασμό) με τρίτους, τότε δεν θα έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους θέλεις. Μόνο σε έναν όμως θα μπορείς ανά πάσα στιγμή να βρίσκεσαι online στο Steam, αφού ο περιορισμός δεν είναι στο ίδιο το παιχνίδι αλλά στο πόσα Steam accounts μπορούν να κάνουν login ταυτόχρονα (προφανώς μόνο ένα).

 

Άρα στα υπόλοιπα μηχανάκια, πρέπει να παίζεις offline. Υπάρχει τέτοια επιλογή στο Steam. Αν δεν έχεις σκοπό να μοιράζεσαι το παιχνίδι (ή το λογαριασμό) με τρίτους, τότε δεν θα έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα.

Offile σιγουρα ο ενας ο αλλος μπορει online...και πως θα παιζουν και οι 2 με ενα cd ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται CD. Το παιχνίδι εγκαθίσταται μέσω Steam και το μόνο που απαιτείται είναι η ύπαρξη της εφαρμογής στο PC.

Δεν δινουν CD δηλαδη πλεον ; Απο το ΠΛΑΙΣΙΟ θα το αγορασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος σε ποια μορφή το πουλάνε. Πάντως και από CD να κάνεις την αρχική εγκατάσταση, πάλι θα πρέπει να έχεις βάλει το Steam πρώτα. Και φυσικά μόλις εγκαταστήσεις το Steam στο δεύτερο PC και κάνεις login με τα ίδια στοιχεία, θα σου δοθεί η δυνατότητα να κατεβάσεις αυτόματα το παιχνίδι, χωρίς να απαιτείται το δισκάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε unistall και install αλλιως σε βλεπω να τα σπας στο τελος χαχαχα

Εγω δεν ειχα ιδιαιτερο θεμα με τα δοκαρια γενικα ισως κανενα παραπανω απο τα φυσιολογικα αλλα μεχρι

εκει. Οποτε ουτε εγω ειχα θεμα. ΕΙχα ομως θεμα με απειρους τραυματισμους!

Θα ξεκινησω κανινουριο save τωρα με το 3ο patch και ελπιζω να ειναι και το τελευταιο save που θα ξεκινησω

καθοτι θελω να συνεχισω οπου παει οπως εκανα και με το FM2008 που εχω ακομα το save και παιζω με μια

γαματη match engine για μενα η καλυτερη ever.

 

  Μη τα παραλες  :-D  καλυτερο ever ακομα κ τωρα macth engine fm 2012 εκει οι παιχτες οταν μυνοντουσαν φαινοταν δεν τους εβλεπες να περνανε απο μπροστα απο τον αμυντικο ο επιθετικος κ απλα να τον κοιταζει .

  Να πω κ εγω δυο λογακια μιας που απο τοτε που βγηκε ποτε δεν εχω χασει εκδοση . Πλεον το παιχνιδι ειναι Playable στην match engine εχει βελτιωθει κατα πολυ αλλα δυστχυως επρεπε να περασουν σχεδον 4 μηνες!!! Βεβαια ξεκινησα πλαι απο την αρχη νεο παιχνιδι διοτι μονο ετσι ειμαι σιγουρος (για μενα) οτι πιανουν οι νεες αλλαγες κ ειδα μεγαλη βελτιωση ,με χαλαει ακομα που μερικοι παιχτες απλα κοιτιουντε ενω ειναι αντιμετωποι κ απλα ο αμυντικος να του παραχωρει χωρο αλλα οκ δεν ειναι οπως ειχε πρωτοβγει εχει βελτιωθει ακομα κ αυτο ως ενα σημειο ελπιζω στο επομενο να το βλετιωσουν κ αυτο διοτι πλεον μπορεις να το ευχαριστηθεις .

  Ενα πραγμα βεβαια που θα δωσω εμφαση ειαι στα χαρακτηριστηκα των παιχτων δηλαδη το πως αντικατοπτριζοντε σωστα στην match engine ,προς το παρον δειχνουν μια χαρα .

   Με λιγα λογια επιτελους ενα fm σε καλο δρομο αλλα με αυτα που κανουν δεν προκειτε να τους ξαναεμπιστευτει απο την αρχη κανεις ....

Δεν δινουν CD δηλαδη πλεον ; Απο το ΠΛΑΙΣΙΟ θα το αγορασω.

 

σου δινουν  .

Eπισης παιδια υπαρχει τροπος να δουμε πως μπορουμε να κανουμε το παιχνιδι (γνησιο) που εχει εγκατασταθει σε 2 διαφορετικους υπολογιστες εξαποστασεως να παιζουν Online  ταυτοχρονα  μιας που υπαρχει μονο ενα dvdv? υπαρχει τροπος ? ειναι κανεις γνωστης?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις μη ζητατε τακτικες! εδν ειναι η μαγεια του παιχνιδιου! γινετε προπονητες! ψαξτε, πειραματιστειτε! φατε γκολ!

Βαλτε γκολ! Να εχετε αγωνια! αμα σου δωσει καποιος σουπερ τακτικη τοτε ΔΕΝ εχει νοημα να παιξεις! Αλλωστε

και ετσι να γινει να σου δωσουν τακτικη ΔΕ σημαινει οτι θα πιασει σωστα στην ομαδα σου αφου οι παικτες ειναι αλλοι

και μπορει να μην ταιριαζουν με τα δεδομενα της τακτικης!

 

* φιλικα παντα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...