Προς το περιεχόμενο

γάμος με αλλοδαπό


andromeda85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 276
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κλόουν είναι νομίζω αυτός που γελάνε οι άλλοι με τα δικά του καμώματα, οπότε θα πρέπει να πω όχι.

 

Βρε πριν από λιγο δεν ειπες ότι θές να προσφέρεις γελιο για αυτό ειρωνεύεσαι? άρες μαρες κουκουνάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω πω φοβηθήκαμε ρε ....!!!!

Βαρβατίλα φουλ.. άρα ts τι ελληναρα θα μπορούσες να βρεις !!!

 

Τουλάχιστον οι ελληναράδες αρπάζουν τους αρσενικούς

 

και όχι τις γυναικες τους. Τις γυναικες τις έχουν φροντισμένες και περιποιημένες να δειχνουν την ομο΄ρφιά τους

όχι με μπουρκες μαντηλες και άλλες τέτοιες ισλαμικές μαλακιες. Τεσπα βαρεθηκα αντε γεια.

 

Μεινετε με τις ιδέες σας και μολις μια μέρα σας πετάνε τα φαγητά στη μουρη και βανδαλιζουν τις περιουσιες σας

ελατε να ξαναμιλήσουμε με επιχειρηματα.

Kαλά θα κάνεις να ξαναδιαβάσεις προσεκτικότερα αυτό που είχα γράψει αντί του να παραθέτεις τη δική σου μεταφραση

 

Δεν διαβαζω τιποτα άλλο από κάποια που απέριψε τους Έλληνες άντρες και πολύ αναλώθηκα. Βιον ανθοσπαρτον και καλους απογονους.Αφου οι ελληναράδες σε χαλάγανε. Τουλάχιστον εγω δεν υποκρινομαι και δειχνω την πραγματικη μου άποψη. Σε αντιθεση με πολλους εδώ μέσα.

 

Όχι ρε φιλε να έρχονται στη χωρα μας και να μας παιρνουν και τις γυναικες αυτό δεν το δέχομαι ... ας πανε με τις δικές τους. Και ποτε δεν θα το δεχτώ κιολας. Υπάρχουν ελληνες μονοι τους ελληνες που πεινανε και δεν έχουν να μεινουν πουθενα παρα σε παγκάκια και αυτοι έχουν και προτιμηση δεν τους αρέσει ο καταυλισμος. Αντε γεια ρε. Με τις ανοιχτομυαλιες σας. Καλυτερα κλειστομυαλος. Ουστ.

 

Μ αρεσει που έπεσαν κάργα ειρωνιες από κάποιες και κάποιοι στραφηκαν εναντιον εμου ... τοσο χάπατα ειμαστε ωρες ωρες οι ελληνες δεν διεκδικούμε τιποτα και κάνουμε τους πολιτισμένους για αυτό μας έχουν μπει καβαλα από παντου.

 

Ειστε λιγες για να περιφρονήσετε τους ελληνες άντρες και να τους αποκαλέσετε ελληναράδες αν δεν υπηρχαν αυτοι δεν θα υπήρχατε καν να προάγετε την πολυπολιτισμικοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα συμφωνήσω με τον louilouiCK.Δεν μπορούσε να βρεί η κυρία κάποιον Έλληνα, με Μαροκινό βρήκε να πάει; Έχουμε γεμίσει με νεοφιλελεύθερους και κουλτουριάρηδες που ενώ η πατρίδα μας αργοπεθαίνει (λόγω δημογραφικού και κρίσης αξιών) αυτοί συνεχίζουν το ίδιο τροπάριο περί διαφορετικότητας κλπ.

 

Δεν ξέρω όμως αν η συγκεκριμένη κυρία είναι Ελληνίδα. Διότι αν δεν είναι, δεν με πειράζει καθόλου ποιον παντρεύτηκε. Αν όμως είναι Ελληνίδα, είμαι ενάντια σε αυτή της την πράξη. 

 

Όπως και να έχει καλή τύχη να έχει με τον...Μαροκινό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DDevil δεν καταλαβα καλα απο την απαντηση σου, εσυ δεχεσαι τελικα ή οχι την Παλαια Διαθηκη με τον τροπο που το κανει η εκκλησια μας, σαν ιερο κειμενο, σαν τον λογο του Θεου?

