Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κανείς ιδέα τι παίζει με το greyed out "play";

 

http://us.battle.net/hearthstone/en/forum/topic/11298249741

http://us.battle.net/hearthstone/en/forum/topic/11296849577

 

Με το mouse από πάνω δε μου εμφανίζει κάποιο μήνυμα.

 

 

2yYyXKv.jpg

 

Σαν κλασσικο παιχνιδι της Blizzard, παντα μετα απο καποιο μεγαλο/σημαντικο patch υπαρχουν τα προβληματα με τους Servers.Συνηθως βεβαια δεν κρατανε παραπανω απο 1-3 μερες,αρα λιγη υπομονη αυτες τις μερες και θα φτιαξει το Log In :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσει που το patch θα περιοριζε το OTW παιχνιδι.

δυο μερες τωρα χανω συνεχεια απο decks που βασιζονται σε τετοιες ευκολες στρατηγικες

εσυ καθεσαι σαν τον μαλακα και σκεφτεσαι προσεχτικα τι κινηση να κανεις,πιο πιονι να θυσιασεις,να στηνεις γραμμες αμυνας, να περιμενεις ανοιγμα για να κανεις επιθεση, ενω το μονο που εχει να κανει ο αντιπαλος ειναι να περιμενει και να δεχεται τα χτυπηματα σου, μεχρι να του ρθουν τα καταλληλα χαρτια ωστε να παρει το παιχνιδι με τρεις κινησεις στον ιδιο γυρο.

good job Blizzard.

ετσι οπως παει το Hearthstone, μου φαινεται θα το παρατησω τελικα. Εγω θελω να χρησιμοποιω το μυαλο μου για να κερδιζω, οχι να να εκτελω συνταγες που σου σερβιρουν τις νικες.

 

κατι αλλο. τι γινεται με τις καρτες που αγορασαμε με πραγματικα λεφτα, οταν βγει το τελικο παιχνιδι; δεν πιστευω να τα χασουμε αυτα;

 

επισης υπαρχει προβλημα με το shop? αγορασα εχτες κατι καρτες κανονικα, με την πιστωτικη μου. αλλα μετ απου ξαναδοκιμασα και μεχρι σημερα, οταν προσπαθω να κανω νεα αγορα μου βγαζει οτι απετυχε. wtf?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν θα τα χασεις

Ακομα κι αν κανουν reset ( εχουν πει οτι δεν θα κανουν ) , το πιθανοτερο ειναι οτι θα στα δωσουν πισω σε gold

 

Εγω παντως απ οτι εχω δει , παιζει πολυ Hunter τελευταια με charge μαλακιες , οπλα κ secrets μαζι με unleash the hounds /Sea Giant combo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσει που το patch θα περιοριζε το OTW παιχνιδι.

δυο μερες τωρα χανω συνεχεια απο decks που βασιζονται σε τετοιες ευκολες στρατηγικες

εσυ καθεσαι σαν τον μαλακα και σκεφτεσαι προσεχτικα τι κινηση να κανεις,πιο πιονι να θυσιασεις,να στηνεις γραμμες αμυνας, να περιμενεις ανοιγμα για να κανεις επιθεση, ενω το μονο που εχει να κανει ο αντιπαλος ειναι να περιμενει και να δεχεται τα χτυπηματα σου, μεχρι να του ρθουν τα καταλληλα χαρτια ωστε να παρει το παιχνιδι με τρεις κινησεις στον ιδιο γυρο.

good job Blizzard.

ετσι οπως παει το Hearthstone, μου φαινεται θα το παρατησω τελικα. Εγω θελω να χρησιμοποιω το μυαλο μου για να κερδιζω, οχι να να εκτελω συνταγες που σου σερβιρουν τις νικες.

 

κατι αλλο. τι γινεται με τις καρτες που αγορασαμε με πραγματικα λεφτα, οταν βγει το τελικο παιχνιδι; δεν πιστευω να τα χασουμε αυτα;

 

επισης υπαρχει προβλημα με το shop? αγορασα εχτες κατι καρτες κανονικα, με την πιστωτικη μου. αλλα μετ απου ξαναδοκιμασα και μεχρι σημερα, οταν προσπαθω να κανω νεα αγορα μου βγαζει οτι απετυχε. wtf?

Αφου εχεις καταλαβει τι παιζει γιατι δεν χρησιμοποιεις το μυαλο σου οπως λες για να το κανεις counter? Αν σε εμποδίζει η έλλειψη καρτων ειναι λογικο μιας και πρεπει να δωσεις καποια λεφτα ειναι η αληθεια για να εχεις προσδοκιες για ψηλα rank.. Παιζουν giants και περιμενουν? παιξε τιγκα heals και 2x big game hunter/faceless manipulator/tinkmaster.. Βεβαια ποτε δεν μπορεις να τα κερδιζεις ολα δυστυχως αλλα για τα περισσοτερα decks υπαρχουν counters.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εχεις καταλαβει τι παιζει γιατι δεν χρησιμοποιεις το μυαλο σου οπως λες για να το κανεις counter? Αν σε εμποδίζει η έλλειψη καρτων ειναι λογικο μιας και πρεπει να δωσεις καποια λεφτα ειναι η αληθεια για να εχεις προσδοκιες για ψηλα rank.. Παιζουν giants και περιμενουν? παιξε τιγκα heals και 2x big game hunter/faceless manipulator/tinkmaster.. Βεβαια ποτε δεν μπορεις να τα κερδιζεις ολα δυστυχως αλλα για τα περισσοτερα decks υπαρχουν counters.

