Προς το περιεχόμενο

Nintendo 2DS για τη μάχη με τα tablets και τα smartphones


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περα απο το γεγονος οτι μιλαμε για την ασχημια την ιδια προσωποποιημενη δεν μπορω παρα να το σκεφτω και λιγο με την ιδια λογικη που το σκεφτεται naughtys. Για να μην πω οτι το 2DS ειναι απλα το μεσο για να φερει σε περισσοτερα χερια το Pokemon. Δηλαδη τους εχω ικανους να βγαλανε το μηχανημα αυτο μονο και μονο για να αυξησουν το userbase για το pokemon. 

Το pokemon δεν πρεπει παντως να γουσταρει τον στερεοφωνικο ηχο...μαζι με τα μικρα παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολο που ειμαι γιατρος δεν μου μαθανε στη σχολη οτι ο στερεοφωνικος ηχος ειναι επικινδυνος για τα μικρα παιδια...

Πραγματικά μετά απο αυτά που είπα έκανες αυτό το σχόλιο? 

Μάλλον δεν είναι απαραίτητη η εξυπνάδα πιά για να γίνεις γιατρός.

 

Η έλλειψη δεύτερου ηχείου είναι καθαρά και μόνο για οικονομικούς λόγους και τίποτα παραπάνω. Γιαυτό άλλωστε δεν το ανέφερα και εγώ. Καλό είναι πρίν μιλήσεις να βάλεις το μυαλό σου να δουλέψει (αυτό θα κάνει καλο και στην δουλειά σου μιάς και το ό,τι σου έμαθε η σχολή -που καφιέσαι- δεν συγκρίνεται με την εμπειρία που αποκτάς σιγά σιγά)

 

Όλα αυτά πάντα φιλικά και με μία μικρή δόση ειρωνίας για να κάνουμε λίγο χαβαλέ βραδιάτικα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά μετά απο αυτά που είπα έκανες αυτό το σχόλιο? 

Μάλλον δεν είναι απαραίτητη η εξυπνάδα πιά για να γίνεις γιατρός.

 

Η έλλειψη δεύτερου ηχείου είναι καθαρά και μόνο για οικονομικούς λόγους και τίποτα παραπάνω. Γιαυτό άλλωστε δεν το ανέφερα και εγώ. Καλό είναι πρίν μιλήσεις να βάλεις το μυαλό σου να δουλέψει (αυτό θα κάνει καλο και στην δουλειά σου μιάς και το ό,τι σου έμαθε η σχολή -που καφιέσαι- δεν συγκρίνεται με την εμπειρία που αποκτάς σιγά σιγά)

 

Όλα αυτά πάντα φιλικά και με μία μικρή δόση ειρωνίας για να κάνουμε λίγο χαβαλέ βραδιάτικα

 

Ειρωνικά το λέει ρε φίλε.Έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>2013

>Stylus

>1 ηχειο

>1 μοχλακι (για ονομα τους Θεου ξυπνηστε εκει στην Νιντεντο!!!!)

>Τεραστιο (no folding) με κακες οθονες.

 

μμμμ οκ...

 

 

Οσο για καποιον που ειπε για τις αναδιπλουμενες που χαλανε το DSi μου το εχω  4 χρονια και το εχω λιωσει οσο δεν παει και ειναι μια χαρα.

 

Γενικα αθλια η πολιτικη της Nintendo με τα portables, πηρε ο καημενος το GBA, βγαζουν μετα το SP που ειναι το μισο σε μεγεθος και εχει backlight. Παιρνει ο αλλος το DS βγαινει το DSi που ειναι μικροτερο με μεγαλυτερες οθονες και αισθητα καλυτερο hardware. Και μετα λεμε παρτε κονσολες γιατι σε αντιθεση με τα PC δεν θελουν αναβαθμιση, λολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρωνικά το λέει ρε φίλε.Έλεος.

Μην ασχολεισαι ρε φιλε...εχει γεμισει το φορουμ με εγκεφαλικα νεκρους.Με λιγη δοση ειρωνειας για να κανουμε και χαβαλε κιολας ετσι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχημο σαν αμαρτία είναι. Τώρα από την εμπειρία μου οι ηλικίες 5-9 προτιμάνε τις οθόνες αφής...είναι πιο εύκολο να τις συνηθίσουν από τους μοχλούς και τα κουμπιά. Ωστόσο αν πέσει και άλλο η τιμή του και το γεγονός ότι οι γονείς δεν θα ανησυχούν για το 3d ίσως πουλήσει κάποια κομμάτια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις πόσοι marketing directors συχνάζουν στο insomnia. Κι εγώ που νόμιζα ότι οι μισοί είναι άσχετοι εδώ μέσα...

