Προς το περιεχόμενο

Mikel εδω, Mikel εκει. Τι γινεται;


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ένα φρεντο με πήρανε 3,50 , δεν θα με ξαναδούνε.με έφυγε η απορία που παίνευαν πολλοί τον καφέ τους.πήγα να πάρω το ποτήρι μαζί μου αλλά δεν με άφησαν γιατί δεν συμπεριλαμβανόταν στην τιμή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 868
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά μερικοί που κραζουν απλά για να κραξούν είναι το ιδιο τραγικοί εννοείται και σύμφωνω απόλυτα.

 

Αλλά παρατηρώ τα τελευταία χρόνια ειδικά από το 2009 και μετά μία τάση ώστε να κάνουν όλοι το ίδιο και για αρκετό καιρό συνεχόμενα μέχρι να βγει κάτι άλλο.

 

Gangnam style-ice bucket challenge και πόσα άλλα που δεν θυμάμαι τωρα.

 

Ο κόσμος ασχολείται μέχρι αηδιας και μετά από λίγο καιρό το ξεχνάει μέχρι να βγει κάτι άλλο

 

Αυτό είναι το σπαστικο της υπόθεσης.

Όλοι το ίδιο.μολις περάσει η μπογιά του και δούνε μερικοί ότι πέρασε πάνε επιτόπου στο επόμενο κόλλημα της εποχής.

 

Τατουάζ έγινε μόδα,κλαρινογαμπροι όλοι το ίδιο μαλλί,τατουαζ και μπλούζα με V και μουσια.

 

Είναι γελοίο πια.

κάτι φίλες που έχω μου έλεγαν προχθες ότι σιχαθηκαν να βλέπουν μουσατους, με τατουάζ κτλπ όλοι έγιναν καρμπον.

Το ίντερνετ φταίει σε μεγάλο βαθμό δυστυχώς...

 

Η πλειοψηφία όμως δεν το κάνει γι' αυτό και νομίζω ότι είναι φανερό.

Το αντίθετο πιστεύω, η πλειοψηφία το κάνει ακριβώς γι'αυτό και είναι φανερό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίντερνετ φταίει σε μεγάλο βαθμό δυστυχώς...

 

Το αντίθετο πιστεύω, η πλειοψηφία το κάνει ακριβώς γι'αυτό και είναι φανερό!

Εγώ πάλι θεωρώ ότι οντως τους αρέσει η μόδα το οποίο είναι κάτι το απόλυτα φυσιολογικό που γίνεται ανά τους αιώνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζα οτι ημουν ο μονος που το ελεγε αυτο... και 10 να πιω δεν με πιανει καν.... και πινω φρεντο εσπρεσσο σκετο παντα... πιο πολυ ροφημα αποτι καφες ειναι για εμενα...

απο τους καλους καφεδες που με ξυπνανε και μου δινουν ενεργεια ειναι των εβερεστ, του γρηγορη, και οποιοδηποτε συνοικιακο που δουλευει Illy.... προσωπικη γνωμη βεβαια...

συμφωνει καποιος ή ειμαι λιγο περιεργος (και) στον καφε? :P

Και εγώ ειχα πάρει σκέτο που μόνο σκέτο δεν ήταν.. Και λέω θα έτυχε.. Αλλα και τις 3 φορές το ίδιο μου έτυχε. Δε ξεναπαίρνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι θεωρώ ότι οντως τους αρέσει η μόδα το οποίο είναι κάτι το απόλυτα φυσιολογικό που γίνεται ανά τους αιώνες.

Νομίζω το έχουμε ξανακουβεντιάσει αυτό...:)

 

Και εγώ ειχα πάρει σκέτο που μόνο σκέτο δεν ήταν.. Και λέω θα έτυχε.. Αλλα και τις 3 φορές το ίδιο μου έτυχε. Δε ξεναπαίρνω.

Κάτι πρέπει να έχει το γάλα τους τότε, εγώ όσες φορές πήρα σκέτο εσπρέσο, ζεστό ή κρύο, πάντα σκέτο ήταν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι το μικελ. Εγω αντι να τους βριζω οταν βγαινω εξω φοραω μια μπλουζα με την σταμπα των μικελ. Επισης εβαλα μια ταμπελα που λεει μικελ ονομα και πραμα εξω απο την βεραντα μου. Μετα απο λιγες μερες με βρηκαν και με πληρωνουν κιολας για την διαφημηση που τους κανω. Ο τεμπελης ελληναρας θα παραμενει τεμπελης και γκρινιαρης απεναντι σε εταιρειεσ που προσφερουν στην πατριδα και την οικονομια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το thread εχει φτασει τις 56 σελιδες με τα περισσοτερα ποστ να μιλανε για προβατα κλπ. Τελικα δεν ξερω ποιοι ειναι περισσοτερο προβατα. Αυτοι που πανε γιατι ετσι γουσταρουν, ή αυτοι που γεμιζουν τα φορουμ συζητωντας εδω και κατι χρονια κατι αρκετα ανουσιο, δινοντας βεβαιως και το αναλογο hype στην εκαστοτε αλυσιδα; Το αν κραζουν η οχι, το αν το παιζουν και καλα συνηδητοποιημενοι ή οχι κλπ κλπ, μικρη σημασια εχει. 56 σελιδες εχει γραψει το threadaki απο κατα τ'αλλα μη προβατοποιημενους υπερανω τυπους.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gangnam style-ice bucket challenge και πόσα άλλα που δεν θυμάμαι τωρα.

 

Από τις πιο ηλίθιες μόδες που έχουν βγει ποτέ το ice bucket challenge.

