Προς το περιεχόμενο

Συρία: Έτοιμες για στρατιωτική επίθεση οι ΗΠΑ


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όλα τα κτήνη που βρίζουν τους Αμερικάνους ας τους υπενθυμίσω πώς όταν ψωμολύσαγανε  οι παππούδες τους οι Αμερικάνου βοήθησαν με το σχέδιο Μάρσαλ.

Βέβαια αν κάποιος θεωρεί καλύτερος ρωσικές αρκούδες και κινέζικους δράκους είναι άξιος της μοίρας του...

Δηλαδή μπουσισμοί του χειρίστου είδους με φανφάρες είτε μαζί μας είτε εναντίων μας;

Άσπρο και μαύρο;

 

Το σχέδιο Μάρσαλ το έφαγαν οι ημέτεροι πριν καν στεγνώσουν το μελάνι στις επιταγές.

Πολλοί μετέπειτα άξιοι και αξιότιμοι βιομήχανοι και πλοιοκτήτες έκαναν περιουσία με τα λεφτά από το Μάρσαλ.

 

Κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν θεωρεί μια υπερδύναμη καλό πράγμα για την χώρα του.

Κανένας.

 

Εσυ δηλαδη πιστευεις οτι τα πυρα κατα του ΟΗΕ τα εριξαν οι αντικαθεστωτικοι? Απο ποιον απαγορευτηκε η εισοδος στους ερευνητες?

 

και στην τελικη ο τυπος γιατι δεν παραιτειται?

Τα πυρά όπως και τα χημικά είμαι πεπεισμένος ότι είναι προβοκάτσια των σαλαφιών.

Είπα ειρωνικά φυσικά ότι δεν τους έγινε καμία νύξη να μην μπουν στην χώρα από την επίσημη κυβέρνηση.

 

Λογικό θεωρείς να αφήσει την θέση του;Σε ποιους;Στα ταλιμπανοσαλάφια που είναι το ίδιο σκατά με τους τύπους στο Αφγανιστάν;

Αυτούς που δεν είναι καν Σύριοι,αλλά κάθε λογής φανατίλες και μισθοφόροι;

Εάν υπήρχε κάτι καλύτερο να αντικαταστήσει τον Ασσάντ θα έλεγα και εγώ να φύγει,τώρα δεν υπάρχει τίποτα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 565
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχε τεράστια επιτυχία.Τα έφαγαν όλα.

Προσωπικά προτιμώ αρκούδες και κινέζους.Τουλάχιστων αυτοί δεν ανακατέβονται παντού.

 

δεν ανακατευονται επειδη θελουν να κρατανε δυναμεις. Οι ρωσοι δεν ειναι καλη φαρα να το ξερεις αυτο. Ειναι μακραν οι χειροτεροι και μαλιστα ειδατε και δηλωσεις Πουτιν για την Ελλαδα ο κυριος δεν τον ενδιαφερει αμα εσυ πεθαινεις θελει να παρει αυτος ΟΛΟΥΣ τους επενδυτες.

 

Για κινεζους δεν ξερω μονο οτι εχουν κομμουνισμο και το βιοτικο επιπεδο ειναι 0. Αυτα για τους φιλους μας τους κομμουνιστες εδω στο φορουμ. Να τα βλεπουν και να θυμουνται και τι εκανε το ΚΚΕ με τον 902.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όλα τα κτήνη που βρίζουν τους Αμερικάνους ας τους υπενθυμίσω πώς όταν ψωμολύσαγανε  οι παππούδες τους οι Αμερικάνου βοήθησαν με το σχέδιο Μάρσαλ.

Βέβαια αν κάποιος θεωρεί καλύτερος ρωσικές αρκούδες και κινέζικους δράκους είναι άξιος της μοίρας του...

 

Έτσι για την ψυχή της μάνας τους τα έδωσαν τα λεφτά οι φίλοι μας οι αμερικάνοι?  Το σχέδιο "μάρσαλ" αποσκοπούσε σε άλλα πράγματα, δώθηκε δε, ακόμα και σε συμμάχους του άξονα (βλέπε ιταλία, τουρκία), συν οτι βύθισαν και τους παππούδες μας (που ψωμολυσάγανε) σε έναν αιματηρό εμφύλιο, έτσι? Να τα λέμε αυτά.

