Προς το περιεχόμενο

Ξεκινάει από σήμερα η διάθεση του iOS 7


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σου ξαναλέω πως σε απλά, καθημερινά πράγματα όπως το άνοιγμα του mail ή των μηνυμάτων δεν τίθεται θέμα. Όλα άψογα.

Δεν διαφωνω οτι ετσι μπορει να ειναι στο iphone5.

Στο ipad2 οπως ειδες και απο τις μετρησεις πιο πανω, υπαρχει αισθητη διαφορα μεταξυ ios7 και ios6 στα απλά, καθημερινά πράγματα όπως το άνοιγμα του mail ή των μηνυμάτων.

 

Παρομοια αισθηση εχω κ εγω με το ipad3(που ουσιαστικα σε cpu -οχι gpu- ειναι ιδιο με ipad2-ipad mini) σε αυτα τα πραγματα. Μου φαινεται πιο αργο απο οτι με ios6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Σου ξαναλέω πως σε απλά, καθημερινά πράγματα όπως το άνοιγμα του mail ή των μηνυμάτων δεν τίθεται θέμα. Όλα άψογα.

Δεν διαφωνω οτι ετσι μπορει να ειναι στο iphone5.

Στο ipad2 οπως ειδες και απο τις μετρησεις πιο πανω, υπαρχει αισθητη διαφορα μεταξυ ios7 και ios6 στα απλά, καθημερινά πράγματα όπως το άνοιγμα του mail ή των μηνυμάτων.

 

Παρομοια αισθηση εχω κ εγω με το ipad3(που ουσιαστικα σε cpu -οχι gpu- ειναι ιδιο με ipad2-ipad mini) σε αυτα τα πραγματα. Μου φαινεται πιο αργο απο οτι με ios6.

Βασικά εδώ και ένα χρόνο που πήρα iPhone σταμάτησα να διαβάζω benches.Την Δευτέρα θα έχω feedback αναλυτικό από κατόχους iPhone 4/4s.Ένας φίλος που δεν είναι και ο πιο hardcore user, μου ανέφερε πως όλα ΟΚ σε iPhone 4 απλά ξενέρωσε που δεν έχει transparencies.

Sent from my iPhone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ότι το bootαρισμα μιας συσκευής θεωρείται benchmark, δείκτης απόδοσης. Δηλαδή αν bootαρει πιο αργά αλλά τρέχει καλύτερα τα παιχνίδια, σερφάρει ταχύτερα κλπ θεωρείται μείωση απόδοσης; Μάλιστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με χάλασε πολύ που στα μηνύματα πλέον δεν τα κάνεις διαγραφή με ένα σύρσιμο του δαχτύλου δεξιά που ήταν ακαριαίο και μετά πατούσες το delete αλλά τώρα πρέπει να πατήσεις επιλογές κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με χάλασε πολύ που στα μηνύματα πλέον δεν τα κάνεις διαγραφή με ένα σύρσιμο του δαχτύλου δεξιά που ήταν ακαριαίο και μετά πατούσες το delete αλλά τώρα πρέπει να πατήσεις επιλογές κτλ...

Μπορείς αλλά με την αντίθετη φορά, δηλαδή από τα δεξια προς τα αριστερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλο βημα προς τα πισω για μενα ..πιο βαρυ ,λιγοτερη αυτονομια ,2-3 λειτουργικα πραγματακια βελτιωμενα ,που ειναι

ομως ηδη δοκιμασμενα κ αυτονοητα σε αλλα λειτουργικα πχ

Android ..καμια καινοτομια δηλ..και  το χειροτερο design που θα περιμενε κανεις απο μια αναβαθμιση....αφηνει μια φτηνιαρικη αισθηση αυτο το τοσο λιτο κ γραμμοειδες..ασε η ασπριλα κ τα χρωματα...Απο τηλεφωνο μου'γινε κουδουνιστρα το iphone οπως ειπε κι ενας φιλος...

Ευτυχως ,άγιο ειχα,  κ προλαβα κ το γυρισα στο   6.1.3

πως μπορω να το γυρισω στο 6,1,3 ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Another iOS 7 Bug Lets Anyone Make Calls From Locked iPhones--And This One Has No Quick Fix

Προβλεπω (και ευχομαι) το 7.0.2 να βγαινει συντομα για ολες τις συσκευες

Πατας ευαισθητες χορδες φιλε Gi0! :lol:

Στο IOS 7;δεν μπορει,φαρσα μας κανουν...αυτα μονο στα androids γινονται. :P

Θα μου πουνε μερικοι τωρα,bug και τα λοιπα.Συμφωνω.Αρκει να το φτιαξουν συντομα,οπως και τα προηγουμενα...