Το thread εχει φτασει τις 56 σελιδες με τα περισσοτερα ποστ να μιλανε για προβατα κλπ. Τελικα δεν ξερω ποιοι ειναι περισσοτερο προβατα. Αυτοι που πανε γιατι ετσι γουσταρουν, ή αυτοι που γεμιζουν τα φορουμ συζητωντας εδω και κατι χρονια κατι αρκετα ανουσιο, δινοντας βεβαιως και το αναλογο hype στην εκαστοτε αλυσιδα; Το αν κραζουν η οχι, το αν το παιζουν και καλα συνηδητοποιημενοι ή οχι κλπ κλπ, μικρη σημασια εχει. 56 σελιδες εχει γραψει το threadaki απο κατα τ'αλλα μη προβατοποιημενους υπερανω τυπους.

 

Με την "λογική" αυτή τότε κι εσύ πρόβατο είσαι που ακολουθείς το κλασσικό πρότυπο του "ωχαδερφισμού" που ακολουθούν πολλοί νεοέλληνες.  :rolleyes: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εποχη του ice bucket challenge 2 ανθρωποι ειχαν ξεχωρισει σε ολοκληρο τον πλανητη, ο φοβερος Patrick Stewart και ο Charlie Sheen.

 

https://m.youtube.com/watch?v=wkO4NIqAMss

 

https://m.youtube.com/watch?v=qat9gR5nrpM

 

Και ναι το ice bucket challenge ηταν απο τις πιο ηλιθιες μοδες παγκοσμιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιάχνω καφέ σπίτι μου καλύτερο απο του Mikel.Οτι μάρκα και όπως τον θέλω.Αν χρειαστώ καφέ όταν είμαι έξω παίρνω απο Γρηγόρη η Coffee Island.Απο Mikel 1 φορά ήπια και ήταν σαν γαλακτομπουρεκοespresso.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ανέφερε ο nightshady πριν για εργασιακή εκμετάλλευση.

https://www.google.gr/search?biw=320&bih=194&ei=Ru7DV6SvOIe2UanymvgD&q=mikel+cafe+%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5%CF%82+%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%B1%CF%82&oq=mikel+cafe+%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5%CF%82+%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%B1%CF%82&gs_l=mobile-gws-serp.12...4445.9984.0.10439.20.19.1.0.0.0.317.3882.0j13j5j1.19.0....0...1c.1j4.64.mobile-gws-serp..0.13.2794...0j0i22i30k1j30i10k1j33i21k1.z2SpLDzj-ss

 

 

Το οξύμωρο είναι ότι οι εκμεταλευόμενοι (όχι μόνο απο το εν λόγο μαγαζι) μόλις σχολάσουν τρέχουν στις αντίστοιχες καφετέριες όπου ξέρουν ότι υπάρχει παρόμοια εκμετάλλευση.

Δηλαδή αντί να ενωθούν και να παλέψουν απέναντι στα λαμόγια που τους εκμεταλλεύονται τους κατεθετουν το υστέρημα τους για να ... πίνουν καφέ!

Αυτή την μανία με τον καφέ ποτέ δεν την κατάλαβα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσει ο καφές των Μικέλ. Φραπές και καπουτσίνο ιδιαίτερα είναι κάτω του μετρίου. Επίσης η γρανίτα τους πολύ χάλι.Εξαίρεση μόνο ο μικέλο.. αλλά αυτός βασικά είναι περισσότερο γλυκό παρά καφές.

 

Για καφέ στο χέρι, εχω βρει καφετέριες που παίρνεις ακόμη και με 1 ευρώ από καλό μηχάνημα και καλό barista.

 

Στην Θεσσαλονίκη μόνο το Μικέλ στην Λ. Νίκης αξίζει, κυρίως λόγω της θέσης του μπροστά στην παραλία.

 

 

Το οξύμωρο είναι ότι οι εκμεταλευόμενοι (όχι μόνο απο το εν λόγο μαγαζι) μόλις σχολάσουν τρέχουν στις αντίστοιχες καφετέριες όπου ξέρουν ότι υπάρχει παρόμοια εκμετάλλευση.
Δηλαδή αντί να ενωθούν και να παλέψουν απέναντι στα λαμόγια που τους εκμεταλλεύονται τους κατεθετουν το υστέρημα τους για να ... πίνουν καφέ!
Αυτή την μανία με τον καφέ ποτέ δεν την κατάλαβα.

 

Με την ίδια λογική δεν θα πρέπει να πίνεις καφέ, ούτε μπύρα, ούτε να φοράς ρούχα ούτε και να αγοράζεις ηλεκτρονικές συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με την ίδια λογική δεν θα πρέπει να πίνεις καφέ, ούτε μπύρα, ούτε να φοράς ρούχα ούτε και να αγοράζεις ηλεκτρονικές συσκευές.

Γιατί δουλεύεις σε φυτείες καφέ η εργοστάσιο μπύρας;!

Τα ρούχα και λοιπά ειναι απαραίτητα να πάς στον καφενέ σιγουρα όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή σε ενοχλεί η εκμετάλλευση του υπαλλήλου, μόνο αν είναι δίπλα σου ή αν γίνεται σε εσένα. Αν γίνεται σε άλλους, δεν υπάρχει πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως παιδια σιγουρα υπαρχει εκμεταλλευση στα μικελ εναντια στους εργαζομενους? καπου διαβασα ή πηρε το αυτι μου δεν θυμαμαι οτι τηρουνται τα οραρια και οι υπαλληλοι πληρωνονται στην ωρα τους και σχετικα καλα.... ισχυει? νομιζω σε παρεα το συζητουσαμε και καναμε παραβολη με καποια αλλα "καλα " αφεντικα που ακουγονται, καρελια και σκλαβενιτη....

γνωμες? :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...