 

Πάρε να διαβάσεις, και άσε τους χαρακτηρισμούς λοιπόν...

http://www.istorikathemata.com/2011/07/blog-post_23.html

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι για την ψυχή της μάνας τους τα έδωσαν τα λεφτά οι φίλοι μας οι αμερικάνοι?  Το σχέδιο "μάρσαλ" αποσκοπούσε σε άλλα πράγματα, δώθηκε δε, ακόμα και σε συμμάχους του άξονα (βλέπε ιταλία, τουρκία), συν οτι βύθισαν και τους παππούδες μας (που ψωμολυσάγανε) σε έναν αιματηρό εμφύλιο, έτσι? Να τα λέμε αυτά.

 

Πάρε να διαβάσεις, και άσε τους χαρακτηρισμούς λοιπόν...

http://www.istorikathemata.com/2011/07/blog-post_23.html

 

Υπαρχει κανεις που θα σου εδινε λεφτα για την ψυχη της μανας του? εσυ θα εδινες για την ψυχη της δικιας σου? δεν νομιζω.Αρα αυτο δεν ειναι καν σοβαρο επιχειρημα.

 

Δηλαδή μπουσισμοί του χειρίστου είδους με φανφάρες είτε μαζί μας είτε εναντίων μας;

Άσπρο και μαύρο;

 

Το σχέδιο Μάρσαλ το έφαγαν οι ημέτεροι πριν καν στεγνώσουν το μελάνι στις επιταγές.

Πολλοί μετέπειτα άξιοι και αξιότιμοι βιομήχανοι και πλοιοκτήτες έκαναν περιουσία με τα λεφτά από το Μάρσαλ.

 

Κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν θεωρεί μια υπερδύναμη καλό πράγμα για την χώρα του.

Κανένας.

 

Τα πυρά όπως και τα χημικά είμαι πεπεισμένος ότι είναι προβοκάτσια των σαλαφιών.

Είπα ειρωνικά φυσικά ότι δεν τους έγινε καμία νύξη να μην μπουν στην χώρα από την επίσημη κυβέρνηση.

 

Λογικό θεωρείς να αφήσει την θέση του;Σε ποιους;Στα ταλιμπανοσαλάφια που είναι το ίδιο σκατά με τους τύπους στο Αφγανιστάν;

Αυτούς που δεν είναι καν Σύριοι,αλλά κάθε λογής φανατίλες και μισθοφόροι;

Εάν υπήρχε κάτι καλύτερο να αντικαταστήσει τον Ασσάντ θα έλεγα και εγώ να φύγει,τώρα δεν υπάρχει τίποτα.

 

Να την αφησει ρε φιλε μια και σκοτωνεται τοσος κοσμος και να παραιτηθει τουλαχιστον να αποποιηθει τις ευθυνες

αλλα θελει να ειναι στην καρεκλα δεν τον ενδιαφερει αμα σκοτωνεται τοσος κοσμος οπως δεν ενδιεφερε ουτε τον Κανταφι κοιτα ολοι αυτοι τους οποιους υποστηριζεις ειναι φανατισμενοι και χειροτεροι απο τους Αμερικανους οι οποιοι ειναι καπως συνεργασιμοι καποιες φορες οι αλλοι δεν τους ενδιαφερει αμα σκοτωθει τοσος κοσμος μονο να κανουν το δικο τους οπως ακριβως το κανουν και οσοι κανουν αυτοκτονιες και παιρνουν και ενα λεωφορειο μαζι τους στο ονομα του Αλλαχ αλ ουακμπαρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε τεράστια επιτυχία.Τα έφαγαν όλα.

Προσωπικά προτιμώ αρκούδες και κινέζους.Τουλάχιστων αυτοί δεν ανακατέβονται παντού.