Να ξερετε πλακα κανω τωρα,μην αρχισετε κανα star wars παλι.

Παντως βλεπω αρκετα ατομα καμμενα απο IOS 7,στα 4αρια.Και΄γω ενας απο αυτους.Ελπιζω τουλαχιστον,να μας ξαναδωσει η apple πισω το 6,1,3.Ειδικα για τα εικονιδια.Κατι ψιλοπροσθαισουλες μου αρεσαν.Δεν μπορω να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ευτυχως το αλλαξα  κ επεστρεψα στο  6,1,3  ,

Το 'κανα ομως την ιδια μερα που το'βαλα...

Το πηγα σ'ενα φιλο που ειναι πολυ πιο εμπειρος σε τετοια τεχνικα θεματα κ μου το γυρισε αμεσως κ σχετικα ευκολα..

     Μου'πε ομως οτι μαλλον θα κλειδωσει η Apple το downgrading σε προηγουμενα λειτουργικα οποτε οτι ειναι

να γινει πρεπει να γινει συντομα..!.

Ακομα κ να το κλειδωσει ομως υπαρχει παλι τροπος να γυρισει κανεις στο 6,1,3  αλλα ειναι πολυ πιο περιπλοκη η διαδικασια....Ρωτηστε τους πιο guru  για αυτο ,θα ξερουν...

Οχι μονο δε το μετανιωσα καθολου παντως που γυρισα στο 6.1.3 ,  αλλα νιωθω κ πολυ τυχερος που προλαβα κ το αλλαξα!      6.1.3  Rules!!! χαχαχα..!  Να το χαιρεστε παιδια

οσοι γουσταρετε το 7αρι  ,αλλα σιγουρα δεν ειναι για ολους!

Και απορω πως δε το καταλαβαινει η Apple αυτο!

       Παρτε παραδειγμα τα windows :  Μη μου πειτε οτι ολοι δουλευουν τα  8αρια !?!!  'Η κρατησε κανεις τα Vista !?

Ολοι XP  και 7αρια εχουν  ...Η εταιρια ομως δε κλειδωσε στο τελευταιο λειτουργικο για να το επιβαλει σε ολους,..

Μηπως λειτουργει καπως απολυτα η Apple ή ειναι η ιδεα μου?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ευτυχως το αλλαξα  κ επεστρεψα στο  6,1,3  ,

Το 'κανα ομως την ιδια μερα που το'βαλα...

Το πηγα σ'ενα φιλο που ειναι πολυ πιο εμπειρος σε τετοια τεχνικα θεματα κ μου το γυρισε αμεσως κ σχετικα ευκολα..

     Μου'πε ομως οτι μαλλον θα κλειδωσει η Apple το downgrading σε προηγουμενα λειτουργικα οποτε οτι ειναι

να γινει πρεπει να γινει συντομα..!.

Ακομα κ να το κλειδωσει ομως υπαρχει παλι τροπος να γυρισει κανεις στο 6,1,3  αλλα ειναι πολυ πιο περιπλοκη η διαδικασια....Ρωτηστε τους πιο guru  για αυτο ,θα ξερουν...

Οχι μονο δε το μετανιωσα καθολου παντως που γυρισα στο 6.1.3 ,  αλλα νιωθω κ πολυ τυχερος που προλαβα κ το αλλαξα!      6.1.3  Rules!!! χαχαχα..!  Να το χαιρεστε παιδια

οσοι γουσταρετε το 7αρι  ,αλλα σιγουρα δεν ειναι για ολους!

Και απορω πως δε το καταλαβαινει η Apple αυτο!

       Παρτε παραδειγμα τα windows :  Μη μου πειτε οτι ολοι δουλευουν τα  8αρια !?!!  'Η κρατησε κανεις τα Vista !?

Ολοι XP  και 7αρια εχουν  ...Η εταιρια ομως δε κλειδωσε στο τελευταιο λειτουργικο για να το επιβαλει σε ολους,..

Μηπως λειτουργει καπως απολυτα η Apple ή ειναι η ιδεα μου?!?

Τι συσκευή έχεις αν επιτρέπεται;;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το  4s  εχω ,αλλα κ το 5αρι να'χα δε θα το κραταγα αυτο το λειτουργικο...Ειναι δηλ περισσοτερο θεμα εμφανισης κ περιβαλλοντος  για μενα  ,κ λιγοτερο μικροδιαφορων σε ταχυτητα κ επιδοσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...