Προς το περιεχόμενο

[κονσολες] PS4 344€ και Xbox One 430€ @Kotsovolos [ΕΛΗΞΕ]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 615
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμφωνα με φιλο που δουλευει στον Κωτσοβολο από 15 ΙΑΝ θα διαθετουν ΧΟΝΕ ΚΑΙ για πωληση εκος των προπαραγγελιων στην τιμη μεταξυ 500 και 550Ε. Κατά ποσο αυτό "στεκει" σαν πληροφορια θα το δουμε σε 14 ημερες. :) Προσωπικα αν και ειχα προπαραγγειλει ακυρωσα την παραγγελια όταν αρχισαν τα emails σχετικα με την καθυστερηση, και τολμω να πω ότι δεν το μετανοιωσα ισα-ισα μαλιστα, τωρα εάν εκανα καλα ή κακα δεν το ξερω, όμως υστερα από "ωριμη" σκεψη και επειδή με το 360 ΠΟΥ ειχα αγορασει day1 "εφαγα" την "φολα" 2 φορες θελω να πιστευω ότι καλα είναι να περιμενουμε μεχρι το πρωτο "face lifting" των κονσολων οπου η οποια χασουρα από μεριας των εταιρειων αλλα και οποιες "παιδικες ασθενειες" των κονσολων εχουν εξαλειφθεί(?).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο δε βιάζεσαι να κάνεις αγορά σε αυτά τα πράγματα, κερδισμένος βγαίνεις απο πολλές απόψεις. και καλύτερη τιμή, και πιο φθηνά παιχνίδια και upgrades σε hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Ξερει κανεις αν παραγγειλω απο το Πλαισιο το PS4 ποτε θα το εχω?Βασικα σκεφτομαι να το παραγγειλω και να το παραλαβω απο το καταστημα.Δυστυχως δεν βγαινει πλεον με το Killzone 4,συμφερε γιατι εβγαινε πιο φθηνα.

 

    Επισης ποτε πιστευετε οτι θα υπαρχει διαθεσιμο  στα ραφια χωρις παραγγελια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  Πηρα τηλεφωνο σημερα στο Πλαισιο και ρωτησα ποτε θα ερθει η επομενη παραγγελια αν το παραγγειλω τωρα και ο υπαλληλος ειπε οτι δεν ξερουν.Του λεω ποτε περιπου,15-20 του μηνα η πιο αργα τελη του μηνα?Και μου απαντησε ε καπου εκει,δεν ξερουμε.(Οτι δεν εχουν ενημερωθει απο την Sony).Μετα τον ρωτησα αν θα υπαρχουν τεμαχια στα ραφια μετα την παραγγελια και ειπε οχι και οσο πιο νωρις το παραγγειλεις τοσο το καλυτερο.Δηλαδη μου εδωσε να καταλαβω οτι δεν ξερουν αν τα τεμαχια που θα παραλαβουν θα καλυψουν τον αριθμο παραγγελιων.

   

 Επισης ειπε οτι μπορει να παραγγειλω και να μην παραλαβω,δηλαδη να μην φτασουν τα τεμαχια.

 

  Τον ρωτησα αν μπορω να το παραγγειλω απο το site του Πλαισιου και να το παραλαβω απο το καταστημα και ειπε οτι πρεπει να αφησω προκαταβολη 50Ε.Λογικα θα εννοουσε πληρωμη απο το site τους.Βλακεια μου που δεν το ρωτησα.Μηπως χρειαζεται προκαταβολη επειδη προκειται για παραλαβη απο το καταστημα?Αν δηλαδη θελω να παραγγειλω με αντικαταβολη?

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πηρα τηλεφωνο σημερα στο Πλαισιο και ρωτησα ποτε θα ερθει η επομενη παραγγελια αν το παραγγειλω τωρα και ο υπαλληλος ειπε οτι δεν ξερουν.Του λεω ποτε περιπου,15-20 του μηνα η πιο αργα τελη του μηνα?Και μου απαντησε ε καπου εκει,δεν ξερουμε.(Οτι δεν εχουν ενημερωθει απο την Sony).Μετα τον ρωτησα αν θα υπαρχουν τεμαχια στα ραφια μετα την παραγγελια και ειπε οχι και οσο πιο νωρις το παραγγειλεις τοσο το καλυτερο.Δηλαδη μου εδωσε να καταλαβω οτι δεν ξερουν αν τα τεμαχια που θα παραλαβουν θα καλυψουν τον αριθμο παραγγελιων.