Αυτό να το πεις στις μειοψηφίες της Ρωσίας (gay,μετανάστες,ισλαμιστές) καλά για Γεωργίες-Αράλες κτλπ δεν τα αναφέρω γιατί κάνουμε και χιουμοριστική εκπομπή.

Αλήθεια γιατί δεν πας στην Κίνα να δουλέψεις,να φας μερικά αδέσποτα,να μολύνεις το περιβάλλον και άλλα πολλά;Είναι αγγελικά πλασμένη χώρα,οι γείτονες στην Ταϊβάν το επιβεβαιώνουν άλλωστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δίνεις (εσύ, εγώ ο άλλος) λεφτά, μόνο όταν αποσκοπείς σε κάτι σωστά? Αν δεν είχαν συμφέρον λοιπόν, δεν θα τα έδιναν τα λεφτάκια. Τσάμπα μάγκες λοιπόν, αφού πήρανε το κάτι τις τους (βλέπε βάσεις κλπ).



Αυτό να το πεις στις μειοψηφίες της Ρωσίας (gay,μετανάστες,ισλαμιστές) καλά για Γεωργίες-Αράλες κτλπ δεν τα αναφέρω γιατί κάνουμε και χιουμοριστική εκπομπή.

Αλήθεια γιατί δεν πας στην Κίνα να δουλέψεις,να φας μερικά αδέσποτα,να μολύνεις το περιβάλλον και άλλα πολλά;Είναι αγγελικά πλασμένη χώρα,οι γείτονες στην Ταϊβάν το επιβεβαιώνουν άλλωστε.

 

Τι σχέση έχουν οι μειοψηφίες της Ρωσίας, με τις στρατιωτικές επεμβάσεις της Αμερικής, μόνο εσύ ξέρεις....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δίνεις (εσύ, εγώ ο άλλος) λεφτά, μόνο όταν αποσκοπείς σε κάτι σωστά? Αν δεν είχαν συμφέρον λοιπόν, δεν θα τα έδιναν τα λεφτάκια. Τσάμπα μάγκες λοιπόν, αφού πήρανε το κάτι τις τους (βλέπε βάσεις κλπ).

 

 

Τι σχέση έχουν οι μειοψηφίες της Ρωσίας, με τις στρατιωτικές επεμβάσεις της Αμερικής, μόνο εσύ ξέρεις....

Ότι η Αμερική είναι η πιο ''ανθρώπινη'' υπερδύναμη.Αν είχε πραγματική δύναμη η Ρωσία τα ίδια και χειρότερα θα έκανε.

Α και για να μην ξεχάσω και να κλείσω μια και καλή εδώ την παρουσία μου είναι πως άμα δεν ήταν η Αμερική πίσω από το ΝΑΤΟ τώρα θα ήμασταν τούρκικη επαρχία.

 

God bless America  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δίνεις (εσύ, εγώ ο άλλος) λεφτά, μόνο όταν αποσκοπείς σε κάτι σωστά? Αν δεν είχαν συμφέρον λοιπόν, δεν θα τα έδιναν τα λεφτάκια. Τσάμπα μάγκες λοιπόν, αφού πήρανε το κάτι τις τους (βλέπε βάσεις κλπ).

 

Ε ναι γιατι στο ετσι θα στα δωσω τα λεφτα? =S

 

δεν καταλαβαινω το πνευμα της ερωτησης σου. Σου ξαναλεω ο καθενας πρεπει να εχει ενα συμφερον για να κανει κατι

ειτε εσυ ειτε εγω ειτε ο καθενας οταν μιλαμε σε επιπεδο χωρων ετσι?

 

Πιστεψε το αν και ο Ελληνας φεροταν αμερικανιστικα τωρα θα ηταν σε εντελως διαφορετικη τροχια.Το δεν βαριεσαι μας εφαγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό να το πεις στις μειοψηφίες της Ρωσίας (gay,μετανάστες,ισλαμιστές) καλά για Γεωργίες-Αράλες κτλπ δεν τα αναφέρω γιατί κάνουμε και χιουμοριστική εκπομπή.

