Προς το περιεχόμενο

[κονσολες] PS4 344€ και Xbox One 430€ @Kotsovolos [ΕΛΗΞΕ]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

   Ναι,συμφωνω.Εχω αγορασει ομως το Battlefield 4 Deluxe edition(σε CD) και το Premium member τα οποια στοιχισαν 70+50 Ε και η εταιρια δινει περιθωριο να τα μεταφερω απο το PS3 στο PS4 μεχρι 28/03/2014.Αν περασει αυτη η ημερομηνια θα πρεπει να τα αγορασω και για το PS4.

120ευρω για BF4  :o . Λογικα απο μεσα Ιανουαριου θα αρχισουμε να βλεπουμε μαγαζια να φερνουν ps4. Στην χειροτερη υπαρχει και η περιπτωση καποιου Ευρωπαικου Amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 615
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

120ευρω για BF4  :o . Λογικα απο μεσα Ιανουαριου θα αρχισουμε να βλεπουμε μαγαζια να φερνουν ps4. Στην χειροτερη υπαρχει και η περιπτωση καποιου Ευρωπαικου Amazon.

 

 

  Γιατι σου εκανε εντυπωση?Αφου αγορασα το παιχνιδι 1 εβδομαδα μετα την κυκλοφορια του.Στο παιχνιδι πεφτει σταδιακα η τιμη του αλλα οχι και στο Premium το οποιο αν θες το αγοραζεις.Τοτε δεν ειχα σκοπο να παρω το PS4.Ολα τα υπολοιπα τα εχω παρει 30-35 ευρω αρκετους μηνες μετα την κυκλοφορια τους ψαχνοντας τις χαμηλοτερες τιμες απο Σκρουτζ.Οπως και το BTF 3 στα 35 ευρω προσφορα απο Κωτσοβολο οταν τα αλλα καταστηματα το ειχαν 60 ευρω ακομα και μετα απο καιρο.Τα αξιζε τα χρηματα,Επαιξα για 2 χρονια.

 

   Το Battlefield 4 τα αξιζει τα χρηματα του γιατι το λιωνεις στο multiplayer μεχρι να βγει το επομενο(Για 2 χρονια).Τα υπολοιπα παιχνιδια τα επαιξα offline και καθονται στο ραφι.Και εχουν μικρη αξια μεταπωλησης.Ειναι καπου 15 παιχνιδια αγρατσουνιστα,σαν καινουρια.Κακως δεν τα πουλησα τοσο καιρο.Μου εχουν κοστισει οσο 1 κονσολα PS3.Αλλα εχω την κονσολα 5-6 χρονια.

 

  Αυτη την στιγμη το BTF 4 και το Killzone 4 ειναι τα καλυτερα multiplayer games για το PS4 κατα την γνωμη μου γιατι ασχολουμαι κυριως με αυτο το ειδος παιχνιδιων.Στο PS3 επαιζα κυριως Killzone 3,BTF 3 και καποια COD.

 

   Το καλο ειναι οτι αναβαθμισα το PC προσφατα με 1 καρτα γραφικων μετρια-φθηνη και επιτελους μπορω να παιξω αρκετα παιχνιδια της προκοπης free ενω πριν η καρτα γραφικων ηταν ανυπαρκτη,δεν επαιζε τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Γιατι σου εκανε εντυπωση?Αφου αγορασα το παιχνιδι 1 εβδομαδα μετα την κυκλοφορια του.Στο παιχνιδι πεφτει σταδιακα η τιμη του αλλα οχι και στο Premium το οποιο αν θες το αγοραζεις.Τοτε δεν ειχα σκοπο να παρω το PS4.Ολα τα υπολοιπα τα εχω παρει 30-35 ευρω αρκετους μηνες μετα την κυκλοφορια τους ψαχνοντας τις χαμηλοτερες τιμες απο Σκρουτζ.Οπως και το BTF 3 στα 35 ευρω προσφορα απο Κωτσοβολο οταν τα αλλα καταστηματα το ειχαν 60 ευρω ακομα και μετα απο καιρο.Τα αξιζε τα χρηματα,Επαιξα για 2 χρονια.

 

   Το Battlefield 4 τα αξιζει τα χρηματα του γιατι το λιωνεις στο multiplayer μεχρι να βγει το επομενο(Για 2 χρονια).Τα υπολοιπα παιχνιδια τα επαιξα offline και καθονται στο ραφι.Και εχουν μικρη αξια μεταπωλησης.Ειναι καπου 15 παιχνιδια αγρατσουνιστα,σαν καινουρια.Κακως δεν τα πουλησα τοσο καιρο.Μου εχουν κοστισει οσο 1 κονσολα PS3.Αλλα εχω την κονσολα 5-6 χρονια.

 

  Αυτη την στιγμη το BTF 4 και το Killzone 4 ειναι τα καλυτερα multiplayer games για το PS4 κατα την γνωμη μου γιατι ασχολουμαι κυριως με αυτο το ειδος παιχνιδιων.Στο PS3 επαιζα κυριως Killzone 3,BTF 3 και καποια COD.

 

   Το καλο ειναι οτι αναβαθμισα το PC προσφατα με 1 καρτα γραφικων μετρια-φθηνη και επιτελους μπορω να παιξω αρκετα παιχνιδια της προκοπης free ενω πριν η καρτα γραφικων ηταν ανυπαρκτη,δεν επαιζε τιποτα.

 

 

Γιατι ηταν αναμενομενο να πεσει η τιμη του BF4 για ps3 τωρα που θα εβγαινε και στις νεες κονσολες μετα απο 2 εβδομαδες κυκλοφοριας.

