Προς το περιεχόμενο

Ενα εκατομμυριο ευρω


lxde

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και σε δημοσιο ή γενικα μεγαλα εργα..παιζουν γνωριμιες κλπ...δεν παιρνεις σειρα :)

 

 

ασε που νομιζω οτι πια η αγορα των προσωπικων υπολογιστων φθινει... ολοι εχουν στραφει σε σμαρτφονς,φορητα,νετμπουκς,ταμπλετς και ο,τι αυτα περιλαμβανουν ...

 

Σπανια βλεπεις ο αλλος δηλ να παει να αγορασει πισι...τα φορητα εχουν φθηνηνει τοσο..που ο αλλος τα προτιμαει για την φορητοτητας τους σε συγκριση με ενα πισι ιδιων χρηματων.

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μοναδική περίπτωση για να βγάλεις χρήματα έτσι, είναι να πουλήσεις στο δημόσιο μεγάλο όγκο υπολογιστών σε συνδυασμό με συμβόλαιο για αποκλειστική υποστήριξη. Β' επιλογή, να επιτύχεις μονοπώλιο τύπου plaisio.

Ναι, αυτα ειναι μερικα απο τα σεναρια που εξεταζω. Υπαρχει επισης ο χωρος των επιχειρησεων, οι αναπτυσσομενες χωρες κλπ.

 

και σε δημοσιο ή γενικα μεγαλα εργα..παιζουν γνωριμιες κλπ...δεν παιρνεις σειρα :)

Τι συμβουλος ειμαι, φιλε μου, αν δεν κοιταω να φτιαξω κατα τη διαρκεια της καριερας μου ενα χοντρο adressbook ? Επιμενεις ακομα οτι ο συμβουλος πουλαει απλα γνωσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι συμβουλος ειμαι, φιλε μου, αν δεν κοιταω να φτιαξω κατα τη διαρκεια της καριερας μου ενα χοντρο adressbook ? Επιμενεις ακομα οτι ο συμβουλος πουλαει απλα γνωσεις;

Ναι.

 

Addressbook φτιαχνει ο οποιοσδηποτε που ασχολειται καιρο σε εναν τομεα..και ειναι κοινωνικος.

 

Εχω δουλεψει σε εταιριες πληροφορικης..οπου μεγαλο μερος της δουλειας μας ηταν να παιρνουμε μερος σε διαγωνισμους και να αναλαμβανουμε μετα το εργο (παροχη προιοντων , support κλπ)...

Ειχα συμμετασχει παμπολλες φορες και στην συνταξη των διαγωνισμων..και στην καταθεση..και στο ανοιγμα κλπ.

 

Οι περισσοτεροι διαγωνισμοι ηταν στημενοι...με στημενες προδιαγραφες..με ατομα βυσματικα τοποθετημενα στις επιτροπες των διαγωνισμων...Ακομα και ο δικος μου ο εργοδοτης ειχε "επαφες" και παιρναμε διαγωνισμους με συνοπτικες.

 

Ολοι αυτοι οι εργοδοτες ηταν συμβουλοι επιχειρησεων?Ειχανε σπουδασει νομιζεις κατι?ΟΧΙ...απλα ηταν στην δουλεια π.χ. 10-15 χρονια και ξερανε ολο τον κοσμο...τοσο απλα.

 

Ο συμβουλος πουλαει γνωσεις...απλα η δουλεια του απο την φυση της δημιουργει το addressbook καθως και αλλα εφοδια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μονο εσυ εδω πριν κατι ποστς..ειπες οτι το εκατομμυριο το χεις σιγουρο..με την τρεχουσα πορεια σου.....αδικο εχω τελικα ? :)

 

Αν αναφέρεσαι σε εμένα φίλε το μεγαλύτερο μέρος της δουλειάς αν εξερέσουμε τα δοικητικά μου είναι να σκέφτομαι (requirements) και να δημιουργώ έμμεσα (επιβλέψη προγραμματιστών , project management, project planning και prioritization release planning) προπροιόντα πληροφορικής στον τομέα του investment. Προϊόντα φτιάχνω.. Τι αεριτζήδες και golden boys και πουλάμε αέρα μας λες. Η δουλειά είναι αίμα. 

