Προς το περιεχόμενο

Mikel εδω, Mikel εκει. Τι γινεται;


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελπιζω μονο τους τονους πλαστικων ποτηριων νερου/καφεδων μετα να τους ανακυκλωνουν... πραγματικα... ημουν χθες σε ενα μικελ με μια παρεα (αναγκαστικα, επειδη απεχθανομαι τον μικελιστικο καφε πηρα πρασινο τσαι στα 1.50, επισης απαραδεκτο) ειδα στην γειτονικη παραγγελια  ενος γερου που πηρε λεμοναδα φαντα να αδειαζουν την λεμοναδα απο το γυαλινο μπουκαλι σε χαρτινο μικελ ποτηρι..ποσο πιο σπαταλη δηλαδη..ελπιζω μονο να ανακυκλωνουν... γιατι εγω μονο "αναγκαστικα" παω πλεον

Γιατί σπατάλη; Αν ήταν γυάλινο το ποτήρι θα έπρεπε να το πλύνουν! Σπατάλη κι εκεί και ίσως μεγαλύτερη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 868
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί σπατάλη; Αν ήταν γυάλινο το ποτήρι θα έπρεπε να το πλύνουν! Σπατάλη κι εκεί και ίσως μεγαλύτερη!

αλλο να πλυνουν απλα ενα ποτηρι, αλλο να παραγγελνουν μισο εκατομμυριο χαρτινα ποτηρια καθε μερα για ολα τα μικελ της Ελλαδας και μετα να καταληγουν στα σκουπιδια (?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο να πλυνουν απλα ενα ποτηρι, αλλο να παραγγελνουν μισο εκατομμυριο χαρτινα ποτηρια καθε μερα για ολα τα μικελ της Ελλαδας και μετα να καταληγουν στα σκουπιδια (?)

Πιστεύω ότι θα είναι κάτι που έχουν προσέξει...«πουλάει» κιόλας η οικολογία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μοδα και φιγουρα ολοι και αν τους γυρισεις αναποδα δεν πεφτει μονοευρω!

 

iphone και κανουν αναπαντητη και παρομοιες καταστασεις.

 

 

οι μισοι και παραπανω ειναι ανεργοι και θελουν και mikel

 

η μουρη εφαγε ολη την γενια...

 

Ακριβως αυτο, τιποτα αλλο. Μουρη και εσωτερικο κενο...

 

Μικελ δεν παταω, δε γουσταρω τις αλυσιδες που δεν εχουν εργαζομενους αλλα σχεδον σκλαβους.

Ανοιξε εδω και κανα 2 χρονια ακριβως διπλα απο εκει που παιρνω καφε καθε πρωι. Φυσικα συνεχισα να παιρνω απο το συνοικιακο, απλα το συνοικιακο μολις ειδε οτι ανοιξε Μικελ ξεκινησαν με 1,5 ευρω να δινουν και νερο ενω πριν δεν εδιναν. Τουλαχιστον οι ανθρωποι το εκτιμανε οτι δεν χασανε καποιους πελατες, ενω ο υπαλληλος τη μια μερα ειναι, την αλλη δεν ειναι. Ασε που η προβατοποιηση μου την δινει στα νευρα, τις πρωτες μερες γινοταν λαικο προσκυνημα! Ελεος ρε θυματα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά. Επειδή η αλυσίδες φημίζονται για την ποιότητά τους και τις λογικές τιμές. :rolleyes:

 

Όχι δε φημίζονται. Φημίζονται για το ότι κλέβουν πρόβατα, ε... συγνώμη, κόσμο εννοούσα, από τον ανταγωνισμό. Και ευτυχώς που δεν έχουν ποιότητα και τιμές, αλλιώς ήταν για κλάματα τα συνοικιακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε που η προβατοποιηση μου την δινει στα νευρα, τις πρωτες μερες γινοταν λαικο προσκυνημα! Ελεος ρε θυματα!