 

Αν όχι, και εφ' οσον δεχεσαι οτι η θεση της γυναικας ειναι ισοτιμη με αυτη του αντρα, μπορουμε να συμφωνησουμε οτι η Παλαια Διαθηκη ειναι ενα αθλιο και καταπτυστο συνολο κειμενων? ...και βεβαια οτι ειναι τουλαχιστον περιεργο που συνεχιζει να ψαλλεται στις εκκλησιες?

 

 

 

Για την Καινη Διαθηκη και οσα γραφει ο Kirileman (που κατ εμε ειναι πολυ σωστα - που ειναι η αγαπη, οεο?) ας τα αφησουμε, ειμαστε και off topic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν διαβαζω τιποτα άλλο από κάποια που απέριψε τους Έλληνες άντρες και πολύ αναλώθηκα. Βιον ανθοσπαρτον και καλους απογονους.Αφου οι ελληναράδες σε χαλάγανε. Τουλάχιστον εγω δεν υποκρινομαι και δειχνω την πραγματικη μου άποψη. Σε αντιθεση με πολλους εδώ μέσα.

Φιλε, αν αντιπροσωπευεις το μεσο ορο, δεν την αδικω καθολου την κοπελα παντως.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε, αν αντιπροσωπευεις το μεσο ορο, δεν την αδικω καθολου την κοπελα παντως.

 

 

 

Ενώ εσύ είσαι υπόδειγμα νεοέλληνα... :-D

Σου λέω του έφαγε ή του φιστικωσε την γκομενα αλλοδαπός και κάνει έτσι.....

Άντε τραβά στην σπηλιά σου τώρα ...

 

 

 

Είπε αυτός που είναι στην...Μπρατισλάβα. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ εσύ είσαι υπόδειγμα νεοέλληνα... :-D

 

 

 

Είπε αυτός που είναι στην...Μπρατισλάβα. :-D

 

Αυτος είναι υπόδειγμα ... να έρχονται οι αλλοδαποι εδώ μεσα να προσπαθει να τους κάνει εμβολιο να τους προσφέρει φαγητο να το πετάνε και αυτος να παριστάνει τον ... ανοιχτομυαλο και τον καλο.

 

Από τοτε που τα εκαναν αυτά τους σιχάθηκα. Και ας λενε μαλακιες ολοι τους και μονος μου δεν μασάω πουθενα όταν έχω δικιο. Να προσφέρεις φαγητο και να το πετάνε τα εβλεπα και δεν το πιστευα. Οι ελληνες πεινάνε και αυτοι πετάνε φαγητά και θέλουν να φυγουν από τα κέντρα φιλοξενιας. Δεν τους αρέσει.... αλλοι κοιμούνται στα παγκάκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ εσύ είσαι υπόδειγμα νεοέλληνα... :-D

Καλως το δικηγορο.

Εγω ειμαι παραδειγμα προς αποφυγη. Γι αυτο και την εκανα με ελαφρα, για  να μην εκμαυλισω με τις μηδενιστικες και προδοτικες αποψεις μου  τους γνησιους απογονους του Περικλεους. Ψαξτο, ολα στο Υ χρωμοσωμα ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος είναι υπόδειγμα ... να έρχονται οι αλλοδαποι εδώ μεσα να προσπαθει να τους κάνει εμβολιο να τους προσφέρει φαγητο να το πετάνε και αυτος να παριστάνει τον ... ανοιχτομυαλο και τον καλο.

 

Από τοτε που τα εκαναν αυτά τους σιχάθηκα. Και ας λενε μαλακιες ολοι τους και μονος μου δεν μασάω πουθενα όταν έχω δικιο. Να προσφέρεις φαγητο και να το πετάνε τα εβλεπα και δεν το πιστευα. Οι ελληνες πεινάνε και αυτοι πετάνε φαγητά και θέλουν να φυγουν από τα κέντρα φιλοξενιας. Δεν τους αρέσει.... αλλοι κοιμούνται στα παγκάκια.