 

Δεν ειμαι κατα του να αγορασεις το BF προς θεου. Αλλα 50ευρω για 4-5 χαρτες ειναι κυριολεκτικα too Much. 30ευρω κανει ολοκληρο το παιχνιδι,και σου χρεωνουν τους χαρτες 42-50ευρω...Απλα ελεος.

Και εγω πχ για Multiplayer στο pc αγορασα το Counter Strike GO στα 3ευρω,για ποιο καταραμενο λογο να μου χρεωνει η EA το παιχνιδι της 120ευρω. Και αν δεις και στον topic του BF4 το παιχνιδι για pc εχει ακομα και σημερα αρκετα προβληματα.

 

 

 

 

Για Killzone μαζι σου,γιατι επαιζα απο το 2 Online.(βεβαια ουτε εβγαλε τοσο ακριβα dlc maps οπως αλλες εταιριες) :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Don't Starve είναι εξαιρετικό παιχνίδι και έχει βγάλει τα λεφτά του και με το παραπάνω. Απλά δε μπορώ να φανταστώ πως θα παίζεται στο PS4 και δε νομίζω να μπω καν στον κόπο να το κατεβάσω. Τάξανε Drive Club οι άτιμοι και σκορπάνε indie τώρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@antichamber...το upgrade σε ps4 μπορεις να το κανεις και χωρις ps4 ...καντο μεσα στο στορ απο το pc

 

 

  Αν το κανω μετα θα με αφηνει να χρησιμοποιω το ιδιο account και στο PS3 οπως πριν?Η μονο στο PS4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με το κατάστημα και προς ενημέρωση όσων έχουμε παραγγείλει και το Χ1 τα νεότερα είναι ότι αναμένεται παραλαβή (κυκλοφορία Χ1 σε Ελλάδα ?) μέσα στον Φεβρουάριο σε ένα μήνα περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικα παρηγγειλα το PS4 με 50 ευρω προκαταβολη απο καταστημα Πλαισιου στις 13/01 και στις 23/01 παρελαβα απο το καταστημα.

 

   Αλλιως ακομα θα περιμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ας αναβιώσω λίγο αυτό το παλιό Thread μιας και πριν από λίγο με κάλεσαν από τον Κωτσόβολο και μου είπαν ότι η επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας του Χ1 στη Ελλάδα είναι η 26.9

(και λογικά η ημερομηνία εκτέλεσης των παραγγελιών)

Αλήθεια είμαστε πολλοί που αναμένουμε εκτέλεση προ παραγγελίας να γίνει σε τελικά 13 μήνες ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το θέμα είναι πόσο θα την πάρουμε? μιας και η τιμή πέφτει έξω και το 500 -> 430 που τότε φαινόταν deal ίσως να είναι και η τιμή που πωλείται κανονικά εδώ άρα κάτι πρέπει να γίνει. εκτός εάν μας δώσουν την έκδοση με το titanfall πχ (ή το αντίστοιχο game του σεπτεμβρίου με την ανάλογη κονσόλα)

 

edit1: με πήρε και εμένα μία κυρία να με ενημερώσει, ρώτησα αυτό που έγραψα εδώ άλλα μάλλον τα ελληνικά μου ήταν υπερβολικά ανεπτυγμένα για αυτήν και κατάλαβε ότι την ρώτησα "αν ακυρώσω την παραγγελεία μου, θα χάσω την σειρά μου? " και κάπου εκεί έληξα το θέμα της ερώτησης 

Επεξ/σία από paularas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι πόσο θα την πάρουμε? μιας και η τιμή πέφτει έξω και το 500 -> 430 που τότε φαινόταν deal ίσως να είναι και η τιμή που πωλείται κανονικά εδώ άρα κάτι πρέπει να γίνει. εκτός εάν μας δώσουν την έκδοση με το titanfall πχ (ή το αντίστοιχο game του σεπτεμβρίου με την ανάλογη κονσόλα)

Μέχρι τοτε δεν ξερεις τι bundle θα υπαρχει και τι θα δωσουνε αν θα ειναι σκετη η με voucher code για καποιο download. Εσυ εχεις κλειδωσει την τιμη 430 η οποια στη χειροτερη να σου δωσει σκετη κονσολα. Και 1 παιχνιδι μαζι day one να θες να παρεις θα πας στα 500 οσο κανει η κονσολα σημερα στο εξωτερικο μαζι με το Titanfall. Τοτε το titanfall θα εχει 30 ευρω.

http://www.amazon.de/Xbox-One-Konsole-inkl-Titanfall/dp/B00HYSK9XE/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1395248262&sr=8-2&keywords=XBOX+one

Δεν υπαρχει λογος ακυρωσης παραγγελιας αν το εχεις με αντικαταβολη ειδικα. Βλεπεις τι ερχεται τοτε και αναλογα πραττεις. Στην τελικη το δινεις σε καποιον αλλο αν εσενα σου τη δωσει και την παρεις τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πηραν και εμενα τηλ για Σεπτεμβρη...

 

Παντως δεν εχουν καμια υποχρεωση να μας κανουν εξτρα εκπτωση ή να δωσουν καλυτερη εκδοση με παιχνιδι κλπ επειδη το 430 δε θα φανταζει ισως τοσο καλο το Σεπτεμβρη... Μην ακουμε κουλα....δε φταινε αυτοι που η microsoft το φερνει στη χωρα μας με σχεδον 1 χρονο καθυστερηση....αν μη τι αλλω στο PS4 που ηρθε στην ωρα του ξηγηθηκαν σωστα!

 

Το οτι μπορει να μη μας συμφερει το Σεπτεμβρη να παραλαβουμε στα 430 ειναι δικο μας θεμα καθαρα....

Παντως πιστευω θα ειναι και παλι συμφερον, απλα οχι οσο φανταζομασταν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...