 

Τέλος πάντων, απ' ότι βλέπω τα μισά posts είναι γραμμένα από ανίδεους και από τ' άλλα μισά η πλειοψηφία είναι πικρόχολα. Κάποια λίγα που έχουν μπει στο νόημα δεν φέρνουν την άνοιξη δυστυχώς.

 

Αναρωτιέμαι πότε θα μάθετε να συζητάτε εδώ πέρα γιατί δυστυχώς καταστρέφετε το site και δεν του αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις πόσοι marketing directors συχνάζουν στο insomnia. Κι εγώ που νόμιζα ότι οι μισοί είναι άσχετοι εδώ μέσα...

 

Τέλος πάντων, απ' ότι βλέπω τα μισά posts είναι γραμμένα από ανίδεους και από τ' άλλα μισά η πλειοψηφία είναι πικρόχολα. Κάποια λίγα που έχουν μπει στο νόημα δεν φέρνουν την άνοιξη δυστυχώς.

 

Αναρωτιέμαι πότε θα μάθετε να συζητάτε εδώ πέρα γιατί δυστυχώς καταστρέφετε το site και δεν του αξίζει.

 

Καταναλωτές δεν είμαστε;Λέμε τη γνώμη μας.

Και που έχει marketing directors  η nintendo τί πάει να πεί;Οτι θα είναι επιτυχημένο και εμείς είμαστε οι γκρινιλαριδες; Όχι, όπου και να κοιτάξεις τα ίδια θα δεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο σιγουρο συμπερασμα, απο τα σχολια μερικων εδω, ειναι οτι τα πιο πικροχολα fanboys ειναι αυτα της Nintendo.

Tα Apple,Google,Sony,Microsoft,Samsung fanboys δεν πιανουν μια μπροστα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταναλωτές δεν είμαστε;Λέμε τη γνώμη μας.

Και που έχει marketing directors  η nintendo τί πάει να πεί;Οτι θα είναι επιτυχημένο και εμείς είμαστε οι γκρινιλαριδες; Όχι, όπου και να κοιτάξεις τα ίδια θα δεις.

Πάρε τα σχόλια ένα ένα και πες μου ποια πατάνε σε γεγονότα και ποια πατάνε σε ασχετοσύνη για τα όσα λένε.

 

Όταν βλέπεις σχόλια που δεν αντιλαμβάνονται ότι το 2DS είναι μια ΦΘΗΝΗ εκδοχή του 3DS με συγκεκριμένο target group και γκρινιάζουν για τα κουμπιά/μοχλούς, τις αναλύσεις, κτλ τι τους λες;

 

Επίσης, καταναλωτές ήταν και αυτοί που έλεγαν ότι το PS Vita θα "δώσει πόνο" αλλά μέσα δεν έπεσαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα με λιγη απλη σκεψη η ιδεα της Nintendo (οσο ασχημη και αν μου φαινεται) ειναι μαλλον εξυπνοτατη. Κυκλοφορει συντομα ισως το ποιο αναμενομενο παιχνιδι ever (κατα γενικο συνολο) και εχει στην αγορα μονο 2 (ακριβα) προιοντα τα οποια μπορουν να το παιξουν. Δεδομενου την τιμη της νεας κονσολας και με λιγη απλη συζητηση που εκανα με φιλους γονιους ολοι το ιδιο πραγμα μου ειπαν οτι χαλαρα θα το αγοραζαν για τα παιδια τους αυτο το πραγμα και σιγα μην καταλαβει ή δωσει σημασια το "σκατο" σε στερεοφωνικους ηχους, 3D και τετοια. Το "σκατο" ομως οταν δει καπου Pokemon θα το θελει σιγουρα οποτε γιατι οχι να υπαρχει και μια φτηνιαδουρα εκδοση της κονσολας για να το παιξουν οσοι περισσοτεροι γινετε? 

 

Οσοι νομιζουν οτι η Nintendo απλα το εχει χασει απλα δεν γνωριζουν τι εστι Pokemon σε παγκοσμια κλιμακα. 

 

Και για οσους απλα δεν το εχουν εμπεδωσει ακομα οριστε. 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_video_game_franchises#At_least_100_million_copies

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Nintendo ολα αυτα τα χρονια δινει βαση περισσοτερο στα brands που εχει δημιουργησει οπως mario.zelda.donkeykong.pokemon κλπ παρα στο hardware μιας συσκευης. Και η αληθεια ειναι οτι εχει καταφερει να επιβιωσει τοσα χρονια απεναντι στα μεγαθηρια που ειναι οι ανταγωνιστες της. Αν δεν ειχε καλο μαρκετινγκ λοιπον θα ειχε σταματησει να πουλαει κονσολες οπως καταντησε η Sega

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...