Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κανείς άλλος προβλήματα μετά το χθεσινό patch?.Tις μισες φορές crashάρει και όταν καταφέρνει να μπει κολάει πατώντας το play και στο collection όλες οι κάρτες είναι λευκές.Το έκανα uninstall-install αλλά πάλι τα ίδια....

 

https://imgur.com/a/1UV5n

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει κανείς άλλος προβλήματα μετά το χθεσινό patch?.Tις μισες φορές crashάρει και όταν καταφέρνει να μπει κολάει πατώντας το play και στο collection όλες οι κάρτες είναι λευκές.Το έκανα uninstall-install αλλά πάλι τα ίδια....

 

https://imgur.com/a/1UV5n

το ίδιο και σε μένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε από γλώσσα English UK να το γυρίσεις σε English us από το battle net

 

Mπα πάλι τα ίδια.Είπα και εγώ σήμερα που έχω λίγο χρόνο να κάνω τις quest που έχουν φουλάρει αλλά πάπαλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει κάποιος android και ειναι rooted, λογικά απλά κατεβάζεις μια από τις δεκάδες εφαρμογές για spoof GPS και κάνεις δουλειά.

 

Ίσως κάποιες να δουλεύουν και χωρίς root, δεν έχω δοκιμάσει ποτέ χωρίς.

 

 

 

Settings > About > Tap Rapidly on Build Number until it says “You are now a developer.”

Then go into your developer setting and check “Allow mock locations“.

 

Screenshot_2015-10-25-21-02-552-1024x102

 

Now that we have enabled mock locations, we will download an app that will allow us to fake the GPS location. There are several different apps that can do this.

 

Now you can select a random spot somewhere in the world and activate the fake location

 

(είμαι δουλειά, θα το δοκιμάσω στο Nexus 5, που έχω στο σπίτι)

 

 

 

 

Επιβεβαιώνω ότι δουλεύει και μάλιστα χωρίς root.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Download Nox.

 

On the right side is the menu, find the one that lets you update your location. Change it to one where there's a Fireside Tavern.

 

Download and install Hearthstone from the Google Play store within Nox.

 

Once you login, click the Friends thing in the bottom left hand corner, then click the arrow next to your name at the top and select Fireside Gathering which should let you Scan from there.

 

From there it should auto join it. Make sure in the bottom left where it shows friends online that he number isn't 0 or 1. If it's a really low number you'll have to reboot and try again. It took me four tries until it finally showed the correct number (17 people for me).

 

Once you get to that point just select the 3v3 Brawl and go through until it shows the list of people to challenge. Just keep trying to challenge different people from there and it should eventually go through. Once you get into the game you can concede and bam, Nemsy is yours.

 

 

το εκανα αλλα δεν μου εδωσε την Nemsy.  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επιτελους το πηρα. οποιος ειναι ονλινε αυτη την στιγμη, γρηγορα να κανει τα εξης οσο ειναι ανοιχτο το tavern απο την γαλλια.
 
1.βαλτε το ΝΟΧ android emulator και τρεξτε το.
https://www.bignox.com/
 
2.καντε install το Hearthstone μεσα απο το google play του NOX.
 
3.ομοιως καντε install το Joystick Fake GPS 
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theappninjas.gpsjoystick&hl=en
ισως χρειαστει να κανετε καποιες εξτρα ρυθμισεις, αν σας τις ζητησει.
 
4.βαλτε στο Joysticκ την διευθυνση
59 Rue de Flers, 59800 Lille, France

και ενεργοποιηστε το

 

5.μπειτε στο HS, πατηστε κατω αριστερα το κουμπακι με την friend list, στο popup menu που ανοιγει, πατηστε πανω δεξια το κουμπακι διπλα απο το tag name σας. 

θα ανοιξει ενα submenu. επιλεξτε Fireside Gatherings. στο καινουργιο παραθυρο που ανοιγει, επιλεξτε scan. οταν κανει update location, ισως σας βγαλει error, καντε retry 1-2 φορες, θα το περασει και θα ολοκληρωσει το scan. 

στην friend list θα υπαρχει πανω πανω το fireside gathering, Le Musical θα λεγεται. καντε join, επιλεξτε 3v3 brawl και παιξτε με καποιον. δεν χρειαζεστε 3 φιλους, το brawl γινεται και με μονους αντιπαλους.