Τι στον κόρακα, μέλι έχουν; Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί τόσος ντόρος για τα Mikel. Ας μου εξηγήσει κάποιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τόσος ντόρος για τα mikel;

Γιατί τόσος ντόρος για τα pokemon;

Γιατί τόσος ντόρος για τα μαγαζιά με donut; ( Πιο παλιά βέβαια )

 

Απλή απάντηση.

 

μπεεεεεε!! ;)

 

Όλοι μαζί για να μην διαφέρουμε από τους άλλους και μας κοροϊδεύουν...αυτό φοβάται ο κόσμος.

Το να διαφέρει μην παει και τον κοροϊδεύουν ή τον έχουν στο κοινωνικό περιθώριο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι στον κόρακα, μέλι έχουν; Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί τόσος ντόρος για τα Mikel. Ας μου εξηγήσει κάποιος.

 

Οχι δεν εχουν μελι, απλα οι ανθρωποι λειτουργουν σαν αγελη, οτι κανουν οι πολλοι θα ακολουθησουν ακομα πιο πολλοι... Αν ξυπνανε καποιοι ειναι περισσοτερο στα αστικα κεντρα, εδω στην επαρχια η κατασταση με το επιπεδο του κοσμου ειναι σχεδον δραματικη. Κατινιες, κακια, κουτσομπολιο και το αγαπημενο μου ολων-->καθε ειδους πιστολαδες, ατομα που δεν εχουν κανενα προβλημα να ξεφτιλιστουν για 5-10 ευρω υπερηφανευομενοι στα καφενεια ''του τα εφαγα/δεν τον πληρωσα..'' Αντιμετωπιζω καθημερινα τετοιους και πραγματικα αηδιαζω,

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξυπνανε καποιοι ειναι περισσοτερο στα αστικα κεντρα, εδω στην επαρχια η κατασταση με το επιπεδο του κοσμου ειναι σχεδον δραματικη.

Και σε αστικα κεντρα και στην επαρχια, το ιδιο προβατα ειναι. Αληθεια, που μενεις;

 

Γιατί τόσος ντόρος για τα mikel;

Γιατί τόσος ντόρος για τα pokemon;

Γιατί τόσος ντόρος για τα μαγαζιά με donut; ( Πιο παλιά βέβαια )

 

Απλή απάντηση.

 

μπεεεεεε!! ;)

 

Όλοι μαζί για να μην διαφέρουμε από τους άλλους και μας κοροϊδεύουν...αυτό φοβάται ο κόσμος.

Το να διαφέρει μην παει και τον κοροϊδεύουν ή τον έχουν στο κοινωνικό περιθώριο...

Τα Pokemon ανεκαθεν μου αρεσαν κι εξακολουθω να ειναι οπαδος της σειρας. Δεν ασχοληθηκα επειδη ηταν της μοδας αλλά επειδη πραγματικα το εβρισκα ενδιαφερον. Πηγαινα και λυκειο τοτε, οποτε στην αρχη ειχα φαει λιγο δουλεμα (ασχετως που ποτέ σχεδόν δεν μιλαγα για Pokemon) αλλά μετα απο λίγο βαρέθηκαν να με κοροϊδευουν οταν ειδαν οτι δεν μασαω.

 

Ειμαι λατρης της σοκολατας και των ντονατς, γι αυτο κωλοχαρηκα οταν ανοιξαν τα Νανού. Ασχέτως που χάλασαν στην συνέχεια. Ευτυχώς στην Ηλιούπολη έχει ανοίξει καλύτερο ντονατσάδικο που και περισσότερες ώρες είναι ανοιχτό (κι οχι σαν τους βλάκες στο Νανού που το είχαν ανοιχτό μόνο για 3-4 ώρες) και καλύτερες τιμές και φρέσκο πράμα (κι όχι ετοιματζίδικο πράμα όπως τα Νανού). The Best Donuts λεγεται για οποιον ενδιαφερεται κι ειναι απεναντι απο το δημαρχειο.

http://www.vrisko.gr/details/7jai537k0c60314j6hcc7d4i2jd70b0d

 

 

Οσο ηλιθιο ειναι ν ακολουθεις μια ταση ως προβατο, άλλο τοσο ηλιθιο ειναι να την κραζεις μονο και μονο επειδη ολοι ασχολουνται μαζι του και σ αρεσει να κραζεις ο,τι ειναι δημοφιλης για να δειξεις οτι διαφερεις απο την μαζα. Και προς αποφυγη παρεξηγησεων δεν το λεω αυτο για σενα αλλά αναφερομαι γενικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μερικοί που κραζουν απλά για να κραξούν είναι το ιδιο τραγικοί εννοείται και σύμφωνω απόλυτα.