 

Δεν σας αδικώ παιδιά λόγω της κατάστασης στην Ελλάδα με τα δημόσια τις μίζες την κλεψιά κτλ νομίζετε έξω μοιράζουν λεφτά. Είναι δυνατόν ρε παιδιά , αν είχατε εσείς λεφτά που τα κάνατε με τον κόπο σας θα τα μοιράζατε σε αεριτζήδες, και συμβούλους του κώλου για όνομα του θεού....

 

Κανένας δεν παίρνει λεφτα που δεν τα αξίζει στον ιδιοτικό τομέα μεσω των τις δύναμης προσφοράς και ζητησης της αγοράς. Ουτε τα "golden boys" Οι εξαιρέσεις είναι πολύ λίγες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δουλεψει σε εταιριες πληροφορικης..οπου μεγαλο μερος της δουλειας μας ηταν να παιρνουμε μερος σε διαγωνισμους και να αναλαμβανουμε μετα το εργο (παροχη προιοντων , support κλπ)...

Ειχα συμμετασχει παμπολλες φορες και στην συνταξη των διαγωνισμων..και στην καταθεση..και στο ανοιγμα κλπ.

 

Οι περισσοτεροι διαγωνισμοι ηταν στημενοι...με στημενες προδιαγραφες..με ατομα βυσματικα τοποθετημενα στις επιτροπες των διαγωνισμων...Ακομα και ο δικος μου ο εργοδοτης ειχε "επαφες" και παιρναμε διαγωνισμους με συνοπτικες.

 

Ολοι αυτοι οι εργοδοτες ηταν συμβουλοι επιχειρησεων?Ειχανε σπουδασει νομιζεις κατι?ΟΧΙ...απλα ηταν στην δουλεια π.χ. 10-15 χρονια και ξερανε ολο τον κοσμο...τοσο απλα.

Για αυτο ειναι τοσο ανθηρη η ελληνικη οικονομια. Αν νομιζεις οτι με αυτους τους «συμβουλους» μπορεις να σταθεις σε διεθνες επιπεδο εισαι γελασμενος. Αμφιβαλω αν μπορεις και σε τοπικο. Περισσοτερες απο τις μισες επιχειρησεις που ανοιγουν δεν ξεπερνανε τα 5 χρονια ζωης (κι αυτο δεν ισχυει μονο στην Ελλαδα). Υποτιμουν το εργο του συμβουλου, ο οποιος θα μπορουσε να τους δωσει τη σωστη πληροφορια και να περασει δυο καιρια τηλεφωνηματα στα ατομα-κλειδια που πρεπει. Αν ηξερες ποσο ρολο παιζει η συστατικη επιστολη ενος καταξιωμενου συμβουλου και ποσες πορτες ανοιγει....Πολλοι εδω στη Γαλλια, οταν αποτυχει η επιχειρηση τους χανουν και το σπιτι τους, γιατι δεν ειχαν διαλεξει ουτε καν το σωστο νομικο καθεστως εταιρειας περι ευθυνων. Τσιγκουνευονται τα λεφτα για το συμβουλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτο ειναι τοσο ανθηρη η ελληνικη οικονομια. Αν νομιζεις οτι με αυτους τους «συμβουλους» μπορεις να σταθεις σε διεθνες επιπεδο εισαι γελασμενος. Αμφιβαλω αν μπορεις και σε τοπικο. Περισσοτερες απο τις μισες επιχειρησεις που ανοιγουν δεν ξεπερνανε τα 5 χρονια ζωης (κι αυτο δεν ισχυει μονο στην Ελλαδα). Υποτιμουν το εργο του συμβουλου, ο οποιος θα μπορουσε να τους δωσει τη σωστη πληροφορια και να περασει δυο καιρια τηλεφωνηματα στα ατομα-κλειδια που πρεπει. Αν ηξερες ποσο ρολο παιζει η συστατικη επιστολη ενος καταξιωμενου συμβουλου και ποσες πορτες ανοιγει....Πολλοι εδω στη Γαλλια, οταν αποτυχει η επιχειρηση τους χανουν και το σπιτι τους, γιατι δεν ειχαν διαλεξει ουτε καν το σωστο νομικο καθεστως εταιρειας περι ευθυνων. Τσιγκουνευονται τα λεφτα για το συμβουλο.

