Προς το περιεχόμενο

[κονσολες] PS4 344€ και Xbox One 430€ @Kotsovolos [ΕΛΗΞΕ]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ειμαι απο αυτους που πηραν απο περσι την προσφορα για το xbox one + kinect στα 430 ευρω.  Γνωριζει κανεις αν για εμας υσχιουν τα 2 παιχνιδια δωρεαν (Forza 5 + Fifa 15)  ?  και πως μπορουμε να ειμαστε σιγουροι και να το διευκρινησουμε?  

 

Διαφορετικα να το ακυρωσω και να το παρω στα 399 και να εχω και τα 2 παιχνιδια μαζι, απλα θα χασω το kinect , που δεν με ενδιαφερει και πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 615
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια ειμαι απο αυτους που πηραν απο περσι την προσφορα για το xbox one + kinect στα 430 ευρω.  Γνωριζει κανεις αν για εμας υσχιουν τα 2 παιχνιδια δωρεαν (Forza 5 + Fifa 15)  ?  και πως μπορουμε να ειμαστε σιγουροι και να το διευκρινησουμε?  

 

Διαφορετικα να το ακυρωσω και να το παρω στα 399 και να εχω και τα 2 παιχνιδια μαζι, απλα θα χασω το kinect , που δεν με ενδιαφερει και πολυ...

 

θα με ενδιεφερε και μενα αυτο γιατι και εγω εχω εκρεμουσα παραγγελια απο περσι 15υγουστο...αλλα οντως χωρις τα παιχνιδια πλεον δεν αξιζει.... Με τα παιχνιδια γινεται αρκετα καλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια μουφια παιζει ομως γιατι αν πας μεσα στην παραγγελια που εχουμε κανει και δεις τον κωδικο προιοντος ειναι ο 123459  ,
 
Τον οποιον  οι κυριοι στον Κοτσοβολο τον εχουν αλλαξει, γιατι οταν καναμε την παραγγελεια μας  το xbox one , αυτο ηταν η εκδοση με το kinect και τωρα που κοιταω εχουν βαλει στην θεση του αυτο  http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/xbox-one/konsola-xbox-one/123459-microsoft-xbox-one και μαλιστα γραφουν  εκπτωση απο 499 στα 399...  δηλαδη και 30 ευρω πιο φθηνο απο την προσφορα που το κλεισαμε πριν ενα χρονο...
 
Αν κανουν τετοια απατεωνια και στειλουν αυτο θελουν καταγγελεια οποσδηποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί πληρώσαμε κάτι και δεν το ξέραμε? θεωρητικά μπορούν να μας δώσουν στα 399 το xbox + kinect  χωρίς παιχνίδια και να πούνε "πριν 2 χρόνια αυτό παραγγείλατε". 

 

το ότι άλλαξαν οι προσφορές / τα πακέτα δεν σημαίνει και ότι θα αλλάξει και η προπαραγγελεία. στην διακριτική τους ευχέρεια είναι να κάνουν τις αλλαγές εάν δεν κάνω λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί πληρώσαμε κάτι και δεν το ξέραμε? θεωρητικά μπορούν να μας δώσουν στα 399 το xbox + kinect  χωρίς παιχνίδια και να πούνε "πριν 2 χρόνια αυτό παραγγείλατε". 

 

το ότι άλλαξαν οι προσφορές / τα πακέτα δεν σημαίνει και ότι θα αλλάξει και η προπαραγγελεία. στην διακριτική τους ευχέρεια είναι να κάνουν τις αλλαγές εάν δεν κάνω λάθος

 