 

Αλλά παρατηρώ τα τελευταία χρόνια ειδικά από το 2009 και μετά μία τάση ώστε να κάνουν όλοι το ίδιο και για αρκετό καιρό συνεχόμενα μέχρι να βγει κάτι άλλο.

 

Gangnam style-ice bucket challenge και πόσα άλλα που δεν θυμάμαι τωρα.

 

Ο κόσμος ασχολείται μέχρι αηδιας και μετά από λίγο καιρό το ξεχνάει μέχρι να βγει κάτι άλλο

 

Αυτό είναι το σπαστικο της υπόθεσης.

Όλοι το ίδιο.μολις περάσει η μπογιά του και δούνε μερικοί ότι πέρασε πάνε επιτόπου στο επόμενο κόλλημα της εποχής.

 

Τατουάζ έγινε μόδα,κλαρινογαμπροι όλοι το ίδιο μαλλί,τατουαζ και μπλούζα με V και μουσια.

 

Είναι γελοίο πια.

κάτι φίλες που έχω μου έλεγαν προχθες ότι σιχαθηκαν να βλέπουν μουσατους, με τατουάζ κτλπ όλοι έγιναν καρμπον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μερικοί που κραζουν απλά για να κραξούν είναι το ιδιο τραγικοί εννοείται και σύμφωνω απόλυτα.

 

Αλλά παρατηρώ τα τελευταία χρόνια ειδικά από το 2009 και μετά μία τάση ώστε να κάνουν όλοι το ίδιο και για αρκετό καιρό συνεχόμενα μέχρι να βγει κάτι άλλο.

 

Gangnam style-ice bucket challenge και πόσα άλλα που δεν θυμάμαι τωρα.

 

Ο κόσμος ασχολείται μέχρι αηδιας και μετά από λίγο καιρό το ξεχνάει μέχρι να βγει κάτι άλλο

 

Αυτό είναι το σπαστικο της υπόθεσης.

Όλοι το ίδιο.μολις περάσει η μπογιά του και δούνε μερικοί ότι πέρασε πάνε επιτόπου στο επόμενο κόλλημα της εποχής.

 

Τατουάζ έγινε μόδα,κλαρινογαμπροι όλοι το ίδιο μαλλί,τατουαζ και μπλούζα με V και μουσια.

 

Είναι γελοίο πια.

κάτι φίλες που έχω μου έλεγαν προχθες ότι σιχαθηκαν να βλέπουν μουσατους, με τατουάζ κτλπ όλοι έγιναν καρμπον.

Έτσι είναι όμως, ο καθένας έχει το δικαίωμα της επιλογής του τι κάνει/φοράει/πηγαίνει κοκ. Δεν βλέπω που είναι το κακό να ακολουθεί κάποιος μια μόδα/τάση κτλ (ή και το αντίθετο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κακό όταν το κάνεις απλά για να μοιάζεις με τους υπόλοιπους για να μην ξεχωρίζεις...επειδή φοβάσαι να ξεχωρίσεις...;)

 

Σαφώς βεβαια και ότι γουσταρει να κάνει ο καθένας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κακό όταν το κάνεις απλά για να μοιάζεις με τους υπόλοιπους για να μην ξεχωρίζεις...επειδή φοβάσαι να ξεχωρίσεις...;)

 

Σαφώς βεβαια και ότι γουσταρει να κάνει ο καθένας.

Η πλειοψηφία όμως δεν το κάνει γι' αυτό και νομίζω ότι είναι φανερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...