 

μιλας για ραφιναρισμενα σκηνικα βυσματικων διαδικασιων... 

 

το κλασικο "εχω εναν γνωστο..στην ταδε θεση , κατσε να κανω το τηλεφωνο....να σε σενιαρει"

 

Ε οκ αυτο γινεται και στην ελλαδα χωρις να σπουδασεις....πιστευω οτι οι συμβουλοι κανουν κατι παραπανω απο αυτο...δωστους λιγο περισσοτερο credit :)

 

 

εσυ και ο alexx σκεφτεστε σε διεθνες επιπεδο...με διεθνη στανταρ και για αυτο δεν συμφωνουμε.

 

Εμεις (που μειναμε πισω)..κοιταμε να βγαλουμε το μηνα..εχοντας το κρατος να σκεφτεται καθε μερα νεους τροπους να μας πηδαει...

 

@alexxz 

 

παραγεις ...εμμεσα? :) αυτος που παραγει ΑΜΕΣΑ γιατι βγαζει λιγοτερα? :) ...ειπαμε ελευθερη αγορα..ο καθενας κοστολογει ο,τι γουσταρει οσο γουσταρει...αλλα οκ...ειναι κατι για να προβληματιζομαστε...

Και την ορολογια "αερα" την διορθωσα και την επεξηγησα..και σιγουρα δεν μιλησα για συμβουλους του κωλου

 

@lxde

 

οσες μικρομεσαιες επιχειρησεις εχω δει απο κοντα...καμμια δεν εχει "συμβουλους"..κανα λογιστη για τα λογιστικα και μεχρι εκει.

Εχω δει εταιρια πληροφορικης εδω στην γειτονια μου..που υπαρχει απο το 1990 τουλαχιστον...23 χρονια δηλ...και αλλες πιο συγχρονες με ολα τα "κομφορ" και δεν πιανουν ουτε την 5ετια πριν πεσουν εξω.

 

Αν εσυ σκεφτεσαι και μιλας για ΜΕΓΑΛΟΕΤΑΙΡΙΕΣ...τοτε ναι...εκει η οργανωση και οι αναγκες ειναι διαφορετικες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

@alexxz 

 

παραγεις ...εμμεσα? :) αυτος που παραγει ΑΜΕΣΑ γιατι βγαζει λιγοτερα? :) ...ειπαμε ελευθερη αγορα..ο καθενας κοστολογει ο,τι γουσταρει οσο γουσταρει...αλλα οκ...ειναι κατι για να προβληματιζομαστε...

Και την ορολογια "αερα" την διορθωσα και την επεξηγησα..και σιγουρα δεν μιλησα για συμβουλους του κωλου

 

 

 

Η δουλειά μου είναι συνδυασμός αρχιτέκτονα και εργολάβου μαζί (αν υποθέταμε ότι χτίζαμε οικοδομές) για να το καταλάβεις καλύτερα. Αν πιστεύεις ότι πρέπει να πληρώνονται το ίδιο με τον τύπο που κουβαλάει τα τούβλα και έχει φτάσει μέχρι γυμνάσιο, πηγαίνεις σε κομμουνιστικές φιλοσοφίες.. καλά κάνεις αλλά δεν τις ασπάζομαι. 

 

Στην ελεύθερη αγορά οι δυνάμεις της προσφοράς και της ζήτησης κοστολογούν τα προιόντα και τις υπηρεσίες μαν. Ο καθένας κοστολογεί ότι όσο γουστάρει μόνο στο δημόσιο και σε ημι-παράνομες μονοπωλιακές καταστάσεις. Δεν γίνεται ο μισθός μου στην εταιρία να είναι Χ ενώ σε άλλες 5 εταιρίες με θέλουν με 3Χ.