καλα τα λες, αλλα απαντας σε λαθος πραγμα

Το παιδι ειπε οτι ο κωδικος του ΤΟΤΕ που ηταν το πληρες, αντιστοιχει στο ΤΩΡΑ χωρις kinect, αυτο συνιστα αλλαγη του προϊοντος που παραγγειλαμε τοτε και ΕΙΝΑΙ απατεωνια αν στειλουν χωρις kinect ακομα και στα 399...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχα για καιρο την απορια αν οντως 1+ ολοκληρο χρονο μετα υπαρχουν ακομα προπαραγγελιες που περιμενουν.... προσωπικα θα ειχα ακυρωσει το ΧΒΟΧ (οχι το ps4) οσο νωριτερα μυριζομουν την καθυστερηση αυτη. Και μονο αυτη καθαυτη η διαρκεια αναμονης ειναι παρανομη (ο νόμος μιλαει για ευλογο χρονικο διαστημα παραδοσης, για να μην αναφερθω εδω σε δηθεν "προκαθορισμενο" του οποιου καθε εννοια ξεφτιλιστηκε). Χαρα στο κουραγιο σας σε οσους περιμενατε και ελπιζω να παρετε το καλυτερο δυνατον γιατι πλεον δεν θεωρ προσφορα την τιμη των 430 απλα για κονσολα+κινεκτ. Και τα 399 της "σκετης" ειναι ελληνικη πατεντα, 349 ειναι η επισημη εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχα για καιρο την απορια αν οντως 1+ ολοκληρο χρονο μετα υπαρχουν ακομα προπαραγγελιες που περιμενουν.... προσωπικα θα ειχα ακυρωσει το ΧΒΟΧ (οχι το ps4) οσο νωριτερα μυριζομουν την καθυστερηση αυτη. Και μονο αυτη καθαυτη η διαρκεια αναμονης ειναι παρανομη (ο νόμος μιλαει για ευλογο χρονικο διαστημα παραδοσης, για να μην αναφερθω εδω σε δηθεν "προκαθορισμενο" του οποιου καθε εννοια ξεφτιλιστηκε). Χαρα στο κουραγιο σας σε οσους περιμενατε και ελπιζω να παρετε το καλυτερο δυνατον γιατι πλεον δεν θεωρ προσφορα την τιμη των 430 απλα για κονσολα+κινεκτ. Και τα 399 της "σκετης" ειναι ελληνικη πατεντα, 349 ειναι η επισημη εξω.

 

ειχα παραγγηλει και τα 2...το PS4 το παρελαβα κανονικα και το πληρωσα...

Δε σκοπευα να παραλαβω το Xbox γιατι μου φτανει 1 κονσολα, αλλα γιατι να ακυρωσω και να χασω τη δυνατοτητα αν αλλαξω γνωμη?

Ακομα και τωρα δεν ψηνομαι πολυ....αλλα θελω να ξερω τι αντιστοιχει στα 430ε για να αποφασισω σωστοτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι προφανως εννοουσα αυτους που επελεξαν τροπο πληρωμης αλλο πλην αντικαταβολης οποτε ο πανεξυπνος Κωτσος τραβηξε επι τοπου τα χρηματα και τα λουζεται πανω απο 1 χρονο τωρα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τέτοιος κόσμος που έφαγε τη χρέωση και τόσο καιρό μετά δε διεκδίκησε αναστροφή της χρέωσης ή δεν έκανε καταγγελία για παράβαση του σχετικού νόμου; Τι να πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα ερωτημα στον Κωτσο πριν μερικες μερες με το σχετικο ερωτημα "Ποια κονσολα θα πραλαβουμε μπλα μπλα μπλα..." και απάντηση δεν έλαβα. Σκεφτομαι να την ακυρωσω παντως την παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα ερωτημα στον Κωτσο πριν μερικες μερες με το σχετικο ερωτημα "Ποια κονσολα θα πραλαβουμε μπλα μπλα μπλα..." και απάντηση δεν έλαβα. Σκεφτομαι να την ακυρωσω παντως την παραγγελία.

Εγώ λέω να περιμένεις.Μπορεί να κάνουν κάτι καλό,αλλιώς το ακυρώνεις τελευταία στιγμή.

