Προς το περιεχόμενο

Crossfit Θεσσαλονίκη


pbp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάααλιστα.

Όλα όσα λέτε είναι υπέροχα και αυτά σκεφτόμουν κ εγώ τόσο καιρό!

Η περίπτωση με το revolution ακούγεται καλή αλλά απέχει 5.6 km απο το σπίτι μου :P

Σε γυμναστήριο δεν πάω γιατί είμαι σίγουρος 100% για την κατάσταση που επικρατεί εκει (αυτο που περιέγραψε και ο φίλος παραπάνω)

Οπότε ειμαι σε αδιέξοδο. Great!

Υπάρχουν παιδιά από κέντρο ρε, μπες φβ στη σελίδα ή στείλε στον Δαλαμαγκα απευθείας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχουν παιδιά από κέντρο ρε, μπες φβ στη σελίδα ή στείλε στον Δαλαμαγκα απευθείας.

Τι εννοείς ακριβώς υπάρχουν παιδιά από το κέντρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Crossfit και μαλακίες, βρείτε μια μετακομιστική εταιρία και πιάστε δουλειά εκεί, αν του πείτε ότι θα το κάνετε και τζάμπα, σιγά μην δεν σας προσλάβει.;ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 ευρώ για 2 φορές τη βδομάδα (δηλαδή 8 φορές το μήνα)

και 60 ευρώ για 3 φορες τη βδομάδα.

Προσφορές για 3 μηνα εξαμηνα και τετοια δεν εχει :/

Με λιγα λόγια κωλοπίασιμο. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα δεν είναι κωλοπιάσιμο αν αξίζει τον κόπο να τα κάνεις και όντως πηγαίνεις. Υπάρχει γυμναστής πάνω από το κεφάλι σου και πρόκειται για προχωρημένες προπονήσεις. Νορμάλ τιμές είναι, εμείς απλά δεν έχουμε φράγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα εντάξει πέρα από την πλάκα τώρα εκμεταλεύονται το γεγονός ότι είναι κάτι σχετικά καινούριο.

Απο κει και πέρα δεν τον έχεις μόνος σου το γυμναστή και για 8 ΩΡΕΣ το μήνα είναι πολλά από τη στιγμή που σε ένα μέσο γυμναστήριο δίνεις 30 το μήνα για 26 ΜΕΡΕΣ (και εκει σε βοηθάει γυμναστής αν το θέλεις)

 

Το αν εμείς δεν έχουμε φράγκο αυτό είναι άλλο καπέλο.

Αποκλείεται δηλαδή να τα χεις και να λυπάσαι να τα δώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, οι επίσημες σχολές crossfit έχουν θεωρητικά υψηλού επιπέδου γυμναστές καθώς το αντικείμενο είναι αρκετά πολύπλοκο. Για τους γυμναστές σε απλό σιδεράδικο, έχω να πω μόνο τα χειρότερα σε επίπεδο γνώσεων. 8 ώρες το μήνα 50 ευρώ είναι ΟΚ αν πηγαίνεις. 

 

Τα γυμναστήρια, μειώνουν τις τιμές γιατί ποντάρουν σε αυτούς που δε θα πάνε. Αυτοί μειώνουν τις τιμές για όλους μας. Στο crossfit μόνο όμως αν είσαι έμπειρος μπορείς να κάνεις κάτι μόνος σου. 

 

Προσωπική εμπειρία από σχολή μποξ. 65 ευρώ το μήνα. Πήγαινα 5 μέρες την εβδομάδα. Το φχαριστήθηκα και έκανα σούπερ προπόνηση με τον προπονητή από πάνω μας. Δεν τα λυπήθηκα. 90 ευρώ για 3μηνη συνδρομή της κοπέλας σε γυμναστήριο στην κηφισιά. Δεν πήγε ποτέ. Τζάμπα λεφτά, τα κλαίμε. 

 

Με άλλα λόγια, αν μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο , κάντο και μοιράσου το με τους άλλους. Μπορεί όμως αυτά τα 50-60 ευρώ να είναι τα καλύτερα λεφτά που έχεις ξοδέψει στη ζωή σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ε ?
Ποιος είναι εμπειρος?
Το 25 χρονων παιδάκι που έγινε μέσα σε 3 χρόνια γυμναστής?
Δε λέω ότι δε γνωρίζει κάποια πράγματα αλλά δεν νομίζω απλά ότι ξεχωρίζει ανάμεσα στους άλλους.

Για κάποιον που αρχίζει τώρα 8 φορές = τίποτα. Πόσο να ζωρίσεις κάποιον που δεν είναι προχωριμένος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 χρόνια για ένα συγκεκριμένο πράγμα , προπονητής crossfit είναι αρκετά.Ούτε ξέρω και εγώ αν ξεχωρίζει σε άλλους. Θα πήγαινα να τον δω. 8φορές το μήνα είναι αρκετά ανάλογα με τους στόχους σου. Δεν είναι θέμα ζορίσματος , είναι θέμα τεχνικής. Στο crossfit (στο ξαναλέω για να μη λες, δεν είμαι οπαδός) έχει πολύπλοκες ασκήσεις. Επολέ, ζετέ κ.ο.κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όταν λέω ζόρισμα εννοώ ότι...
πχ θελει να σ βάλει να κάνεις ελξεις.
Και εσυ μπορείς να κάνεις 10επαν - 4 σετ. Δε μπορείς παραπάνω πως να το κάνουμε...
μετά τα φτήνεις. Θες ξεκουραση. η 1 ώρα πέρασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ακριβώς έτσι ρε συ η προπόνηση. Θα σε βάλει να κάνεις μια κωπηλατική άσκηση να δυναμώσει η πλάτη σου, θα σου δείξει τεχνικές ασκήσεων κτλ. Δε μπαίνεις στα βαθιά με το καλημέρα. Αυτή τη γνώση πληρώνεις καθώς και τον εξοπλισμό, χώρο , παροχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα αυτό λέω αμα δεν μπορείς να μπεις στα βαθιά τότε η μία ώρα είναι λίγη και για να μπορέσεις να πας στα βαθιά με 8 ώρες τη βδομάδα μπορεί να θες και 6 μήνες :/

6 μήνες 300 € για το τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι καθόλου λίγη. 2 ώρες την εβδομάδα να προπονούνταν ο καθένας μας, θα έβλεπες γύρω μας μόνο κορμάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...