   

 Επισης ειπε οτι μπορει να παραγγειλω και να μην παραλαβω,δηλαδη να μην φτασουν τα τεμαχια.

 

  Τον ρωτησα αν μπορω να το παραγγειλω απο το site του Πλαισιου και να το παραλαβω απο το καταστημα και ειπε οτι πρεπει να αφησω προκαταβολη 50Ε.Λογικα θα εννοουσε πληρωμη απο το site τους.Βλακεια μου που δεν το ρωτησα.Μηπως χρειαζεται προκαταβολη επειδη προκειται για παραλαβη απο το καταστημα?Αν δηλαδη θελω να παραγγειλω με αντικαταβολη?

 

1) Λογικα οντως δεν ηξερε γιατι δε τους εχουν πει απο sony ή δε το ειχε ψαξει με ανωτερους του ο συγκεκριμενος να ενημερωθει

2) Το οτι μπορει να μην φτασουν καν για τις παραγγελιες, χωρις να σημαινει πως δεν ισχυει το κοβω για παπαντζα απλα για να σε πιεσει να παραγγειλεις. Εγω πιθανολογω οτι στη νεα φουρνια θα γεμισουν και τα μαγαζια κομματια...αν μη τι αλλο και να εξαντληθουν σε παραγγελιες σε καποια μεγαλα, θα υπαρχουν αλλα που δεν ειχαν τοσες παραγγελιες να εκρεμουν στα οποια θα μπει στο ραφι.

3) Προκαταβολη απο το site δε νομιζω οτι γινεται...εννοουσε να πας εκει να το παραγγειλεις και να αφησεις προκαταβολη 50ε... Αλλος ενας μοχλος πιεσης για να σε κλεισουν σαν πελατη. Νομιζω οτι μπορεις καλλιστα να παραγγειλεις απο το site και να βαλεις παραλαβη απο καταστημα οπως με ολα τα προϊοντα τους, χωρις προκαταβολες κλπ, τωρα οταν ερθουν τα κομματια αν και εφοσον εξαντληθουν στις προπαραγγελιες δε θα εχεις προτεραιοτητα, αλλα αν εστω και 1 κομματι προοριζεται να παει σε ραφι σε καποιο πλαισιο, αυτο πρεπει να δοθει σε εσενα αν εχεις παραγγειλει απο το internet... Αυτα αν λειτουργησει υποδειγματικα το συστημα τους...γιατι στην Ελλαδα βρισκομαστε! Οποτε παιρνεις τα ρισκα σου και αποφασιζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ετσι ειναι,προσπαθουν με διαφορους τροπους να σε δεσμευσουν.

 

  Ο λογος που σκεφτηκα να  επιλεξω το Πλαισιο ειναι γιατι στον παρων θεμα διαβασα οτι οσα μελη πηραν το PS4 απο τον Κωτσοβολο ειναι made in China ενω απο Πλαισιο Japan.

 

   Εχει διαβασει κανεις για τυχον προβληματα στα PS4?Ειτε απο καποια "πηγη" η απο το φορουμ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι δυνατόν η κονσόλα να μην έχει κυκλοφορήσει καν στην αγορά της Ιαπωνίας και να διαθέτουν στην Ευρώπη made in Japan; Τουλάχιστον σαδιστικό σχέδιο. Όλα κινέζια είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι δυνατόν η κονσόλα να μην έχει κυκλοφορήσει καν στην αγορά της Ιαπωνίας και να διαθέτουν στην Ευρώπη made in Japan; Τουλάχιστον σαδιστικό σχέδιο. Όλα κινέζια είναι.

Ετσι μπραβο. Λες και οι παλιες κονσολες που τις εχουμε χρονια και ειναι Made In China παθανε κατι :P.