 

Αν δώσουν πάντως το απλό στα 399 θα είναι μεγάλη απάτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει. Δεν είναι πλέον προσφορά. Ακυρώστε τη όλοι και πάρτε με 399 το απλό με 2 παιχνίδια! και λιγότερα δίνεις και παιχνίδια παίρνεις... τι να το κάνεις το kinect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μην τους εδινα χρηματα 1 χρονο πριν.Αντικαταβολη αν γινεται καλως,αλλιως τα λεμε οταν βγει.

Μα το θεμα ειναι οτι οταν επεσαν οι προπαραγγελιες κανενας δεν ελεγε/ηξερε οτι θα αργουσε τοσο πολυ συγκεκριμενα και μονο στην Ελλαδα, οποτε πολλοι πληρωσαν για να εξασφαλισουν μια τιμη που τοτε εμοιαζε μοναδικη, τωρα ειναι στην καλυτερη μια νορμαλ τιμη και κατα την προσωπικη μου γνωμη αντιπροσφορα. (εχω μια μικρη ελπιδα βεβαια οτι επειδη θα παρει συγκεκριμενα bundles ο κωτσος τελικα θα εχει και 1-2 παιχνιδια μεσα, αλλά δεν μπορω να το στηριξω καπου αλλού αυτο)

Εξω που κυκλοφορει απο τοτε που επρεπε η κονσολα παιζουν συνεχως πολυ καλυτερες προσφορες ακομα και απο 'γνωστες μεγαλες γερμανικες αλυσιδες' που δραστηριοποιουνται και στην Ελλαδα...

 

το γερμανικο mediamarkt δηλαδη εχει βαλει προσφατως την σκετη κονσολα στα 299 (οπως και το PS4 δηλαδη) εως 329 ευρω σε πολλες περιπτωσεις, ενω αυτη με το κινεκτ παιζει μονιμα κατω απο 399 και εως ...364 μαζι με παιχνιδι σε μια πολυδιαφημισμενη προσφορα (που παιζει και στην Ελλαδα καθε τοσο ως δηθεν "χαρισμα ο ΦΠΑ"), η οποια μπορω να πω απο σχεδον 1ο χερι μαλιστα οτι ΔΕΝ ξεπουλησε...

Sony PS4 für 399€ – 19% = 323,19€

Sony PS4 + Killzone für 429€ – 19% = 347,49€
Sony PS4 + The Last of Us für 429€ – 19% = 347,49€
MICROSOFT Xbox One für 399€ - 19% = 323,19€
MICROSOFT Xbox One Premium Bundle inkl. Titanfall für 449€ - 19% =363,69€
MICROSOFT Xbox One + Kinect inkl. 2 Controller für 489€ - 19% = 396,09€
MICROSOFT Xbox One + Kinect inkl. Call of Duty Ghosts für 469€ - 19% = 379,89€
MICROSOFT Xbox One + Kinect inkl. FIFA 14 für 469€ - 19% = 379,89€

Αυτα για να παρετε μια καλη εικονα του πού μπορουν να βρισκονται ακομα και αυτη την περιοδο οι τιμες. Το 499€ πεθανε και μου θυμιζει απλα Ελλαδα αρχες του '90, το 430€ ειναι ξεκαθαρο οτι δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο. Προσωπικα θα μου αρεσε παρα πολυ να περιμενει ο Κωτσος να πιασει την καλη με μερικες εκατονταδες προπαραγγελιες και να φαει ακυρο σε ολες, να δω τι θα τις κανει μετα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει. Δεν είναι πλέον προσφορά. Ακυρώστε τη όλοι και πάρτε με 399 το απλό με 2 παιχνίδια! και λιγότερα δίνεις και παιχνίδια παίρνεις... τι να το κάνεις το kinect...

 

Μπορεί να δώσουν και κάνα παιχνίδι.Δεν ξέρεις τι θα συμβεί..

Γι'αυτό εγώ λέω να περιμένουν.Δεν έχουν να χάσουν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...