 

Τελος ειλικρινά εγώ ποτέ δεν ζήτησα κάποιο συγκεκριμένο μισθό ή αύξηση μέχρι τώρα. Μόνοι τους μου τα δίνουνε λόγω όσων έγραψα πιο πάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δουλειά μου είναι συνδυασμός αρχιτέκτονα και εργολάβου μαζί (αν υποθέταμε ότι χτίζαμε οικοδομές) για να το καταλάβεις καλύτερα. Αν πιστεύεις ότι πρέπει να πληρώνονται το ίδιο με τον τύπο που κουβαλάει τα τούβλα και έχει φτάσει μέχρι γυμνάσιο, πηγαίνεις σε κομμουνιστικές φιλοσοφίες.. καλά κάνεις αλλά δεν τις ασπάζομαι. 

 

Στην ελεύθερη αγορά οι δυνάμεις της προσφοράς και της ζήτησης κοστολογούν τα προιόντα και τις υπηρεσίες μαν. Ο καθένας κοστολογεί ότι όσο γουστάρει μόνο στο δημόσιο και σε ημι-παράνομες μονοπωλιακές καταστάσεις. Δεν γίνεται ο μισθός μου στην εταιρία να είναι Χ ενώ σε άλλες 5 εταιρίες με θέλουν με 3Χ.

 

Τελος ειλικρινά εγώ ποτέ δεν ζήτησα κάποιο συγκεκριμένο μισθό ή αύξηση μέχρι τώρα. Μόνοι τους μου τα δίνουνε λόγω όσων έγραψα πιο πάνω. 

 

Εκτος απο την πρωτη παραγραφο που δεν συμφωνω 100% , στα υπολοιπα με βρισκεις απολυτα συμφωνο και τα χω πει και σε προηγουμενα ποστς μου.

Η αγορα ειναι ελευθερη και αν θελησω εγω να πληρωσω κατι αδρα..θα το κανω γιατι ετσι γουσταρω...δεν υπαρχει κατι μεμπτο.

Οπως ο γκειμπ (αν το θυμαμαι καλα το ονομα)  ο ποδοσφαιριστης που του δωσανε 100μυρια για μεταγραφη...μπορει να ζητησε λιγοτερα..μπορει να υπηρχαν ρητρες..απαξ και του τα προσφερανε...σιγα μην πει οχι.εννοειται.

 

Οσο για τον παραλληλισμο που εθεσες στην 1η παραγραφο συμφωνω οτι ο "αρχιτεκτονας" και ο "εργολαβος" εχει επενδυσει σε σπουδες...κανει κατι σημαντικο..και πολλες φορες φερει και την ευθυνη της σωστης υλοποιησης του εργου αλλα δεν μπορεις να ακυρωνεις τον αλλον που δουλευει στην οικοδομη επειδη εβγαλε μονο το δημοτικο/γυμνασιο.

Δηλαδη μην κοστολογεις μονο τις σπουδες..αλλα και τις πρακτικες ικανοτητες καποιου να φερει εις περας ενα εργο...γιατι ακομα και η πιο απλη εργασια μεσα στην οικοδομη -μιας και αυτο το παραδειγμα εχουμε- απαιτει εμπειρια και αρκετες γνωσεις...αλλιως θα βλεπαμε χτισματα σαν τον πυργο της πιζας.

 

Τεσπα , η λογικη μου δεν ξερω αν χαρακτηριζεται σαν κομμουνιστικη..δεν τα κατεχω αυτα..το μονο που λεω οτι ολοι που παραγουν κατι..ειτε υπηρεσια ειτε προιον..να κοστολογειται η εργασια τους καπως πιο normalized...

Γιατι η λογικη σου ειναι "εχω 10 μαστερ? πρεπει να πληρωνομαι με πολλα χιλιαρικα...ο αλλος εβγαλε το δημοτικο?ενα κομματι ψωμι και πολυ του ειναι"...και δεν νομιζω να ειναι σωστη λογικη.