 

 

  Πηρα τηλεφωνο σημερα στο Πλαισιο και ρωτησα ποτε θα ερθει η επομενη παραγγελια αν το παραγγειλω τωρα και ο υπαλληλος ειπε οτι δεν ξερουν.Του λεω ποτε περιπου,15-20 του μηνα η πιο αργα τελη του μηνα?Και μου απαντησε ε καπου εκει,δεν ξερουμε.(Οτι δεν εχουν ενημερωθει απο την Sony).Μετα τον ρωτησα αν θα υπαρχουν τεμαχια στα ραφια μετα την παραγγελια και ειπε οχι και οσο πιο νωρις το παραγγειλεις τοσο το καλυτερο.Δηλαδη μου εδωσε να καταλαβω οτι δεν ξερουν αν τα τεμαχια που θα παραλαβουν θα καλυψουν τον αριθμο παραγγελιων.

   

 Επισης ειπε οτι μπορει να παραγγειλω και να μην παραλαβω,δηλαδη να μην φτασουν τα τεμαχια.

 

  Τον ρωτησα αν μπορω να το παραγγειλω απο το site του Πλαισιου και να το παραλαβω απο το καταστημα και ειπε οτι πρεπει να αφησω προκαταβολη 50Ε.Λογικα θα εννοουσε πληρωμη απο το site τους.Βλακεια μου που δεν το ρωτησα.Μηπως χρειαζεται προκαταβολη επειδη προκειται για παραλαβη απο το καταστημα?Αν δηλαδη θελω να παραγγειλω με αντικαταβολη?

Ουτως ή αλλως δεν χρειαζεται να βιαζεσαι γιατι παιχνιδια ακομα δεν εχουν βγει καινουργια. Απο τελη Φεβρουαριου και μετα θα αρχισουμε να βλεπουμε κανενα παιχνιδι να βγαινει,αρα κανε λιγη υπομονη να ηρεμισουν λιγο τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ο λογος που σκεφτηκα να  επιλεξω το Πλαισιο ειναι γιατι στον παρων θεμα διαβασα οτι οσα μελη πηραν το PS4 απο τον Κωτσοβολο ειναι made in China ενω απο Πλαισιο Japan.

 

Και ποια η διαφορα του China με Japan Ps4???
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ο λογος που σκεφτηκα να  επιλεξω το Πλαισιο ειναι γιατι στον παρων θεμα διαβασα οτι οσα μελη πηραν το PS4 απο τον Κωτσοβολο ειναι made in China ενω απο Πλαισιο Japan.

 

Δεν πηραν ολοι απο πλαισιο made in japan. Ειχε και πολλες κινεζικες κονσολες και εκει

Παντως αν εχεις καποια πιθανοτητα να παρεις japan ειναι απο πλαισιο.

Αυτο βεβαια δε λεει τιποτα γιατι οι νεες παρτιδες μπορει ν αλλαξουν εντελως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι μπραβο. Λες και οι παλιες κονσολες που τις εχουμε χρονια και ειναι Made In China παθανε κατι :P.

 

 

Ουτως ή αλλως δεν χρειαζεται να βιαζεσαι γιατι παιχνιδια ακομα δεν εχουν βγει καινουργια. Απο τελη Φεβρουαριου και μετα θα αρχισουμε να βλεπουμε κανενα παιχνιδι να βγαινει,αρα κανε λιγη υπομονη να ηρεμισουν λιγο τα πραγματα.

 

 

   Ναι,συμφωνω.Εχω αγορασει ομως το Battlefield 4 Deluxe edition(σε CD) και το Premium member τα οποια στοιχισαν 70+50 Ε και η εταιρια δινει περιθωριο να τα μεταφερω απο το PS3 στο PS4 μεχρι 28/03/2014.Αν περασει αυτη η ημερομηνια θα πρεπει να τα αγορασω και για το PS4.

Και ποια η διαφορα του China με Japan Ps4???

 

 Λογικα κατασκευαζονται με τις ιδιες προδιαγραφες αλλα σε αλλο εργοστασιο.Καποιες κονσολες Ιαπωνια και αλλες Κινα.

 

   Αν μπορουσα να διαλεξω θα διαλεγα Ιαπωνια.Δεν τρελαινομαι κιολας γιατι αν βγει ελλατωματικη καποια παρτιδα πιθανοτατα θα ειναι και απο τις 2 χωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...