Αλήθεια γιατί δεν πας στην Κίνα να δουλέψεις,να φας μερικά αδέσποτα,να μολύνεις το περιβάλλον και άλλα πολλά;Είναι αγγελικά πλασμένη χώρα,οι γείτονες στην Ταϊβάν το επιβεβαιώνουν άλλωστε.

 

Είπα εγώ να πάω να μείνω εκεί;Εγώ είπα για συνεργασία.Έλεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aντε σειρα μας να "δεχτουμε" καμια επιθεση χημικών στο μετρό απο "Σύριους" τρομοκράτες να μπει και η Ελλαδα στο παιχνίδι...

 

Οσοι πιστοί ΕποΠ προσελθετε με 860 ελληνικου κρατους και αλλα 2.000-2.500 απο Νατο θα τρέξουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι γιατι στο ετσι θα στα δωσω τα λεφτα? =S

 

δεν καταλαβαινω το πνευμα της ερωτησης σου. Σου ξαναλεω ο καθενας πρεπει να εχει ενα συμφερον για να κανει κατι

ειτε εσυ ειτε εγω ειτε ο καθενας οταν μιλαμε σε επιπεδο χωρων ετσι?

 

Πιστεψε το αν και ο Ελληνας φεροταν αμερικανιστικα τωρα θα ηταν σε εντελως διαφορετικη τροχια.

Άρα δώσανε για να πάρουνε πουλάκι μου, τόση ώρα αυτό θέλω να σου δώσω να καταλάβεις, δούναι και λαβείν φάση.

 

Ότι η Αμερική είναι η πιο ''ανθρώπινη'' υπερδύναμη.Αν είχε πραγματική δύναμη η Ρωσία τα ίδια και χειρότερα θα έκανε.

Α και για να μην ξεχάσω και να κλείσω μια και καλή εδώ την παρουσία μου είναι πως άμα δεν ήταν η Αμερική πίσω από το ΝΑΤΟ τώρα θα ήμασταν τούρκικη επαρχία.

 

God bless America  :-D

Ανθρώπινη θα ήταν αν δεν έκανε τις επεμβάσεις τις επιλεκτικά, αλλά παντού και με το ίδιο σκεπτικό. Όταν θα προσπαθήσει να προστατέψει τους παλεστίνιους, τους κούρδους κλπ, σταματήσουν τις γενοκτονίες που γίνονται στην Αφρική (όχι Συρία, υπάρχει και το νταρφούρ εδώ και χρόνια), τότε το συζητάμε για το κατα πόσο είναι ανθρώπινη ή όχι.

Ξέχασες επίσης να αναφέρεις, πως αν δεν ήταν πίσω η Αμερική, δεν θα είχαμε χούντα (το 70, όχι σήμερα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Τουρκία δεν ήταν με τον Άξονα, έκανε την πάπια

 

Πολύ καλά έκαναν και έδωσαν και στις χώρες του Άξονα βοήθεια, άμα δεν είχαμε τους κομουνιστές μετά τον πόλεμο ίσως είχαμε φτάσει και εμείς το επίπεδο της Ευρώπης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φερουν δεν φέρουν την "δημοκρατία" οπως λετε ειναι καμένα γαλόνια ολοι τους.

 

Τον εχουν παρει τον δρόμο τους.

 

Ο Άσαντ θα σκοτώνει τους πάντες και η Αμερική θα ψαχνει να βρει τροπο να μπεί για το καλο της "δημοκρατιας".

 

Εμείς απλα θεατές. Απλα τις στρατιωτικες εκτιμησεις που κανουμε ειναι του τυπου χαβαλε: Αυγουστος, βεράντα, καμια μπυρα, κανενα τσιγαρο και να γελάμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αφρικη που γινονται γενοκτονιες? απλα πεινανε επειδη οι μαυροι ειναι τεμπεληδες.

 

Μην γράφεις για να γράφεις....ψάξε το λίγο...

 

http://www.bbc.co.uk/greek/specials/115_africa/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...