Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαββατοκύριακο με πολλά παιχνίδια! Δοκιμές σε διάφορα decks, ένα απο αυτά με Giants vs Rogue
 



Παίξαμε αρκετά και με τον Xavthesinner, ένα απο αυτά με τον prenerf Mage vs Warrior.

Λίγο αργότερα με πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα! :-D
Hearthstone_Screenshot_152014184138.png
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σαββατοκύριακο με πολλά παιχνίδια! Δοκιμές σε διάφορα decks, ένα απο αυτά με Giants vs Rogue

 

 

Παίξαμε αρκετά και με τον Xavthesinner, ένα απο αυτά με τον prenerf Mage vs Warrior.

Λίγο αργότερα με πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα! :-D

Hearthstone_Screenshot_152014184138.png

Απο τα δυο video Που εχεις ανεβασει βλεπω οτι κατεχεις ολα τα γνωστα legendary.(εκανα και Like Μονο και μονο για το τελος του πρωτου video με jaraxxus :D).

 

Παιζεις απο πιο παλια που βγηκε το παιχνιδι και σου εχουν κατσει ή εχεις ριξει donate/αγορα packs με χρηματα και αν ναι ποσα??? Ειναι κατι που το βλεπω και το ρωτανε και στα streams αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα 4 40ρια pack στην αρχή, περίπου ένα μήνα πριν το patch. Σαν τον paulara κι εγώ τρέλα με συλλογές!
Από εκεί και πέρα από αρένες και disenchant 3πλες κτλ κάρτες.
Από αρένα μου έχουν κάτσει Thalnos, 2o Deathwind (DE) k 2o Ragnaros (DE). Craft μονο  Legendary: Jaraxxus (Gold κατα λαθος...) Alexstrasza, Tirion και Sylvanas.
Τελευταία κάθε 2-3 μέρες παίρνω 1 pack με 100 gold.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα 4 40ρια pack στην αρχή, περίπου ένα μήνα πριν το patch. Σαν τον paulara κι εγώ τρέλα με συλλογές!

Από εκεί και πέρα από αρένες και disenchant 3πλες κτλ κάρτες.

Από αρένα μου έχουν κάτσει Thalnos, 2o Deathwind (DE) k 2o Ragnaros (DE). Craft μονο  Legendary: Jaraxxus (Gold κατα λαθος...) Alexstrasza, Tirion και Sylvanas.

Τελευταία κάθε 2-3 μέρες παίρνω 1 pack με 100 gold.

Ναι γιατι θυμαμαι και εγω που τον ρωταγα τον paulara και μαλιστα ο συγκεκριμενος δεν τις ειχε και ολες τις καρτες :P και ειχε δωσει και 230περιπου ευρω(αρα παραπανω απο σενα :D).Αρα στην περιπτωση σου λογικο να μην παιζεις αρενες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όποιον αρέσουν τα murlockakia εδώ πέρα δείχνω το deck που πήγα Ρανκ 5.

Σε όσους δεν αρέσουν ή έχουν χάσει πολλές φορές απο τέτοιο deck καλύτερα να μην μπούνε γιατι θα φάω άπειρα dislikes :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι στο καλο πολυ Upload βλεπω στο topic αυτο :P.

 

Και βεβαια η ειρωνια στα decks,ο ενας πχ mmurdoc απο πανω να ειναι rank 5 με τα legendaries(οπως και οι περισσοτεροι στα χαμηλα ranks αλλωστε), και ο αλλος Storm να ειναι Rank 5 με τα σιχαμερά Murlocs :D.

Το εχω ακουσει βεβαια και απο αλλους οτι το Murloc Deck ειναι το πιο ευκολο/οικονομικο/προσβάσιμο για να ανεβεις ευκολα Ranks. 


Σε προηγουμενο σχολιο ειχα αναφερει ενα πιο παλιο deck http://ihearthu.com/forums/topic/84-murlock-aggro/ που πιστευω οτι σιγα σιγα τοτε αρχιζαμε να βλεπουμε τοσο πολυ Murloc decks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά είχα δώσει 200 περίπου + - 20€ και έπαιζα και αρένες και άπειρα κανονικά παιχνίδια. από απλές κάρτες μου έλειπαν (τότε) κανά 10 και αρκετές legendary. αλλα ναι, το κόλπο είναι 4x40 έτσι για να πάρει μπρος το πράγμα και μετά 15άρια συνέχεια για να μαζέψεις τα legendary

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο αλλωστε και ειχα κανει και πιο παλια το παρακατω σχολιο για τα Murloc Decks

Εχω βαρεθει να πετυχαίνω warlock Με Murloc deck ολη την ωρα. Ελεος με αυτο το copy paste των decks   :mad:

Ειχα νευρα για τα πετυχαινα σε Normals ολη την ωρα και ηταν και τα μονα decks που δεν μπορουσα να κερδισω(λιγες καρτες βεβαια ειχα τοτε,επαιζα και Pala που δεν ερχοταν Conc πωτε και δεν ειχα και Equality :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν μυρίζεσαι murloc deck κάνεις all in και καις κάρτες σου αρκεί να του σπάσεις τα 2-3 δυνατά που κάνουν τα chains... κατά τον 6ο γύρο του πετάς και έναν ογκόλιθο και θέλει να φάει 2 γενείες και 3 παπούδες murlocs για να σου ρίξει τον ογκόλιθο με taunt 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αυτο τωρα ειναι σε close beta ή μπορω να το κατεβασω και να παιξω?

 

Ειναι closed beta αλλα αμα δηλωσεις συμετοχη νομιζω μεθαυριο θα στειλουν κλειδια σε ολους οσους δηλωσαν συμετοχη μεχρι τις 7 Γεναρη. Οποτε να δεν εχεισ battlenet account πας και κανεις ενα και επισης κανεις το Opt in και την δηλωση για την beta.

 

https://eu.battle.net/support/en/article/beta-opt-in-instructions

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Και σε ερωτηση μου για τον αν ειχε κατσει στις αρενες να farm αρει gold για να αγορασει Packs,η απαντηση του ηταν οτι προφανως και ειχε κανει donate στην αρχη για να εχει τις πιο πολλες καρτες. Θυμαμαι που το ειχε απαντησει αυτο και αλλος γνωστος streamer,οτι αν θελεις γρηγορα με το καλημερα ολες τις καρτες για να εισαι ετοιμος για τουρνουα-ranked κανε donate σε packs 200περιπου ευρω....

δεν καταλαβα τι εννοεί το ποστ με το donate . (donate σημαίνει χαρίζω ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον εννοεί από δωρεές πού είχε αγόρασε πολλά πακέτα.
Ενας streamer o ellohime, μια μέρα είπε ότι είχε περίπου 600 ευρώ δωρεές για να ανοίγει πακέτα να βλέπουν στο κανάλι του...
Κάτι ανάλογο συμβαίνει με όσους κανουν stream με πολλoύς followers, έχουν τρελά donations και αγοράζουν τα 40ρια πακέτα για χαβαλέ :)
Μακάρι να είχα καμιά δεκαρία donators γιατι η συλλογή θέλει πολλά λεφτά! :-D

Επεξ/σία από mmurdoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...