 

 

Το είπα και παραπάνω έχουμε γεμίσει νεοφιλελεύθερους και κουλτουριάρηδες. Αποκαλούν αυτούς που έχουν διαφορετική γνώμη φασίστες, ενώ οι μεγαλύτεροι φασίστες είναι οι ίδιοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε, νόμιζα πως το ιερό βιβλίο του χριστιανισμού είναι η Βίβλος, και μέρος της Βίβλου είναι η Παλαιά Διαθήκη (τέλος πάντων τα 49 βιβλία της τα οποία αναγνωρίζει η Ορθοδοξία)?

 

Πράγμα που σημαίνει ότι εφόσον διατείνεσαι πως το Δευτερονόμιο δεν έχει σχέση με το χριστιανισμό (δηλαδή το απορρίπτεις), είσαι εξ' ορισμού αιρετικός; Να τα προσέχεις αυτά. Άλλες εποχές τους έκαιγαν.

 

Να τοποθετηθεί ο Devil και οι καθηγητές θρησκευτικών άμεσα επί του θέματος. 

Λάθος νόμιζες το Ιερό βιβλίο του χριστιανισμού ειναι η καινή διαθήκη

 

Επίσης η παλαιά διαθήκη δεν ειναι μέρος της βίβλου... ένα άλλο όνομα για την βίβλο ειναι "παλαιά διαθήκη" είναι το ένα και το αυτό δηλαδή... πιο συγκεκριμένα ειναι το όνομα που της δίνουν οι χριστιανοί. 

 

 

Ακόμη πιο συγκεκριμένα η παλαιά διαθήκη ειναι η επίσημη ελληνική έκδοση των κειμένων που λέγεται πως απαρτίζουν την εβραϊκή βίβλο από την μετάφραση των εβδομήκοντα (Ελλήνων) ~1ο αιώνα π.Χ την εποχή που το σημερινό Ισραήλ ήταν κομμάτι/αποικία της κερματισμένης (σε ελληνικές δυναστείες των οικογενειών των στρατηγών και διαδόχων του Μέγα Αλέξανδρου) Μακεδονικής αυτοκρατορίας. 

 

 

Αυτά τα βασικά τα ξέρω ακόμη και εγώ που δεν είμαι καν πιστός :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε θα της πουμε και ευχαριστω που ειπε τους Ελληνες άντρες ότι δεν βρηκε κανεναν σοβαρο .... εγω δεν εχω πει ποτε κάτι τέτοιο προφανως και εχω γνωρισει σοβαρές ελληνιδες.... και βεβαια υπάρχουν σοβαρές γυναικες και για οικογενεια και για σχέση και για τα πάντα. Δεν βρηκε σοβαρο πλάκες κανουμε τωρα?  Αν δεν το προσεξες τα κειμενα της έχουν μια περιφρονηση προς εμάς και της μπιπ μπιπ που λέει ότι θα πάνε με αλλοδαπούς και ειρωνικα τους Έλληνες άντρες κουκλια. Σορρυ δεν θα κάνω τον κύριο όταν με περιφρονουν θα απαντησω και οποιος με προσβάλλει εξω γιατι εδώ ο καθενας πετάει ευκολα χαρακτηρισμούς υπάρχει περιπτωση και να τον αρπάξω. Και δεν θα μου κανει και κανεις τιποτα. Με προσβαλε θα πω για αυτό τον σφαλιάρισα.

εσύ λες τις ελληνίδες ελλεηνίδες σε κάθε, μα κάθε θέμα

και για το ότι είναι κουκλιά το είπα ειρωνικά σε αυτόν που έκανα παράθεση γιατί και καλά μας την είπε

όσο κουκλιά είναι οι έλληνες τόσο είναι και οι ελληνίδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως το δικηγορο.

Εγω ειμαι παραδειγμα προς αποφυγη. Γι αυτο και την εκανα με ελαφρα, για  να μην εκμαυλισω με τις μηδενιστικες και προδοτικες αποψεις μου  τους γνησιους απογονους του Περικλεους. Ψαξτο, ολα στο Υ χρωμοσωμα ειναι.

 

 

 

Έφυγες; Στο εξωτερικό; Στο καλό και να μην μας γράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...