Πρεπει δηλ να λαμβανονται περισσοτερα απο το ποσα πτυχια εχει καποιος για να καθοριζεται το υψος του ποσου που πρεπει να παρει για την δουλεια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλε εγώ είπα απλά οτι δεν είναι λογικό να πληρώνονται το ίδιο. Δεν μίλησα για κομμάτια ψωμια ούτε ακύρωση κανενός. Οι μισθοι των προγραμματιστών στην δικιά μου δουλειά είναι υπερ - παχυλοι , απο που εβγαλες το συμπέρασμα οτι δουλεύουν για ένα κομμάτι ψωμί η ότι υπάρχει κάποια αδικία. 

 

Εγώ δεν έχω καμία λογική "εχω 10 μαστερ? πρεπει να πληρωνομαι με πολλα χιλιαρικα..." ούτε κοστολογώ τίποτα, η λογικές βγαίνουν αυτόματα απο προσφορά και η ζήτηση . Αν βάζεις μια αγγελία στην εφημερίδα και σου έρχονται 250  άτομα φυσικά θα πάρουν ένα κομμάτι ψωμί. Αν απο την άλλη ψάχνεις κάποιον για μια δουλειά και δεν βρίσκεις μήνες ολόκληρους και το πρότζεκτ σου κινδυνεύει θα βάλεις βαθιά το χέρι στην τσέπη. Τι πιο λογικό. Λόγω αυτής της πραγματικότητας κάποιος ανειδίκευτος δουλεύει για πενταροδεκάρες. Φιλανθρωπία δεν υπήρξε ούτε θα υπάρξει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλε εγώ είπα απλά οτι δεν είναι λογικό να πληρώνονται το ίδιο. Δεν μίλησα για κομμάτια ψωμια ούτε ακύρωση κανενός. Οι μισθοι των προγραμματιστών στην δικιά μου δουλειά είναι υπερ - παχυλοι , απο που εβγαλες το συμπέρασμα οτι δουλεύουν για ένα κομμάτι ψωμί η ότι υπάρχει κάποια αδικία. 

 

Εγώ δεν έχω καμία λογική "εχω 10 μαστερ? πρεπει να πληρωνομαι με πολλα χιλιαρικα..." ούτε κοστολογώ τίποτα, η λογικές βγαίνουν αυτόματα απο προσφορά και η ζήτηση . Αν βάζεις μια αγγελία στην εφημερίδα και σου έρχονται 250  άτομα φυσικά θα πάρουν ένα κομμάτι ψωμί. Αν απο την άλλη ψάχνεις κάποιον για μια δουλειά και δεν βρίσκεις μήνες ολόκληρους και το πρότζεκτ σου κινδυνεύει θα βάλεις βαθιά το χέρι στην τσέπη. Τι πιο λογικό. Λόγω αυτής της πραγματικότητας κάποιος ανειδίκευτος δουλεύει για πενταροδεκάρες. Φιλανθρωπία δεν υπήρξε ούτε θα υπάρξει ποτέ.

 

ξανα λεμε τα ιδια και τα ιδια.. το ξεκαθαρισαμε οτι ειναι ελευθερη αγορα..προσφορα και ζητηση και τα ποσα πανε στον θεο..

 

και για να σχολιασω το bold..εσυ δεν εχεις καποιο κασε?Πες οτι δεν εχεις προσφορες απο αλλες εταιριες..και εχεις μονο απο μια και σου δινει πολυ λιγοτερα απο οσα εχεις συνηθησει να παιρνεις...θα δεχτεις?Μην πεις ναι...θα προσβαλλεις την νοημοσυνη μου.

 

Σε ολες τις δουλειες υπαρχουν κασε...και οσο περισσοτερα λεφτα πληρωνονται σε καποια επαγγελματα τοσο ανεβαινει το κασε.

 

Επισης αναφερεσαι σε επαγγελματα που δεν ειπα...μιλησα εγω για κομματι ψωμι σε προγραμματιστες?ή μιλησα για ανιδεικευτο εργατη?

Ανιδεικευτος ειναι αυτος που κανει κατι που δεν απαιτουνται γνωσεις ή δεξιοτητες .Στο παραδειγμα της οικοδομης ο βοηθος καποιου εργατη εκει μεσα.

