Προς το περιεχόμενο

Mikel εδω, Mikel εκει. Τι γινεται;


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντως παιδια σιγουρα υπαρχει εκμεταλλευση στα μικελ εναντια στους εργαζομενους?

Διάβασες τα links που παρέθεσα; Μέχρι και στην Βουλή είχε φτάσει το θέμα για την πλήρης καταπάτηση εργασιακών δικαιωμάτων στο Mikel.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 868
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στη Βουλή έφτασε το θέμα για τα ιδιωτικά συμφωνητικά εχεμύθειας του Μικέλ και οι ρήτρες.

 

Δεν αναφέρεται κάπου η πλήρης καταπάτηση εργασιακών δικαιωμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εποχη του ice bucket challenge 2 ανθρωποι ειχαν ξεχωρισει σε ολοκληρο τον πλανητη, ο φοβερος Patrick Stewart και ο Charlie Sheen.

 

https://m.youtube.com/watch?v=wkO4NIqAMss

 

https://m.youtube.com/watch?v=qat9gR5nrpM

 

Και ναι το ice bucket challenge ηταν απο τις πιο ηλιθιες μοδες παγκοσμιως.

 

Είπε ανακατεύοντας χαλαραααά την φραπεδάρα του... :rolleyes:

 

In other news,

Every Gene

 

By John E. Landers, Ph.D.

 

I am excited to share that my team at University of Massachusetts Medical School and colleagues around the world have identified a new ALS gene, NEK1, which now ranks high among the most common genetic factors associated with ALS.

 

NEK1 is now known as one of the most common genetic contributors of ALS.

 

NEK1 was discovered by more than 80 researchers in 11 countries who contribute to Project MinE’s global DNA sequencing effort. Project MinE is the largest precision medicine program of its kind, which is examining the genetic makeup of 15,000 people living with ALS and 7,500 healthy people across the globe. The goal of the collaboration is to uncover all genes that are responsible for ALS.

 

Since Project MinE received a $1 million grant from The ALS Association in the wake of the ALS Ice Bucket Challenge, we were able to expand our operation significantly. Your support has made a profound impact!

What’s most exciting about this finding is that it gives scientists a promising new target for drug development.

 

...

__________________

As our initiative was well underway, the ALS Ice Bucket Challenge enabled us to secure funding from new sources in new parts of the world. Thankfully, The ALS Association brought Project MinE to the United States. This transatlantic collaboration supports our global gene hunt to identify the genetic drivers of ALS.

 

I’m pleased to share that ProjectMinE has identified a new gene, NEK1, that is now known as one of the most common contributors of ALS and gives scientists an exciting new target for drug development. Hopefully, we will have our first drug on the market within the next two to three years.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή σε ενοχλεί η εκμετάλλευση του υπαλλήλου, μόνο αν είναι δίπλα σου ή αν γίνεται σε εσένα. Αν γίνεται σε άλλους, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Δεν θα πας να ενισχύσεις άσκοπα τον εκμεταλλευτή σου αυτονόητο δεν είναι; Δεν πουλάει κάτι απαραίτητο για την επιβίωση η έστω καλοπέραση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πας να ενισχύσεις άσκοπα τον εκμεταλλευτή σου αυτονόητο δεν είναι; Δεν πουλάει κάτι απαραίτητο για την επιβίωση η έστω καλοπέραση σου.

Για την επιβίωση όχι (θα φτάνανε 4-5 πράγματα σε κάθε άνθρωπο) αλλά για την καλοπέρασή σου γιατί δεν πουλάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασες τα links που παρέθεσα; Μέχρι και στην Βουλή είχε φτάσει το θέμα για την πλήρης καταπάτηση εργασιακών δικαιωμάτων στο Mikel.

φυσικα τα διαβασα, μηπως ομως αναφερονται στο παρελθον? πραγματικα δεν εχω γνωση, αλλα ακουσα "καλα λογια" για αυτο και ρωτησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα τα διαβασα, μηπως ομως αναφερονται στο παρελθον? πραγματικα δεν εχω γνωση, αλλα ακουσα "καλα λογια" για αυτο και ρωτησα

Κι εγώ καλά λόγια έχω ακούσει, πάει κάποιος καιρός βέβαια. Επίσης, μπορεί να είναι και θέμα μαγαζιού - ιδιοκτήτη, αφού είναι franchise τα μαγαζιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άσχετο που αφορά τη γευση και τη ποιότητα του καφέ.