 

μα πως να το κανεις counter οταν δεν εχεις δυνατες καρτες; :-D

η ειρωνια ειναι οτι ειναι φως φαναρι τι κινησεις θα κανει ο αντιπαλος οταν χρησιμοποει OTW decks, επειδη ακριβως βασιζονται σε ενα συγκεκριμενο τροπο παιξιματος οποτε και ειναι προβλεψιμα. Αλλα οταν ο αλλος σου πεταει συνεχεια epic/legendary καρτες, δεν σου αφηνει μεγαλο περιθωριο για νικη.

αλλα το θεμα δεν ειναι να νικησεις μονο. ειναι να παιξεις ενα καλο παιχνιδι με δυο παιχτες που δοκιμαζουν τις ικανοτητες τους, και ας χασεις. οχι να παιζεις με standard στρατηγικες, με τις οποιες η εκβαση του παιχνιδιου στηριζεται σε μια συγκεκριμενη ριξια μονο.

αυτος ειναι και ο λογος που η Blizzard υποτιθεται θελει ο τροπος παιξιματος του Hearthstone να βασιζεται κυριως στον ελεγχο minions, γιατι μονο ετσι εχει βαθος το παιχνιδι. αλλα δεν βλεπω κατι τετοιο να συμβαινει στην πραγματικοτητα, δυστυχως.

τεσπα.

Τι ψαχνετε ρε παιδια, παιχνιδι που βασιζεται κατα 90% στο deck και τη τυχη ειναι.

 

 

δυστυως σε αυτο το συμπερασμα εχω καταληξει και εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι online παιχνιδι; Που βρισκω κλειδι;

 

Στο site τους δε λεει κατι για αγορα παιχνιδιου.

Εδω αναλυει βημα προς βημα τι να κανεις για να βρεις κλειδι :) http://wow.joystiq.com/2013/04/26/how-to-sign-up-for-the-hearthstone-beta/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως απ οτι εχω δει , παιζει πολυ Hunter τελευταια με charge μαλακιες , οπλα κ secrets μαζι με unleash the hounds /Sea Giant combo

 

 

οντως ισχυει αυτο.

μολις επαιξα μια παρτιδα. εχουμε και λεμε, το σκορ ηταν 30-10 υπερ μου, ειχα το deck υπο πληρη ελεγχο, μεχρι που μου εβγαλε 2 molten giants, 1 mountain giant,1 infernal και 1 Jaraxxus. φυσικα και εχασα σε δυο γυρους. υπεροχο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω γιατι σου φαινεται παραξενο

 

Επαιξες vs warlock με giants deck 

Mεχρι τα 15 hp του δεν θα ειχε παιξει σχεδον τιποτα εκτος ισως απο twilight drakes , εφοσον δεν καταλαβες τι deck ειχε απο αυτα που επαιζε ειναι δικο σου λαθος κυριως που τον αφησες με 10 hp για να παιξει free Molten Giants

 

Επρεπε να τον αφησεις γυρω στα 17 hp κ να περιμενεις να εχεις lethal στο χερι σου για τον παρεις σε μια κινηση

Εφοσον τον αφησες να βγαλει giants , εβαλε taunts κ σου πηρε το game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, ε; για πεσμου ενα lethal που επρεπα να ειχα στο χερι μου για να τον παρω με μια κινηση. γιατι ετσι οπως το λες ακουγεται ευκολο.

taunts εβγαλε μονο μια φορα με twilight drakes, γυρω στον 5ο γυρο. και ναι ηξερα οτι ετοιμαζε μεγαλη επιθεση οταν θα φταναμε στον 10γυρο.

αλλα το lethal θελω να μου πεις ποιο ειναι που θα μου χαριζε την νικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ειπα και παραπανω αν οι καρτες δεν ειναι προβλημα.. :P Δυστυχως αν δεν εχεις αυτες που θελεις και αυτες που κανουν counter το flavor of the month τοτε θα αντιμετωπιζεις δυσκολιες..

 

Το παιχνιδι εχει και τυχη ναι, αρκετη θα ελεγα, αν δεν ειχε βεβαια ολοι οι Ελληνες που γκρινιαζουν θα ηταν legend #1 τουλαχιστον.. :P Δεν το λεω για κανενα συγκεκριμενα αλλα με οτι παιχνιδι εχει τυχει να ασχοληθω και να παρακολουθω την competitive σκηνη τα ιδια ακουω, φταιει η τυχη η οτιδηποτε αλλο οταν χανω αλλα ειναι λογο του skill μου οταν κερδιζω.. :P

 

Warlock με giants ετυχες, εγω τρεχω 2 big game hunter, 1 manipulator και 1 tinkmaster τουλαχιστον ειδικα για τετοιες καταστασεις. Lethal μπορει να εβγαζες με πολλους τροπους αναλογα τι class παιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...