Ο ηλεκτρολογος , ο μπετατζης , ο ελαιοχρωματιστης , ο μαρμαρας και ενα σωρο αλλα επαγγελματα..που μπορει να βγαλανε σχολη ή να μαθανε το επαγγελμα ξεκινοντας σαν βοηθοι....εχουν πλεον ΚΑΠΟΙΕΣ γνωσεις/δεξιοτητες για να φερουν εις περας το εργο.

Με ποια κριτηρια λοιπον θα κοστολογησεις την δουλεια τους σε σχεση με την δουλεια του αρχιτεκτονα?Βασει σπουδων και μονο?

 

Φυσικα δεν ειναι λογικο να πληρωνονται ολοι το ιδιο...αλλα μερικα επαγγελματα οπως εχω πει πολλακις πληρωνονται  τραγικα και γελειωδως υπερογκα....χωρις ΠΑΝΤΑ..να αποδιδουν τοσα πολλα....

 

Θα μου πεις δικαιωμα αυτου που πληρωνεται και αυτου που πληρωνει...σ α φ ω ς ...αλλα θετω το ολο ζητημα (κοστος υπηρεσιας >>> κοστος ενος προιοντος) προς σκεψη και προβληματισμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλας για ραφιναρισμενα σκηνικα βυσματικων διαδικασιων... 

 

το κλασικο "εχω εναν γνωστο..στην ταδε θεση , κατσε να κανω το τηλεφωνο....να σε σενιαρει"

 

Ε οκ αυτο γινεται και στην ελλαδα χωρις να σπουδασεις....πιστευω οτι οι συμβουλοι κανουν κατι παραπανω απο αυτο...δωστους λιγο περισσοτερο credit :)

 

 

εσυ και ο alexx σκεφτεστε σε διεθνες επιπεδο...με διεθνη στανταρ και για αυτο δεν συμφωνουμε.

Α μαλιστα δεν τους δινω credit τωρα, ενω αυτο ειναι που προσπαθω να κανω σε ολο το νημα. Εσενα τελικα δεν μπορει να σε πιασει κανενας απο πουθενα. Εστιαζεις στα σημεια που θες και πας τη συζητηση οπου σου αρεσει. Το λαθος μου ειναι που παρασυρθηκα στη συζητηση μαζι σου, ενω απο το νημα «Ειστε οργανωμενοι» φαινοταν οτι δεν εισαι σοβαρος συζητητης, γιατι ανακατευεσαι σε θεματα που δεν κατεχεις κι επιμενεις κιολας. Η συζητηση μαζι σου σταματα εδω, γιατι δεν θελω να χανω το χρονο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alex

 

και ειναι απλη η λογικη μου...συνηθως σκεφτομαι απλοικα....σιγουρα δεν την καταλαβαινεις? :)

 

@lxde

 

ποσο κοστιζει ο χρονος σου να σου κοψω επιταγη ρε αδελφε...:)

 

πλακα πλακα ανοιγω αυτες τις μερες καταστημα πληροφορικης που θα προωθει τις opensource λυσεις γιατι δεν τραβαει ο κοσμος...

Μηπως να μου κανεις προσφορες για τα πισι σου ?Ειμαι διατεθειμενος να προωθησω και να πληρωσω για τετοια πισι..σιγουρα οχι για συμβουλες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway δεν καταλαβαίνω απόλυτα την λογική σου και η θέση μου είναι ξεκάθαρη οπότε δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω. :)

Ποια λογικη, φιλε μου. Εσυ εχεις ενα εξαιρετικα εξειδικευμενο ποστο και αρα πληρωνεσαι καλα, ενω εγω εχω κανει 20 χρονια συμβουλος κι αρα εχω αρκετη γνωση εμπειρια και διασυνδεσεις. Η απαντηση του τυπου ειναι:

 

Οπως ειπα... καποιες δουλειες πληρωνονται με τραγικα γελειωδως πολλα λεφτα... (ποστ 44)

 

 

Ειναι δυνατον να κανεις συζητηση με τετοια ατομα; Ο τυπος μας προσβαλει κι εμεις καθομαστε και του μιλαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...