 

6.δεν εχω επιβεβαιωσει αν το παρινεις και με concede, αλλα εφοσων ολοκληρωθει το brawl σας δινει αυτοματως το hero skin.

 

7.εγω θα ειμαι μεσα για ληγ ωρα ακομη. καντε με challenge για να το παρετε. απλως καποιος να επιβεβαιωσει οτι το skin το παιρνεις και με concede για να μην τρωμε πολυ ωρα με τα brawls.

 

αν το Le Musical εχει κλεισει, μπορειτε να βρειτε αλλα gatherings στο Reddit και τα φορα του Hearthpwn και τou Βattle.net η την επισημη σελιδα του Hearthstone:

https://eu.battle.net/hearthstone/en/fireside-gatherings

 

να μπειτε σε Taverns οπου παιζουν τουλαχιστον 10 παικτες, ωστε να βρειτε καποιον για το Brawl πιο γρηγορα. το νουμερο των παικτων το δειχνει η friend list στο κατω μερος.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: 

πρεπει να μπειτε σε Fireside Gatherings Taverns, οχι σκετο fireside gatherings.  Taverns ειναι τα fireside gatherings που εχουν γινει τουλαχιστον 2 φορες στο ιδιο μερος και εχουν την επισημη εγκριση της Blizzard.

Για να τα ξεχωρισετε, Τaverns ειναι αυτα που δεν εχουν το εικονιδιο με το φαναρι διπλα απο το ονομα τους στην σελιδα του Hearthstone πανω.

επισης οταν μπειτε σε καποιο απο αυτα στο HS, στην κεντρικη τους σελιδα υπαρχει ενα απο το παρακατω icons με γραμμενο πανω τους ενα συγκεκριμενο ονομα πχ Le Musical

αν γραφει σκετο Fireside Gathering, δεν θα παρετε το skin γιατι δεν ειναi Tavern, οποτε βγειτε και βρειτε ενα Tavern.

 

3DU4ZQXN3GK81496775736621.gif

 

υγ. λογω του σκιν, αυτη την στιγμη υπαρχουν πολλα ψευτικα Fireside Gatherings στην επισημη σελιδα του HS, ειδικα στην Ελλαδα. οποτε προσοχη με αυτα, αν σκεφτεστε να τα επισκεφτειτε στο μερος τους, επαληθευστε πρωτα οτι οντως ειναι εγκυρα.

 

υποψιν οτι το skin μπορειτε να τα παρετε ακομη και αν εχει τελειωσει το Halloween event, δεν ειναι περιορισμενης διαρκειας.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα να παιξω λιγο ranked αυτο το μηνα, και ολως περιεργως μεχρι το 5 πετυχ απολα, κατι που δε περιμενα. Προφανως κυριαρχουν καποια deck, αλλα παιζονται διαφορα "no name" πραγμα που με εψησε, γιαυτο αλλωστε πηγα μεχρι 5. Απο δω και περα τι παιζει ; Καρκινος priest και druid μονο; Γιατι 3-4 games που επαιξα ηταν μονο priest.

 

Εγώ πάλι, οτους 10 οι 8 είναι Prist. Λίγοι Murloc Paladins/Jade Druids & Shamans, μερικοί Quest Mage, όπως και μερικοί νέοι Warlocks. Σπάνια Hunters ή Rogues.

 

Γενικά, κάθε μήνας που περνά γίνεται όλο και πιο random το παιχνίδι, όπως και τα decks. Επίσης, κανένα (πλην Πειρατή) δεν είναι σχετικά γρήγορο. Δεν φτάνει που 'ναι random τα decks, σου παίρνει και... 20 γύρους το ματς!

Εγώ πλέον, στην διάρκεια της διαδικασίας του... Skyrim modding, παίζω και κάνα αδιάφορο ματσάκι - το 'χω παρατήσει το παιχνίδι, πολύ βαρετό πλέον.

 

...Άλλωστε την βλέπεις πια την "random-ια" και στα Quests και στα expansions και στα Brawl ματς. Το 80% είναι "ο τροχός της τύχης", ό,τι κάτσει αν κάτσει να κερδίσεις. Πόσα ματς έχω χάσει και να 'μαι 22-26 stamina, ο άλλος 1-3 stamina... και να γίνεται η... ευθυγράμμιση του σύμπαντος και να το φέρνει "τούμπα" το ματσάκι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...