Έχω πιει κάποιες φορές καπουτσίνο είτε παγωμένο είτε ζεστό, με λιγη ζάχαρη. Η αισθηση που ειχα ηταν πως η γευση ειναι πολυ γλυκιά σα να πινω γάλα.

Το τελευταίο καιρό έχω κόψει εντελως τη ζάχαρη και είπα να πάρω ένα σκέτο.

Το δοκιμάζω, φρικάρω και τους το γυρνάω πισω.

Κοπελιά μου, δεν ειναι καφές αυτο. Ειναι σκέτο νερό. Αλλάξτε τον.

Η κοπέλα ζητησε να φτιάξουν άλλο.

Ακριβως το ίδιο...

Κάπου εκει κατάλαβα πως δε μου άρεσε ποτέ ο καφές τους. Απλά η ζάχαρη τον έκανε ανεκτό.

 

Kατά τα άλλα, ωραία τα μαγαζία τους, κριμα που δεν πάνε καλά το τελευταίο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την επιβίωση όχι (θα φτάνανε 4-5 πράγματα σε κάθε άνθρωπο) αλλά για την καλοπέρασή σου γιατί δεν πουλάει;

Γιατί υπαρχουν δεκάδες εναλλακτικές καλοπέρασης χωρίς προσωπική εκμετάλλευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί υπαρχουν δεκάδες εναλλακτικές καλοπέρασης χωρίς προσωπική εκμετάλλευση

Η καλοπέραση για τον καθένα είναι διαφορετική όμως, όπως και ο ορισμός της εκμετάλλευσης, όπως και το που γίνεται πραγματικά εκμετάλλευση και αν το ξέρουμε ή όχι!

 

Κάτι άσχετο που αφορά τη γευση και τη ποιότητα του καφέ.
Έχω πιει κάποιες φορές καπουτσίνο είτε παγωμένο είτε ζεστό, με λιγη ζάχαρη. Η αισθηση που ειχα ηταν πως η γευση ειναι πολυ γλυκιά σα να πινω γάλα.
Το τελευταίο καιρό έχω κόψει εντελως τη ζάχαρη και είπα να πάρω ένα σκέτο.
Το δοκιμάζω, φρικάρω και τους το γυρνάω πισω.
Κοπελιά μου, δεν ειναι καφές αυτο. Ειναι σκέτο νερό. Αλλάξτε τον.
Η κοπέλα ζητησε να φτιάξουν άλλο.
Ακριβως το ίδιο...
Κάπου εκει κατάλαβα πως δε μου άρεσε ποτέ ο καφές τους. Απλά η ζάχαρη τον έκανε ανεκτό.
 
Kατά τα άλλα, ωραία τα μαγαζία τους, κριμα που δεν πάνε καλά το τελευταίο καιρό.

 

Ισχύει ότι σκέτο τον καταλαβαίνεις καλύτερα τον καφέ, ζάχαρη και γάλα καλύπτουν πολλά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παντως εγω επειδη εχω παει σε αρκετα μικελ σε Θεσσαλονικη και Β.Ελλαδα,το καλυτερο μικελ ειναι στην Πιερια στη Λεπτοκαρυα.Αψογο σε ολα και πολυ καλη εξυπρετηση.Το μικελ που για εμενα ηταν το χειροτερο ειναι της Κ.Καραμανλη(στο υψος της Καραμανλη πισω απο τη σταση του 31(25ης Μαρτιου,η τελευταια πριν το τερμα στην αερογεφυρα).Η εξυπρετηση οταν εχει κοσμο ειναι απλα οκ αλλα το χειροτερο ειναι οτι δεν μου δεχτηκαν κωδικο 1+1 CU ενω την 1η φορα που εδωσα κωδικο τον περασε κανονικα.Ενω στο Μικελ Τουμπας(ειναι στην Λαμπρακη μετα το φαναρι της διαγορας και ειναι απεναντι απο την αρχη της Πρωτογενους) τον κωδικο τον περασε κανονικα και οι καφεδες ηταν γρηγοροι παρολο που ηταν γεματο.Επισης και το Μικελ Βοτση ειναι αρκετα καλο και απο εξυπερετηση αψογο.Επισης και στο καταστημα στη λεωφορο νικης οσες φορες πηγα δεν ειχα κανενα παραπονο.

Btw το Μικελ στην καραμανλη ειναι απο τα πιο κοντινα σε εμενα αλλα παρολα αυτα μου αφησε αρκετα αναμικτες εντυπωσεις.Τις 2 τελευταιες φορες δεν ηταν τοσο καλη η εξυπερετηση.Τις προηγουμενες φορες ειχα μεινει ικανοποιημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...