Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω πιστευω οτι ειναι δικαιολογημενα ολα αυτα τα nerf, ενταξει και το pyro ηθελε μια αλλαγη αλλα ακομα εχεις τα fireball και μπορεις να παιξεις και με minions και φυσικα με το op ice block, απλα δεν ειναι το turn 9 kill πλεον. Ο druid επειδη παιζω πολυ τωρα τελευταια ειναι solid class αλλα δεν ειναι op με την αισθηση του cheap kill, θα χασεις επειδη ειχε καλυτερο draw η το επαιξε καλυτερα δεν σου δινει την αισθηση οτι δεν ειχες ποτε ελπιδα. Οι giants θα παιξουν πολυ τωρα και σε warlock και σε paladin τωρα, επισης θελει nerf το hero power του warlock..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα εδώ εμένα πείτε τι deck να μην φτιάξετε, εκεί που λέω θα κραφτάρω mage τώρα που δεν παίζουν πολλοί μετά τα νερφς ,φτιάχνω 2 Pyroblasts, τσουπ νερφ. με οτι ασχοληθώ νερφ....

 

btw ο priest πέθανε μετά το Mind controll nerf, τώρα σκοτώνουν και τον mage, 10 points είναι πολλά για μια κάρτα.που σε αρκετά games δεν φτάνεις μέχρι εκει.όπως και με το Mind controll το πετάνε έξω απο το deck.

 

το Imp nerf καλό αλλα πάλι τα murloc deck δεν τα καταστρέφει, θα συνεχίσουν με imps και priestess τα κλασικά,στο επόμενο Patch περιμέντε νερφ για τα murlocs σίγουρα.

 

δεν γίνεται έτσι φουλ νερφς,δεν θυμάμαι πότε έκαναν buff κάτι,πραγματικά. θες να μην χρησιμοποιούν τις ίδιες κάρτες? που είναι και λίγες ούτως ή αλλιώς, κάνε κάνα Buff απο το να θάβεις τις μισές που βλέπονται.

 

απορώ τον druid πως δεν τον πείραξαν και τους pala/shaman, ήταν ο mage πρόβλημα τώρα και δεν είναι οι υπόλοιποι...

ο στοχος ηταν τα otk και rush decks, paladin και druid ειναι control decks...δεν νομιζω να πειραξουν τα murlocks, αυτος ειναι ο σκοπος τους...

 

παντως μετα απο αυτες τις αλλαγες νομιζω οτι οι rogue εχουν το καλυτερο early game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειπα οτι ειναι ασχετος.

απλως καποιες κινησεις του ως Paladin, μου φανηκαν αρκετα ερασιτεχνικες. Κατι που επιβεβαιωθηκε και στο τελος, οταν εχασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ψιλοασχετος τοτε.. :P Καλα οτι εχασε δεν λεει κατι, κανεις δεν κερδιζει ολα τα παιχνιδια ειδικα στο hs που εχει αρκετη διακύμανση. Δεν το παρατήρησα το match αν θες πες μια κίνηση να δω γιατι πραγμα μιλας. Επισης εχουν ξαναπαιξει οποτε αν εκανε καποιες ας πουμε ανορθοδοξες κινησεις ισως να οφείλεται στη προϊστορία και στα reads που ειχε για τον kripp, αν δεν του βγηκε τωρα οκ τυχαίνει.

 

Δεν τον ξερω τον artosis σαν παιχτη μονο σαν commentator τον εχω δει αλλα για να ειναι εκει που ειναι θα εχει καποιο skill σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 7 νικες βγαινεις στα ισα σου

 

Επεσε το nerf της αρκουδας

 

http://www.hearthpwn.com/news/257-upcoming-changes-to-hearthstone-unleash-the-hounds

 

Tερμα τα OTK decks κ οι rush warlocks

Οι Mages απλα θα πανε σε αλλα decks i guess

 

 

συγνωμη, απο τον μαγο μονο το Pyroblast πειραξανε; το γεγονος οτι το class δεν επηρεαζεται καθολου απο τα τaunts, ενω εχει και τα περισσοτερα AOE spells, αυτο τους διεφυγε τελειως;

και τι εγινε που πηγαν το Pyroblast στα 10 mana? υπαρχει περιτπωση ο μαγος να μην εχει αντεξει μεχρι τον 10ο γυρο και να μην του εχει κατσει το χαρτι; πως ακριβως αυτη η αλλαγη προωθει το minion controlled gameplay?

οτι ναναι η Blizzard..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο mage ιδανικα ριχνει pyro στο 8 και σε αποτελειωνει στο 9, τωρα πρεπει να αντεξει αλλους 2 γυρους. να σου εχει κανει 20dmg και φυσικα δεν μπορει να το κανει combo με τιποτα. Ειναι μεγαλο nerf για τους aggro mage αλλα εχουν ακομα καλες καρτες οπως fireball και ice block, αν πειραξουν και αυτα τοτε καλυτερα να το κανουν delete εντελως το class. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη, απο τον μαγο μονο το Pyroblast πειραξανε; το γεγονος οτι το class δεν επηρεαζεται καθολου απο τα τaunts, ενω εχει και τα περισσοτερα AOE spells, αυτο τους διεφυγε τελειως;

και τι εγινε που πηγαν το Pyroblast στα 10 mana? υπαρχει περιτπωση ο μαγος να μην εχει αντεξει μεχρι τον 10ο γυρο και να μην του εχει κατσει το χαρτι; πως ακριβως αυτη η αλλαγη προωθει το minion controlled gameplay?

οτι ναναι η Blizzard..

Δηλαδη και τι θες να του κανουν να του βγαλουν ολα τα spells?Μηπως να μην λεγεται καν μαγος??:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Pyroblast πέθανε σαν κάρτα btw, όπως και το Mind control έχει πεθάνει όταν πήγε 10. Off the game.

Προσωπικα διαφωνω, απλα τωρα θα ειναι στο Deck 1 φορα και οχι 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι η διαφορά των 2 γύρων που θα κάνεις να παίξεις την κάρτα, θα κάνει όλη την διαφορά. Σκέψου ότι 2 x Fireball = 12 dmg - 8 mana, ενώ 1 x Pyroblast = 10 dmg - 10 mana. Δεν συμφέρει πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μια ερώτηση, χτες μου το ενεργοποίησε κι εμένα η Blizzard αλλά δεν έχω ΙΔΕΑ εντελώς όμως για το παιχνίδι αλλά και για τα παιχνίδια του τύπου.

 

Πού να κοιτάξω έναν οδηγό που να εξηγεί τα πάντα step by step και να ξεκινήσω;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...